Garantováno maminkami: kam s dětmi o tomto víkendu

  2:32aktualizováno  2:32
Víkend je před námi a s ním i tradiční rodinné dilema, kam vyrazit s dětmi. Tentokrát pro vás pět tipů na sobotní nebo nedělní výlet vybraly samy maminky z redakční rady webového portálu Kamsdetmi.com. Vydejte se s rodinou třeba za skřítky, Hurvínkem, kocourem Mikešem nebo dalšími pohádkovými postavičkami.

Šermíři na hradě Sovinec | foto: www.kamsdetmi.com

Ústecký kraj: 8. ročník Loutkového festivalu v Litoměřicích

V Litoměřicích již od čtvrtka probíhá 8. ročník litoměřického Loutkového festivalu. Loutkové pohádkové postavičky se zabydlely v litoměřickém Domě kultury. V sobotu 21. května stihnete ještě poslední den pohádkového festivalu, kdy se na festivalu objeví i Spejbl a Hurvínek.

Sobotní program pohádkového festivalu:
10:30 Kocour v botách - divadlo Bubeníček
14:00 a 16:30 Pohádky pro Hurvínka - divadlo Spejbla a Hurvínka

Kde? Litoměřice, Dům kultury
Kdy? sobota 21. 5.
Za kolik? 40 Kč pro malé i velké, Hurvínkova představení pak 80 Kč pro malé i velké.
Více informací o festivalu najdete ZDE 

Spejbl a Hurvínek

Středočeský kraj: Cesta kocoura Mikeše a Pohádkové Hrusice

Oblíbený kocour Mikeš na vás bude čekat již tuto sobotu v Hrusicích, v Ladově kraji, kde je pro děti připraven zábavný program: prohlídky s průvodci v pohádkových kostýmech, překvapení a soutěže na trase, Mnichovické kramaření a diplomy pro účastníky pochodu.

Jak do Hrusic?
Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny se nachází v Hrusicích, malebné vesničce 22 km od Prahy, nedaleko dálnice D 1 na sjezdu u Mirošovic. Pokud zvolíte silnici II. a III. třídy, které jsou vhodné i pro cyklisty, dovede vás do Památníku dopravní značení se symbolem kocoura Mikeše, a to z Říčan, ze Světic, z Mnichovic a ze Senohrab. Vlakem pojedete z Prahy hl. n. do stanice Strančice a odtud autobusem do Hrusic.

Kde? Hrusice, sobota 21. 5.
Kdy? Sraz v sobotu v 9.30 v Hrusicích, Mnichovické kramaření od 11.00
Více informací na www.laduv-kraj.cz

Praha: Divadlo v kunratickém parku

Divadlo v parku je projekt zaměřený na děti a na rodiče v krásném prostředí Kunratického zámeckého parku. Děti se mohou těšit nejenom na divadelní a hudební představení, ale také na ukázky řemesel (kovářská, sklářská, hrnčířská nebo sádrová dílna), výtvarné dílny, lezeckou stěnu, trampolíny, lukostřelbu nebo třeba i jízdu na koních a ponících.

Připraveny budou dvě divadelní a hudební scény s celodenním programem (vystoupí např. divadla Vysmáto, Krapet nebo Husy na tahu, Petr Nedvěd a Spol., Jaroslav Uhlíř, Jetbeat a další). Mezi představeními vás přímo na louce pobaví Divadlo TRAKAŘ a šašek Buba na chůdách.

Kde? Kunratický zámecký park
Kdy? sobota 21. 5.
Více informací na www.divadlovparku.cz

Muzejní noc Žamberk

Muzejní noc Žamberk

Pardubický kraj: Muzeum je plné skřítků aneb z pohádky do pohádky

V rámci Festivalu muzejních nocí (více ZDE) vybíráme akci Muzeum je plné skřítků aneb z pohádky do pohádky v městském muzeu Žamberk v sobotu od 19.30. Zde bude pro děti připravena soutěžní prohlídka muzea po trase s muzejními skřítky, divadelní pohádka o Šípkové Růžence a úkoly pro děti i dospělé. Součástí programu bude i výstava obrázků dětí: skřítkové a výtvarná dílna, kde budou děti moci své skřítky namalovat.

Kde? Městské muzeum Žamberk
Kdy? sobota 21. 5.
Za kolik? Pro malé skřítky v kostýmu je vstup zdarma, ostatní zaplatí symbolických 15 Kč.
Více informací na www.zamberk.cz

Láry fáry do pohádky, hrad Sovinec
Šermíři na hradě Sovinec
Kejklíř na hradě Sovinec

Moravskoslezský kraj: Láry fáry do pohádky

Láry fáry do pohádky aneb Den dětí na pohádkovém hradě, je historická akce s celodenním programem na Hradu Sovinec, v krásné oblasti Nízkého Jeseníku.

Zabaví se tu děti všech kategorií, přichystané jsou hry, soutěže i rytířská klání. V průběhu celého dne mohou návštěvníci sledovat loutkové i hrané pohádky, pro ty nejmenší je připravené loutkové divadlo Kašpárkův svět s pohádkou O ševci Matesovi, divadlo Magnet zase vystoupí s pohádkou O princezně Jůlince a drakovi. Starší děti ocení žongléřské vystoupení a přílety dravých ptáků.

Kde? hrad Sovinec
Kdy? sobota i neděle 21. 5., hrad je otevřen od 9 do 18 hodin, denní program se odehrává na 5. nádvoří.
Za kolik? Děti do 8 let vstup ZDARMA.
Více informací ZDE

Tip na přespříští víkend

Mariánská pouť na zámku v Kolodějích nad Lužnicí

Chcete se na chvíli ocitnout v době rytířů a dvorních dam? Pak se vydejte na 3. ročník Mariánské pouti v Kolodějích, která se koná v sobotu 28. května od 10 do 20 hodin v areálu zámku Koloděje nad Lužnicí.

Čeká na vás sokolnická show, šermířské a kejklířské umění, divadla hraná i loutková, koncerty, rytířská klání pro děti i dospělé, rukodělné dílničky a bohatý jarmark s ukázkou tradičních řemesel, jež si budete moci vyzkoušet pod vedením mistrů svého oboru. Současně s venkovním programem jsou organizovány celodenní prohlídky zámku i kaple. Připraveny jsou koncerty v barokní zámecké kapli s úžasnou akustikou.

Po celý den si budete moci vyzkoušet kejklířské náčiní, šermování, házení bojovými noži a sekyrami nebo střílení z kuše. Sokolníci vystaví téměř dvě desítky dravců, jarmark zase nabízí tradiční řemesla, z nichž některá jsou skoro zapomenutá (ketlování korálků, vrtání dřevěných potrubí, předení na kolovrátku). Pro děti jsou připraveny soutěže a hry v historickém duchu, vyrábění dřevěných mečů, malování erbů na štíty a rytířské turnaje na dřevěných koních.

Více na www.mitrowicz.cz

Více tipů najdete na www.kamsdetmi.com

Autor:Nejčtenější

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Tragédie Husákových žen: obě zemřely předčasně

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který nedával najevo své city. Přesto ho tragická smrt...Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová váží stejně jako desetileté dítě. A to jí ještě není ani rok a...

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší,...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Další z rubriky

Ještě než zemřela, zabalila Britka 18 narozeninových dárků pro syna

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová se synem Freddiem v...

Čtyřicetiletá moderátorka televizní stanice BBC Rachael Blandová prohrála na začátku září dvouletý boj se zákeřnou...

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Tchyně Martina a zeť Ján se v porodnici, kam doprovázeli Marii k porodu, hodně...

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec skončí. Jiná o něj žadoní, ale nakonec porodí...

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

František a Monika se potkali v psychiatrické léčebně.

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně společného. Oba padli na dno a díky tomu, že...Najdete na iDNES.cz