Diskuze

Proč bychom neměli běhat? Máme slabé středy těla a to je špatně

Byli jsme na tom jako běžci lépe než většina kancelářských krys, ale chtěli jsme jít dál. Rozhodli jsme se vyvážit jednostranný pohyb cvičením a naučit tělo pohybovým vzorcům, pružnosti a síle, které nám v útlém věku bývaly přirozené. Ve škole KB5 nám kvůli tomu naordinovali běžecký půst, a ten pořád trvá. Zlepšujeme se však!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J18a29n 84H31l91a23v14a53t34ý

18. 2. 2016 16:03

Cvičím core na fitballu a TRXku. Do toho pravidelně běhám. Žádný problém v tom nevidím.

0 0
možnosti

T79o44m95a89s 49T31r28n51k26a

15. 2. 2016 10:34

na behu není nic zdravého, lepší je rychlá chůze

1 0
možnosti

Clanek jsem cetl hlavne kvuli titulku, predevsim proto, ze beh je pro me nejhorsi forma pohybu. Ovsem obsah me dostal. Redaktori, kteri pisi na specializovany server o behani, maji problemy zpusobene behanim. Panove, jak potom muzete radit ostatnim ohledne behani? Vzdyt i ja jako amatersky sportovec (horolezec) se po kazde sportovni aktivite venuju minimalne 15 minut strecinku a 3 hodiny tydne vyrovnavacimu treninku. Vy, jako profici to nevite? A ta reklama na Kettelbell, to uz je jen tresnicka na dortu. Manzelka je cvicitelka fitness a jasne rika, ze kettlebell je to nejhorsi cviceni, ktere clovek, predevsim zacatecnik, muze delat.

2 2
možnosti

Kettlebell jako nejhorší cvičení, které začátečník může dělat? Máte to podložené lepšími argumenty než manželkou, která je cvičitelkou fitness, nebo tu zbytečně šíříte poplašnou zprávu? Kettlebell je pouze nástroj a pro začátečníky velmi šikovný, pokud víte, jak s ním pracovat. Stejně tak se vším můžete cvičit správně i špatně. A věděl jste, že při běhání je hmotnost vyvinutá na jednu nohu rovna cca 2-3 násobku tělesné hmotnosti? To může být kolem 200 kg na jednu nohu. Mnoho začátečníků běhá bez silové přípravy. Je toto vhodnější pro začátečníky než chytře sestavené cvičení s kettlebell? Zeptejte se manželky a napište mi argumenty. Děkuji. Také jsem cvičitel fitness, ale svá tvrzení si podložím i něčím lepším.

1 0
možnosti

Honza K

11. 2. 2016 17:10

Jak jsem psal k predchozimu clanku, je to jen reklama na kamaradovu kouli.

1 1
možnosti

Je to jen reklama na chytrou silovou přípravu (jeden ze základů obecné fyzické přípravy), která je důležitá prakticky pro každého. Že je to dnes v ČR nestandardní a výjimečné, to už je druhá věc. Jsem rád, že mají možnost lidé cvičit pod odborným vedením jako v tělocvičnách KB5. A čest všem ostatním trenérům, kteří jsou vzdělaní a postupují v tréninku chytře využívajíc ověřené metody. Přeji kvalitní reklamu i těm. Momentálně je velmi vidět mnoho nekvalitních trenérů, kterých je stále majorita.

0 0
možnosti

Souhlas s ostatními diskutujícími, že ten článek (a obzvláště jeho nadpis) je fakt extrémně formulovaný - bez hlubší znalosti kontextu (závažné disbalance, mizerná pohyblivost...) je to až šíření poplašné zprávy.

Na jednu stranu souhlas s tím, že slabé jádro a mizerná pohyblivost běžci neprospívá - ale vůbec to není všespásné, co mu všechen tento trénink bude platný, pokud bude běhat týdně 100km na asfaltu a dopadat při tom na patu?!

Já běhám 'odjakživa', delší a dlouhé tratě se slušnými výsledky, přitom všechny svaly od kyčlí nahoru jsem měl až donedávna slabé, ty od kyčlí dolů zkrácené, nějaké ty disbalance (neříkám, že těžké) jsem taky vždycky měl - přitom jsem ale nikdy neměl žádné problémy, kvůli nimž bych se musel běhání na delší dobu vzdát. FMS jsem cca. předloni absolvoval (pokud je to to, co si myslím), výsledek řekněme průměrný, bohužel jsem to absolvoval na potvoru v den, kdy jsem byl hodně ztuhlý.

Je fakt, že jsem vždycky běhal hlavně v terénu, silnici jsem se vždycky vyhýbal - což se jistě o jakous takous sílu v jádru apod. postaralo, po lese nemůžete běhat bez zapojení čehokoliv od pasu nahoru, jako to jde na silnici. Když jsem před pár lety začal s tréninkem 'od kyčlí nahoru', už tehdy na startovní čáře jsem na tom byl docela slušně.

Vůbec nechci tvrdit, že mi to, stejně jako zlepšená pohyblivost - byť nikoliv strečinkem - nepomohlo, byť objektivně posoudit to samozřejmě nemohu. Ale jak už jsem uvedl, článek je napsaný extrémně a tváří se, že trénink jádra a strečink jsou takřka všespásné, což samozřejmě nejsou. Takže prosím všeho s mírou. Kdo má na startovní čáře trup jakž takž v pořádku (bez závažných slabin), nemusí se běhání hned vzdát, prostě trochu zvolní a věnuje nějakou energii jádru - což jde bez problémů i doma bez činek jakéhokoliv tvaru.

Mimochodem, ty fotky s kettlebell u tohohle článku se mi vůbec nelíbí - ta Markova kulatá záda... ;-(

0 0
možnosti

J68i34r46i 91S12l37a47v18i73k

26. 1. 2016 20:55

Ten článek nejde brát vážně. Pavel Macek by zakázal běhat i Forrestu Gumpovi.

2 1
možnosti
Foto

P16e55t10r 38B37r31é63m

26. 1. 2016 16:09

Dotaz. Ona věc opravdu stojí tak, že: Neběhat vůbec, dokud neposílíš střed těla? Není to trochu extrémistické řešení?

5 1
možnosti
Foto

P33a24v28e26l 28M31a73c68e95k

24. 1. 2016 19:04

FMS, který je ukazatelem připravenosti (nejen) pro běhání, není je o "core" - Majda i Marek řeší věcí více. Bolesti jsou pryč, rapidně se zlepšují, jedou podle osvědčeného programu, a brzy budou nejen běhat, ale běhat o hodně lépe.

Zdraví PM

2 0
možnosti

T12o57m34á73š 83M97r33á68z

25. 1. 2016 20:55

Dobrý den pane Macku, já nezpochybňuji Vaši metodu a způsob práce. Vaši školu síly jsem mnohokrát, jako fyzioterapeut doporučoval, jako inspirující metodu pro trénink. Bohužel mě vadí znění článku, které vypadá bulvárně a zavádí. Pokud Marek s Majdou řeší akutní nebo chronické obtíže, je to fajn se jim pověnovat a možná i přestat běhat. Ale z prvního článku vyznělo: jsme rozsekaný na musíme ihned skončit a vrhnout se na core. Jak jsem psal na Markovu reakci, možná lepší menší intenzita běhu s integrací core do běhu... Děkuji za Vaší předešlou reakci a funkčnímu tréninku zdar:o).

0 0
možnosti

T18o93m39á49š 12M61r24á93z

24. 1. 2016 18:38

To vypadá, jak kamarádovi zvednout návštěvnost ve fitku. Pokud nemá běžec problémy nevidím důvod, proč by nemohl cvičit core a zároveň to při běhu v rámci zažití uvádět do praxe. Jak psal někdo již pod: můžou mít oba super core, když to nedovedou použít při běhu, jako by ho neměli.

10 1
možnosti
Foto

Tak věřte nebo nevěřte s tímhle záměrem jsme do toho nešli. To není podstata článku, ale to o čem píšeme, má ukázat jednostarnnost pohybu. Pavla znám už nějakou dobu a popravdě se mi líbí jak to dělá, jak to myslí a co má za sebou. Prostě věřím tomu. Věřím taky tomu, že jen běhat a běhat není správná cesta a že by pohyb měl být pestrý. A tak je to se vším. Kolem sebe vidím spoustu lidí, kteří mu propadli a po 6 měsících dávají maratony a po roce ultra. A jelikož musíte naběhávat spousty kilometrů tím pádem, tak už nezbude moc času na to ostatní. Vím, o čem mluvím. Takže jsem si došel do momentu, kdy jsme si řekl, že zastavím a pokusím se "srovnat", dát do pořádku to čemu jsem se moc nevěnoval. Pokud mi to má zlepšit zkrácenost, pohybový rozsah, bolavá záda, přetížení pátěře a to za cenu, že nebudu běhat třeba 5 měsíců, tak to bylo správné rozhodnutí. Marek

3 0
možnosti

Taky mi to nebehani prijde prehnane. A zpevneni stredu tela jeste nevede k jeho aktivnimu vyuziti pri behu. Sice jinak a zadarmo, ale posiloval jsem dlouho a presto se porad neco ozyvalo: achilovka, kycel, ...

Precetl jsem mraky knizek o behani. O zpevneni stredu tela se pise temer v kazde. O tom, co s tim pak delat temer v zadne. Pritom je to proste: naucit se spravny postoj a jeho udrzeni pri stoji, chuzi a behu. Zpevnit trup a vsechno ostatni uvolnit. Kouzlo je v tom, spojit tyto dve veci dohromady.

Velmi doporucuji vygooglit si chirunning, precist knizku a zainvestovat do jednodenniho kurzu u Pepy Svermy. Zni to jako reklama, ale delam ji nezistne:-) Opravdu se to vyplati. Zejmena pokud vas dlouhodobe trapi ruzna bezecka zraneni a nemuzete se z toho vyhrabat. A pokud ne, tak jako prevence, nebo zpusob jak behat s minimalnim usilim, dal a rychleji.

5 0
možnosti

Můžu potvrdit, že aplikování metod chiruning mi umožňuje bez zranění nabíhat jak objemy, tak kvality. Běhám půlmaratóny, měsíční náběh +300 km na různých površích.

Střed těla, pod vedením fyzioterapeutky, posiluji samozřejmě také. Ale že bych musel 2-3 měsíce úplně přestat běhat, tak to mi přijde poněkud přehnané.

1 0
možnosti
  • Nejčtenější

Žena se dvěma vagínami má dva přítele, sexuální potěšení má rozdělené

21. března 2024  7:54

Annie Charlotte se narodila se dvěma vagínami. Ačkoli zprvu pro ni byl její zdravotní stav šokem,...

Stále víc hráčů dobrovolně opouští Survivor. Je znamením doby zhýčkanost?

26. března 2024,  aktualizováno  8:54

Letošní ročník reality show Survivor je zatím nejkritizovanějším v celé historii soutěže. Může za...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Obří melouny už nejsou in, i muži mohou kojit a další zajímavosti o prsou

24. března 2024

Ňadra obvykle poutají pozornost mužských očí, jsou ovšem také částí lidského těla, která je...

Dvaadvacetinásobná matka přiznala závislost na těhotenství

22. března 2024  8:15

Sue Radfordová z Velké Británie má dvaadvacet potomků. Třiadvacetkrát byla těhotná a nevylučuje, že...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Žena si vysnila plastiku prsou v Turecku, život se jí změnil v horor

25. března 2024  7:59

Třiatřicetiletá Stephanie Briggsová z Velké Británie roky šetřila na operaci, po které měla mít...

Intersexualita pro mě byl šok, říká žena bez ženských pohlavních orgánů

28. března 2024  8:45

Alyssa Ballová byla od mala vychovávána jako dívka. Ve skutečnosti ale úplnou dívkou nebyla. Pravdu...

KVÍZ: Oslavte den učitelů. Poznejte známé kantory a procvičte si znalosti

28. března 2024

Den učitelů se letos potkal s prázdninami, a k tomu ještě s přípravou na velikonoční svátky. Jestli...

Sex se zajíčkem je super, ale... Sedm důvodů, proč nechodit s mladším mužem

28. března 2024

Vztahy s výrazným věkovým rozdílem jsou stále častější a už dávno nepatří do kolonky „podivné“....

Otékaly a modraly mi prsty. Onemocněla jsem systémovou sklerodermií

28. března 2024

Vždy jsem byla aktivní, jezdila jsem na výlety, fotila a plně se věnovala své práci. Před sedmi...

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně
Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...