Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Ivu jednou pokřikovali „vepřová konzervo“

  1:00aktualizováno  1:00
Iva má problémy s váhou od dětství. Hubnout zkoušela mnohokrát, ale žádný velký úspěch se nedostavil. "Vždycky jsem ztroskotala na vlastní nezodpovědnosti," objasnila. Stejně jako ostatní dívky přišla do vířivky v černých plavkách. Asi věří v jejich zeštíhlující moc.

PROMĚNA

VŠECHNY ČLÁNKY O IVĚ NAJDETE ZDE

Z Ivy zřejmě nikdy nebude úplná twiggy. Její přirozená konstituce to prostě nedovolí. Iva je vysoká, má robustní kostru a její tělo má sklon ukládat tuk v zadních partiích.

To ale neznamená, že Iva nemůže vypadat skvěle. Minule prozradila, že si chce vyrazit na procházku v džínách a nemuset snášet pohledy "na svůj zadek". Celý tým Proměny (včetně dietoložky a trenérů) je přesvědčen, že se jí to podaří.

Při odpočinku ve vířivce Iva vyprávěla o svých nesčetných dietách. "Na základce jsem hrála házenou, takže to bylo ještě docela v pohodě."

Ale potom přišla do puberty, která bývá pro dívčí figuru mnohdy kritická. "Hodně jsem přibrala, ale zároveň taky zmoudřela, takže mi bylo jasné, že s tím musím něco udělat."

A tak začala držet diety, které však většinou ztroskotaly na její vlastní nezodpovědnosti a nedostatku vůle.

Fotky, video, televize Óčko!

Iva JokielováReportáž najdete ve VIDEOGALERII.
Fotky z natáčení jsou ve FOTOGALERII.
A nezapomeňte, že Proměna běží každý všední den v 16:25 na Óčku!


"Opravdu odhodlaná jsem až teď. Prostě to musím dokázat," prohlásila Iva. Zatím se jí daří - v Proměně zhubla už dvě a půl kila. "Už se cítím lépe, jsem pozitivně naladěná."

Svou váhu zkoušela v minulosti redukovat nejrůznějšími způsoby. "Střídala jsem diety. Jednu dobu jsem třeba dodržovala zásady dělené stravy," vyprávěla.

Pobaveně pak vzpomínala na jeden zážitek z plovárny. "Šly jsme s kamarádkou do bazénu. Procházely jsme kolem takových těch namakaných svalounů a oni na nás zahlásili: hele, vepřový konzervy. Tak to byl opravdu skvělej pocit."

Nedostatek silné vůle se u Ivy projevoval i tak, že když už zhubla, nedokázala váhu udržet. To bývá problémem mnoha dietářů.

Iva tvrdí, že teď je situace jiná. Chce shodit a vydržet. Prý na ni prostě přišla potřeba něco konečně opravdu dělat.

"Hlavním důvodem je syn. Nechci, aby mu kamarádi ve škole říkali, že má tlustou maminku. Děti jsou upřímné, řeknou všechno na rovinu. A chci synovi jít příkladem," uzavřela Iva.

IVIN ON-LINE DENÍK NAJDETE ZDE

Autoři:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Hot Dog

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší rychlé jídlo na světě. Podobně jako jeho...K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Další z rubriky

Za migrény mohou ženské pohlavní hormony, tvrdí vědci

bolest hlavy, ilustrace

Role pohlavních hormonů ještě zdaleka není do důsledku prozkoumána. Že se s rostoucí hladinou testosteronu zvyšuje chuť...

Plavání je zdravé. Ale pozor na tyto mýty, které vašemu tělu škodí

Ilustrační fotografie

Plavání patří k nejoblíbenějším letním aktivitám, zvláště v těchto horkých dnech. Pro tělo je nejen příjemným...

Dětí s psychickými potížemi přibývá. Chybí nám odborníci, řekl lékař

Ilustrační fotografie

Deprese, bipolární porucha a další duševní nemoci se netýkají pouze dospělých, ale také dětí. Navíc je nyní postihují v...Najdete na iDNES.cz