(Ilustrační foto)

(Ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Krycí manévry. Žlutá vymaže kruhy pod očima, zelená zase pupínky

  • 0
Dokážou vyzmizíkovat kruhy pod očima, vyretušovat pupínky a díky projasnění ubrat i pár let. Jen je třeba umět vybrat ten správný korektor a vědět, jak na to.

Který vybrat?

„Korektory se dělí hlavně podle toho, na co je používáme: jestli na rozjasnění, podtržení či potlačení některých partií v obličeji, nebo na korekci nesrovnalostí pleti,“ vysvětluje na úvod vizážistka Magdalena Soušková. První skupina, tedy korektory v pleťových barvách, pomáhají projasnit střed obličeje, nebo naopak ztmavit partie, které chceme upozadit.

Těžší maskovací kalibr pak představují barevné korektory, které dokážou zneutralizovat výraznější diskolorace, například velmi tmavé kruhy pod očima nebo pigmentové skvrny. Fungují na principu kontrastu, kdy problematické místo potlačíme barvou z opačné strany barevného spektra.

„Obecně se dá říct, že třeba kruhy pod očima, které mají namodralý nádech, dobře zakryjí žluté až oranžové barvy. Červené pupínky nebo růžové žilky zase zelená. Vždy se ale řiďte svým tónem pleti. Co sedí vaší kamarádce, nemusí vyhovovat vám,“ radí vizážistka a upozorňuje, že na rozdíl od korektorů v pleťovém odstínu patří ty barevné pod make-up.

Pod očima prosvětlujte

I když vám bude na drobnější nedokonalosti stačit jen klasický korektor, není od věci pořídit ho alespoň ve dvou barvách: „Oblast pod očima je potřeba hlavně prosvětlit, takže vybírejte klidně o odstín až dva světlejší, než je vaše pleť.“

Síla make-upu: 8 proměn, kterým se nechce věřit

Arome.cz

„Nezapomeňte ho ale pečlivě rozetřít do ztracena, aby splynul s make-upem,“ popisuje Magdalena Soušková, která doporučuje vybírat na jemné oční okolí spíš lehčí, krémové hydratační korektory. „Jestliže potřebujete silnější krytí, naneste hutnější korektor především pod vnitřní koutek oka a postupně směrem ven zjemňujte, abyste předešla vpíjení korektoru do mimických vrásek.“

Se světlejším korektorem ale narazíte, když jím budete chtít zamaskovat jiné nedokonalosti: „Pupínky či rozšířené žilky zakrýváme vždy stejným tónem, jaký má pleť, případně make-up. Světlejší, tmavší či jiný tón na nedostatek pouze přitáhne pozornost,“ říká Magdalena Soušková a upozorňuje přitom na častou chybu – totiž plošné maskování větších míst, než je třeba: „Vždy se snažte zakrývat jen jednotlivé nedostatky, abyste nevypadaly jako maska.“

Podle vizážistky je snaha o dokonalost za každou cenu někdy spíš kontraproduktivní: „Nejkritičtěji se na sebe díváme my samy. Řešíme každý detail, ale ostatní nás vnímají jako celek. I proto je někdy lepší nedostatky na pleti jen utlumit a přitáhnout pozornost raději k hezky nalíčeným očím.“

Obličej už nestačí, youtuberky si konturují břicho i dekolt: