1. místo čtenářské soutěže: Jak jsem partnerovi vytřela zrak

  3:44aktualizováno  3:44
Přinášíme vám vítězný příběh čtenářské soutěže na téma Jak jsem partnerovi vytřela zrak. Jeho autorkou je Hana Martincová, která vyhrává karton nového brusinkového nápoje Frisco.
U střelnice jsem svého přítele překvapila: Čtyři pokusy a čtyři trefy. (Ilustrační snímek)

U střelnice jsem svého přítele překvapila: Čtyři pokusy a čtyři trefy. (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Tuhle jsem sousedovic Lucince vypravovala: "Když chodil Pán Bůh po světě a rozdával šikovnost, úplně zapomněl na jednu mrňavou holku z našeho městečka..." Opomenutou mrňavou holkou jsem byla já.

Pravidla čtenářské soutěže najdete ZDE.

A protože mi Pán Bůh balíček zručnosti nedoručil ani v pozdějším věku, nemám šanci přichystat manželovi překvápko tím, že nalepím krásnou novou tapetu do ložnice, nainstaluju vánoční osvětlení nebo vyměním baterii v autě. Co víc, auto neřídím a k pověstnému "v mapách číst neumím" doplním, že taky kompas, buzola a letokruhy pařezů jsou pro mě velkou neznámou.

Faktem, že pomůžu složit uhlí a nanosit špalíky do kůlny, ničí obdiv nesklidím. Ovšem v době, kdy jsme spolu teprve chodili a mimo jiné chození jsme občas zašli i na pouť, jsem mu oči na jedné takové veselici vytřela dokonale.

Můj vstup na náměstí, kde se pouťové kramaření odehrávalo, připomínal slavnostní entrée. Hned první atrakcí byla střelnice. Právě u ní se začaly dít věci. Přítel se mi, ostatně jako vždy, pokusil vystřelit voňavkou pocákanou kytku, případně pugét. A ejhle, rány jako z děla, ale všechny mimo cíl.

Jen tak, jakoby mimochodem, jsem se do akce pustila já. Čtyři pokusy a čtyři trefy. Za sebou jsme uslyšeli kamarádův hlas: "Tak tuhle bych si nebral." No, nemyslel to vážně, vždyť nám později svatbu odsvědčil. Navíc mi tehdy na pouti vystřelil pátou růži, abych jich neměla sudý počet, který prý přináší smůlu.

Posílena vítězstvím a okrášlena papírovým pugétem jsem vlezla na tu nejbláznivější atrakci, která se na náměstí nacházela. To už příteli údivem lezly oči z důlků, protože dosud jsem vždycky tvrdohlavě trvala na tom, že já pouze a jedině mírně plovoucí labutě, v horším případě (s tváří bledou jako Rusalka) na ruské kolo.

Zázraky se, alespoň co se mě týká, děly jen jedno pouťové odpoledne. Od té doby zase sedávám na labutích, případně jsem Rusalkou na ruském kole. Střelnice míjím bez povšimnutí, protože opakované pokusy o sestřelení špejle s kytkou, žvejkačkou či dokonce výhra v podobě plyšového medvěda jsou všechny marné. Zato s manželem spolu pohodově žijeme víc než třicet let, bez střílení.

Autor:

Nejčtenější

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma s manželem v porodnici s dcerkami

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené pupeční šňůře, když byla v devětadvacátém týdnu...

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Ilustrační fotografie

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle odborníků důležité se dobře vyspat. Dlouhodobě...

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Ilustrační snímek

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra prevence rizikové virtuální komunikace...

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Ilustrační snímek

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba nic doslazovat,“ nabádá specialistka na...

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Gábina před a po proměně

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového života touží vykročit s novým účesem a...

Další z rubriky

Nevyžádané dotyky v éře MeToo. Speciální šaty jich odhalily 40 za hodinu

Až čtyřicetkrát za hodinu. Speciální šaty ukázaly, jak jsou ženy osahávány v...

Na problém sexuálního obtěžování v Brazílii se snaží upozornit reklamní agentura, která vytvořila neobvyklé šaty. Mají...

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Šťastná rodinka v novém bytě. Kristýna s babičkou, se svým synem Xavierem a...

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti otěhotněla. Zachránila ji babička, která jí sehnala...

Snacha bere drogy, rodí a děti končí u prarodičů. Teď mají nový domov

Spokojená rodina se vrátila do nového domova.

Je to tři roky zpátky, co manželům Juchelkovým zavolala sociálka. Jejich děti odrostly a Helena (52) s Erichem (62) se...

Najdete na iDNES.cz