Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lepší by to být třeba mohlo, ale nebude

  16:49aktualizováno  16:49
Jsou dny, kdy se vzdávám věku a s Jackem Nicholsonem si říkám: Lepší už to nebude... Sem tam se ale občas probudím nadšená, svěží, plná elánu a žhavím kosmetičku, kadeřnici, manikérku i pedikérku.
Krém, kosmetika

Krém, kosmetika | foto: Profimedia.cz

Lepší to prostě být MUSÍ, říkám si. Před dovolenou jsem chtěla mít důsledně "hladké nohy, které vydrží," a objednala se na depilaci.

"A co to bude?" Zeptal se telefon? Já v práci, kolem čtyři kolegové na doslech. "Nohy," špitám diskrétně. "CELÉ nohy?" Burácí sluchátko a já se snažím hovor skončit, protože celá místnost nemusí vědět, Co VŠECHNO mám a nechci mít u moře chlupaté.

Uff, přežila jsem hrozící trapas, proti tomu je nějaké trhání srsti úplná sranda. Nebyla, ale nešlo vůbec o bolest. Tu znám, nejsem na depilaci poprvé. Kosmetička nade mnou spráskla ruce: "Jééé, každý chlup roste jinam, to půjde špatně," vzdychala a zničeně kroutila hlavou. Připadala jsem si provinile. "Učesat bohužel nejdou," chtělo se mi říct. Ale provokace by mohla mít i krvavé následky, tak jsem to spolkla a držela.

"A co to obočí," zamračila se kosmetička na závěr procedury. "Máte to strašný a vypadáte přísně, já vám ho protrhám." Projela mnou další vlna pocitu viny. "Po tátovi chlupatá, obočí jak Brežněv, jestli bych neměla odteď chodit už jen kanálama. Nával komplexů pominul, přes naštvání a vztek ho pud sebezáchovy a zdravého rozumu přeměnil ve smysl pro humor.

"No jo, a ke všemu je to čím dál horší, paní Marcelo. Víc chlupů, víc vrásek, kila tuku k tomu ještě zarostlé nehty. A podívejte ty pihy! Kam se hrabou nebesa," povídám a ještě jsem měla na jazyku něco o hemoroidech, ale kosmetička už mezitím bědovala: "No jo, těch pih!" Zděsila se upřímně. "Já být Vámi (při těch slovech se znatelně zamračila a já nabyla dojmu, že už se mě štítí), tak si nechám chlupy odstranit laserem. Ale ty pihy ať Vám vyřízne chirurg. Vážně, to je moc nebezpečné, co kdyby se nějaká z nich ´zvrtla´?"

Myslela to se mnou dobře, ale já s ní už ne. "Doufejme, že to zatím není nakažlivé," troufla jsem si, ale hned jsem toho litovala. Depilaci i obočí jsem sice měla za sebou, ale druhý den mi měla udělat hezčí obličej.

"Vy jste nikdy na kosmetice nebyla, co?" Vypálila druhý den na úvod. Byla jsem několikrát, pravda nic pravidelného, ale odpověděla jsem "NIKDY." "To je vidět," uklouzlo Marcelce, ale já se nevzdala. "Já se vůbec raději nemyju. Prý je mýdlo na pleť škodlivé," kontrovala jsem.

Kosmetička ironii nepostřehla, protože už byla v té chvíli opět v moci mého obočí. "Jéééžííííšmarjá, jak je to možný, vždyť jste tu byla včera. Vám to teda roste! Já Vám to musím znovu vytrhat," zoufala. Nabyla jsem dojmu, že je na místě jí opravdu, ale opravdu politovat. Ale jak? Je to její práce, za kterou je placená. "Nebolejí Vás za celý den ruce?" Zeptala jsem se blbě a pokud možno co nejvíc zúčastněně.

Marcela soustředěná na práci otázku ignorovala. "Tam toho je," mumlala si nenávistně pro sebe a namísto dvaceti minut mě pak nechala s maskou na obličeji celých padesát. "Jsem fakt kráva," nadávala jsem si v duchu. Copak může za to, že jsem hrouda komplexů a nechci o nich poslouchat? Co asi tak všechno teď smyje spolu s pleťovou maskou?

Nevím co pod maskou zůstalo, ale asi nic moc, když mi kosmetička navrhla, že mě na závěr nalíčí. "Já vím, že jste nechtěla, ale trošku, přece..." Následoval makeup, stíny, rudá rtěnka avízovaná jako "jen trošičku lesku".

A jestli jsem byla nakonec fakt krásnější, když jsem za proměnu zaplatila tři tisíce? Abych si tak připadala, to by mému sebevědomí Marcelka nedovolila, i když nakonec jsem se pochvaly přece jen dočkala. Mám prý krásné spodní řasy!

Napište nám na téma: JAK JSEM CHTĚLA BÝT KRÁSNĚJŠÍ
Deset z vás, kterým se vyprávění obzvlášť vydaří, získá balení samolepicích laků na nehty a jejich příběh zveřejníme na iDNES. Příběhy posílejte do 11.8. na mail: ona@idnes.cz

Autor:Nejčtenější

ALS: nemoc, na kterou zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross

ALS je nevyléčitelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které se...

Začíná nenápadně. Pacient má napřed potíže s běžnými činnostmi jako psaní nebo zapínání knoflíků. Při chůzi zakopává,...

Spalničky se vrací. Nemoc začíná jako viróza, ale může skončit i smrtí

Uplakaný výraz v obličeji je typickým příznakem spalniček.

Případů spalniček nebezpečně přibývá. Choroba, která se před lety měla za „vyhubenou“, se od loňského roku objevuje u...Vzdala se cukru i lenošení a za 11 měsíců shodila 60 kilogramů

Josephine Desgrandová

Necelý rok stačil sedmnáctileté Josephine z Austrálie k tomu, aby shodila polovinu své váhy. Z nespolečenské obézní...

Línému rodiči se volná výchova nevyplatila. Syn kouří trávu a nic nedělá

Tom Hodgkinson - autor knihy Líný rodič

Před deseti lety oslnil české čtenáře svou filozofií líného rodičovství. Jestli se šéfredaktorovi britského časopisu...

Byla to multikulturní země, říká Issová o Sýrii, kde trávila prázdniny

Herečka Klára Issová (prosinec 2016)

Dálek a cest se herečka Klára Issová nebojí. Jako malá jezdila s rodiči na prázdniny do Sýrie, odkud pochází její otec....

Další z rubriky

Dva mýty o panenství, které ničí život ženám po celém světě

ilustrační snímek

Dvě norské odbornice na sexualitu tvrdí, že toho většina žen a dívek ví o svých intimních partiích málo. Za...

Příběh Jany: Přítel pořád chtěl dítě, pak mě těhotnou opustil

ilustrační snímek

Už od puberty jsem věděla, co chci, ale i co nechci. Chtěla jsem mít po boku fajn chlapa, pohodovou práci a žít...

Příběh Marie: Můj vztah s rodiči je rok od roku horší

(ilustrační snímek)

Už několik let žiji se svou rodinou, manželem a malou dcerou v zahraničí. Bylo to vždy přání mého táty, tak jsem...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz