Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Laděna je připravena, první operace může začít

aktualizováno 
Paní Laděnu i její rodinu už znáte. Viděli jste i pacientčinu korpulentní postavu. V našem hlasování se většina z vás shodla, že pomoc plastického chirurga opravdu potřebuje. V dnešním díle se dočtete, co všechno ji na operačním stole čeká a jaká jsou rizika.

Laděnina manžela Milana se on-line ptejte dnes od 12 hodin ZDE

HLASUJTE: Co podle vás Laděna potřebovala upravit především?

Přestože je plastická chirurgie určena nejen celebritám, ale i obyčejným smrtelníkům, vstupovala Laděna do naprostého neznáma.

"Mám akorát informace z televize, kde například ukazovali, jak se operace nepovedla," svěřuje se se svými předoperačními pocity. "Říkám si, zda to nebudu mít ještě horší. Samozřejmě se bojím, ale jdu do toho.  Věřím, že mi stoupne sebevědomí," doplňuje Laděna a dodává, že obdivuje ty, co se za svou postavu nestydí.

Plastika.idnes.cz Seriál plastika.idnes.cz
Plastika na vlastní kůži

První přijdou na řadu prsa

Na první konzultaci u MUDr. Romana Kufy, šéfa plastické chirurgie Perfect clinic na Malvazinkách, upozornila Laděna na ty části těla, které ji nejvíc trápí. Doktor Kufa provedl prohlídku a vysvětlil jí, co by s tím šlo udělat.

"Domluvili jsme se na zmenšení prsů, protože  jsou veliká, pak následovalo břicho. To je také velké, a tak se bohužel nedá odsát. Musí se odříznout," popisuje první Laděninu návštěvu na klinice doktor Kufa a dodává, že ještě navrhl liposukci stehen a boků.

Laděna se vším souhlasila a o další zákrocích už neuvažovala. Tyto partie ji trápily nejvíce, byly nejviditelnější a podle Kufy půjdou nejlépe upravit. Nevadilo ani, že si Laděna často a ráda zapálí. "Kouření nevadí," vysvětluje. "Ale bylo by lepší, kdyby pacientka nekouřila. Mohou totiž nastat komplikace s dýcháním. Navíc mívají dlouhodobí a silní kuřáci cévy poškozeny a jizvy se mohou kvůli infekcím hůř hojit."
 
Po konzultaci poslal chirurg Laděnu k internistovi na klasické předoperační vyšetření. Laděna musela odevzdat ranní moč, nechat si odebrat krev a došla si na vyšetření srdce - na EKG.

Zda opravdu půjde, či nepůjde pacientka na operační sál, o tom rozhoduje anesteziolog. "Ale ten potřebuje ke svému verdiktu právě schválení internisty, který se stará předoperační vyšetření," vysvětluje Kufa.

Kufa: Operace musí prospět

Ovšem každá pacientka nepřichází s tak realistickými návrhy jako paní Laděna. "Spousta pacientek má přehnané představy. Vše se operovat také nedá. Takže pak se snažím pacientce vysvětlit, že to není možné," zdůrazňuje Kufa. "Rozmlouvám i extrémní požadavky, které by mohly způsobit mnoho komplikací a nepříjemností," upřesňuje. "Musím být přesvědčen, že operace pacientce prospěje. Pak ji provedu."

Zdravotní stav paní Laděny byl podle předoperačního vyšetření bez problémů. Chirurg měl tedy jistotu, že klientka bez problémů zvládne zátěž operace i období rekonvalescence. Riziko se snížilo na běžné minimum spojené s každou operací. Sál byl připraven. Zmenšení prsů, první ze tří plánovaných zákroků, může začít.

Třetí část z osmidílného seriálu, který vzbudil mimořádný ohlas, věnujeme operaci prsou. Vyjde v pondělí 13. listopadu. Další, čtvrtý díl zveřejníme 16.11. a v ten den bude také od 13 hodin čtenářům on-line odpovídat MUDr. Roman Kufa.

Projekt je připravován ve spolupráci s Bomton studii.

 
Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Hot Dog

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší rychlé jídlo na světě. Podobně jako jeho...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Další z rubriky

Zahalte křivky, ukažte osobnost. Německá miss bude bez plavek

Německá miss se bude muset od příštího roku obejít bez promenády v plavkách.

Po Spojených státech se i Německo rozhodlo, že v rámci dámské soutěže krásy zruší dosud oblíbenou disciplínu promenády...

Letní účesy podle celebrit. Bobek Hailey Baldwinové i vlny Rity Ory

Přílišná horka vlasům moc nesvědčí. Především dlouhé rozpuštěné lokny jsou v...

Přílišná horka vlasům moc nesvědčí. Především dlouhé rozpuštěné lokny jsou v letních vedrech spíše na obtíž. Co si tedy...

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Způsobu, jak se vypořádat se zapařováním stehen, existuje několik. Elegantním...

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o kterých se mnohdy stydí mluvit. Pocení a tření...Najdete na iDNES.cz