Jarní trendy představila Eliška Kaplický a její bratr Kryštof

  11:07aktualizováno  11:07
Podle módních návrhářů má letošní módní jaro hýřit barvami. Autoři fashion story v novém vydání magazínu City Life se rozhodli představit trendy v pražském Tančícím domě a rovnou na Elišce Kaplický a Kryštofu Šaferovi, sourozencích, kteří v uměleckém prostředí vyrůstali.

Právě Tančící dům je nejznámějším dílem jejich nevlastního otce, architekta Vlada Miluniče.

Slavná prohnutá konstrukce a fasáda asymetricky pokrytá okny, která má připomínat americký taneční pár Ginger Rogersovou a Freda Astaira, skrývá kanceláře firem a luxusní restauraci. Stojí na místě činžáku vybombardovaného za druhé světové války a v těsném sousedství domu na Rašínově nábřeží, kde bydlel Václav Havel.

Fotogalerie

Prohlížet si Tančící dům zevnitř je jako procházet se útrobami sofistikovaného organismu. Industriální prostory v zázemí jednoho z highpointů Prahy, červené kohouty na potrubí v kotelně, žebřík na komín s výhledem na pražské střechy nebo ventilátory se normálně potkávají snad jen s montérkami údržby. Zatímco i na konci února se s populární budovou fotí turisté, šedá a bílá na zdech a podlaze posloužily jako rám pro pestré jarní šaty a obleky od mladých českých návrhářů i světových módních domů. Šaty od Valentina i kubistickou kabelku představila netradiční dvojka: producentka a správkyně nadace po svém manželovi Janu Kaplickém Eliška Kaplický a její bratr, filmový producent Kryštof Šafer.

"V Praze jsem se narodil a vyrostl, díky práci jsem ale měl šanci dlouhodobě žít i jinde - v Singapuru, Melbourne nebo v Kyjevě. Nicméně Praha je můj domov, a tak je pro mě specifická," popisuje svůj vztah k městu Kryštof Šafer.

Při rozhovoru se dívá z velkého okna na Jiráskův most a vzdálenější Hradčany a Malou Stranu, kde v současné době bydlí. Podobně to vidí i jeho sestra Eliška Kaplický.

Čtěte v magazínu City Life

Módní trendy jara na Elišce Kaplicky a jejím bratrovi Kryštofu Šaferovi najdete v magazínu City Life, který koupíte v úterý 12. 3. spolu s MF DNES ve vašich trafikách.

Eliška Kaplicky

"Prahu miluju. Ale vždycky je fajn mít letenku někam jinam, aby se člověk mohl těšit domů. Přála bych Praze ještě jednu funkční krásnou budovu. Živou, kam může přijet celá rodina a užít si společný čas. Namísto nákupních center nebo kanceláří," zamýšlí se Eliška a trochu tak odkazuje na funkci Tančícího domu, který by mohl být i kulturním centrem.

Eliška s Kryštofem mají ještě jednu sestru – architektku Ester Miluničovou, která je právě dcerou spoluautora Tančícího domu Vlada Miluniče. Vychoval je ale producent Jaroslav Bouček, který má doma například Českého lva za film Je třeba zabít Sekala a podílel se i na kultovních Postřižinách. Stejně jako Magda Vášáryová ve slavném snímku, musí i Eliška Kaplický při focení vylézt až na komín.

Eliška má vztah k módě od malička, Kryštof se o trendy moc nezajímá.

"Občas nakoupím několik polo triček a jsem spokojený. Před pár dny jsem ale musel oprášit oblek na předávání Českých lvů," říká filmař, který stojí například za divácky nejúspěšnějším českým dokumentem loňského roku o žokejovi Váňovi. Kromě tuzemska už ho stihl představit v Austrálii a v blízké době se chystá například do amerického Palm Springs.

"Občas vezmu bratra na nákupy, poradila jsem mu třeba stylové boty z Londýna. Osobně si nikdy nenechám ujít výprodej u Diane von Fürstenberg," říká maminka malé Johanky, Eliška, která prý už jako holčička ráda sledovala předávání korunek Československé Miss v televizi. "Módu mám ráda. Je dobře, když oblečení vystihuje osobnost člověka a my si můžeme svobodně nosit, co se nám zachce."

Autor:

Nejčtenější

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Ilustrační snímek

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá tmavovlasá středoškolačka Jana, matka...

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Kateřina Karolová se svými třemi syny

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do Německa, kde zažila velmi náročné služby....

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je už dlouhá léta zvyklá na tvrdý život. Starosti se na ni znatelně...

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu si dodělává střední školu, kterou kvůli...

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Natálka má vrozenou vývojovou vadu, kvůli které nosí protézu. Zoufale by...

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie touží po obyčejném pohybu. Přestože se...

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Rodinu v opraveném domě přivítali příbuzní i kamarádi.

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní, dostavily se ještě zdravotní potíže dětí...

Další z rubriky

Zimní zachumlání podle celebrit. Vyhrávají prošívané péřové kabáty

Zima se rozjela na plné obrátky, je tedy nejvyšší čas pořídit si ten správný...

Zima se rozjela na plné obrátky, je tedy nejvyšší čas pořídit si ten správný model, ve kterém zvládnete plískanici i...

KVÍZ: Koktejlky nepatří jen na koktejl. Znáte dobře pravidla odívání?

Na white tie - nejstriktnější a nejformálnější ze všech dress codů - narazíme...

Sezona plesů, bálů a další společenských událostí právě začíná. To přináší i zásadní otázku, co si vzít na sebe, aby...

Módní trendy, které můžete vidět v ulicích světových metropolí

Zatímco na přehlídkových molech se často objevují kousky, které jsou na běžné...

Na přehlídkových molech se často objevují modely, které se na běžné nošení moc nehodí. Mnohem inspirativnější podívanou...

Najdete na iDNES.cz