Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mohou se ženy a muži vůbec přátelit?

  0:01aktualizováno  0:01
Ač tomu mnoho lidí nevěří, existuje, respektive může existovat i čisté přátelství mezi muži a ženami. Na sex s vámi při konverzaci nemyslí - ač jste atraktivní - muž, který je momentálně čerstvě zamilovaný jinde.

Zejména první týden zamilovanosti to u muže platí téměř stoprocentně.

Netlačit na pilu
Na sex s vámi nerad myslí muž, který cítí, že jej vy sama v konverzaci uháníte, lovíte. Hraje zde roli takzvaný princip opozice podvědomí.

Stručně řečeno: čím víc je mé vědomí do nějaké činnosti tlačeno, třeba druhým člověkem, tím více mé podvědomí oponuje; vykonává na moje já protitlak opačným směrem.

Čím víc je mi vědomě v nějaké činnosti bráněno, zakazováno, tím víc mne oponující podvědomí právě do ní tlačí, ponouká, láká. A podvědomí často vyhrává, neboť je velmi silné. Lidově: odříkaného chleba největší krajíc. Zakázané ovoce nejvíc chutná.

Není větší brzdy naší aktivity než vnitřní nebo vnější příkaz "musíš!". Čím důležitější máme rozhovor, například nějaká zkouška, konkurz, tím víc pod vlivem trémy koktáme a zadrháváme se. Je to proto, že ve vědomí jsme si předem silně přikazovali "nesmíš se zakoktat, nesmíš mít paměťové okno". Oponující podvědomí už pak zařídilo své.

Čím víc dělá žena při namlouvání drahoty, tím více po ní muž touží. Tím je tvořivější v uctívání, ve volbě květin, výletů, básniček či esemesek. Ale pozor - jen do určité míry. Stačí kapka přes míru - a muž je odrazen zdánlivou nedobytností ženy. Pak jde zkoušet štěstí jinam.

Další čistí přátelé žen
Na sex s vámi vůbec nemyslí muž - příslušník čtyřprocentní menšiny gayů. Tedy statisticky každý pětadvacátý, kterého v konverzaci potkáte. Na sex s vámi nemyslí váš rodný bratr. A pak jsou ještě asexuální mužské výjimky bez racionálního zdůvodnění - avšak dosti řídké.

Ale jinak? Že máte spoustu čistých kamarádů, kteří nespadají ani do jedné z výše uvedených kamarádských kategorií, a přesto jsou to podle vašeho hlubokého přesvědčení čistí kamarádi?

Nyní slova poněkud drsná: Počkejte, až vám bude padesát, ještě lépe šedesát let. Pak se rozhlédněte kolem sebe, kolik máte hovorných kamarádů, kteří vaši společnost vyhledávají často, kteří jsou "přirozeně hovorní", galantní, veselí, kteří naslouchají trpělivě vašim strastem. Až pak - ne dříve - si odpovězte na otázku, jak často mezi mužem a ženou existuje čisté přátelství.

Anebo se zeptejte na stav nějaké ženy ve svém okolí, které už je přes šedesát. Obejděte domov důchodců, plný stařenek. Takové ženy jsou svou osobností stále nejméně tak moudré, jako byly ve dvaceti pětatřiceti. Ba moudřejší.

Kolik mladších mužů však obléhá brány domova důchodců, aby mohlo babičky zvát na večeři a tam s nimi s chutí a dlouho rozmlouvat o životě? Čistí přátelé žen by to udělali. Babičkám v domově důchodců se vyhýbají pouze ti muži, kterým jde o erotický postelový prvek, o atraktivní pružné tělo. Protože právě toto stařenkám ve srovnání s mladicemi nejvíce chybí.

Autoři:Nejčtenější

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Štěrbovi se svými čtyřmi syny

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději filmařem. Když jsme u nich ve starém řadovém domku...

Jsi koště. Ty zase liberecká nula. Janu ve Výměně musel zachránit štáb

Výměna manželek: Napadení a zásah štábu!

Roman (46) je koště, alias budižkničemu, a Jana (32) zas liberecká nula, zaznělo tentokrát v televizní Výměně manželek....Novorozený princ bude zajímavé princátko, myslí si astroložka

Svého třetího potomka přišla vévodkyně představit veřejnosti v červených šatech...

Třetí potomek prince Williama a jeho ženy Kate se narodil 23. dubna v 11 hodin a jednu minutu, podle astrologického...

Zdravé exhibicionistky jsou i mezi ženami, říká sexkoučka

Na výstavě Voayer ukazují dívky vše, co se ukázat dá.

Je to umění, anebo porno? Výstava Voayer v pražském Tančícím domě rozbouřila diskuze. Že se na místě modelky svléknou,...

Chození naboso se hodí jen pro 15 procent lidí. Jste mezi nimi?

Ilustrační fotografie

V poslední době je v módě vracet se k přírodě v mnoha oblastech - a nevyhnulo se to ani obouvání. Řada lidí přísahá na...

Další z rubriky

Meditujte, objímejte se, jezte kaši. Sedm ranních zvyků pro lepší den

(Ilustrační foto)

Je jedno, jestli vás ráno naplňuje nadějí, nebo spíš zoufalstvím. V každém případě platí, že začátek dne dokáže...

Sedm zajímavostí ze života kardiochirurga Pirka, který slaví sedmdesátiny

Jan Pirk

Proslulý český kardiochirurg Jan Pirk slaví 20. dubna sedmdesáté narozeniny. Týdeníku 5plus2 při této příležitosti...

Anorexie ničí sportovkyně, modelky i obyčejné dívky. Léčba je obtížná

Ilustrační fotografie

Anorexie je závažné psychiatrické onemocnění, které může postihnout kohokoliv bez ohledu na věk nebo pohlaví. Naposled...

Pomocníci pro čištění pleti: Sonický přístroj i obyčejný kartáček

Pomocníci pro čištění pleti: Sonický přístroj i obyčejný kartáček

Arome.cz Do postele byste se s make-upem neodvážily, pleť poctivě drhnete gelem i peelingem, a tvář máte přesto plnou "nedokonalo...

Najdete na iDNES.cz