Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mirka Čejková: My ženy vneseme do Senátu ducha rozumu

  16:52aktualizováno  16:52
Kdyby senátory volili čtenáři iDNES, Mirka Čejková by neměla šanci - alespoň tak o tom hlasujete v naší anketě. Moderátorka je ale optimistka: "Jsem přesvědčená, že my ženy dokážeme vnést do Senátu ducha rozumu a postavit ho proti partajní zaslepenosti mnohých," napsala mimo jiné v on-line rozhovoru.

Mirka Čejková - Mirka Čejková se vrací na obrazovku. Bude na Primě uvádět magazín Extra. | foto: Tv Prima

Odpovědi Mirky Čejkové najdete ZDE 

Hlasujte: Chtěli byste Mirku Čejkovou za senátorku?

Jestli snad něco Mirka Čejková není, tak šedá myš, průměr a submisivní beránek. Na vrcholu popularity opustila televizní obrazovku a téměř čtyři roky sledovali její osudy jen čtenáři bulváru.

Napřed odešla z televize, aby zachránila rodinu. Když se to ale nepodařilo, přišel rozvod a národ byl svědkem nelítostných soudních pří o výživné, v nichž šlo o statisíce. Získala pověst české Ivany Trumpové, která své děti a sebe nenechá připravit ani o halíř z manželových horentních příjmů.

Čtenáři ještě nerozdýchali tahanice o peníze a už tu byla další aféra. Láska k muži, který byl odsouzen za podvody. Ani v takové situaci Čejková neuhnula své pravdě a nepodlehla pochybnostem veřejnosti. Potřetí se vdala a rovnou ve vězení. Rozvířila další vlnu spekulací o tom, že sňatkem sledovala zištné cíle.

Po jednorázovém Testu národa, kývla na nabídku televize Prima moderovat pravidelné reportáže. Kupodivu bulvární reportáže, byť za léta pronásledování právě bulvárem k němu získala averzi. "Už nemám vůbec potřebu se komukoliv a s čímkoliv svěřovat. Stejně si noviny napíší co chtějí," tvrdila tehdy zklamaně.

Letos na jaře se tedy znovu objevila na obrazovce. A hned následoval dokument 13 komnata, který odvysílala Česká televize. Během medailonu se Čejková před zraky tisíců diváků stačila s redaktorkou medailonu pohádat a znovu usmířit.

Ve chvíli, kdy už by se mohlo zdát, že se Mirka znovu etablovala na domácí mediální scéně a zapadla mezi ostatní "celebritky", přišel další šok: Kandidatura do senátu. Zaměstnavatel však její krok vyhodnotil jako střet zájmů a Čejková dostala z televize výpověď. Moderátorka se brání, že je výpověď v rozporu s jejími právy a zvažuje právní kroky.

"O politice jsem už dříve přemýšlela a myslím, že je tu spousta práce, kterou je možné v této oblasti udělat,"svěřila se moderátorka, jejíž hlavním úkolem je předávat informace o straně Politika 21, za níž kandiduje (ale není její členkou) směrem k veřejnosti.

ČTĚTE TAKÉ: Čejková se stala dobrovolnicí pro Politiku 21 

Čtyřiačtyřicetiletá novinářka, vystudovala VŠCHT. Je matkou tří dětí. Nejstarší Petra se narodila jako mentálně postižená, což předurčilo i její hlavní mimopracovní činnost. Aktivně participuje na akcích sdružení pro mentálně postižené Oáza. Rovněž je aktivní ve sdružení ProFem, konzultační středisko pro ženské projekty. Prioritami Mirky Čejkové jsou péče o postižené, vzdělávání, soudnictví a týrání žen. "Ale hlavně: v této společnosti chybí POKORA k čemukoliv," prezentuje se na stránkách strany, za níž kandiduje.

Autor:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Ilustrační snímek

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého přítele, ale na svého exmanžela nemůžu...

Další z rubriky

ANKETA: Zvolte ženu měsíce července

ANKETA: Zvolte ženu měsíce července

Každý týden krátce představujeme zajímavou Češku, výraznou osobnost bez ohledu na obor, v němž se pohybuje. Každý měsíc...

Už nikdy nechci spadnout na úplné dno, říká matka čtyř dětí

Ilustrační snímek

Ovlivnit budoucnost dětí znamená změnit budoucnost jejich matek. Lucie skončila se čtyřmi dětmi v azylovém domě a...

Madonna slaví šedesátiny. Jak šel čas se skandální královnou popu

Skandální móda, kontroverzní fotografie, texty a vystoupení, ale i spousta...

Skandální móda, kontroverzní fotografie, texty a vystoupení, ale i spousta dřiny a vizionářství. To všechno definuje...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz