1. místo čtenářské soutěže: Jak jsem partnerovi vytřela zrak

  3:44aktualizováno  3:44
Přinášíme vám vítězný příběh čtenářské soutěže na téma Jak jsem partnerovi vytřela zrak. Jeho autorkou je Hana Martincová, která vyhrává karton nového brusinkového nápoje Frisco.
U střelnice jsem svého přítele překvapila: Čtyři pokusy a čtyři trefy. (Ilustrační snímek)

U střelnice jsem svého přítele překvapila: Čtyři pokusy a čtyři trefy. (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Tuhle jsem sousedovic Lucince vypravovala: "Když chodil Pán Bůh po světě a rozdával šikovnost, úplně zapomněl na jednu mrňavou holku z našeho městečka..." Opomenutou mrňavou holkou jsem byla já.

Pravidla čtenářské soutěže najdete ZDE.

A protože mi Pán Bůh balíček zručnosti nedoručil ani v pozdějším věku, nemám šanci přichystat manželovi překvápko tím, že nalepím krásnou novou tapetu do ložnice, nainstaluju vánoční osvětlení nebo vyměním baterii v autě. Co víc, auto neřídím a k pověstnému "v mapách číst neumím" doplním, že taky kompas, buzola a letokruhy pařezů jsou pro mě velkou neznámou.

Faktem, že pomůžu složit uhlí a nanosit špalíky do kůlny, ničí obdiv nesklidím. Ovšem v době, kdy jsme spolu teprve chodili a mimo jiné chození jsme občas zašli i na pouť, jsem mu oči na jedné takové veselici vytřela dokonale.

Můj vstup na náměstí, kde se pouťové kramaření odehrávalo, připomínal slavnostní entrée. Hned první atrakcí byla střelnice. Právě u ní se začaly dít věci. Přítel se mi, ostatně jako vždy, pokusil vystřelit voňavkou pocákanou kytku, případně pugét. A ejhle, rány jako z děla, ale všechny mimo cíl.

Jen tak, jakoby mimochodem, jsem se do akce pustila já. Čtyři pokusy a čtyři trefy. Za sebou jsme uslyšeli kamarádův hlas: "Tak tuhle bych si nebral." No, nemyslel to vážně, vždyť nám později svatbu odsvědčil. Navíc mi tehdy na pouti vystřelil pátou růži, abych jich neměla sudý počet, který prý přináší smůlu.

Posílena vítězstvím a okrášlena papírovým pugétem jsem vlezla na tu nejbláznivější atrakci, která se na náměstí nacházela. To už příteli údivem lezly oči z důlků, protože dosud jsem vždycky tvrdohlavě trvala na tom, že já pouze a jedině mírně plovoucí labutě, v horším případě (s tváří bledou jako Rusalka) na ruské kolo.

Zázraky se, alespoň co se mě týká, děly jen jedno pouťové odpoledne. Od té doby zase sedávám na labutích, případně jsem Rusalkou na ruském kole. Střelnice míjím bez povšimnutí, protože opakované pokusy o sestřelení špejle s kytkou, žvejkačkou či dokonce výhra v podobě plyšového medvěda jsou všechny marné. Zato s manželem spolu pohodově žijeme víc než třicet let, bez střílení.

Autor:Nejčtenější

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Tragédie Husákových žen: obě zemřely předčasně

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který nedával najevo své city. Přesto ho tragická smrt...Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová váží stejně jako desetileté dítě. A to jí ještě není ani rok a...

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší,...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Další z rubriky

Příběh Dáši: Nová žena mého exmanžela štve naše děti proti mně

Ilustrační snímek

S manželem jsme se rozvedli před třemi lety. On se brzy oženil, já zůstala s dětmi sama. I když na děti platí i se s...

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Ilustrační foto

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky ani nepřežije. Přežil, ale dlouhé měsíce...

Pětkrát o domácích povinnostech: rozumně se domluvte předem

úklid, ilustrace

Podílíte se na povinnostech doma víc než partner? „Tento pocit nepřinese do vztahu žádnou spokojenost a je jen otázka...Najdete na iDNES.cz