Tři měsíce cvičily pod dohledem. Konečně zapnou oblíbené kalhoty

  4:00aktualizováno  4:00
Čtenářky Daniela a Helena se tři měsíce snažily zlepšit své zdravotní potíže spojené s menopauzou a porodem. Pod vedením trenérky Zuzany Bičíkové pravidelně cvičily. I přes problémy se jim podařilo zpevnit svaly pánevního dna a zapnout své oblíbené kalhoty.

Tři měsíce stačily čtenářkám, aby si zlepšily svůj zdravotní stav a zformovaly postavu. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Období po porodu a v menopauze je pro ženu zlomové. Většina jich přibere a navíc jim postupně ochabují svaly pánevního dna a s tím se začnou objevovat i zdravotní problémy. To byl případ i obou našich čtenářek, které se rozhodly, že se sebou začnou něco dělat - zpevní své tělo a odstraní problémy s inkontinencí (více o celém projektu čtete zde).

"Obě dvě na sobě zapracovaly a pro mě je podstatné, že se výrazně zlepšil jejich zdravotní stav, a to zejména funkce pánevního dna. Úbytek centimetrů v pase byl až na druhém místě, ale i to se podařilo," říká trenérka Zuzana Bičíková z Holmes Place.

To potvrzují i čtenářky. "Cviky na zpevnění pánevního dna stoprocentně pomohly. Výrazně se mi vylepšila moje inkontinence. Výsledek stojí za to. Už se nebojím kýchnout a nemusím křížit nohy," říká s úsměvem padesátiletá Daniela. "Poměrně jednoduché cviky mi pomohly zpevnit břicho a hlavně zlepšit inkontinenční potíže," potvrzuje svou zkušenost i čtyřicetiletá Helena.

Čtenářky chodily jednou týdně cvičit s trenérkou na stroji Power Plate a po zbytek týdne cvičily doma, a to jak sestavu dechových, tak posilovacích cvičení (více čtěte zde).

Výsledek není stoprocentní

Obě dvě se ale po dobu našeho seriálu potýkaly s problémy. Během zimy byly několikrát nemocné a kvůli rodinným povinnostem, ale i lenosti nebylo cvičení úplně podle plánu.

"U Heleny je vidět, že jí veškerý pohyb baví, a kdyby měla více času odpoutat se od rodinných povinností, její výsledky by byly stoprocentní. I tak jsem viděla velký progres, každým tréninkem se zlepšovala v technice provedení cviků a teprve nyní ji doporučuji zaměřit na redukční trénink," vysvětluje trenérka.

S Danielou je to trochu jiné, ta bojovala hlavně s pohodlností. "U Danči mi malinko chyběla nějaká jiskra a touha po pohybu, což i sama přiznává. Ona je přesně typ člověka, který by potřeboval, aby za ním pokaždé stál osobní trenér, trochu ji motivoval a na její cvičení dohlížel. Ale i ona udělala rovněž velký pokrok, zejména ve vnímání svého těla. Určitě jsme zredukovaly tenzi v trapézových svalech. Podařilo se nám vnést do jejího života na první pohled nenápadné cviky, které může uplatňovat při sezení v práci, při chůzi či čekání na zastávce a pro ni budou mít velký smysl," dodává.

Fotogalerie

I přes problémy jsou ale výsledky obou čtenářek viditelné. Jejich bříško se výrazně zmenšilo a kalhoty, které na začátku našeho projektu nemohly zapnout jim konečně sedí. A právě to Helenu a Danielu nastartovalo tak, že chtějí ve formování postavy pokračovat.

"Budu se snažit ze všech sil, můj hlavní cíl je nepovolit a i přes únavu a veškeré jiné překážky vydržet," říká Helena a Daniela její slova potvrzuje: "Díky Zuzce jsem se naučila cviky, které budu dělat i nadále."

Trenérka Zuzana Bičíková je v pokračování podporuje a slibuje jim, že pokud vydrží, jejich výsledky budou do půl roku ještě viditelnější a trvalejší.

"První tři měsíce totiž trvá, než si vybudujete nějaké stabilní tělesné jádro a optimální držení těla, na kterém lze dále stavět. Proto oběma doporučuji ve cvičení setrvat. Provádět dechové techniky, cviky na pánevní dno a na tělesné jádro, denně alespoň 15 minut. Jiné pohybové aktivity potom ideálně 3krát v týdnu."


Nejčtenější

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Kateřina Karolová se svými třemi syny

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do Německa, kde zažila velmi náročné služby....

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma s manželem v porodnici s dcerkami

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené pupeční šňůře, když byla v devětadvacátém týdnu...

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Ilustrační fotografie

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle odborníků důležité se dobře vyspat. Dlouhodobě...

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Ilustrační snímek

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra prevence rizikové virtuální komunikace...

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Gábina před a po proměně

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového života touží vykročit s novým účesem a...

Další z rubriky

Školám schází vzduch. Větrání mikroventilací nestačí, říká odborník

Základní školu Hudcova v Brně navštívil na začátku nového školního roku ministr...

Školy sice vyměňují okna a zateplují fasády, ale na větrání nikdo nemyslí. Na problém upozorňuje v pátečním magazínu...

Češi nemají kondici, ale neřeší to. Přehlíží i stres a lékařské prohlídky

Ilustrační fotografie

Mladší Češi neřeší zdravotní prevenci a jen tři ze sta ve věku nad 25 let se cítí v dobré fyzické kondici. Přitom...

Pozor na doplňky stravy, některé mohou škodit zdraví

Ilustrační snímek

Bylo by skvělé spolknout jednu pilulku, která obsahuje všechny potřebné vitaminy a minerály, a už se o nic nestarat....

Najdete na iDNES.cz