Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hledá se cesta k hypermarketu

  0:01aktualizováno  0:01
Jak hledá správný směr za volantem žena? Přece podle šipek. Jak jinak, když má lepší smysl pro detail než muž. Je-li cesta dobře značená šipkami na všech křižovatkách, projeví žena dobrý smysl pro orientaci i v málo známé části velkého města.

Šipku k vytouženému ráji všelijakého zboží nepřehlédne ani ve velkém množství jiných šipek, dopravních značek a směrníků. Je to, jako když nepřehlédne a spolehlivě vytáhne i malý kousek sýra z nabité ledničky.

Muži šipkám nevěří
Žena se však na nic jiného než na šipky spolehnout nemůže. Mimoúrovňové křižovatky otáčejí s jejím vozidlem na zakroucených nadjezdech a podjezdech tak, že brzy ztratí pojem, kde je sever a kde jih.

Muž, to je jiný koumák. Ano, šipky, jistě. Ale má životní zkušenost, že ne vždy byly šipky stoprocentně správné. Tak na ně raději nespoléhá a předem prostuduje mapu.

Zjistí například, že nový hypermarket je od význačné složité křižovatky s kruhovým objezdem vzdálen dva kilometry na severovýchod. Statečně tedy vyjede a snaží se celou dobu neztratit pojem o světových stranách.

Na kruhovém objezdu pochopitelně zamíří k tomu výjezdu, který směřuje nejvíce severovýchodně. A dokud tento výjezd svůj původní směr dodržuje, muž si lebedí. Odhaduje od oka již ujetou vzdálenost, při slabší formě a větší únavě ji ještě navíc kontroluje na tachometru.

Je však zděšen, když se najednou cesta začne točit, od severovýchodního směru se odklánět stále více. Nejraději by sjel mimo cestu a překročil s autem pole, zahrady, dvory. To však nejde.

Muž kleje, vrací se na objezd, po delším pozorování nachází šipku k hypermarketu a dlouho kroutí hlavou nad absurditou světa, která nechala cestu vedoucí nakonec na severovýchod vyjít z jihovýchodní části kruhového objezdu. Jak nesmyslné! Jak nelogické!

Na prodejní ploše
Mužova tunelová pozornost je mnohonásobně přetížena. On je přece zvyklý soustředit se podle hesla "jedno po druhém". Když je centrem jeho pozornosti ono jedno, nemá tam nic jiného místo.

A nyní - stačí jeden letmý pohled - a o jeho pozornost (celou nebo žádnou - nic mezi tím) nyní usiluje tisícero kusů zboží. Hrozivě se vyklání z regálů, zužuje uličky a vzbuzuje v muži strach, zda vůbec projede s vozíkem tam dozadu a později zpět k pokladně.  Jak může v tom množství najít něco, cokoliv jednotlivého, když vlastně kvůli tomu velikému nakupení věcí a věciček nevidí nic.

Kdyby na něm někdo (třeba manželka) chtěl, aby koupil ponožky, tak ideální hypermarket pro takový účel je prázdná hala sto krát sto metrů, jen čistá podlaha, uprostřed obří nápis PONOŽKY a pod ním právě ten jeden jediný vhodný pár.

Moudrá žena, v hypermarketu jako ryba ve vodě, svěří nebohému manželovi vozík se slovy: "Já budu nakupovat a ty tlač a řiď." V ideálním případě se muž převtělí do skvělého jezdce, v přetékajících regálech začne vidět terénní překážky jako na rallye Paříž-Dakar.

Jeho mužská čest mu zavelí všem se dokonale vyhnout - a na závěr u kasy zaparkovat na centimetr přesně. Zlomyslné jazyky tvrdí, že nejeden muž si při řízení vozíku tiše brblá ...hmmm, mmmm, mmmm, iiiííí... a nahrazuje tak vlastními hlasivkami akceleraci motoru a kvílení gum v ostře řezaných zatáčkách.

Autor:Nejčtenější

Zbavila se nevzhledného nosu a je konečně šťastná. Už nemusí nosit ofinu

Fotky z profilu pro Báru nejsou žádný problém. Pomohla jí plastická operace.

Velký nos byl pro Báru po mnoho let symbolem utrpení. Až operace jí pomohla začít nový život a získat nikdy nepoznané...

V mužském těle byla nešťastná, dnes má krásná Erin ňadra i lásku

Poprvé poznala Jareda ještě jako Aaron. Dnes s ním Erin prožívá lásku svého...

Narodila se jako chlapec jménem Aaron, ale už od tří let věděla, že do klučičího těla nepatří. Před dvěma lety se...Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Michala Jendruchová v Rozstřelu

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění, která postihují stále více lidí a dokonce i...

Kvůli barvě očí téměř oslepla. Modelka varuje před nebezpečnou operací

Modelka Nadinne Bruna kvůli plastické operaci očí málem přišla o zrak.

Je jí dvaatřicet, na Instagramu ji sleduje skoro 200 tisíc lidí. A má zrak devadesátileté ženy. Nadinne Bruna si za to...

Jsi koště. Ty zase liberecká nula. Janu ve Výměně musel zachránit štáb

Výměna manželek: Napadení a zásah štábu!

Roman (46) je koště, alias budižkničemu, a Jana (32) zas liberecká nula, zaznělo tentokrát v televizní Výměně manželek....

Další z rubriky

Tuberkulóza ročně zabije dva miliony lidí. Začíná únavou, hubnutím a kašlem

Mycobacterium tuberculosis - bakterie, která způsobuje tuberkulózu.

Tuberkulóza je nejčastější smrtící infekční onemocnění na světě. Česko může být relativně v klidu, protože patří mezi...

Sedm výhod listové zeleniny. Prospívá srdci, zraku i mozku

(Ilustrační foto)

Pro takzvané superpotraviny nemusíte vyrážet do exotických krajin ani do specializovaných obchodů. Některé z těch...

Kokrhání, zvracení. Černého kašle opět přibývá, může i zabíjet

Ilustrační fotografie

Namísto desítek případů ročně jsou jich v posledních letech stovky až tisíce. Černý kašel byl pokládán takřka za...

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Arome.cz Červené rty sluší výrazným brunetám i křehkým blondýnkám. A z módy nevycházejí už pěknou řádku let. Že je na vás křiklav...

Najdete na iDNES.cz