Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

My ženy to máme s vámi muži těžké

  0:01aktualizováno  0:01
Nejen vy chlapi dokážete psát různá odborná díla plná důmyslných členění a dávat v nich výstižné názvy jednotlivým druhům zvířat, věcí či osob. I když nás často podceňujete, my to dovedeme přinejmenším stejně dobře.

Druhy chlapů

Jak si tedy, milé kamarádky, rozdělíme chlapy do přehledných kategorií? Zde je jedna z možností psaná samotným životem:

1. Podle vzhledu.
Kategorie "dobře vypadající" a kategorie "nepřitažlivého vzhledu". Pro jednoduchost nazvěme ty první Sympaťák a ty druhé Nehezký. Snad se pánové tvorstva pro jednou neurazí.

2. Podle toho, co s námi zamýšlejí při namlouvání.
Kategorie Slušný neboli Slušňák - a Neslušný. Slušný aspoň trochu ví, že vztah ženy a muže má mnoho rovin - psychickou, fyzickou, emoční, morální... a hlavně časovou. Tedy, že chce svůj průběh, svůj vývoj, že mívá nečekané zvraty. A že nelze fyzickou stránku (ani žádnou jinou) nadřazovat ostatním.

Pro Neslušné jsme hlavně tělem, pak dlouho nic... a až pak něčím jiným. Bez komentáře.

3. Podle peněz.
Solventní a Chuďas. Je jasné, že muž se musí umět postarat o rodinu. I my ženy jsme schopny vydělat. Nicméně v určitých obdobích života, například těsně po narození dětí, je hmotná stránka přežití prostě na něm. Muž, který to na první pohled nezvládá, může být dobrým kamarádem v mládí na čundru, ale coby stálý intimní partner nemá v našem srdci příliš místa.

4. Podle sexuální orientace.
Heterosexuál a Homosexuál. Kamarád Homosexuál může mít za jistých okolností své výhody.

5. Podle stylu komunikace s námi.
Inteligent a Zbabělec. Inteligent ví, kdy má převzít iniciativu. Zbabělci to nedojde, i kdybychom se před ním v jasných náznacích rozkrájely.

Muži - čtěte všichni!
Všichni chlapi by si měli dobře přečíst, co bude následovat. Až nám zase budou chtít něco vyčítat, měli by vědět, jak to s nimi bývá někdy obtížné.

Solventní chlapi jsou přesvědčeni, že paseme jen po jejich penězích. Muži obecně jdou ve vztahu k nám až příliš často jen po těle. A tak jim těžko dochází, že my můžeme mít i k multimilionáři všestranný vztah plný upřímného citu. Že nám i sedmdesátník z této finanční kategorie může připadat prostě mladý a krásný.

Nehezké chlapy, kteří jsou zároveň Slušňáci, bychom i braly, umíme se přizpůsobit. Ale když všichni takoví, které potkáváme, jsou zároveň Chuďasové! Co pak? Sympaťáci a Neslušní s námi vydrží pár nocí, než se nasytí a zmizí. To je nějaký život?

A když narazíte na Sympaťáka, Solventního, Inteligenta, který by mohl lehce svést každou z nás - a k vašemu překvapení je zároveň Slušňák - ukáže se nakonec, že je Homosexuál.

Solventní Sympaťáci nejsou Slušní. A Slušní Sympaťáci zase nejsou Solventní Slušní. Sympaťáci bývají Zbabělci. A když za ně převezmeme iniciativu my, oni okamžitě vycouvají, jako by se nás najednou příšerně lekli.

A nakonec: Ideální chlapi ve všech pěti kategoriích - tedy Sympaťáci, Slušní, Solventní, Inteligentní a Heterosexuální - jsou dávno zadaní, ba ženatí.

Autoři:Nejčtenější

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

Kristýna žije s přítelem Filipem a společně vychovávají její dvě děti.

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak jen mezi řečí. „Až teď jsem si uvědomila,...

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Chvilka klidu je pro maminku čtyřčat opravdu vzácná.

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo jednoho má tříletý Vojta hned tři sestry a...Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová chce být zapsána v knize rekordů jako žena s největším pozadím...

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je stejně pohledná jako její hubenější...

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Takto se Kimberel Eventide obléká běžně.

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na světě zvláštní poslání. Rozdává totiž lidem...

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Jak nosit džíny čtyřikrát jinak?

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude rozumět s naším typem postavy, a máme...

Další z rubriky

Nespokojenost nás posouvá dál. Kdy nám prospívá a kdy škodí?

Ilustrační fotografie

Málokdo by řekl, že touží být nespokojený. Ale je to často právě nespokojenost, která nás motivuje k pozitivním...

Může tetování ovlivnit zdraví? Barvy často obsahují nebezpečné chemikálie

Ilustrační fotografie

Tetování má dnes každý pátý Američan a každý devátý Evropan. U mladých lidí jsou pak čísla ještě vyšší. Stále se však...

Co se děje s tělem po třicítce: mění se perioda, pleť i metabolismus

Ilustrační snímek

Dávno víme, že třicítky – ostatně ani žádného jiného věku – není třeba se děsit. Ale musíme počítat s tím, že po tomto...Najdete na iDNES.cz