Modli se, Panenka Marie tě ochrání, radila matka dceři, která rodila

  12:00aktualizováno  12:00
Pro některou ženu je porod strašák, jenž ji budí ze snů, pro jinou je to docela pohodová záležitost, které není třeba se bát. Další pokračování emotivní dokureality Malé lásky ukázalo od každého trochu. A také nahlédlo, jak tento stěžejní okamžik v životě lidském prožívá rodina, která věří v Boha.
Část 1/3
„Nevím, jak se budu chovat při porodu, ale když mě něco bolí, tak jsem i...

Miminko je boží dar

„Když nám řekla, že čeká miminko, tak jsme se rozhodli, že si ho nechá. Že se o něj postaráme a že jí budeme pomáhat,“ popsala situaci v rodině maminka dvaadvacetileté Heleny. Jako věřící lidé vnímají totiž dítě jako boží dar.

Fotogalerie

Podporu maminky a sestry Martiny si Helena vyžádala i na porodní sál. Jsou to její dvě nejbližší bytosti na světě, protože tatínek nedávno zemřel, což ji psychicky hodně vzalo.

„Nevím, jak se budu chovat při porodu,“ uvažovala dopředu Helena. „Ale když mě něco bolí, tak jsem i cholerická,“ upozornila.

Sestra Martina, které se zatím nepodařilo otěhotnět, ač by si miminko moc přála, doprovodila Helenu do porodnice ochotně i s obavami. „Bojím se, ať jsou hlavně v pořádku, sestra i miminko,“ svěřila se.

„Je to osud,“ dodala k tomu, že Helena bude mít dítě za svobodna a bez otce. „Nevadí, že bude sama matka s dítětem, má tady nás,“ vysvětlila věřící mladá žena.

Malému Františkovi se sice na svět moc nechtělo, ale po mnohahodinovém čekání se porod konečně rozběhl. „Helenko, pomodli se a bude všechno dobrý,“ radila maminka. „Panenka Marie a pánbíček tě ochrání.“

S bolestmi se Helena hodně těžko vyrovnávala a také jí chybělo sebevědomí, že porod zvládne. Jak porodní asistentka, tak maminka a sestra jí energicky dodávaly odvahu.

¨„Musíš to vydržet, to musí každá ženská,“ povzbuzovala dceru maminka a připomněla, že babička porodila osm dětí. „Musíš být silná, nesmíš zahanbit,“ apelovala na Helenu.

S rodinnou podporou a za povzbuzování porodní asistentky sebrala Helena všechny zbývající síly a její syn František byl na světě, vítán nejen svou maminkou, ale také dojatou tetou a babičkou.

Autor: pro iDNES.czNejčtenější

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Tragédie Husákových žen: obě zemřely předčasně

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který nedával najevo své city. Přesto ho tragická smrt...Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová váží stejně jako desetileté dítě. A to jí ještě není ani rok a...

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší,...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Další z rubriky

Modli se, Panenka Marie tě ochrání, radila matka dceři, která rodila

„Nevím, jak se budu chovat při porodu, ale když mě něco bolí, tak jsem i...

Pro některou ženu je porod strašák, jenž ji budí ze snů, pro jinou je to docela pohodová záležitost, které není třeba...

Jak zlepšit angličtinu? Inspirujte se od teenagerů

Ilustrační fotografie

Češi na tom mezi Evropany nejsou nejhůře, ale rozhodně ne nejlépe. Jak si celkem jednoduše vylepšit jazykové...

Ještě než zemřela, zabalila Britka 18 narozeninových dárků pro syna

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová se synem Freddiem v...

Čtyřicetiletá moderátorka televizní stanice BBC Rachael Blandová prohrála na začátku září dvouletý boj se zákeřnou...Najdete na iDNES.cz