Diskuze

Emoce kolem střídavé péče. Děti potřebují lásku obou rodičů, říká koučka

Máloco budí tolik vášní jako střídavá péče. Páteční magazín MF DNES Rodina DNES sesbíral názory pro i proti, které do redakce přišly v reakci na rozhovor s herečkou Ivanou Jirešovou, která popsala své negativní zkušenosti s tímto typem porozvodového uspořádání.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Až se zase bude v vytahovat rozdíl mezi násilím a symbolickým násilí a budeme si muset vysvětlovat, proč jsou obě formy násilí špatné (jako například v kampani #metoo) tak tenhle článek může sloužit jako pěkný příklad, jak vypadá takový symbolický kopanec.

Do vajec.

Skoro bych napsal díky za něj :-(

0 0
možnosti

Brzy se bude říkat "hloupá jak hérečka"

0 0
možnosti

Problém vy vyřešila plošná implementace Cochemské praxe na OSPOD a v opatrovnických řízeních. A v neposlední řadě i trestněprávní zodpovědnost (nebo alespoň zodpovědnost na úrovni správního deliktu) v případě, že rodič orgánu státní správy (mj. OPSOD) lže.

1 0
možnosti
Foto

Určitě nevyřešila, ale určitě pomohla.

0 0
možnosti

P16e33t47r 50M30a65j77e45r

4. 10. 2017 4:03

Pořád si nějak nejsem jistý, jestli je pro dítě střídavá péče to nejlepší řešení rozchodu rodičů.

1 0
možnosti
Foto

Rozhodně není.

Nejlepší formou je společná péče.

0 0
možnosti

Nekteri rodice jsou na pest. Muj znamy opustil rodinu kvuli nove lasce a odstehoval se za ni do jineho mesta. O svereni nezadal, a kdyz se s nim deti maji videt, musi za nim na vikend prijet autobusem. Neprijede on za nimi, ale ti dva prckove se trmaceji busem.

0 0
možnosti

Mama je normalni, ze je takhle necha?

0 0
možnosti

Je hezké, jak různé genderové organizace křičí po rovnosti žen a můžů ale tady je to naprosto ignorovánoRv

5 0
možnosti
Foto

Feminismus není o rovnosti, ale o postupném získávání dalších zvláštních výhod pro ženy, to jste nevěděl? Oni se umí dobře propagovat, tak že jim mnoho i inteligentních lidí věří, ale jejich skutečná agenda je jiná. Už jen ten výraz feminismus, indikuje inklinaci k ženám. Věřil byste, kdyby existoval maskulinismus, že bojuje za práva žen, i kdyby to o sobě tvrdil?

4 2
možnosti

P94a61v56e91l 82R28u89s88ý

28. 9. 2017 23:26

Podle mých zkušeností je nejvhodnější střídavá péče od narození do zletilosti, ale nejlepší je pro předškolní děti..Dítě je více napojeno na rodiče než na prostředí a ostatní sociální vazby. Střídavá péče nemusí být po týdnu nebo po 14 dnech, ale lze ji libovolně přizpůsobit potřebám dítěte. Bohužel někteří soudci vůbec nechápou, co střídavá péče znamená, že nejde o rovnost v čase, ale o rovnost v povinnostech a právech rodičů. Zejména u malých dětí není důvod svěřovat je do péče jednoho rodiče, o malé dítě se musí pečovat i když je s druhým rodičem kratší dobu.

Soudy neumí zohlednit přirozenou rozdílnost role matky a otce podle věku dítěte, a řeší to zásahem do práv. Střídavá péče s nestejným podílem péče každého z rodičů podle věku dítěte a "primárního" pečovatelství je právě zohledněním rozdílné role matky a dítěte se zachováním rovnosti v povinnostech a právech.

Současná právní úprava svěření do péče má proti střídavé péči jediný zásadní dopad - silnou asymetrii v právech a povinnostech zejména z hlediska výživy. A o to se svádějí největší boje.

Nedávno jsem byl u sporu, kdy rodiče byli dohodnuti na rozdělení péče mezi ně, v poměru cca 2:3, ale matka prosazovala svěření dětí do své péče, otec do střídavé. Matka nedokázala uvést jediný důvod, proč by tento dohodnutý poměr péče nemohl být v režimu střídavé péče. Přesto soud svěřil děti do péče matky a jen otci stanovil alimenty. Z čeho bude otec děti živit ve 40% času vůbec neřešil. Takže rozhodováním o svěření do péče se většinou pouze rozhoduje o úpravě výživy, ne péče.

3 1
možnosti

Jinými slovy, chápu-li ten příběh správně - matce nešlo o potomky, o jejich výchovu, ale o prachy - aby jí bývalý manžel po rozvodu vylepšoval její životní úroveň, nikoliv životní úroveň potomků, což by snad měl být jediný účel výživného. Neměl by soud tyto věci rozpoznat a rozsudek vynést takový aby toto neumožňoval?8-o

1 0
možnosti

Problem v tomto pripade je ze nase soudy neznaji jne rozhodnuti nez matka a kdyz stridava tak tyden...

2 3
možnosti

Muzu se jeste zde pritomnych zeptat, zda se uz setkali s tim, ze stridavka musela byt zmenena, protoze to dite "nedavalo"? Nerejpu, opravdu se jen ptam.

5 0
možnosti
Foto

J73a21n58a 83M56a50j93o77v30á

28. 9. 2017 17:10

ano, i když trošku jinak, než píšete. Obě děti, které byly u nás ve střídavé péči se usadily. jedno u nás, druhé u matky. Ono to tak bývá, že se v pubertě usadí. I u našich blízkých známých (trable se soudy sbližují) se ze dvou dětí dnes střídá jen jedno.

Není to špatně, je to prostě vývoj v čase.

1 0
možnosti

Kamarádku přítel po 8 letech vztahu vyhodil z bytu i s dítětem! A od té doby otec neví co je péče o dítě! Střídavou péči bych dala všem!

2 3
možnosti

Dite by bylo chudak. Jsou proste jedinci, kteri rodicem byt mozna doopravdy nechteli nebo byt nemeli. Zeny i muzi bez vyjimky.

8 0
možnosti