Diskuze

Nejčastěji jako genetickou vadu odhalíme Downův syndrom, uvedla lékařka

Je to takový malý zázrak. Vaše dítě se ještě nenarodilo, ale lékaři už jsou schopni poznat, zda je nemocné. „Nejčastější genetická vada, kterou odhalíme, je Downův syndrom. Žen s tímto nálezem přibývá, protože stoupá věk rodiček,“ prozradila v on-line rozhovoru lékařka Veronika Frisová.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vzhledem k tomu, že vím, že bych si dítě vždy nechala, tak si tenhle testovací maratón odpustím a budu si v klidu užívat těhotenství. Jen doufám, že najdu lékaře, který bude mé rozhodnutí respektovat.

6 12
možnosti

Já vás chápu, taky jsem si dlouho myslela, že to tak udělám. Ale pak jsem se dozvěděla, že mohou najít i takové nemoci, které se dají léčit už v těhotenství. A kdyby se nedaly, tak se na to alespoň budu moci připravit.

8 0
možnosti

Kolik by společnost ušetřila, kdybychom dovolili rodičům zabít dítě hned po narození?

Předpokládám, že až na výjimky je zabití stejně jediným "řešením", které lékaři u nemocných plodů nabídnou. Takže smysl je hlavně v tom, stihnout ho zabít, dokud to je legální.

A posunutím legálních hranic bychom dost ušetřili.

4 4
možnosti
Foto

A91n37n28a 63V29e69s58e92l37á

15. 12. 2017 13:30

Teď je otázka, kolik rodičů by si narozené dítě bylo schopno samo zabít. A kolik peněz by pak stála léčba psychických traumat, která by rodiče při tom zabíjení svých nezdravých novorozenců utrpěli...

6 0
možnosti
Foto

Z26d55e15n73ě37k 24W51o98l93f

15. 12. 2017 11:56

Zaplaťte si radši detailní screening ve všech trimestrech. Nebo přejděte k pojišťovně která Vám ho uhradí (např. OZP). Skvělá klinika Dr. Břešťák, Praha Hloubětín, ověřeno u dvou našich dcer.

0 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
3 0
možnosti

Invazivní test zdaleka neodhalí vše. Běžně se testují pokud je mi známo jen základní genetické syndromy, ale zdaleka ne všechny vážné genetické nemoci. Pravděpodobnost, že nějakou z těchto nemocí bude dítě mít, je sice nízká, na druhou stranu těch vzácných nemocí je velké množství, takže v součtu už ta šance zase až tak nízká není. Cystická fibroza a mnohé další vážné genetické nemoci se pokud vím invazivně testují pouze tehdy, pokud tam je nějaké zvýšené riziko (např. první dítě se s tou nemocí narodilo), protože zkoumat všechno u všech by bylo nesmírně nákladné a ani by to nešlo. Část nemocí se zjistí (naštěstí) novorozeneckým screeningem (zde se taky pořád diskutuje, co takhle testovat a co ne, protože to je drahé), část se zjistí, až se nemoc projeví.

3 0
možnosti

Takže s tou větou "dostat téměř stoprocentně jisté informace o zdraví nenarozeného dítěte" bych byl opatrný. Doktoři toho dnes zjistí dost, ale "téměř stoprocentní jistotou" bych to nenazval.

5 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
19 0
možnosti

Není nad to neustále matku honit po testech a pozorovat ji. Chápu v konkrétních případech, ale plošně zbytečný stres

4 8
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
11 1
možnosti