Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

  12:00aktualizováno  12:00
Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně společného. Oba padli na dno a díky tomu, že skončili v péči psychiatrů, potkali jeden druhého a založili spokojenou rodinu. Společně vychovávají sedm dětí, tři jsou jeho a čtyři její. Nyní přicházejí do porodnice přivítat dalšího do party.
Část 1/3
František a Monika se potkali v psychiatrické léčebně.

Museli jsme spadnout až na samé dno

Dvaačtyřicetiletá Monika přijíždí v doprovodu svého o šest let mladšího manžela Františka do porodnice s tím, že už se porod rozjíždí, ale nakonec se miminku ještě na svět nechce.

Fotogalerie

„To je přesně ono, kontrakce jak blázen a přijedu sem a zmizí,“ stěžuje si Monika na porodním pokoji. Spolu s Františkem mají sedm dětí a toto bude osmé. „Moje páté,“ říká nastávající maminka porodní asistentce s tím, že to bude zase holčička. „Já rodím zásadně jen holky,“ usmívá se.

František má z předchozího vztahu tři děti, dva kluky a jednu dívku. „Je nás kopa a nějak se sžíváme,“ poznamenává tatínek, který z porodnice řeší po telefonu domácí rozbroje.

„Seznámili jsme se na psychiatrické léčebně v Jihlavě,“ vzpomíná František. „Tam jsme se dostali z toho důvodu, že jsme padli na samé dno.“ Ze začátku byli podle Moniky jen kamarádi. Jeden druhému si nedovolil říct, že by to mohlo být něco víc.

Líbilo se jí, že je František klidný, hodný, gentleman. Ale v předchozím životě to sympatický muž trpící depresí lehké neměl. „Já jsem přišel o barák i o děti,“ vzpomíná. „Láska, peníze, všechno bylo pryč.“ A tak si chtěl sáhnout na život a spolykal prášky. Naštěstí jich neměl doma dost.

Monika zase přišla o peníze v podnikání, kdy ji o ně připravila tehdejší kamarádka. „Nevěděla jsem, co dál, a tak jsem utekla,“ popisuje žena, které prý tehdy bylo jedno, že má děti.

„Rodina mě odsoudila,“ dodává Monika. „Za to, kam jsem se dostal, vděčím manželce a jejím dětem, protože když jsme spolu začali být, tak její děti byly nablízku a daly mi sílu do života,“ svěřuje se František.

„Já mám ráda děti, ale už jich mám dost,“ kategoricky prohlašuje Monika, která se špatně vyrovnává s bolestivými kontrakcemi a občas si pořádně zakřičí. „Promiň,“ omlouvá se pak rozpačitému Františkovi.

„Tam to jde lehce, viď, horší je to ven,“ přikyvuje nastávající tatínek. A Monika s blížícím se porodem ztrácí nervy. „To zvládnem, uvidíte,“ chlácholí ji porodní asistentka. „Ne,“ křičí Monika. „Já chci pryč!“

Ale pak to už jde všechno rychle. Porodní asistentka ví,co má dělat. Po chvíli říká: „Počkáme na další kontrakci,“ a malá Michaela je na světě. „Vy jste to vzala hopem,“ oznamuje šťastné mamince.

„Je nádherná,“ usmívá se na dceru i manželku František.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až na zem. Pečuje o ně i několik hodin denně,...

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Kozačky by neměly chybět v žádném ženském botníku. Jsou jedním ze základních...

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává čas oprášit kozačky a další boty, které...

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Ilustrační fotografie

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů špatná ústní hygiena. Většina lidí si podle...

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Kamarádi Drahomíra a Tomáš před proměnou

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za sebou bolavé životní kopance, a tak se...

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Livia Klausová se svým manželem Václavem Klausem

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými nenáviděn, jeho žena Livia takto veřejnost...

Další z rubriky

O epidurál si řekly jen dvě maminky, říká producentka Malých lásek

Zdeněk byl Monice při porodu velkou oporou.

Bolest, slzy i dojetí, to všechno se odehrává na porodním sále, když přichází na svět miminko. Emoce, které tuto velkou...

Teribear pomohl více než 9 miliony, Mafra a.s. přispěla 63 495 korun

Členové Mafra týmu na trati pomáhají celý týden. Každým kilometrem chůze či...

Za deset dnů nachodilo a naběhalo na pražském Vítkově 16 260 lidí 320 812,5 kilometru na pomoc znevýhodněným dětem. Za...

RETRO: Výchova dítěte i kvalitního občana aneb rodičem za socialismu

výchova socialismus retro

Budování socialistické vlasti se nemohlo obejít bez budovatelů, a tak si tehdejší Československo zakládalo na podpoře...

Najdete na iDNES.cz