Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krásnější obličej můžete mít už za hodinu. Zařídí to MetaCrill

aktualizováno 
Novinka v estetické chirurgii MetaCrill vyřeší nejen vrásky, ale vytáhne pokleslé tváře, bradu nebo vám zakulatí zadeček. A to všechno neinvazivně, bez jizev a pooperační léčby. Přesvědčili jsme se sami.

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

Hlavní výhodou tohoto injekčního implantátu je, že je trvalý a narozdíl od botoxu či kyseliny hyaluronové se jen tak nevstřebá. Sedmatřicetileté Jaroslavě pomohl vytvarovat ochablé tváře a zařídil plnější rty.

Celý zákrok je velmi jednoduchý:

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii

1. Kreslení

Lékařka Ivana Němečková se s Jarkou domluvila, co jí bude dělat, jaké partie vylepší. Poté jí na obličeji vyznačovací tužkou pokreslila místa, kam bude zapotřebí metacrill vpíchnout. "Zde vlastně modelujeme obličej, a tak je důležité, abychom zachovali správné proporce. Navíc většina lidí má každou polovinu obličeje trochu jinou," vysvětluje. Zákrok musí provádět speciálně vyškolený lékař.

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii

2. Lokální znecitlivění

Co je metacrill

MetaCrill se skládá z mikroskopických částic polymeru (polymetylmetakrylát), který je známější jako plexisklo. Tyto částice se nacházejí v suspenzi speciální gelovité hmoty (koloidu karboxymetylcelulozy).

Není zapotřebí narkózy, analgetik ani sedativ. Lékařka Jarce pouze znecitlivěla pomocí speciálních náplastí místa vpichů. Na tváře přijde pouze jeden vpich na každou polovinu obličeje, na rty celkem čtyři: na horním rtu na každé půlce a taktéž na spodním. Ke znecitlivění stačí jen pár minut, dané místo je jakoby zmrazené.

3. Aplikace metacrillu

Tento gelový materiál se aplikuje pomocí speciální kanylky s jehlou. Lékařka ji vpíchne do podkoží a injekční stříkačkou pak do kanyly vtlačí gel s výplňovým materiálem. Nevpichuje pouze na jedno místo, ale jehlou z kanyly postupuje rovnoměrně po vymezené oblasti, která je potřeba vyplnit či zpevnit.

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii

"Efekt je okamžitý, takže si mohu v daný okamžik kontrolovat, jak obličej bude vypadat. Pokud je někde gelu moc, pak je možné ho vytlačit místem vpichu ven," říká Ivana Němečková a pečlivě sleduje, jak obličej na látku reaguje a jak tváře vypadají. Na jejich zvýraznění použila čtyři injekční stříkačky metacrillu.

Vpichovanou látku tvoří dvě složky: nosný gel a mikrosféry polymetylmetakrylátu o velikosti 30-50 μm. Tento materiál nadzvedne měkké tkáně nad místem, kam ho lékař či lékařka umístí, a tím se zvětší objem v dané partii.

Cena

Jedna injekce cca 2 000,-, práce speciálně vyškoleného lékaře 12 000,-.

Paní Jaroslavě na tváře a rty stačilo pět injekcí, tj. celkově zaplatila 22 000,-.

V případě větších ploch či korekce výraznějších nedokonalostí počet potřebných injekcí narůstá.

Aplikace nebolí, můžete jen cítit pohyby jehly. "Je to spíš jen takový tlak, ale nic hrozného," upřesňuje pocity během zákroku Jaroslava.

Po líčkách dostane ještě metacrill do rtů. Tady musí lékařka udělat vpichů víc, ale zase stačí jen jedna injekční stříkačka gelu. Hned po aplikaci rty promasíruje, aby se gel rovnoměrně rozprostřel.

Vyplnit pokleslá místa trvá v případě paní Jaroslavy maximálně půl hodiny, dalších patnáct minut padlo na přípravu, znecitlivění a kreslení.

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii

Po zákroku ihned do práce

Výhody

Neobsahuje žádné toxické látky, alergeny, proteiny, nezpůsobuje systémovou reakci, nemigruje, nevyžaduje předběžné testy, je trvalý - nevstřebává se.

Rekonvalescenci pacientka téměř nepotřebuje. Výsledek je vidět okamžitě, pacient není v narkóze ani omámen léky, může tedy bez větších omezení běžně fungovat.

"Někdy se může vyskytnout drobný hematom v místě vpichu, ale to je úplně normální a během dne či dvou vymizí. Pacienta to neomezuje v jeho každodenním životě," říká Ivana Němečková. "Může také cítit mírný tlak v ošetřených oblastech, který brzy zmizí, jakmile odejde nosný gel a v tkáni zůstanou pouze mikroskopické částečky polymetylmetakrylátu."

Opraví obličej, prsa i zadeček

Tento injekční implantát má velmi široké využití. Paní Jaroslava si nechala upravit pouze obličej, konkrétně linii tváří a rty. Lékařka však prozradila, že se jím dá upravit téměř vše, na co si vzpomenete.

MetaCrill - novinka v estetické chirurgii

Hlavní využití MetaCrillu

* lícní obrys a profil
* vrásky a rýhy na čele
* korekce deformací nosu, následky po úrazech nosu i zúžení nosních otvorů
* zvětšení objemu rtů i vyhlazení vrásek kolem nich
* korekce svislé nebo nevýrazné brady
* korekce úhlu dolní čelisti
* poúrazové jizvy či následky akné
* vrásky na hřbetech rukou
* korekce deformovaného či propadlého hrudního koše
* zvětšení objemu hýždí či ňader
* zvětšení objemu penisu či vnějších stydkých pysků

Autoři:Nejčtenější

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Štáb České televize vybavil Ivanu Lokajovou několika skrytými kamerami a vyslal...

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty, kterým západní medicína nedokázala pomoct. V...

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Ofina sluší u ubírá roky. Příkladem je i Emily Ratajkowská.

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také s naším vzhledem. S věkem je však vhodný...Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

ilustrační snímek

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle odborníků najít čas na hezké chvilky se...

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Ivana, vybavena skrytou kamerou, míří do psychosomatické institutu Aktip na...

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila Ivana Lokajová téměř 30 tisíc korun. Skrytou...

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Nevěsta Meghan Markle (Windsor, 19. května 2018)

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od francouzského módního domu Givenchy. Sněhobílá...

Další z rubriky

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Meghan Markle (West Hollywood, 15. února 2012)

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují kolem tváře, případně jsou způsobně upraveny...

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Ofina sluší u ubírá roky. Příkladem je i Emily Ratajkowská.

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také s naším vzhledem. S věkem je však vhodný...

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Přírodní kartáček z kořene salvadory perské obsahuje vitamíny a minerály, které...

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom není vůbec těžké nahradit standardní...

Kosmetické nebe: Proč hodit kosmetiku do koše?

Kosmetické nebe: Proč hodit kosmetiku do koše?

Arome.cz I kosmetická sbírka má svoje datum spotřeby. Ruku na srdce, třídíte šminky pravidelně? Pokud zapomínáte, zaděláváte si n...

Upečte si jednoduchý slaný štrůdl z listového těsta
Upečte si jednoduchý slaný štrůdl z listového těsta

Poctivý štrůdl z domácího těsta se zelím a uzeným masem je ideální pro návštěvy.Najdete na iDNES.cz