Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Příběh Marka: Dcera mé přítelkyně se mnou flirtuje

  0:09aktualizováno  0:09
Konečně jsem poznal ženu, se kterou bych chtěl strávit zbytek života. Ovšem jedinou a dost podstatnou vadou na kráse našeho vztahu je její pubertální dcera. Chce mít matku jen pro sebe, tak zkouší, kam až může zajít, aby mě vyštvala. Její poslední „akcí“ je snaha mě svést.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Jmenuji se Marek, je mi 44 let a jsem už nějaký ten pátek rozvedený. Z manželství mám dvě děti, syna a dceru. Bohužel je nevidím tak často, jak bych si přál. Exmanželka se s novým partnerem odstěhovala na druhý konec republiky a já tak děti vídám maximálně jednou až dvakrát do měsíce. Většinou jezdím za nimi na víkend do města, kde žijí. Pronajmu si hotel a snažím se s nimi strávit co nejvíce času. Občas je vezmu k sobě domů, ale to jen, když jejich matka dovolí. Mám své děti moc rád, jsou ve věku, kdy mě potřebují a vidím na nich, jak jim chybím. Bohužel není možné, abych se přestěhoval za nimi.

Po rozvodu jsem měl pár krátkodobých vztahů, které pomalu skončily dřív, než začaly. Přitom nejsem nijak náročný, jenže rozchod s manželkou, mou první láskou, mě natolik poznamenal, že jsem všechny ženy srovnával s ní a bohužel prohrávaly na celé čáře. Rozvod byl z manželčiny strany, najednou zjistila, že jsou na světě i jiní muži než já, zamilovala se a o mě už nestála.

Konečně jsem poznal tu pravou

Až jsem před víc jak rokem a půl potkal Petru. Naše první setkání bylo dost kuriózní, vrazil jsem do ní v obchodě, nesla si kafe v kelímku, kterým se polila. Pochopitelně mě seřvala na tři doby a já jí jako omluvu koupil nové, předali jsme si kontakty, abych jí mohl zaplatit čistírnu. Když se několik dní neozývala, zavolal jsem jí sám. Zlost už ji přešla, a protože škody na jejím svetříku nebyly nijak velké, pozval jsem ji aspoň na kávu a zákusek. Přijala a já tak poznal svou novou lásku.

Vyrůstá vám doma mamánek?

Vyvarujte se zásadních chyb při jeho výchově

Jak nevychovat z dítěte mamánka

Petra je o pět let mladší než já, je také rozvedená a má dceru Lenku. Před několika měsíci jí bylo šestnáct. Žijí spolu samy už od Lenčiných tří let. Exmanžel jí na dceru posílá peníze, další zájem o své dítě však nejeví. Má prý už dlouho jinou rodinu, dvě děti a Lenka mu je lhostejná.

Začali jsme se s Petrou vídat pravidelně, zpočátku jsme se stýkali venku, na kávě, ve vinárně. Chodili jsme do kina i divadel. Brzy jsme zjistili, že máme hodně společných zájmů i názorů. Navíc má Petra i fajnovou milou povahu. Asi po dvou týdnech jsme se spolu poprvé vyspali. I sex byl skvělý. O tom, že má dceru, jsem věděl od první schůzky. Seznámila mě s ní ale až po třech měsících. Nejdříve jsme se scházeli jen u mě, až později mě pozvala k sobě domů, abych poznal Lenku i to, jak žijí.

Dcera mi házela klacky pod nohy

Docela jsem se na Petřinu dceru těšil, své děti jsem vídal tak málo a doufal jsem, že mi je snad Lenka aspoň trochu nahradí. Já už si plánoval, jak jí budu dělat otce. A jednou se potká i s mými dětmi a budeme jedna velká šťastná rodina. Ovšem šeredně jsem se spletl. Lenka byla od prvních chvil nepříjemná, dávala mi najevo, že u nich nejsem vítaný a že se mnou vůbec nehodlá ztrácet čas. Byl jsem z toho hodně rozčarovaný. Petra mě pak utěšovala, že si z toho nemám nic dělat, prý se to časem spraví. Prostě Lenka žárlí, byla dlouhé roky zvyklá mít mámu jen pro sebe. Nemusela se o ni s nikým dělit. Petra prý pár známostí měla, ale nikdy to nebylo tak vážné, aby musela svého přítele „tahat“ do rodiny.

Napište i vy svůj příběh

Příběhy jsou upraveny redakcí. Vycházejí z vašich skutečných problémů, s nimiž se svěřujete v Kavárničce či v partnerské poradně, nebo z dopisů, které posíláte na ona@idnes.cz. Respektují vaši anonymitu.

Tak jsem se s tím smířil a věřil, že se to časem zlepší. S Petrou jsem trávil čím dál víc času a často s námi byla i Lenka. Jezdili jsme na výlety, chodili jsme společně na večeře, přespával jsem u nich. Pouze dovolenou jsme měli s Petrou sami, jen my dva, Lenka byla s prarodiči u moře. Sice se můj a Lenčin vztah mírně zlepšil, ale pořád mi dávala najevo, že jsem vetřelec. Jenže Petra mi za to stála. Pochopil jsem, že už žádnou jinou ženu nechci, ona je ta, kterou jsem hledal a našel.

Společné bydlení

Proto když mi navrhla, že bychom mohli žít spolu, okamžitě jsem souhlasil. Z pochopitelných důvodů jsem se nastěhoval k Petře a Lence. Nejen že mají větší byt, ale Lenka má v okolí hodně kamarádů, nechtěli jsme náš už dost napjatý vztah ještě víc zatěžovat. Nejdřív jsem si myslel, že svůj byt prodám, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Na to je času dost, pronajímám ho kolegovi z práce. Rozvedl se a než si pořídí něco vlastního, bude bydlet u mě.

Moje a jeho děti

Můj syn po sobě musí uklízet, partner dceru k ničemu nevede. Co s tím?

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Bydlíme společně už téměř půl roku. Zpočátku to vypadalo, že se snad vše v dobré obrátí. Lenka mě vzala na milost, dokonce se se mnou i dokázala delší dobu bavit. Poznala také moje děti, vypadalo to, že si všichni padli do oka.

Je to ale pár týdnů, co jsem začal pozorovat změny v jejím chování. Lenka najednou začala být hodně milá, taková až nepřirozeně milá. Když jsme spolu sami, cítím, že se mnou flirtuje, nemá problém přede mnou chodit ve spodním prádle. Když jsem jí řekl, jestli by se nechtěla obléct, řekla mi, co jako mám za problém, snad jsem už viděl ženskou v prádle. Mávnul bych nad tím rukou, ale je mi to pořád takové trapné, cítím, že mě svádí. Občas na mě hází takové zvláštní pohledy. Prostě to si nejde splést. A hlavně před Petrou se ke mně chová úplně jinak, někdy i dost odtažitě, tak jako dřív.

Svěřil jsem se kamarádovi a ten mi vnukl myšlenku, že Lence jde o to, abychom se s Petrou rozešli. Když nezabralo její odmítavé chování, zkouší to jinak. Já nevím, nepřijde mi, že by byla ve svém věku tak rafinovaná. Ale kdo ví?
Marek

Názor odbornice: Nemusíte být stále ve třech

PhDr. Magdalena Dostálová, psycholožka a psychoterapeutka Poradny pro rodinu,...

PhDr. Magdalena Dostálová, psycholožka a psychoterapeutka Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy Praha 12.

Vážený Marku! Po peripetiích spojených s rozpadem manželství, jste s Petrou konečně nalezl partnerský vztah, ve kterém se cítíte dobře. Jak byste si však chtěl zahojit s Petřinou pubertální dcerou Lenkou nepříliš intenzivní vztah s vlastními dětmi. Žel zjevně není ve Vašich silách změnit intenzitu vztahu s dětmi, jednak kvůli velké vzdálenosti a také proto, že s Vámi jejich matka po rodičovské linii zřejmě příliš nespolupracuje.

I kdyby však Lenka aspirovala na „teenagera roku“, nikdy nemůže tahle Vaše traumata zahojit. Přišel jste do jejího života v době, kdy byla v pubertě. Celý svůj dosavadní život strávila v jí dobře známé rodině o dvou členkách. Pak jste se objevil Vy - vetřelec. Lenka je navíc ve věku, kdy objevuje vztahy s opačným pohlavím. Možná trochu neví, jak se k Vám vlastně chovat. Nemohla okoukat, jak se její máma chová k tátovi. Ani ona sama si nemohla vyzkoušet interakci s rodičem mužského pohlaví. To už nyní nedožene. Není dobré, abyste jí v oblasti intimních vztahů sloužil jako trenažér - to si, myslím, velmi dobře uvědomujete.

Zkuste pomyslně oddělit dva světy: vztah s Petrou od světa její dcery Lenky. Píšete, že jste s Petrou strávili dovolenou jen ve dvou. Myslím, že to bylo velmi dobré rozhodnutí. V podobném duchu by se mohl ubírat i váš další společný volný čas. I v dobře fungující rodině s oběma rodiči tito se svým šestnáctiletým dítětem již rozhodně netráví tolik společného času jako s mladšími dětmi.

Dobře fungující rodiče však při vztahu s teenagerem nezbytně navazují na společnou historii vinoucí se od samého narození dítka. Ani tohle již nijak dohnat nemůžete. Lenka by měla mít prostor mít čas od času nějaký pěkný program se svou mámou, do kterého byste neměl zasahovat.

Na druhou stranu byste si s Petrou mohli třeba i společně s její dcerou promluvit o tom, jak byste vy dva rádi budovali svůj partnerský vztah. S Lenkou sice bydlíte v jedné domácnosti, avšak funkci jejího rodiče - vychovatele má i nadále pouze její matka. Pokud se Vám podaří mít s Lenkou slušné korektní vztahy bez přílišné blízkosti, můžete to vnímat jako úspěch.
PhDr. Magdalena Dostálová

Co mám podle vás dělat?

celkem hlasů: 1527

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 24. července 2017. Anketa je uzavřena.

1. Mám to nechat plavat, třeba se pletu, a když Lenka uvidí, že nereaguji, nechá toho sama? 869
3. Mám o Lenčině chování říct Petře? 548
2. Mám Lence důrazně říct, že její chování překračuje meze a že má smůlu, od její mámy neodejdu? 77
4. Mám se odstěhovat a dál se s Petrou stýkat jako dřív? 33
Autoři:Nejčtenější

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

Kristýna žije s přítelem Filipem a společně vychovávají její dvě děti.

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak jen mezi řečí. „Až teď jsem si uvědomila,...

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Chvilka klidu je pro maminku čtyřčat opravdu vzácná.

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo jednoho má tříletý Vojta hned tři sestry a...Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Blanka s přítelem Valentýnem a jejich nejmladší dcerka Saša.

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o jejich výchově má docela přesnou představu....

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Tchyně Martina a zeť Ján se v porodnici, kam doprovázeli Marii k porodu, hodně...

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec skončí. Jiná o něj žadoní, ale nakonec porodí...

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Jak nosit džíny čtyřikrát jinak?

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude rozumět s naším typem postavy, a máme...

Další z rubriky

Rodinná firma by mi chyběla, říká šperkařka Viktorie Beldová

šperkařka Viktorie Beldová

Narodila se do šperkařské rodiny s dlouhou historií. Chvíli to vypadalo, že Viktorie Beldová v tradici pokračovat...

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

Kristýna žije s přítelem Filipem a společně vychovávají její dvě děti.

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak jen mezi řečí. „Až teď jsem si uvědomila,...

Muž s 35kg nádorem našel v nemocnici životní lásku

Lékař, který Essu operoval, nikdy v životě tak velký nádor u pákistánského...

Pákistánský mladík měl na stehně nádor, který vážil skoro 35 kilogramů. Nemohl ani chodit a byl rok připoutaný na...

Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.Najdete na iDNES.cz