Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo vydělává na pruderii?

  0:01aktualizováno  0:01
Ač to je možná k nevíře, na pruderii nejvíce bohatne průmysl sexu, přesněji pornoprůmysl! Právě jeho bossové se musí nejvíc modlit, aby ve společnosti pořád zůstalo dost lidí pohoršujících se nad nahotou či pohlavním stykem.

Zní to divně? Stačí si uvědomit pár věcí.

Které zboží či služba je na trhu vždy nejdražší? Samozřejmě to, bez kterého lidé nemohou být, které je zároveň lidem všelijak odpíráno a jehož konzumace je spojována se špatnými lidskými vlastnostmi, špatnou pověstí.

Jídlo bez tabu
Lidé se neobejdou například bez jídla a pití. V historii lidské společnosti kupodivu nikdy nikdo vážně netvrdil, že jíst a pít je neslušné, sprosté, nevhodné například na veřejnosti.

I když jídlo a pití je záležitost velmi tělesná, i když se při něm otevírají tělesné otvory, i když je to záležitost tělesných sliznic a záležitost vlhká, často doprovázená typickými zvuky.

Mocným tohoto světa nikdy nevadilo, že lidé jedí a pijí, soukromě či veřejně. Proto nebyly nabídce potravin kladeny žádné překážky. A vyrostly obchody, obchůdky, hypermarkety, stánky, restaurace.

Široká nabídka tlačí ceny dolů, všeho je dost a za přijatelných podmínek. Nakupování jídla neskrývá v sobě žádné riziko, pořady o vaření nemusí být v televizi pozdě v noci a tak dále.

Jaký je rozdíl mezi jídlem a sexem?
Leckomu se tento názor nebude líbit - ale je zase tak velký rozdíl mezi potřebou jídla a potřebou sexu? Je jedna z těchto potřeb slušnější a jiná méně slušná? Musí být nutně některá z nich uspokojována jen soukromě? Podívejte se někdy na šimpanze v zoo - zaskotačí si každou chvilku.

Tabu v erotice a sexu vznikala v historii lidstva většinou z mocenských a majetkových pohnutek. Zkusme historii těchto pohnutek a zákazů na chvilku odčarovat. A představme si svět, v němž každý žádostivý muž ve věku od 15 let výše má postaráno legálně třikrát denně o kvalitní sex. Kolik by ubylo frustrací, kolik agresivní mužské ctižádosti, která vede ke konfliktům.

Jiný svět
Ženy, které většinou tak velkou potřebu sexu nemají, by na tom jiném světě vydělaly. Mnoho jich bez sexu klidně vydrží celý týden - takže, pánové, když se vám chce, tak se k nám slušně chovejte a přiměřeně plaťte!

Ovšem bohatá nabídka by srážela ceny dolů. Poskytovatelek sexu by bylo všude nejméně tolik, jako je dnes prodavaček a servírek v restauracích dohromady. Hodinová cena sexu něco mezi cenou uklízečky (padesát korun) a cenou kvalitní daňové poradkyně (pět set korun). A miliardové úspory pro všechny ze zaniklé kriminality.

Autoři:Nejčtenější

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Blanka s přítelem Valentýnem a jejich nejmladší dcerka Saša.

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o jejich výchově má docela přesnou představu....

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Marta Gottwaldová (Na snímku z roku 1948)

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě Gottwaldové, která začínala jako služka a...Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Tchyně Martina a zeť Ján se v porodnici, kam doprovázeli Marii k porodu, hodně...

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec skončí. Jiná o něj žadoní, ale nakonec porodí...

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Jak nosit džíny čtyřikrát jinak?

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude rozumět s naším typem postavy, a máme...

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Indira Gumarová

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě, pracovala pro dovozce džusů. To všechno by...

Další z rubriky

Trápí vás bolesti v “esíčku”? Nejúčinnější prevencí je cvičení

Ilustrační fotografie

Bolesti bederní páteře trápí stále více lidí. Na vině může být špatné držení těla, nevhodný pohyb, ale také úraz....

Šest příznaků rakoviny slinivky, které byste neměli ignorovat

Rakovina slinivky (ilustrační fotografie)

Rakovina slinivky patří mezi nejzákeřnější a nejagresivnější typy nádorů. Často je hlavně kvůli anatomickému uložení...

Má tři autistické děti a sama onemocněla. Pomozte a přijďte na Jarmark

Paní Blanka žije s postiženými dvojčaty v nájemním bytě na okraji Liberce.

Mnohé rodiny s obtížemi zvládají péči o jedno postižené dítě. Paní Blanka má tři syny a všichni jsou autisté. Dva z...Najdete na iDNES.cz