Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Laděna je připravena, první operace může začít

aktualizováno 
Paní Laděnu i její rodinu už znáte. Viděli jste i pacientčinu korpulentní postavu. V našem hlasování se většina z vás shodla, že pomoc plastického chirurga opravdu potřebuje. V dnešním díle se dočtete, co všechno ji na operačním stole čeká a jaká jsou rizika.

Laděnina manžela Milana se on-line ptejte dnes od 12 hodin ZDE

HLASUJTE: Co podle vás Laděna potřebovala upravit především?

Přestože je plastická chirurgie určena nejen celebritám, ale i obyčejným smrtelníkům, vstupovala Laděna do naprostého neznáma.

"Mám akorát informace z televize, kde například ukazovali, jak se operace nepovedla," svěřuje se se svými předoperačními pocity. "Říkám si, zda to nebudu mít ještě horší. Samozřejmě se bojím, ale jdu do toho.  Věřím, že mi stoupne sebevědomí," doplňuje Laděna a dodává, že obdivuje ty, co se za svou postavu nestydí.

Plastika.idnes.cz Seriál plastika.idnes.cz
Plastika na vlastní kůži

První přijdou na řadu prsa

Na první konzultaci u MUDr. Romana Kufy, šéfa plastické chirurgie Perfect clinic na Malvazinkách, upozornila Laděna na ty části těla, které ji nejvíc trápí. Doktor Kufa provedl prohlídku a vysvětlil jí, co by s tím šlo udělat.

"Domluvili jsme se na zmenšení prsů, protože  jsou veliká, pak následovalo břicho. To je také velké, a tak se bohužel nedá odsát. Musí se odříznout," popisuje první Laděninu návštěvu na klinice doktor Kufa a dodává, že ještě navrhl liposukci stehen a boků.

Laděna se vším souhlasila a o další zákrocích už neuvažovala. Tyto partie ji trápily nejvíce, byly nejviditelnější a podle Kufy půjdou nejlépe upravit. Nevadilo ani, že si Laděna často a ráda zapálí. "Kouření nevadí," vysvětluje. "Ale bylo by lepší, kdyby pacientka nekouřila. Mohou totiž nastat komplikace s dýcháním. Navíc mívají dlouhodobí a silní kuřáci cévy poškozeny a jizvy se mohou kvůli infekcím hůř hojit."
 
Po konzultaci poslal chirurg Laděnu k internistovi na klasické předoperační vyšetření. Laděna musela odevzdat ranní moč, nechat si odebrat krev a došla si na vyšetření srdce - na EKG.

Zda opravdu půjde, či nepůjde pacientka na operační sál, o tom rozhoduje anesteziolog. "Ale ten potřebuje ke svému verdiktu právě schválení internisty, který se stará předoperační vyšetření," vysvětluje Kufa.

Kufa: Operace musí prospět

Ovšem každá pacientka nepřichází s tak realistickými návrhy jako paní Laděna. "Spousta pacientek má přehnané představy. Vše se operovat také nedá. Takže pak se snažím pacientce vysvětlit, že to není možné," zdůrazňuje Kufa. "Rozmlouvám i extrémní požadavky, které by mohly způsobit mnoho komplikací a nepříjemností," upřesňuje. "Musím být přesvědčen, že operace pacientce prospěje. Pak ji provedu."

Zdravotní stav paní Laděny byl podle předoperačního vyšetření bez problémů. Chirurg měl tedy jistotu, že klientka bez problémů zvládne zátěž operace i období rekonvalescence. Riziko se snížilo na běžné minimum spojené s každou operací. Sál byl připraven. Zmenšení prsů, první ze tří plánovaných zákroků, může začít.

Třetí část z osmidílného seriálu, který vzbudil mimořádný ohlas, věnujeme operaci prsou. Vyjde v pondělí 13. listopadu. Další, čtvrtý díl zveřejníme 16.11. a v ten den bude také od 13 hodin čtenářům on-line odpovídat MUDr. Roman Kufa.

Projekt je připravován ve spolupráci s Bomton studii.

 
Nejčtenější

ALS: nemoc, na kterou zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross

ALS je nevyléčitelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které se...

Začíná nenápadně. Pacient má napřed potíže s běžnými činnostmi jako psaní nebo zapínání knoflíků. Při chůzi zakopává,...

Spalničky se vrací. Nemoc začíná jako viróza, ale může skončit i smrtí

Uplakaný výraz v obličeji je typickým příznakem spalniček.

Případů spalniček nebezpečně přibývá. Choroba, která se před lety měla za „vyhubenou“, se od loňského roku objevuje u...Vzdala se cukru i lenošení a za 11 měsíců shodila 60 kilogramů

Josephine Desgrandová

Necelý rok stačil sedmnáctileté Josephine z Austrálie k tomu, aby shodila polovinu své váhy. Z nespolečenské obézní...

Línému rodiči se volná výchova nevyplatila. Syn kouří trávu a nic nedělá

Tom Hodgkinson - autor knihy Líný rodič

Před deseti lety oslnil české čtenáře svou filozofií líného rodičovství. Jestli se šéfredaktorovi britského časopisu...

Byla to multikulturní země, říká Issová o Sýrii, kde trávila prázdniny

Herečka Klára Issová (prosinec 2016)

Dálek a cest se herečka Klára Issová nebojí. Jako malá jezdila s rodiči na prázdniny do Sýrie, odkud pochází její otec....

Další z rubriky

Milovaný i nenáviděný skřipec se objevil na mole. Chystá se jeho návrat?

Nový vlasový trend z newyorského týdne módy: uhlazené vlasy stažené skřipcem

Retro kousky jsou opět ve hře. Během týdnů módy v New Yorku se ke slovu dostal i skřipec, kterým měly modelky sepnuté...

Černé uhlí bojuje proti akné i žlutým zubům. Pohlcuje i tělesné pachy

(Ilustrační snímek)

Zní to až neuvěřitelně, ale černé uhlí dokáže perfektně vyčistiti pleť i vybělit zuby. Vlasy pak nejen zbaví mastnoty,...

Tři tipy, jak ulevit v zimě vlasům. Pomohou oleje, pudr a méně laku

Vlasy v zimě sice trpÍ, ale vhodnou péčí jim můžeme dost ulevit.

Zatímco tělo v zimě balíme do několika vrstev a také obličeji poskytujeme ochranu v podobě mastnějších krému, vlasy...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Arome.cz Multifunkční produkty mají hned několik výhod. Nestane se vám, že budete v duhovém rozjasňovači a oranžové rtěnce vypada...

Najdete na iDNES.cz