Pomocí permanentního make-upu lze upravit či vyrovnat nejrůznější asymetrie a nedostatky. (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

I permanentní make-up může být přirozený, profíci vám poradí

  • 2
Největší boom permanentní make-up už sice zažil, ale pořád má své příznivce a výhody. V létě můžete sportovat, aniž byste musela řešit slévající se oční stíny nebo rozteklé linky. Dejte si ale záležet při výběru salonu a odborníka, vyplatí se to.

Celou zimu se sice těšíte na to, jak budete trávit čas u vody, na dovolenou, na to, jak budete sportovat o sto šest, ale když konečně léto dorazí, najednou nevíte, co s rozmazaným make-upem.

Pro koho?

  • pro ženy, které nosí brýle a nechtějí se obtížně líčit před zvětšovacím zrcadlem
  • pro aktivní ženy, které rády sportují
  • pro ženy středního věku, odpadá pak nepříjemné rozpíjení líčidel, zejména rtěnky, do okolních vrásek
  • pro ženy, které nesnášejí líčidla
  • pro ženy, které potřebují opticky odstranit nerovnoměrnosti či nedostatky (asymetrii, drobné jizvičky)
  • pro ženy pracovně vytížené, které stále potřebují vypadat dobře

Ano, je jednoduché říct si "Tak se nebudu malovat". Ale přesto toužíte být krásná i v situacích, které klasickým malovátkům nepřejí. V takových případech zkuste popřemýšlet o permanentním make-upu.

Nemusíte jím mít vylepšený celý obličej, velmi dobře se hodí pro korekci různých asymetrií a zvolit si můžete různou intenzitu.

Nejčastěji se využívá k vyladění kontur či oživení barvy rtů, k dokreslení obočí a vytvořit můžete i oční linky.

Protože jde ale o podstatný a poměrně trvanlivý zásah, vybírejte si salon opravdu pečlivě. Klidně dejte na reference v diskusích a fórech, ptejte se po známých.

Pokud správně vyberete, nemusíte se obávat umělého vzhledu. Pravý odborník vám poradí a zařídí, že vše bude vypadat co nejvíc přirozeně.

Pojďte si povídat do Kavárničky

Máte zkušenosti s permanentním make-upem?Napište o tom zde.

Oněnka z Kavárničky

Doba jde kupředu i v oblasti permanentního make-upu. Například tolik diskutované nepřirozeně pravidelné, jako namalované obloučky obočí už dávno nejsou moderní a existují salony, kde vám nic takového na obličej nenamalují.

Místo toho vytvoří přirozeně vypadající jednotlivé chloupky, které jsou ve výsledku od pravého obočí téměř k nerozeznání.

"Jedná se o ruční metodu, která má tak jemnou kresbu, že chloupek vypadá jako skutečný," vysvětluje Iveta Pecháčková ze salonu Dermitage.

Reálný vzhled zaručují také moderní pigmenty, u nichž si můžete být jistá, že se časem nezmění v typicky namodralý či nazelenalý odstín.

Efekt vydrží zhruba jeden až tři roky. Barvivo mizí v důsledku přirozeného procesu rohovatění. 

Permanentní make-up: v dnešní době se už nenosí pečlivě vymalované obloučky, obočí provedené pomocí ruční "kresby" vypadá jako pravé

Narozdíl od tetování tak máte možnost rozhodnout se, zda si permanentní make-up necháte obnovit. "Přihlíží se také k novým trendům a novým technologiím. Tím, jak pokožka přirozeně stárne, se mění proporce v obličeji, a tak je výhodné, když je možné make-up nově ´zrekonstruovat´," říká Iveta Pecháčková.

Že budete vypadat třeba i tři roky stejně, se bát nemusíte. Permanentní make-up povětšinou pouze lehce zakryje nedostatky a dá se plně překrýt běžnými líčidly.

Permanentní make-up se od tetování liší hloubkou, do které při aplikaci proniká barva. U tetování jsou to 2-3 mm, u permanentního make-upu od 0,8 do 1,5 mm.

Neprovádí se však těhotným a kojícím ženám. Ženy s cukrovkou, vysokým tlakem či jiným právě probíhajícím onemocněním by měly aplikaci konzultovat s obvodním lékařem. O dalších případných kontraindikacích by vás měl důkladně poučit vybraný salón.

Nejste-li si čímkoli jistá nebo je-li vám něco nejasné, nebojte se odborníků zeptat. Za službu platíte povětšinou nemalé peníze, a navíc jde o váš obličej, pečlivost je tedy na místě.