Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mít, či nemít nadváhu?

  0:01aktualizováno  0:01
Maminka ze mě vždy chtěla mít modelku! Taťka měří 2 metry a mamka 155 cm. Já jsem někde uprostřed, přesně řečeno, mám 173 cm a svou váhu víceméně neřeším... V indexu BMI mi vyšlo, že jsem v normálu. Jsem holka "krev a mlíko."

Nikdy jsem se nechtěla stát modelkou, ani na to nejsem dostatečně vysoká. Já se cítím spokojená, i když třeba nevyhledávám společnost krasavců vyvalujících svá sexy těla na pláži.

Nemám komplex ze své postavy. Měla jsem psychické problémy, a to, že jsem měla nějaká ta kila navíc, mi, myslím, pomohlo k rychlejšímu uzdravení! Moje váha klesla na 63 kilo (což jsem měla naposledy snad v 7. třídě) a kamarádky na mě koukaly s hrůzným úžasem.

Říkaly, že mi to vůbec nesluší, ať začnu koukat jíst! Byla jsem do toho ještě nešťastně zamilovaná! Nejhorší kombinace! Nechtěla jsem jíst ani pít. Neměla jsem chuť stýkat se s přáteli. Měla jsem pocit, že mě nikdo nechápe.

Když jsem začala opět nabírat, nebyly to jen známky mého postupného uzdravování, ale i uvědomování si reality, že je třeba myslet na sebe a nestavět si vzdušné zámky. Získala jsem nazpět své tvary i sebevědomí!

Jednoho dne mě maminka "uzemnila" otázkou, zda se nechci jít vyzvracet!?! Je pravda, že jsem si toho dala k večeři víc, než bylo třeba, ale tohle??? Myslím si, že rodiče by neměli své děti do ničeho nutit. Měli by spíše jen dávat návrhy. A hlavně nepřirovnávat život svých ratolestí ke svému.

Holt je jiná doba. Jsou určovány trendy - co nosit, co studovat, co jíst a nejíst... Ale je to dobře? Lidé by se měli zamyslet, přestat žít, jako prototypy módních časopisů a dát si klidně i o půlnoci tabulku čokolády. Nedát tělu "do těla" stupidními dietami, které v 90% stejně skončí jo-jo efektem, ale dát mu, co si žádá.

Já se řídím pravidlem: "Jíst s mírou". Někdy to poruším, ale to není důvod k tomu, aby se ze mě stala bulimička! S maminkou jsem si téma: "Jíst či nejíst" vyříkala, ale ona si stejně tu a tam nějakou tu poznámku neodpustí.

Jestli se někomu nelíbí, že vám přetéká nějaký ten špíček, tak ať jde o dům dál. Kostnaté holky stejně nejsou v kurzu a chlapi nechtějí objímat suché větévky, které jim ve větru uletí... To nejsou pořádné ženské. Abychom nezapomněli na muže: "Kluci i chlapy s bříškem se líbí, ani nevíte jak!" Proto si všichni dnes dejte něco pořádného, i nezdravého, a uvidíte (když se nepřejíte), jak vám bude hej...
Nejčtenější

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

Kristýna žije s přítelem Filipem a společně vychovávají její dvě děti.

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak jen mezi řečí. „Až teď jsem si uvědomila,...

Ještě než zemřela, zabalila Britka 18 narozeninových dárků pro syna

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová se synem Freddiem v...

Čtyřicetiletá moderátorka televizní stanice BBC Rachael Blandová prohrála na začátku září dvouletý boj se zákeřnou...Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Chvilka klidu je pro maminku čtyřčat opravdu vzácná.

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo jednoho má tříletý Vojta hned tři sestry a...

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová chce být zapsána v knize rekordů jako žena s největším pozadím...

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je stejně pohledná jako její hubenější...

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Takto se Kimberel Eventide obléká běžně.

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na světě zvláštní poslání. Rozdává totiž lidem...

Další z rubriky

Nedávejte dětem boty po sourozencích, ničíte jim nohy, varuje odbornice

Ilustrační fotografie

Je to paradox. Přestože se většina dětí rodí se zdravými nožičkami, třetina prvňáků má ploché nohy. Potíže se pak...

Jak se vyznat v informacích na obalech. Méně je někdy více

Ilustrační fotografie

Jestli se jen trochu zajímáte o zdravou výživu, asi víte, že už při nákupu potravin byste měli pozorně číst etikety....

Trápí vás bolesti v “esíčku”? Nejúčinnější prevencí je cvičení

Ilustrační fotografie

Bolesti bederní páteře trápí stále více lidí. Na vině může být špatné držení těla, nevhodný pohyb, ale také úraz....

Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!

To, že je kojení přínosné pro dítě i pro matku, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska, je všeobecně známé. Kojení dětí je proto doporučováno až do šesti měsíců jejich věku. Bohužel však méně něž 17 % žen ve Velké Británii dokáže po celou tuto dobu pouze kojit, aniž by muselo dítě přikrmovat. A právě v těchto situacích je nutné najít adekvátní alternativu.Najdete na iDNES.cz