Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kateřina: Jak jsem se zbavovala chloupků

  9:29aktualizováno  9:29
Blíží se léto a jak praví většina současných reklam, všechny dívky by měly odhalit své ladné, vnadné a hlavně hladké končetiny či/a jiné části těla. I já jsem se tedy nechala masírovat vidinou dozlatova opálených hladkých údů.
Mýdlo, umývání, depilace, vana - ilustrační foto

Mýdlo, umývání, depilace, vana - ilustrační foto - Mýdlo, umývání, depilace, vana - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Rozradostněna vědomím, že letos se po dlouhé době opět vejdu do své oblíbené sukně, tudíž i já budu moci odhalit své údy, zakoupila jsem po dlouhém kroužení v drogerii voskové pásky značky Veet.

Pro ty z vás, kdo nevědí, o co se jedná, tedy krátké uvedení do problematiky. Voskové pásky slouží k odstranění ochlupení na různých částech těla, tzv.depilaci. Nutno poznamenat, že tento krok jsem podnikla v životě poprvé (voskové pásky - co mi paměť sahá) a podnícena oslavujícími slogany jsem se náležitě těšila.

Byla jsem si zaběhat podél řeky Vltavy, protáhla jsem se a rozhodla, že toto je ten pravý okamžik pro převrat v mém životě. Ze sprchy vylezu jako moderní hladká žena. Tak jaképak copak, začneme pěkně v podpaží...!

Nalila jsem si skleničku červeného vína, posilněna odhodila tričko a jala se studovat návod. Na krabičce značky Veet modrá písmenka jásala, že výsledek vydrží až čtyři týdny. Ooooh. Konec všem žiletkám a pěnám na holení. Inu. Hmm, chloupky mají být minimálně 2 až 5 cm dlouhé. Jakže?! Caramba. O kousek níž už ale psali, že 2 až 5 mm bohatě postačí k efektivnímu výsledku. No nic, každý se někdy uklepne, řekla jsem si a žádným mráčkem pochybnosti si nenechala kazit dojem z této revoluce.

Pravda, snad mě mělo varovat, že v prvním bodě ´upozornění´ se píše, aby pásky nebyly používány na citlivá místa, jako oblast bikin, podpaží a horní ret, zatímco o dva pokyny níže u 'použití' je již uvedeno, ze na oblast bikin a podpaží doporučují pásky nastříhat na menší dílky.

Pokožka má být dokonale suchá. Pásky zahřejeme, aby vosk změkl. Oddělíme od sebe jednotlivé kusy a nalepíme na místo určené k depilaci. Všechno probíhalo krásně hladce. Protože jsem aktivní žena a navíc v televizi za chvíli začínal film, který jsem si nechtěla nechat ujít, rozhodla jsem se nalepit voskové pásky rovnou do obou podpaží. První krásně přilnul, druhý krásně přilnul. Tak, teď trhnout proti směru růstu chloupků, pěkně blízko u těla.

Lup. Krve by se ve mně nedořezal a vzhledem k tomu, že se v celém domě na pár vteřin rozhostilo ticho, řekla bych, že ani v chlapech dole v hospodě ne. Dokonce i děti o patro výše, tak roztomile od rána driblující míčem, přestaly. Poté, co jsem se trochu vzpamatovala, čekala mě dvě ještě děsivější zjištění.

Za a, že všechny chloupky zůstaly v podpaží a za b, ... že mám stále ještě nalepený ten druhý pásek! Pokusila jsem se pásek odstranit z těla jemným tahem, pěkně zvolna.

Pomalinku, ještě kousíček...Slzy se mi draly z očí a chloupky v podpaží odpadávaly smíchy. Ufff, oba pásky byly konečně dole. Ale co to?! Oh neeee! Proboha, co je tohle?! Já nemůžu zvednout ruce. Nejen, že v podpaží zůstaly chloupky, on tam zůstal i ten bleděmodrý vosk!!!

Bolest, kterou jsem zakoušela při snaze pozvednout ruku ke kohoutku u sprchy, se nedá popsat. Mohu jen dodat, ze jakýkoliv budoucí porod oproti tomu už může být jen procházkou růžovou zahradou. Konečně se mi podařilo paže odlepit od trupu a na mě se usmála rudá podpaží. Je až s podivem, jak takový nevinný vosk přilne k pokožce. Dědečkovo ševcovské lepidlo na obuv se mu zdaleka nemůže rovnat. Jak naivně jsem doufala, ze horká voda vosk rozpustí. Avšak vzpomněla jsem si, ze v krabičce jsou přiloženy i čistící ubrousky na odstraňování zbytků vosku. DVA ubrousečky, co by se za nehýtek vešly!!! Výsledek byl jedině ten, že v podpaží přibyly i bílé kousíčky ubrousků. Tu mi do oka padl kartáček na nehty.

První pozitivní věcí je, ze díky mým hlasovým projevům při drhnutí vosku, kousků ubrousků, chloupků a jak jsem později zjistila, i pokožky z podpaží, z mého bytu zcela vymizel obtížný hmyz. Pravda, později jsem mušky, komáry a broučky nalezla v jednom rohu, do kousku mrtvé, s nožičkami vztyčenými, ale což.

Poté, co byl celý kartáček od vosku (je bleděmodrý, takže to alespoň ladilo) a v lahvičce od šamponu notně ubylo, zvolila jsem metodu razantního zákroku. ŽILETKY. Ano, jedině můj milovaný, zeleňoučký, nenahraditelný holicí strojek byl alespoň částečně schopen zbavit mě utrpení. Co na tom, že za vlast padly všechny náhradní břity, vosk byl alespoň ze dvou třetin pryč. Dokonce už mi ani nevadilo, že připažím-li a následně vzpažím, stále vydávám mlaskavé zvuky.

Celá zpocená jsem vylezla ze sprchy, úspěšně ze sebe odlepila ručník a namazala hořící podpaží mastným krémem. Přátelé, věřte, nevěřte, lepící pásky budou zcela jistě mít až čtyřtýdenní efekt. Podpaží mám nyní hladká jako dětskou prdelku a díky všem zákrokům mi tam nepochybně minimálně čtyři týdny žádné chloupky neporostou...
Nebo něco dělám špatně...? :-))

Autor:Nejčtenější

ALS: nemoc, na kterou zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross

ALS je nevyléčitelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které se...

Začíná nenápadně. Pacient má napřed potíže s běžnými činnostmi jako psaní nebo zapínání knoflíků. Při chůzi zakopává,...

Spalničky se vrací. Nemoc začíná jako viróza, ale může skončit i smrtí

Uplakaný výraz v obličeji je typickým příznakem spalniček.

Případů spalniček nebezpečně přibývá. Choroba, která se před lety měla za „vyhubenou“, se od loňského roku objevuje u...Vzdala se cukru i lenošení a za 11 měsíců shodila 60 kilogramů

Josephine Desgrandová

Necelý rok stačil sedmnáctileté Josephine z Austrálie k tomu, aby shodila polovinu své váhy. Z nespolečenské obézní...

Línému rodiči se volná výchova nevyplatila. Syn kouří trávu a nic nedělá

Tom Hodgkinson - autor knihy Líný rodič

Před deseti lety oslnil české čtenáře svou filozofií líného rodičovství. Jestli se šéfredaktorovi britského časopisu...

Byla to multikulturní země, říká Issová o Sýrii, kde trávila prázdniny

Herečka Klára Issová (prosinec 2016)

Dálek a cest se herečka Klára Issová nebojí. Jako malá jezdila s rodiči na prázdniny do Sýrie, odkud pochází její otec....

Další z rubriky

Příběh Marie: Můj vztah s rodiči je rok od roku horší

(ilustrační snímek)

Už několik let žiji se svou rodinou, manželem a malou dcerou v zahraničí. Bylo to vždy přání mého táty, tak jsem...

Příběh Olgy: S manželem máme rozdílné představy o životě v důchodu

Ilustrační foto

Manžel před rokem odešel do penze, mě to čeká za rok. Ovšem už dnes vím, že si setrvání v práci ještě prodloužím....

Jak je ve dne oblečenej, tak chodí spát, zděsila se vyměněná manželka

Daniel (42) lidi moc nemusí. Ani ženy nejsou důležité. „Je jich všude spousta,“...

Jsme hovada z lesa, popsala svou rodinu Věra (29), která se přihlásila do Výměny manželek kvůli honoráři i proto, aby...

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Arome.cz Říká se, že každé barvě očí sluší určité odstíny. Kéž by to bylo tak jednoduché. Modroočky, hnědoočky a majitelky očí ze...

Najdete na iDNES.cz