Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se nechat ostříhat v proslulém salónu - a za pár stovek?

  0:58aktualizováno  0:58
Chcete nový účes, a to téměř zdarma? Staňte se modelkou. Připravte se ale na delší objednací lhůty.
Chcete také nový účes za pár korun?

Chcete také nový účes za pár korun? | foto: Profimedia.cz

Ačkoliv jsem o kariéru modelky nikdy nestála, ve svém již ne zcela „poupěcím“ věku se mi přihodilo to, že jsem se jí skutečně stala. Dozvěděla jsem se totiž o možnosti nechat se profesionálně ostříhat či obarvit ve špičkovém pražském salonu Toni & Guy za zlomek běžné ceny jako modelka.

V tomto salonu probíhají různá školení pro kadeřníky, kteří jsou sice již vyučení a jsou profesionálně činní, ale chtějí se nechat odborně vyškolit v tomto salonu a naučit se stříhat účesy, které jsou v portfoliu této firmy a stříhají se po celém světě. A právě, aby se tyto účesy naučili přesně stříhat, potřebují modely.

Není třeba se bát!
O možnosti navštívit přední kadeřnické studio jako „modelka“ jsem se dozvěděla od své kamarádky, která zde již byla několikrát. Nejdříve se mi to příliš nezdálo – „to si na mě bude někdo zkoušet kadeřnické (ne)umění nanečisto? S tím jsem se nehodlala smířit – moje hlava není na nějaké experimenty zvědavá. Představa, že po odchodu z kadeřnictví mě bude „zdobit“ zelený ježek, mě poněkud vyváděla z míry. Naštěstí jsem se ale nakonec k návštěvě salonu odhodlala a vše dopadlo k mé nejvyšší spokojenosti.

Krok první – objednat se!
Pokud se i vy chcete stát „modelkou“ a vyzkoušet si práci předních kadeřníků, pak je třeba se nejprve objednat. Musíte však počítat s tím, že nebudete objednáni na jakýkoliv termín, který si vyberete, ale že se musíte do značné míry přizpůsobit kadeřníkovi, takže si budete muset udělat volno třeba přes den. Někdy se objednat ani nemůžete a musíte čekat na telefonát z kadeřnictví, kdy jste dotázáni, zda se můžete dostavit třeba za pár hodin. Takže pro někoho s pevnou pracovní dobou, který se nemůže z práce uvolnit, bude tato možnost asi hůře dostupná.

Správný účes pro vás
Po příchodu do kadeřnictví se ohlásíte, že jdete za „modelku“ a řeknete, ke komu jste objednané. Pakliže měl kadeřník před vámi ještě jinou „modelku“ a zastřihávání a dopilovávání účesu si vyžádalo delší dobu, budete muset ještě chvíli počkat. Celé sezení pak začíná důkladnou konzultací.

Nejdříve jste dotázána, jak byste si svůj účes představovala, jaké máte povolání a případně i koníčky, aby mohl být vybrán účes, který k vám skutečně „sedne“. Jak vidíte, výběr účesu je v konečné fázi zcela na vás (takže nejste nucena si pořídit něco, v čem se nebudete cítit dobře, nebo nemusíte podnikat razantní změny), ale na druhou stranu vám kadeřnice může něco doporučit a podařit.

Z vlastní zkušenosti vám mohu doporučit, abyste návrhy kadeřníka brali do úvahy a zkusili jim dát volnou ruku a důvěřovat jim. Já osobně jsem na jejich radu podnikla větší změnu a i z reakcí svého okolí vím, že jsem udělala moc dobře. Jsou to zkrátka skuteční profíci!

Potom je tento záměr konzultován s „učitelkou“ školení, je předříkán postup (pro mě mnoho nepochopitelných anglických slov, a to anglicky umím) a kadeřník se může směle pustit do stříhání. To trvá déle než jinde, protože se v salonu dbá na absolutní přesnost na milimetry a účes nesmí hyzdit ani při detailním zkoumání sebemenší zoubek. Takže i když si myslíte, že máte naprosto zarovnaný účes, kadeřník si s vámi ještě nějakou chvíli hraje a vlasy zastřihává.

Potom přichází to, čeho se zkoušení kadeřníci bojí nejvíce: hodnocení. To se provádí ještě před tím, než vám kadeřník hlavu vyfouká a upraví do konečného tvaru. „Učitelka“ si vezme na pomoc hřeben, zajíždí vám jím do vlasů a kontroluje, zda jsou jednotlivé sekce účesu stejně dlouhé. Kontrola je skutečně velmi pečlivá a máloco odpouští. Např. účes, který byl pořízen mě a který byl podle mého názoru naprosto perfektní a bez jakýchkoliv zubů, uznán nebyl a to se moje kadeřnice tolik snažila...

Po důkladném překontrolování a zhodnocení vás již konečně může kadeřník vyfoukat a vytvořit konečnou úpravu účesu. Potom se můžete zálibně prohlédnout v zrcadle, zaplatit a jít se spokojeně předvést svým známým.  

Chcete se také stát modelkou?

Já jsem svoji první „modelkovskou“ zkušenost učinila v kadeřnickém studiu Toni & Guy v Praze. Bližší info se dozvíte na internetových stránkách salonu. Provádějí zde hlavně střih, ale existuje možnost se objednat i na barvení – v salonu jsou totiž kadeřníci specializovaní a jedni pouze stříhají a druzí zase barví. Na barvu jsou však delší objednací lhůty. Kadeřníci jsou velmi milí a dobře se o vás starají. Můj účes mě stál čtyři sta korun - běžná cena by činila minimálně tisíc korun.

Pátráním jsme zjistili, že modelky shánějí i ve studiu Wella na Praze 5. Zde od vás očekávají přijdete s požadavkem nějaké větší změny a nebudete si chtít nechat např. pouze zastřihnout konečky. Pokud se chcete objednat, podívejte se na stránky Wella – sekce Studio Wella. A pozor – zde za nový účes neplatíte ani korunu!

Salonů, které hledají modelky, existuje jistě mnohem více. Zřejmě se bude jednat o větší salony (v sídlištním kadeřnictví vytvořeném z kočárkárny modelky asi potřebovat nebudou), které se účastní různých kadeřnických soutěží a přehlídek. Proto vám radíme se poptat a případně na sebe v kadeřnictví zanechat kontakt, aby se vám v případě potřeby mohli ozvat.

 

Autoři:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Hot Dog

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší rychlé jídlo na světě. Podobně jako jeho...K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Další z rubriky

Parfém a deodorant v jednom tónu. Pět triků, jak vyzrát na tělesné pachy

S parfémy se to musí umět. I ty nejkvalitnější niche vůně totiž dokáže „zkazit“...

Se stoupajícími teplotami přichází i stinné stránky léta. Vůně a pachy v uzavřených prostorách, jako je výtah, kancelář...

Kila navíc ani celulitida na molu nevadí, ukázala přehlídka plavek

sports Illustrated 2018

Krása nemá jiné měřítko než spokojenost ženy samotné. Právě ta se odráží ve vzhledu, ukázal o víkendu svou nejnovější...

Líčení za deset minut? Stačí tři produkty a pár chytrých tahů štětcem

Vizážistka a mistryně ČR v make-upu Anděla Bursová ukazuje své triky, jak se...

Nemusíte mít naditou kosmetickou taštičku, aby se z vás po ránu stala krasavice. Vystačíte s minimem produktů a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz