Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na skálu, nebo do hypermarketu?

  0:01aktualizováno  0:01
Představte si mladý manželský nebo prostě partnerský pár na víkendové túře. On je sportovec a soutěživý typ, Ona spíše městský a kulturně společenský. Avšak miluje Jej a jde s Ním, kam se Jemu zachce.

První víkend - v přírodě
On spatří poblíž turistické stezky vysokou skálu. Strmou, plnou převisů, náročnou - zkrátka vyzývající: "Vylez na můj vrchol, pokoř mne, málokdo jiný to dokáže, takže když se ti to podaří, budeš jeden z mála..."

Takovému vábení nemůže žádný správný muž odolat. A protože On Ji má rád, chce s ní ten úspěch sdílet. Chce, aby skutečnost, že On je nejlepší, byla dnes podepřena dalším důkazem.

A tak svou ženu či přítelkyni nadšeně vyzve ke spolulezení. "Pojď, vylezeme tam spolu, nic se neboj." Ona: "Já jsem unavená, já už nemůžu, fakt, lez si tam sám." On: "Neboj, zvládneš to, určitě ještě můžeš." Ona: "Prostě nemůžu."

Představme si, že by jejich spor najednou odkudsi přiletěl rozsoudit seriózní vědec. Měl by s sebou laboratoř na přesné změření únavy. Odebral by ženě krev, změřil procento výskytu kyseliny mléčné ve svalech - a brzy by vydal závěrečný certifikát.

Na něm by stálo: "Nezlobte se, pane, ale nemáte pravdu. Vaše partnerka je opravdu fyzicky méně disponovaná než vy sám. Ona vám nelže, opravdu by tam už nevylezla." Vše zaprotokolováno, vědecky ověřeno.

Další víkend - nákupy
Tentýž pár se vydá další sobotu do nově rozšířeného nákupního centra na okraji velkoměsta. On Ji miluje, tak s ní jde, kam Ona chce.

Už mají po běžných standardních nákupech. Když tu Ona najednou spatří poblíž parkoviště konečně v plné kráse nový hypermarket, zrovna zahajující provoz. Rozlehlý, plný oddělení a regálů, zkrátka vyzývající: "Projdi mne, pozorně prozkoumej všechna má zákoutí, nabízím řadu užitečných věcí, krásného zboží, zajímavých překvapení, nečekaných slev."

Takovému vábení nemůže žádná správná žena odolat. A protože žena svého přítele miluje, chce s ním ty krásné pocity sdílet. On však prohlašuje, že dosavadní nákupy jej tak vyčerpaly, že už neudělá ani krok. Ano, tušíte správně. Rozehraje se velmi analogický dialog, co kdo ještě fyzicky zvládne a co už ne. Jen role jsou oproti minulé sobotě prohozeny.

Ale co je zajímavé - i fyziolog vybavený nejmodernější vědou a technikou, by v tomto případě konstatoval: "Nezlobte se, paní, nemáte pravdu. Váš partner vykazuje všechny objektivní biochemické znaky únavy. Běžte si do nového hypermarketu sama."

Co baví, neunavuje
Závěr: Každý je neobyčejně neúnavný v tom, co jej ryzím způsobem baví. Nezapomínejme na to, jak jiné to u mužů a žen bývá. Ani na to, jak se chutě a sklony během vztahu vyvíjejí.

Autoři:


Témata: příroda, Slevy

Nejčtenější

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

Kristýna žije s přítelem Filipem a společně vychovávají její dvě děti.

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak jen mezi řečí. „Až teď jsem si uvědomila,...

Ještě než zemřela, zabalila Britka 18 narozeninových dárků pro syna

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová se synem Freddiem v...

Čtyřicetiletá moderátorka televizní stanice BBC Rachael Blandová prohrála na začátku září dvouletý boj se zákeřnou...Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Chvilka klidu je pro maminku čtyřčat opravdu vzácná.

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo jednoho má tříletý Vojta hned tři sestry a...

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová chce být zapsána v knize rekordů jako žena s největším pozadím...

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je stejně pohledná jako její hubenější...

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Takto se Kimberel Eventide obléká běžně.

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na světě zvláštní poslání. Rozdává totiž lidem...

Další z rubriky

Může tetování ovlivnit zdraví? Barvy často obsahují nebezpečné chemikálie

Ilustrační fotografie

Tetování má dnes každý pátý Američan a každý devátý Evropan. U mladých lidí jsou pak čísla ještě vyšší. Stále se však...

Když vás bolí záda, změňte životní styl. Jednorázová pomoc nefunguje

Ilustrační snímek

Znáte to hezké české přísloví: tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne? Tak přesně to sedí na...

Nespokojenost nás posouvá dál. Kdy nám prospívá a kdy škodí?

Ilustrační fotografie

Málokdo by řekl, že touží být nespokojený. Ale je to často právě nespokojenost, která nás motivuje k pozitivním...Najdete na iDNES.cz