Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mirka Čejková: My ženy vneseme do Senátu ducha rozumu

  16:52aktualizováno  16:52
Kdyby senátory volili čtenáři iDNES, Mirka Čejková by neměla šanci - alespoň tak o tom hlasujete v naší anketě. Moderátorka je ale optimistka: "Jsem přesvědčená, že my ženy dokážeme vnést do Senátu ducha rozumu a postavit ho proti partajní zaslepenosti mnohých," napsala mimo jiné v on-line rozhovoru.

Mirka Čejková - Mirka Čejková se vrací na obrazovku. Bude na Primě uvádět magazín Extra. | foto: Tv Prima

Odpovědi Mirky Čejkové najdete ZDE 

Hlasujte: Chtěli byste Mirku Čejkovou za senátorku?

Jestli snad něco Mirka Čejková není, tak šedá myš, průměr a submisivní beránek. Na vrcholu popularity opustila televizní obrazovku a téměř čtyři roky sledovali její osudy jen čtenáři bulváru.

Napřed odešla z televize, aby zachránila rodinu. Když se to ale nepodařilo, přišel rozvod a národ byl svědkem nelítostných soudních pří o výživné, v nichž šlo o statisíce. Získala pověst české Ivany Trumpové, která své děti a sebe nenechá připravit ani o halíř z manželových horentních příjmů.

Čtenáři ještě nerozdýchali tahanice o peníze a už tu byla další aféra. Láska k muži, který byl odsouzen za podvody. Ani v takové situaci Čejková neuhnula své pravdě a nepodlehla pochybnostem veřejnosti. Potřetí se vdala a rovnou ve vězení. Rozvířila další vlnu spekulací o tom, že sňatkem sledovala zištné cíle.

Po jednorázovém Testu národa, kývla na nabídku televize Prima moderovat pravidelné reportáže. Kupodivu bulvární reportáže, byť za léta pronásledování právě bulvárem k němu získala averzi. "Už nemám vůbec potřebu se komukoliv a s čímkoliv svěřovat. Stejně si noviny napíší co chtějí," tvrdila tehdy zklamaně.

Letos na jaře se tedy znovu objevila na obrazovce. A hned následoval dokument 13 komnata, který odvysílala Česká televize. Během medailonu se Čejková před zraky tisíců diváků stačila s redaktorkou medailonu pohádat a znovu usmířit.

Ve chvíli, kdy už by se mohlo zdát, že se Mirka znovu etablovala na domácí mediální scéně a zapadla mezi ostatní "celebritky", přišel další šok: Kandidatura do senátu. Zaměstnavatel však její krok vyhodnotil jako střet zájmů a Čejková dostala z televize výpověď. Moderátorka se brání, že je výpověď v rozporu s jejími právy a zvažuje právní kroky.

"O politice jsem už dříve přemýšlela a myslím, že je tu spousta práce, kterou je možné v této oblasti udělat,"svěřila se moderátorka, jejíž hlavním úkolem je předávat informace o straně Politika 21, za níž kandiduje (ale není její členkou) směrem k veřejnosti.

ČTĚTE TAKÉ: Čejková se stala dobrovolnicí pro Politiku 21 

Čtyřiačtyřicetiletá novinářka, vystudovala VŠCHT. Je matkou tří dětí. Nejstarší Petra se narodila jako mentálně postižená, což předurčilo i její hlavní mimopracovní činnost. Aktivně participuje na akcích sdružení pro mentálně postižené Oáza. Rovněž je aktivní ve sdružení ProFem, konzultační středisko pro ženské projekty. Prioritami Mirky Čejkové jsou péče o postižené, vzdělávání, soudnictví a týrání žen. "Ale hlavně: v této společnosti chybí POKORA k čemukoliv," prezentuje se na stránkách strany, za níž kandiduje.

Autor:Nejčtenější

ALS: nemoc, na kterou zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross

ALS je nevyléčitelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které se...

Začíná nenápadně. Pacient má napřed potíže s běžnými činnostmi jako psaní nebo zapínání knoflíků. Při chůzi zakopává,...

Vzdala se cukru i lenošení a za 11 měsíců shodila 60 kilogramů

Josephine Desgrandová

Necelý rok stačil sedmnáctileté Josephine z Austrálie k tomu, aby shodila polovinu své váhy. Z nespolečenské obézní...Jak je ve dne oblečenej, tak chodí spát, zděsila se vyměněná manželka

Daniel (42) lidi moc nemusí. Ani ženy nejsou důležité. „Je jich všude spousta,“...

Jsme hovada z lesa, popsala svou rodinu Věra (29), která se přihlásila do Výměny manželek kvůli honoráři i proto, aby...

Byla to multikulturní země, říká Issová o Sýrii, kde trávila prázdniny

Herečka Klára Issová (prosinec 2016)

Dálek a cest se herečka Klára Issová nebojí. Jako malá jezdila s rodiči na prázdniny do Sýrie, odkud pochází její otec....

Příběh Jany: Přítel pořád chtěl dítě, pak mě těhotnou opustil

ilustrační snímek

Už od puberty jsem věděla, co chci, ale i co nechci. Chtěla jsem mít po boku fajn chlapa, pohodovou práci a žít...

Další z rubriky

Z drobné nevěsty se za deset let změnil ve svalnatého bodybuildera

Cody při bodybuildingové soutěži

Cody Harman se před třiceti lety narodil jako dívka, před deseti lety pak v bílých svatebních šatech prošel uličkou k...

Mívám pocit, že vše zvládnu. Pak se složím, říká Anna Julie Slováčková

Anna Julie Slováčková

Hudbě se věnuje od dětství, v rodině slavných umělců to ani jinak nešlo. Zpěvačka Anna Julie Slováčková však na sebe...

Julie Svěcená: Narážky na protekci házím za hlavu

Houslistka Julie Svěcená

Na housle hraje Julie Svěcená od čtyř let. Hudbu má v krvi po mamince klavíristce a tatínkovi slavném houslistovi....

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Arome.cz Multifunkční produkty mají hned několik výhod. Nestane se vám, že budete v duhovém rozjasňovači a oranžové rtěnce vypada...

Najdete na iDNES.cz