Tři měsíce cvičily pod dohledem. Konečně zapnou oblíbené kalhoty

  4:00aktualizováno  4:00
Čtenářky Daniela a Helena se tři měsíce snažily zlepšit své zdravotní potíže spojené s menopauzou a porodem. Pod vedením trenérky Zuzany Bičíkové pravidelně cvičily. I přes problémy se jim podařilo zpevnit svaly pánevního dna a zapnout své oblíbené kalhoty.

Tři měsíce stačily čtenářkám, aby si zlepšily svůj zdravotní stav a zformovaly postavu. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Období po porodu a v menopauze je pro ženu zlomové. Většina jich přibere a navíc jim postupně ochabují svaly pánevního dna a s tím se začnou objevovat i zdravotní problémy. To byl případ i obou našich čtenářek, které se rozhodly, že se sebou začnou něco dělat - zpevní své tělo a odstraní problémy s inkontinencí (více o celém projektu čtete zde).

"Obě dvě na sobě zapracovaly a pro mě je podstatné, že se výrazně zlepšil jejich zdravotní stav, a to zejména funkce pánevního dna. Úbytek centimetrů v pase byl až na druhém místě, ale i to se podařilo," říká trenérka Zuzana Bičíková z Holmes Place.

To potvrzují i čtenářky. "Cviky na zpevnění pánevního dna stoprocentně pomohly. Výrazně se mi vylepšila moje inkontinence. Výsledek stojí za to. Už se nebojím kýchnout a nemusím křížit nohy," říká s úsměvem padesátiletá Daniela. "Poměrně jednoduché cviky mi pomohly zpevnit břicho a hlavně zlepšit inkontinenční potíže," potvrzuje svou zkušenost i čtyřicetiletá Helena.

Čtenářky chodily jednou týdně cvičit s trenérkou na stroji Power Plate a po zbytek týdne cvičily doma, a to jak sestavu dechových, tak posilovacích cvičení (více čtěte zde).

Výsledek není stoprocentní

Obě dvě se ale po dobu našeho seriálu potýkaly s problémy. Během zimy byly několikrát nemocné a kvůli rodinným povinnostem, ale i lenosti nebylo cvičení úplně podle plánu.

"U Heleny je vidět, že jí veškerý pohyb baví, a kdyby měla více času odpoutat se od rodinných povinností, její výsledky by byly stoprocentní. I tak jsem viděla velký progres, každým tréninkem se zlepšovala v technice provedení cviků a teprve nyní ji doporučuji zaměřit na redukční trénink," vysvětluje trenérka.

S Danielou je to trochu jiné, ta bojovala hlavně s pohodlností. "U Danči mi malinko chyběla nějaká jiskra a touha po pohybu, což i sama přiznává. Ona je přesně typ člověka, který by potřeboval, aby za ním pokaždé stál osobní trenér, trochu ji motivoval a na její cvičení dohlížel. Ale i ona udělala rovněž velký pokrok, zejména ve vnímání svého těla. Určitě jsme zredukovaly tenzi v trapézových svalech. Podařilo se nám vnést do jejího života na první pohled nenápadné cviky, které může uplatňovat při sezení v práci, při chůzi či čekání na zastávce a pro ni budou mít velký smysl," dodává.

Fotogalerie

I přes problémy jsou ale výsledky obou čtenářek viditelné. Jejich bříško se výrazně zmenšilo a kalhoty, které na začátku našeho projektu nemohly zapnout jim konečně sedí. A právě to Helenu a Danielu nastartovalo tak, že chtějí ve formování postavy pokračovat.

"Budu se snažit ze všech sil, můj hlavní cíl je nepovolit a i přes únavu a veškeré jiné překážky vydržet," říká Helena a Daniela její slova potvrzuje: "Díky Zuzce jsem se naučila cviky, které budu dělat i nadále."

Trenérka Zuzana Bičíková je v pokračování podporuje a slibuje jim, že pokud vydrží, jejich výsledky budou do půl roku ještě viditelnější a trvalejší.

"První tři měsíce totiž trvá, než si vybudujete nějaké stabilní tělesné jádro a optimální držení těla, na kterém lze dále stavět. Proto oběma doporučuji ve cvičení setrvat. Provádět dechové techniky, cviky na pánevní dno a na tělesné jádro, denně alespoň 15 minut. Jiné pohybové aktivity potom ideálně 3krát v týdnu."
Nejčtenější

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Tragédie Husákových žen: obě zemřely předčasně

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který nedával najevo své city. Přesto ho tragická smrt...Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová váží stejně jako desetileté dítě. A to jí ještě není ani rok a...

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší,...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Další z rubriky

Ve čtrnácti jsem výrazně zhubla. Lékaři zjistili, že mám cukrovku

Cukrovkou 1. typu jsem onemocněla ve čtrnácti, dnes žiji relativně normální...

Je mi 23 let a před devíti roky jsem začala hodně hubnout, měla jsem pořád žízeň a často jsem byla malátná. Párkrát...

Kloubům nejvíce škodí nadváha a nevhodná strava, řekl ortoped

Ilustrační fotografie

Osteoartróza je rozšířené onemocnění kloubů, kterým trpí téměř každý druhý člověk starší 65 let. Mnohdy však postihuje...

Na zuby lze umřít, řekl v Rozstřelu stomatolog Jiří Šedý

Stomatolog Jiří Šedý v diskusním pořadu Rozstřel (2. října 2018)

Zuby mají pět plošek a každou z nich je třeba denně očistit, řekl v Rozstřelu stomatolog Jiří Šedý. Lidé často skončí...Najdete na iDNES.cz