Jak jsem si (ne)zamiloval zumbu

  16:15aktualizováno  16:15
Reportér MF DNES Tomáš Poláček podlehl nejmódnějšímu fitness stylu - učil se tančit zumbu. Byl zmatený, ztracený, skoro jediný chlap... Nakonec se i on zamiloval.

Milý deníčku. Vstávám, jak nechutné, v šest ráno. Od sedmi mě čeká první z deseti lekcí zumby. Neptejte se, o co jde, ale ženský v práci říkaly, že to bude boží. Tak to jdu zkusit.

1. LEKCE: ZOUFALSTVÍ

Tak už to, deníčku, chápu. Jsem tu blbě. Do našeho ranního kurzu chodí pět dívek, od přírody ladných a voňavých. Kazím jim to ve všech ohledech.

"Naše tance budou hezky vlnivé, spálíme tuky," začíná svůj krátký proslov instruktorka Dominika, "ale posílíme i svaly," mrkne na mě, na vetřelce. "Cvičí to už jeden a půl milionu lidí po celém světě. A víte proč? Protože se na zumbě baví, není to nuda."

Dominika má objektivně nádhernou postavu, obzvláště poprsí. Nevšímám si toho pouze já, zavětřili taky kulturisti, kteří zvedají činky v posilovně za prosklenou stěnou. Šmírují nás.

Co asi tak vidí: atraktivní Dominiku, která nám postupně pouští různé latinskoamerické rytmy. "Třeba tohle je merengue, původem z Dominikány," pochoduje Dominika do rytmu a vlní se v bocích, což by ještě napodobit šlo, ale pak přidá k pohybu i paže.

Jak tohle ženské dokážou, zoufám si, myslet naráz na ruce i na chodidla?

Já jsem druhou atrakcí, kterou kulturisti za sklem napjatě pozorují. Nemehlo. A nikdo mi to nevymluví, protože se celou hodinu a půl sleduju v zrcadle. Máme tančit salsu, což o to, muzika je hezká jako naše instruktorka, veselá, plná bubínků, ale marnost nad marnost, podrážím si nohy. "Dobrý, jste šikulky!" lže nám Dominika do očí, a jelikož je půl deváté, ukončuje lekci strečinkem.

Otřu si čelo a nesměle se instruktorce představím: "Není to tanec pro gaye, že ne?" Tvrdí, že prý si na zumbě našla přítele. "A to gay určitě není..." Potom prohodí něco v tom smyslu, že se za deset lekcí budu vlnit naprosto přirozeně, hezky. Evidentně je dobrá psycholožka. Nechce, aby byla tato lekce mou první i poslední.
Nejčtenější

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Tragédie Husákových žen: obě zemřely předčasně

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který nedával najevo své city. Přesto ho tragická smrt...Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová váží stejně jako desetileté dítě. A to jí ještě není ani rok a...

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší,...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Další z rubriky

OBRAZEM: Proměny obézních žen, které dokázaly zhubnout desítky kilogramů

Všechny vážily přes metrák. Obezita už je začala omezovat zdravotně, ale i v...

Všechny vážily přes metrák. Obezita už je začala omezovat zdravotně, ale i v osobním životě. Rozhodly se proto pro...

Zdravý životní styl není jen o jídle a pohybu, roli hraje i psychika

Ilustrační fotografie

Tlustých lidí v Česku neustále přibývá. Na vině je špatný životní styl. Jak by měl ovšem vypadat ten správný? "Zahrnuje...

Tipy, jak připravit zdravé a levné jídlo. Zkuste těstoviny i luštěniny

Ilustrační fotografie

Vařit neznamená strávit půl dne u plotny. Důležité je mít pod kontrolou, co jíte, používat základní suroviny, jíst...Najdete na iDNES.cz