Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na skálu, nebo do hypermarketu?

  0:01aktualizováno  0:01
Představte si mladý manželský nebo prostě partnerský pár na víkendové túře. On je sportovec a soutěživý typ, Ona spíše městský a kulturně společenský. Avšak miluje Jej a jde s Ním, kam se Jemu zachce.

První víkend - v přírodě
On spatří poblíž turistické stezky vysokou skálu. Strmou, plnou převisů, náročnou - zkrátka vyzývající: "Vylez na můj vrchol, pokoř mne, málokdo jiný to dokáže, takže když se ti to podaří, budeš jeden z mála..."

Takovému vábení nemůže žádný správný muž odolat. A protože On Ji má rád, chce s ní ten úspěch sdílet. Chce, aby skutečnost, že On je nejlepší, byla dnes podepřena dalším důkazem.

A tak svou ženu či přítelkyni nadšeně vyzve ke spolulezení. "Pojď, vylezeme tam spolu, nic se neboj." Ona: "Já jsem unavená, já už nemůžu, fakt, lez si tam sám." On: "Neboj, zvládneš to, určitě ještě můžeš." Ona: "Prostě nemůžu."

Představme si, že by jejich spor najednou odkudsi přiletěl rozsoudit seriózní vědec. Měl by s sebou laboratoř na přesné změření únavy. Odebral by ženě krev, změřil procento výskytu kyseliny mléčné ve svalech - a brzy by vydal závěrečný certifikát.

Na něm by stálo: "Nezlobte se, pane, ale nemáte pravdu. Vaše partnerka je opravdu fyzicky méně disponovaná než vy sám. Ona vám nelže, opravdu by tam už nevylezla." Vše zaprotokolováno, vědecky ověřeno.

Další víkend - nákupy
Tentýž pár se vydá další sobotu do nově rozšířeného nákupního centra na okraji velkoměsta. On Ji miluje, tak s ní jde, kam Ona chce.

Už mají po běžných standardních nákupech. Když tu Ona najednou spatří poblíž parkoviště konečně v plné kráse nový hypermarket, zrovna zahajující provoz. Rozlehlý, plný oddělení a regálů, zkrátka vyzývající: "Projdi mne, pozorně prozkoumej všechna má zákoutí, nabízím řadu užitečných věcí, krásného zboží, zajímavých překvapení, nečekaných slev."

Takovému vábení nemůže žádná správná žena odolat. A protože žena svého přítele miluje, chce s ním ty krásné pocity sdílet. On však prohlašuje, že dosavadní nákupy jej tak vyčerpaly, že už neudělá ani krok. Ano, tušíte správně. Rozehraje se velmi analogický dialog, co kdo ještě fyzicky zvládne a co už ne. Jen role jsou oproti minulé sobotě prohozeny.

Ale co je zajímavé - i fyziolog vybavený nejmodernější vědou a technikou, by v tomto případě konstatoval: "Nezlobte se, paní, nemáte pravdu. Váš partner vykazuje všechny objektivní biochemické znaky únavy. Běžte si do nového hypermarketu sama."

Co baví, neunavuje
Závěr: Každý je neobyčejně neúnavný v tom, co jej ryzím způsobem baví. Nezapomínejme na to, jak jiné to u mužů a žen bývá. Ani na to, jak se chutě a sklony během vztahu vyvíjejí.

Autoři:


Témata: příroda, Slevy

Nejčtenější

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Štěrbovi se svými čtyřmi syny

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději filmařem. Když jsme u nich ve starém řadovém domku...

Jsi koště. Ty zase liberecká nula. Janu ve Výměně musel zachránit štáb

Výměna manželek: Napadení a zásah štábu!

Roman (46) je koště, alias budižkničemu, a Jana (32) zas liberecká nula, zaznělo tentokrát v televizní Výměně manželek....Zbavila se nevzhledného nosu a je konečně šťastná. Už nemusí nosit ofinu

Fotky z profilu pro Báru nejsou žádný problém. Pomohla jí plastická operace.

Velký nos byl pro Báru po mnoho let symbolem utrpení. Až operace jí pomohla začít nový život a získat nikdy nepoznané...

V mužském těle byla nešťastná, dnes má krásná Erin ňadra i lásku

Poprvé poznala Jareda ještě jako Aaron. Dnes s ním Erin prožívá lásku svého...

Narodila se jako chlapec jménem Aaron, ale už od tří let věděla, že do klučičího těla nepatří. Před dvěma lety se...

Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Michala Jendruchová v Rozstřelu

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění, která postihují stále více lidí a dokonce i...

Další z rubriky

Sedm výhod listové zeleniny. Prospívá srdci, zraku i mozku

(Ilustrační foto)

Pro takzvané superpotraviny nemusíte vyrážet do exotických krajin ani do specializovaných obchodů. Některé z těch...

Sebevraždu spáchají v Česku tři lidé denně, nejčastěji v pondělí

Ilustrační fotografie

Náchylnost lidí řešit problémy sebevraždou znepokojovala vědce už před 150 lety. T. G. Masaryk o tom dokonce napsal...

Chození naboso se hodí jen pro 15 procent lidí. Jste mezi nimi?

Ilustrační fotografie

V poslední době je v módě vracet se k přírodě v mnoha oblastech - a nevyhnulo se to ani obouvání. Řada lidí přísahá na...

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Arome.cz Červené rty sluší výrazným brunetám i křehkým blondýnkám. A z módy nevycházejí už pěknou řádku let. Že je na vás křiklav...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.cz