Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Janin příběh: Děti jsem nakonec vybojovala

  10:37aktualizováno  10:37
Když jsem se dozvěděla o případu paní Krajníkové, nevěřila jsem vlastním očím. Před více jak dvaceti lety jsem byla v Holandsku vystavena stejné situaci.

Láska, vztah, děti, dítě, matka | foto: Profimedia.cz

Ještě ke všemu vydala rozsudek o dětech paní Krajníkové žena! Té bych nikdy děti nepřála, protože kdo přivede na svět děti, vytrpí si porodní bolesti vstává k nim v noci, kojí je, ten by měl mít respekt k matce.

Tuto soudkyni bych hnala před zodpovědnost. Jistě si musí uvědomit, že matka, která takto  bojuje o své děti, je jen tak hned nedá a teď si představte tu kalvárii: Jet opět do Argentiny, absolvovat tamni soudy, které samozřejmě budou preferovat jejich stáního příslušníka. To by měla paní soudkyně také vědět. A to nemluvím o traumatu, které připravila dětem.

Tyto děti by takovouto soudkyni měly ještě po letech zažalovat. Vůbec nebyly vyslyšeny jejich názory a přání. Přitom všude ve světě  je to běžné.

Já děti vybojovala

Holandský otec na mě také naházel veškerou smyšlenou špínu a soud děti přisoudil otci, jelikož se u soudu vyslovily pro oba rodiče. Vyřešila jsem to tak, a to radím každé ženě, že jsem si děti vyzvedla ze školy a zmizely jsme.

Za pár dní byl ktrátký soud, kde jsem oznámila, že se dětí nevzdám. Soud okamžitě vše přehodnotil a zmíněný soudce, který vydal rozhodnutí o tom, že děti mají být u otce, byl odvolán. Já jsem se vrátila do svého dmu v Nizozemsku i s dětmi.

Následovalo další stání, kde měl soud z předběžného opatření určit opatření trvalé. Otec neplatil alimenty, ale syn měl co týden nové hodinky apod.  Samozřejmě, že to vše bylo z pomsty, protože já byla majitela domu atd. On musel odejít vysloveně s tím, co měl na sobě. Samozřejmě že se nechal také vyhodit z práce, aby nemusel platit. Děti se od něj distancovaly neboť mě i nadále pomlouval. Vše trvalo pět let.

V Nizozemsku je instituce pro ochranu dětí, a ta má své vlastní soudce - Kinder rechters psychology. Ti po celou dobu řízení situaci monitorují a podávají hlášení soudcům, který pak vynese konečný rozsudek.

Takže jedna paní soudkyně by v Nizozemsku neměla šanci uspět. A už vůbec ne s nařízením na odebrání dětí exekutory. Jsem přesvědčena, že paní by měla v Holandsku dosouzeno.

Záznam on-line rozhovoru s Marcelou Krajníkovou čtěte ZDE

Autor:Nejčtenější

ALS: nemoc, na kterou zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross

ALS je nevyléčitelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které se...

Začíná nenápadně. Pacient má napřed potíže s běžnými činnostmi jako psaní nebo zapínání knoflíků. Při chůzi zakopává,...

Vzdala se cukru i lenošení a za 11 měsíců shodila 60 kilogramů

Josephine Desgrandová

Necelý rok stačil sedmnáctileté Josephine z Austrálie k tomu, aby shodila polovinu své váhy. Z nespolečenské obézní...Jak je ve dne oblečenej, tak chodí spát, zděsila se vyměněná manželka

Daniel (42) lidi moc nemusí. Ani ženy nejsou důležité. „Je jich všude spousta,“...

Jsme hovada z lesa, popsala svou rodinu Věra (29), která se přihlásila do Výměny manželek kvůli honoráři i proto, aby...

Byla to multikulturní země, říká Issová o Sýrii, kde trávila prázdniny

Herečka Klára Issová (prosinec 2016)

Dálek a cest se herečka Klára Issová nebojí. Jako malá jezdila s rodiči na prázdniny do Sýrie, odkud pochází její otec....

Příběh Jany: Přítel pořád chtěl dítě, pak mě těhotnou opustil

ilustrační snímek

Už od puberty jsem věděla, co chci, ale i co nechci. Chtěla jsem mít po boku fajn chlapa, pohodovou práci a žít...

Další z rubriky

Jak je ve dne oblečenej, tak chodí spát, zděsila se vyměněná manželka

Daniel (42) lidi moc nemusí. Ani ženy nejsou důležité. „Je jich všude spousta,“...

Jsme hovada z lesa, popsala svou rodinu Věra (29), která se přihlásila do Výměny manželek kvůli honoráři i proto, aby...

Příběh Olgy: S manželem máme rozdílné představy o životě v důchodu

Ilustrační foto

Manžel před rokem odešel do penze, mě to čeká za rok. Ovšem už dnes vím, že si setrvání v práci ještě prodloužím....

Falešné svatby zachraňují Vietnamkám čest. Stačí si zaplatit herce

(Ilustrační snímek)

I ve Vietnamu přibývá lidí, kteří zůstávají sami. Jenže v kultuře, kde je instituce rodiny posvátná, mají singles...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz