Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Janin příběh: Děti jsem nakonec vybojovala

  10:37aktualizováno  10:37
Když jsem se dozvěděla o případu paní Krajníkové, nevěřila jsem vlastním očím. Před více jak dvaceti lety jsem byla v Holandsku vystavena stejné situaci.

Láska, vztah, děti, dítě, matka | foto: Profimedia.cz

Ještě ke všemu vydala rozsudek o dětech paní Krajníkové žena! Té bych nikdy děti nepřála, protože kdo přivede na svět děti, vytrpí si porodní bolesti vstává k nim v noci, kojí je, ten by měl mít respekt k matce.

Tuto soudkyni bych hnala před zodpovědnost. Jistě si musí uvědomit, že matka, která takto  bojuje o své děti, je jen tak hned nedá a teď si představte tu kalvárii: Jet opět do Argentiny, absolvovat tamni soudy, které samozřejmě budou preferovat jejich stáního příslušníka. To by měla paní soudkyně také vědět. A to nemluvím o traumatu, které připravila dětem.

Tyto děti by takovouto soudkyni měly ještě po letech zažalovat. Vůbec nebyly vyslyšeny jejich názory a přání. Přitom všude ve světě  je to běžné.

Já děti vybojovala

Holandský otec na mě také naházel veškerou smyšlenou špínu a soud děti přisoudil otci, jelikož se u soudu vyslovily pro oba rodiče. Vyřešila jsem to tak, a to radím každé ženě, že jsem si děti vyzvedla ze školy a zmizely jsme.

Za pár dní byl ktrátký soud, kde jsem oznámila, že se dětí nevzdám. Soud okamžitě vše přehodnotil a zmíněný soudce, který vydal rozhodnutí o tom, že děti mají být u otce, byl odvolán. Já jsem se vrátila do svého dmu v Nizozemsku i s dětmi.

Následovalo další stání, kde měl soud z předběžného opatření určit opatření trvalé. Otec neplatil alimenty, ale syn měl co týden nové hodinky apod.  Samozřejmě, že to vše bylo z pomsty, protože já byla majitela domu atd. On musel odejít vysloveně s tím, co měl na sobě. Samozřejmě že se nechal také vyhodit z práce, aby nemusel platit. Děti se od něj distancovaly neboť mě i nadále pomlouval. Vše trvalo pět let.

V Nizozemsku je instituce pro ochranu dětí, a ta má své vlastní soudce - Kinder rechters psychology. Ti po celou dobu řízení situaci monitorují a podávají hlášení soudcům, který pak vynese konečný rozsudek.

Takže jedna paní soudkyně by v Nizozemsku neměla šanci uspět. A už vůbec ne s nařízením na odebrání dětí exekutory. Jsem přesvědčena, že paní by měla v Holandsku dosouzeno.

Záznam on-line rozhovoru s Marcelou Krajníkovou čtěte ZDE

Autor:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Ilustrační snímek

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však překvapí, že jsou potraviny, které byste...Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Výrazné kousky a doplňky mají na pracovišti stopku. Zbytečně by odváděly...

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé rukávy a upnutá sukně můžou rapidně...

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme pro vás společně se sexkoučkou Julií Gaiou...

Další z rubriky

Biologické hodiny ovlivňují sexuální život. „Sovy“ ho mají divočejší

žena muž sex postel

Odborníci se už dávno shodují, že lidé se dělí na sovy a skřivany. Existují rovněž desítky průzkumů, které odhalují,...

Příběh Lenky: Bývalá manželka mého muže nám komplikuje život

Ilustrační snímek

První manželství se mi nepovedlo, doufala jsem, že druhé bude lepší. Je, ale má to háček. I když mám za manžela...

K heterosexuálům se hlásí jen dvě třetiny mladých lidí, ukázal průzkum

Ilustrační snímek

Po mileniálech sexuálně dospívá další generace, která je ještě ochotnější k experimentům. Homosexualita už dávno není...Najdete na iDNES.cz