Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Mýty o depilaci: po holení chloupky zesílí, laser je konečné řešení

  • 45
Chcete-li se zbavit nadobro nepříjemných chloupků na těle, zatočte s nimi včas. S šedivými si už totiž neporadí ani nejúčinnější laser. Anebo můžete navždy zůstat u žiletky, protože není pravda, že po holení rostou chloupky tvrdší.

1. Depilace je totéž co epilace Sleva pro čtenářky! Pražské Laser centrum Anděl nabízí čtenářkám ONA DNES slevu 20% na laserovou depilaci. Sleva je platná do 31.8.2010. Slevy nelze sčítat ani kombinovat s jinými druhy slev. Stačí, když s sebou přinesete tento vytištěný článek. Jde v podstatě o to totéž, ale pro lepší rozlišení se pro každý výraz ustálil jiný význam. Epilace je podle Jitky Chaloupecké, vedoucí lékařky Laserového centra Anděl, trvalé odstranění chlupu s vlasovým folikulem (laser, intenzivní pulsní světlo, elektrická jehla), zatímco depilace je krátkodobé odstranění chlupu s kořínkem či bez, aniž dojde k poškození vlasového folikulu (holení žiletkou, vytrhávání, krém).

Gel, nebo vosk?

Správný přípravek na holení a depilaci vyberete díky recenzím v katalogu kosmetiky na Arome.cz

2. Chloupky jsou po holení žiletkou tvrdší a rostou rychleji
Holení je povrchová metoda depilace, a proto se chloupky opět velice rychle objevují na povrchu kůže. "Chlup je šikmo seříznut žiletkou a proto vypadá, že je silnější a tmavší," vysvětluje MUDr. Chaloupecká.

3. Po epilaci už chloupky nevyrostou
Po jednom seberadikálnějším zákroku "porost" nezmizí. Po opakovaných laserových epilacích se ale počet chlupů opravdu snižuje, ztenčují se, světlají a po čase téměř vymizí.

4. Laser je spolehlivý likvidátor všech chloupků
Pro laserovou epilaci jsou vhodné pouze tmavé chlupy, které paprsek lépe vedou až k vlasovému váčku. Světlé a rezavé chlupy se epilují špatně a šedivé chlupy nelze epilovat vůbec.

5. Na zákrok laserem můžu kdykoliv
Alespoň měsíc před laserovou epilací se chloupky musí pouze zastřihávat či holit, nesmí se trhat pinzetou, strojkem či voskem. "Pokud zvolíte na chloupky tuto metodu, pokožka v epilované oblasti navíc nesmí být opálená," říká lékařka. Délka chlupů před laserovou epilací je podle ní závislá na typu přístroje, nikoliv na lokalitě, kterou chceme epilovat. "Při epilci naším laserem je ideální, aby chlupy byly zkráceny na délku cca jeden až dva milimetry nad povrch pokožky. Při epilaci intenzivní pulsním světlem se chlupy holí do hladka."

6. Zarůstání chloupků se nevyhnu
Nejčastěji chloupky zarůstají po vytrhávání pinzetou, elektrickou pinzetou, po holení či po vytrhávání depilačními strojky. "U laserových epilací se s tímto problémem nesetkáváme," tvrdí lékařka. Zarůstání lze částečně předejít promazáváním pokožky, aby nezůstávala suchá a peelingem po koupeli.

Sleva na depilaci

Raketa.cz vám přináší slevy na dočasnou nebo permanentní depilaci v kosmetických salonech po celé ČR.

7. Časté holení a trhání chloupků pokožce škodí
"Pokud se metody provádějí šetrně tak, aby nepoškodily povrch kůže a klient není alergik na některou součást metody, například složení orientální chemické směsi na depilaci, tak tyto metody pokožce neškodí," tvrdí MUDr. Chaloupecká. Podle ní je také důležité ošetřit pokožku po depilaci i epilaci zklidňujícím krémem, ideálně nějakým dezinfikujícím a hojícím krémem, například Bepanthene Plus.

8. Čerstvě depilovanou kůži stačí chránit před sluncem stejně jako ostatní části těla
Nestačí, proto je po zákroku vždy vhodné používat krémy s vysokou ochranou proti utrafialovému záření. Po laserovém ošetření bychom měly kůži víc chránit nejméně měsíc. "Pokud bychom se ihned po epilaci vystavovali slunečnímu záření, mohly by na epilovaných místech vzniknout hnědé pigmentové skvrny. Tytéž tmavší skvrny mohou vzniknout i po depilaci chemické, elektrickým strojkem, voskem i cukrovou pastou," varuje odbornice.