Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Laděna: O menších prsou jsem vždycky snila

  0:52aktualizováno  0:52
Paní Laděna se těsně před svými čtyřicetinami rozhodla, že se svým dosavadním životem pořádně zatočí. Sebrala veškerou odvahu a s pomocí odborníků se zbavila komplexů a špeků. Sledujte seriál mapující pár měsíců života, které zásadně změnily její vzhled.

HLASUJTE: Myslíte si, že Laděna potřebovala pomoc plastického chirurga?

"Mým snem vždy bylo nechat si zmenšit prsa. To mi připadalo jako největší handicap, po tom jsem vždy toužila," přiznává Laděna, která kromě zmenšení a úpravy prsou podstoupila ještě plastiku břicha a liposukci stehen.

Do června letošního roku byla přesvědčena, že se s jejím zevnějškem již nedá nic dělat. Denní martyrium spojené s rolí manželky a matky jí nedalo příliš šancí na zdravý životní styl. Do přitažlivé ženy měla hodně daleko.

Plastika.idnes.cz Seriál plastika.idnes.cz
Plastika na vlastní kůži

Stydím se za svou postavu

S manželem Milanem a dvěma dětmi si poklidně žila na maloměstě u Slaného a svému pocitu beznaděje za ty roky přivykla. Díky své profesi hospodyně se přes den stará o domácnost svých zaměstnavatelů a doma ji čeká další směna. Přesto si Laděna na svou práci a rodinný život nikdy nestěžovala.

Co ji ale nepřestávalo trápit, byla její korpulentní postava. "Zkoušela jsem různé diety, ale bez výsledku," přiznává smutně Laděna. Příliš velká prsa velikosti šest a tukové polštáře na břiše a bocích jí bránily svléknout se v parném létě do plavek. Jako nepřekonatelný problém bylo i pěkně se obléknout. Móda šla zcela mimo ni.

"Za svá velká prsa jsem se styděla už od svých třinácti let. Máma mi stále říkala, že ona taková prsa nemá a že by je brala jako přednost." Rady matky sice byly jistě míněny v dobrém, ale Laděně nepomohly. Nadále se trápila svým zevnějškem a komplexy ji neopouštěly. Veliká prsa nikdy nedokázala přijmout jako svou přednost či dokonce ozdobu.

Problém měla i mezi svými vrstevníky. Necítila se s nimi dobře a nechtěla chodit do společnosti. "Již v sedmé třídě měla pěkné trojky, a tak se na ni kluci lepili. Jim se to líbilo a určitě se jí za to nikdo nesmál," prozrazuje detaily z dospívání Laděny její maminka Jana. Laděna si ale jako sexbomba nepřipadala a nelíbilo se jí, jak mlsně po ní chlapi koukají.

"Říkala jsem si, že se vdám, a pak už na tom nebude tak záležet. Ale ono se na tom nic nezměnilo," pokračuje ve vyprávění svého trápení. "Až teprve druhý manžel mě měl rád takovou jaká jsem, ale já z toho šťastná nebyla." Životnímu partnerovi Laděny vzhled nevadil a ani ji do žádné změny nenutil.

"Kvůli velkým prsům jsem měla zdravotní problémy, bolela mě záda, a protože jsem se za ně styděla, nosila jsem jen volné oblečení," čestně přiznává, že vypadala tím pádem ještě hůř. Ani ve snu by ji nenapadlo, že se to jednou může změnit.

Chtěli jsme tu, co už zahodila klíče

Pak přišla nabídka od Bomton studií zúčastnit se projektu radikální proměny, včetně zásahu plastického chirurga. Laděně se tak poprvé v životě naskytla šance od základů změnit svůj vzhled, který ji nepřestával trápit skoro tři desetiletí. Jedinečnou příležitost, na niž neměla peníze a ani by se neodvážila na něco podobného pomyslet, si nenechala utéct. S proměnou okamžitě souhlasila.

"Nechtěli jsme se vydat cestou krásných mladých holek, které to mají snadné. Chtěli jsme ženskou, která by se k tomu nikdy neodhodlala, protože by si ani ve snu nepomyslela, že má ještě šanci," zdůvodňuje výběr paní Laděny Radka Červinková ze studia Bomton.

Laděna už svůj boj skoro vzdala, a tak se stala ideální kandidátkou.

"Chtěli jsme ženu, která všem dokáže, že se dá s tělem něco udělat i v tomto věku, že není nic ztraceno," pokračuje Červinková a dodává, že studio Bomton hodně sázelo na psychiku, která se v zevnějšku odráží a proto se rozhodli pro někoho, kdo to vůbec nečekal.

"Naším cílem nebylo vytvořit supermodelku, ale chtěli jsme vybrané ženě vylepšením image zvýšit sebevědomí a dodat tak její osobnosti šarm a sílu."

Od tohoto momentu začala Laděna opět věřit, že ještě dostane šanci vypadat lépe. A poprvé v životě možná okusí pocit radosti ze své nahoty.

Druhou část z osmidílného seriálu věnujeme předoperační přípravě. Vyjde ve čtvrtek 9. listopadu. Ten den bude také od 12 hodin on-line na dotazy odpovídat Laděnin manžel Milan - více zde.

Projekt je připravován ve spolupráci s Bomton studii.
Mediálním partnerem projektu je časopis Svět ženy.
Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Výrazné kousky a doplňky mají na pracovišti stopku. Zbytečně by odváděly...

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé rukávy a upnutá sukně můžou rapidně...K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Další z rubriky

Zahalte křivky, ukažte osobnost. Německá miss bude bez plavek

Německá miss se bude muset od příštího roku obejít bez promenády v plavkách.

Po Spojených státech se i Německo rozhodlo, že v rámci dámské soutěže krásy zruší dosud oblíbenou disciplínu promenády...

Roky o vlasy pořádně nepečovala, proto se rozhodla pro radikální změnu

Nikoly účes kadeřnice razantně proměnila, dokonce jí částečně vyholila hlavu.

Fotografka Nikola se nedávno přistěhovala do metropole a zatoužila začít novou etapu života s jiným účesem. Je zvyklá s...

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...Najdete na iDNES.cz