Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krásnější obličej můžete mít už za hodinu. Zařídí to MetaCrill

aktualizováno 
Novinka v estetické chirurgii MetaCrill vyřeší nejen vrásky, ale vytáhne pokleslé tváře, bradu nebo vám zakulatí zadeček. A to všechno neinvazivně, bez jizev a pooperační léčby. Přesvědčili jsme se sami.

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

Hlavní výhodou tohoto injekčního implantátu je, že je trvalý a narozdíl od botoxu či kyseliny hyaluronové se jen tak nevstřebá. Sedmatřicetileté Jaroslavě pomohl vytvarovat ochablé tváře a zařídil plnější rty.

Celý zákrok je velmi jednoduchý:

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii

1. Kreslení

Lékařka Ivana Němečková se s Jarkou domluvila, co jí bude dělat, jaké partie vylepší. Poté jí na obličeji vyznačovací tužkou pokreslila místa, kam bude zapotřebí metacrill vpíchnout. "Zde vlastně modelujeme obličej, a tak je důležité, abychom zachovali správné proporce. Navíc většina lidí má každou polovinu obličeje trochu jinou," vysvětluje. Zákrok musí provádět speciálně vyškolený lékař.

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii

2. Lokální znecitlivění

Co je metacrill

MetaCrill se skládá z mikroskopických částic polymeru (polymetylmetakrylát), který je známější jako plexisklo. Tyto částice se nacházejí v suspenzi speciální gelovité hmoty (koloidu karboxymetylcelulozy).

Není zapotřebí narkózy, analgetik ani sedativ. Lékařka Jarce pouze znecitlivěla pomocí speciálních náplastí místa vpichů. Na tváře přijde pouze jeden vpich na každou polovinu obličeje, na rty celkem čtyři: na horním rtu na každé půlce a taktéž na spodním. Ke znecitlivění stačí jen pár minut, dané místo je jakoby zmrazené.

3. Aplikace metacrillu

Tento gelový materiál se aplikuje pomocí speciální kanylky s jehlou. Lékařka ji vpíchne do podkoží a injekční stříkačkou pak do kanyly vtlačí gel s výplňovým materiálem. Nevpichuje pouze na jedno místo, ale jehlou z kanyly postupuje rovnoměrně po vymezené oblasti, která je potřeba vyplnit či zpevnit.

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii

"Efekt je okamžitý, takže si mohu v daný okamžik kontrolovat, jak obličej bude vypadat. Pokud je někde gelu moc, pak je možné ho vytlačit místem vpichu ven," říká Ivana Němečková a pečlivě sleduje, jak obličej na látku reaguje a jak tváře vypadají. Na jejich zvýraznění použila čtyři injekční stříkačky metacrillu.

Vpichovanou látku tvoří dvě složky: nosný gel a mikrosféry polymetylmetakrylátu o velikosti 30-50 μm. Tento materiál nadzvedne měkké tkáně nad místem, kam ho lékař či lékařka umístí, a tím se zvětší objem v dané partii.

Cena

Jedna injekce cca 2 000,-, práce speciálně vyškoleného lékaře 12 000,-.

Paní Jaroslavě na tváře a rty stačilo pět injekcí, tj. celkově zaplatila 22 000,-.

V případě větších ploch či korekce výraznějších nedokonalostí počet potřebných injekcí narůstá.

Aplikace nebolí, můžete jen cítit pohyby jehly. "Je to spíš jen takový tlak, ale nic hrozného," upřesňuje pocity během zákroku Jaroslava.

Po líčkách dostane ještě metacrill do rtů. Tady musí lékařka udělat vpichů víc, ale zase stačí jen jedna injekční stříkačka gelu. Hned po aplikaci rty promasíruje, aby se gel rovnoměrně rozprostřel.

Vyplnit pokleslá místa trvá v případě paní Jaroslavy maximálně půl hodiny, dalších patnáct minut padlo na přípravu, znecitlivění a kreslení.

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii

Po zákroku ihned do práce

Výhody

Neobsahuje žádné toxické látky, alergeny, proteiny, nezpůsobuje systémovou reakci, nemigruje, nevyžaduje předběžné testy, je trvalý - nevstřebává se.

Rekonvalescenci pacientka téměř nepotřebuje. Výsledek je vidět okamžitě, pacient není v narkóze ani omámen léky, může tedy bez větších omezení běžně fungovat.

"Někdy se může vyskytnout drobný hematom v místě vpichu, ale to je úplně normální a během dne či dvou vymizí. Pacienta to neomezuje v jeho každodenním životě," říká Ivana Němečková. "Může také cítit mírný tlak v ošetřených oblastech, který brzy zmizí, jakmile odejde nosný gel a v tkáni zůstanou pouze mikroskopické částečky polymetylmetakrylátu."

Opraví obličej, prsa i zadeček

Tento injekční implantát má velmi široké využití. Paní Jaroslava si nechala upravit pouze obličej, konkrétně linii tváří a rty. Lékařka však prozradila, že se jím dá upravit téměř vše, na co si vzpomenete.

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii

Hlavní využití MetaCrillu

* lícní obrys a profil
* vrásky a rýhy na čele
* korekce deformací nosu, následky po úrazech nosu i zúžení nosních otvorů
* zvětšení objemu rtů i vyhlazení vrásek kolem nich
* korekce svislé nebo nevýrazné brady
* korekce úhlu dolní čelisti
* poúrazové jizvy či následky akné
* vrásky na hřbetech rukou
* korekce deformovaného či propadlého hrudního koše
* zvětšení objemu hýždí či ňader
* zvětšení objemu penisu či vnějších stydkých pysků

Autoři:Nejčtenější

Manželské etudy: Vladimírova zpověď mě překvapila, říká Třeštíková

Dokument o Zuzaně a Vladimírovi Gdovínových z cyklu Heleny Třeštíkové Manželské...

Vladimír Gdovín je duší umělec, bonviván. S manželkou Zuzanou se brali v 80. letech a od té doby je sleduje kamera...

Manželské etudy: Standovi přeji šťastné slepice, říká Třeštíková

Zuzana a Stanislav Čeřovští v cyklu Heleny Třeštíkové Manželské etudy

Jednou z šesti dvojic, která v 80. letech svolila k natáčení časosběrného příběhu o svém životě, jsou Zuzana a její...Zpověď Vondráčkové: Chtěla jsem tři děti, ale nebylo mi shůry dáno

Zpěvačka Helena Vondráčková

Helena Vondráčková oslaví své jubileum koncertem v O2 Aréně. Dnes už si nehýčká sny a je spokojená, jak věci v životě...

Úžasná proměna: z nenápadné studentky se stala královna plesu

Maturitní ples je obvykle druhou největší událostí v roce i pro Alžbětu

Maturitní ples je největší společenskou akcí za celou střední školu. Proto není radno podceňovat líčení, účes ani výběr...

Se svou váhou budu bojovat už navždy, říká obezitoložka

Obezitoložka Dita Pichlerová

Pacienti se za ní chodí radit s hubnutím a ona jim občas kromě lékařských rad přidá i nějakou tu osobní. Obezitoložka...

Další z rubriky

Úžasná proměna: z nenápadné studentky se stala královna plesu

Maturitní ples je obvykle druhou největší událostí v roce i pro Alžbětu

Maturitní ples je největší společenskou akcí za celou střední školu. Proto není radno podceňovat líčení, účes ani výběr...

Cukr pleti neškodí, naopak zkrášluje. S čím ho smíchat, aby kouzlil?

Přemíra cukru na pleti vám rozhodně neuškodí.

Přes Vánoce je kolem nás mnohem více sladkých lákadel než obvykle. A i když se přemíry cukru obáváme, málokdo si ho...

Bizár roku? Vánoční stromek a další bláznivé experimenty s obočím

Vánoční obočí

Možná máte pocit, že vás už žádný trend ze světa krásy nemůže překvapit. Pak se ale objeví blogerky a v tu chvíli se na...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz