Ona

VIDEO: Chemický peeling se hodí pro všechny, alergici musí být opatrní

  • 0
Na chemický peeling chodí spousta žen bez ohledu na věk i typ pleti, ale když ho ještě neznáte, může působit trochu děsivě. Nebojte, pokožku vám u kosmetičky či na dermatologické klinice nerozedřou ani vám ji nepoškodí agresivními kyselinami. Podívejte se, jak ošetření doopravdy vypadá.

Ovocné kyseliny v kosmetice

Proč jít na chemický peeling

Populární ošetření má za úkol pleť omladit, přispět k její regeneraci a vylepšit její strukturu. Také hydratuje, barevně sjednocuje a pomáhá i v boji proti akné, proto se hodí i pro mladší ročníky. „Existují různé druhy peelingu, ze kterých vám lékař vybere ten nejvhodnější právě pro váš kožní typ,“ vysvětluje korektivní dermatoložka Edita Jatšová z Laserového centra Anděl.

Dodává, že cílem procedury je odstranit nános odumřelých buněk, který leží na každé pleti. „Právě kvůli němu se hůře čistí, má šedavý nádech, jsou na ní viditelné zanesené póry,“ shrnuje lékařka. Protože se při peelingu povrchová vrstva kůže odloučí, pokožka má možnost se zregenerovat.

Jak to celé probíhá

Nejprve se pleť vyčistí, pak se na ni nanese speciální roztok ovocných kyselin. Nejčastěji se používá kyselina glykolová, která se přirozeně vyskytuje třeba v hroznovém víně, ananasu či melounu a považuje se za nejbezpečnější. „Aplikuje se rovnoměrně v koncentraci od 30 do 70 procent,“ uvádí lékařka.

Chemický peeling

Kolik stojí
Cena za jedno ošetření obličeje se pohybuje mezi 900 a 1 500 Kč.

Jak dlouho trvá
Přibližně 15 až 30 minut

Jak často chodit
Maximálně dvakrát do roka, vždy po 4 - 6 ošetřeních ve čtrnáctidenních intervalech

Pro větší účinek je možné přidat ještě vrstvy jiných kyselin: například kyselina citronová podporuje bělení pleti, kojová se hodí pro mastnou a aknózní pokožku, mandlová se používá při omlazování a redukci pigmentových skvrn.

Reakce závisí na druhu kyselin i na tom, jak hluboký peeling lékař zvolí. Zcela běžné je ale to, že pleť po ošetřená zčervená a její svrchní vrstvy se olupují. Proto je podle lékařky důležité několik dní po peelingu nanášet hojivý krém s panthenolem a s co nejjednodušším, málo dráždivým složením. Těsně po proceduře je vhodné vynechat make-up a pudr, hrozí totiž bakteriální infekce.

Na co si dát pozor

Před ošetřením oznamte lékaři, zda netrpíte sklonem k tvorbě keloidních jizev a zda nemáte virus herpes simplex. Zeptá se vás také, jestli máte alergii na ovoce; pokud ano, dostanete nejprve na doma vzorky jednotlivých kyselin. Můžete si tak vyzkoušet, které snášíte bez problémů. Chemický peeling nelze provádět v létě, v těhotenství a pokud užíváte některé druhy léků.

,