Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kamarádka se zhroutila a chce za každou cenu dítě

aktualizováno 
Ani drsný kousek, který Dana provedla Honzovi na rozloučenou, nedokázal zahnat trpký pocit po rozchodu. A tak - jak jste jí poradili - šla tohle všechno zapít s kamarádkou.
Dana 07

Dana 07

Irena mě pozvala narozeniny nějaké celebrity.

HLASUJTE: Jak se má Dana zachovat?

No, abych pravdu řekla, vůbec jsem tu údajně slavnou osobu neznala. Ve společnosti  se to vůbec hemžilo samými celebritami, které zná člověk jen z různých společenských časopisů a nedokáže si vzpomenout, co tihle lidé kromě obcházení večírků vlastně dělají.

Všichni se tvářili důležitě a zároveň nenuceně, uvolněně a hlavně úspěšně. Irena tuhle hru zvládá bravurně. Na podobné večírky totiž často chodí pracovně jako redaktorka bulvárního časopisu. Stejně jako všichni ostatní odpovídá na otázku, jak se má, chichotáním a pak spoustou superlativ. Všechno je prostě skvělé.

Když jsme ale vypily pár skleniček vína a já  Ireně vyprávěla celé mé trápení s Honzou, moje kamarádka se málem nervově sesypala.  A hned spustila. Došlo mi, že ona dělá ve vztazích ještě zoufalejší věci než já.

Poraďte Daně
Předchozí díly seriálu

Nejdříve horečně popisovala, že Olda, tedy její přítel, má jenom ji a že bez ní by nebyl schopný žít. Hned nato ale teatrálně rozhodila rukama. Málem vyrazila číšníkovi z ruky plato plné skleniček. Dostala se totiž ve svém vyprávění k tomu, že Olda jí každý měsíc stojí půlku výplaty. A nedávno mu musela dokonce dát bonus v podobě zaplacené složenky za plyn. Jinak by mu ho totiž přišli vypnout.

Další dvojku do sebe Irena hodila skoro na ex a po třetí se málem zhroutila na podlahu mezi tančící celebrity. Poprvé si totiž spočítala na kalkulačce svého mobilu kolik jí už stál vztah s Oldou, který trvá skoro pět let. Až mě z toho zamrazilo, kolik stojí Irenu láska a mých pár tisíc, o které jsem přišla díky Honzovi, v tu chvíli působilo jako směšný kapitál.

Zkrátka tahle moje kamarádka by mohla za ty peníze trávit celé léto někde u moře, bydlet ve fajnovém hotelu a popíjet šampaňské. A třeba by se tam seznámila s někým, kdo by naopak investoval do ní. Mohla také tyhle oknem vyhozené peníze investovat do sebe a za tu sumu by z ní v přepychovém salonu udělali třeba Marylin Monroe, kterou ona vždycky tak obdivovala.

Vzápětí přišla Irena s dalším šíleným nápadem. Prý si nechá udělat od toho grázla dítě. Tím jí Olda splatí svůj dluh, ať už chce a nebo nechce. Je jí třicet a to prý je na dítě nejvyšší čas. A připomněla frázi o tikajících biologických hodinách. Jenže Olda žádné dítě zatím nechce. Jedno už má z minulého manželství a navíc Irena podle něj prý moc pije a kouří, takže by z ní nebyla dobrá matka.

Když Irena vyprávěla tuhle pasáž svého příběhu,  rozčílila se tak, že si musela hned zapálit další cigaretu. Ale tohle všechno je prý kvůli Oldovi. Všech těchhle zlozvyků by se dokázala zříct, jen kdyby Olda…

Prostě chci mít dítě, křikla a přitom praštila pěsti do stolu. Ani nevzbudila pozornost, protože osobnosti známé z časopisů  byly vesměs namol a jedna z nich si dokonce ustlala na zemi. Pokud to nebude s ním,  prý se Irena ze vzteku nechá zbouchnout od toho prvního, kterého potká.

Oslava narozenin celebrity, kterou vlastně nikdo neznal, se chýlila ke konci. Hosté začali odcházet a Irena tak naštěstí neměla šanci vyhlídnout si nějakou mužskou oběť. A tak jsme šly domů. Celou noc jsme pak přemýšlela nad tím, co Irena řekla a co jí mám  na to já říct.

 Myslíte si, že žena má právo nechat si  bez souhlasu partnera udělat dítě, protože to chce ona a je jí jedno, co chce on? Nebo se  má dítě zplodit, jen když se na tom oba dva shodnou?  Anebo si  má počkat na někoho jiného, který s ní bude chtít mít dítě?

Co byste na místě Dany udělali vy? Vždyť přece život není jen černobílý, ne? Na to, abyste jí poradili, máte deset dní. Můžete jí napsat do diskuze pod článkem, anebo hlasovat v anketě ZDE.
Poté se zachová podle mínění většiny z vás. Jak se budou její problémy vyvíjet dál, to se dočtete 20.11. v osmém díle příběhů ze života Dany, který vychází pravidelně každé dva týdny.

Autor:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Ilustrační snímek

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však překvapí, že jsou potraviny, které byste...Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Výrazné kousky a doplňky mají na pracovišti stopku. Zbytečně by odváděly...

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé rukávy a upnutá sukně můžou rapidně...

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme pro vás společně se sexkoučkou Julií Gaiou...

Další z rubriky

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme pro vás společně se sexkoučkou Julií Gaiou...

Biologické hodiny ovlivňují sexuální život. „Sovy“ ho mají divočejší

žena muž sex postel

Odborníci se už dávno shodují, že lidé se dělí na sovy a skřivany. Existují rovněž desítky průzkumů, které odhalují,...

Příběh Luboše: Přítelkyně mě sprostě využila

Ilustrační snímek

Před pár lety jsem se zamiloval. Byla krásná, milá a měla dítě. Brzy se z nás stala rodina. Já vydělával peníze,...Najdete na iDNES.cz