Ona

Diskuze

Etická móda má zelenou. Známé značky dávají pravým kožešinám stopku

Luxusní značka Gucci je dalším z módních domů, které nebudou k výrobě svých oděvů používat přírodní kožešiny. V její kolekci na jaro a léto 2018 už zvířecí chlupy nenajdete. Gucci se tak přidává ke značkám Armani, Hugo Boss nebo Stella McCartney, které už tento krok učinily.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

He he, módní průmysl dokáže zneužít cokoli, aj ochranáře zvířat.

0 0
možnosti

jestli zruší používání králičích kožešin, bude dražší králičí maso, které je chutné a zdravé; a škoda těch kožek.

0 0
možnosti

Tak urcite ten zakaz nepujde tak daleko. Modni navrhare kralici nezajimaji.

0 0
možnosti

Dokud nebudeme všichni vegetariáni, budou se králíci, ovce a hovězí dobytek zabíjet primárně kvůli masu. Proto nevidím důvod, proč se pohoršovat nad oděvy, obuví a doplňky z jejich kožešin a kůže. Ovšem chov norků, lišek, činčil atd. na kožešinových farmách je něco jiného.

2 1
možnosti

Co přesně je na tom jiného pro to zvíře? :-/ A čím je to jiné než trávení krys v kanalizacích. (Ty krysy zahynou daleko, daleko drastičtěji, ano, tím je to jiné.)

0 0
možnosti

Nevim kdo by si jeste dnes chtel kupovat pravy kozich kdyz umela kozesina je lehci a teplejsi. Nosila jsem oboji a umely kozich byl daleko prijemnejsi na vahu i na zahrati. Tedy pokud nejste snobi.

0 3
možnosti

Na omak je to nesrovnatelné. Ta opravdová je prostě nepřekonatelná.

3 1
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti

A jestlipak můžou známé značky uveřejnit životní podmínky a platy švadlen? Etická móda bych tomu zatím moc neříkala, i když krok správným směrem to snad je.

2 2
možnosti

Tak toto (myslím pracovní/platové/celkové životní podmínky lidí z výroby) je velmi, velmi dobrá připomínka.R^

1 0
možnosti

Kožešiny nenosím (jednoduše proto, že se mi -- hlavně na mně -- moc nelíbí). Ale pravou košeninu tou umělou nenahradíte -- především v otázce hřejivosti (což je snad původní důvod, proč se kožešiny, už někdy v pravěku, dostaly do odívání).

Další otázka pak je, zda je výroba umělých kožešin opravdu v důsledku ekologičtější než využívání kožešin přírodních.

2 2
možnosti

To je určitě pravda, jenže až do jisté doby šlo hlavně o praktickou stránku, ne o vizuální....taková kožená věc vám vydržela pomalu celý život, někdy i dýl.

V módě bych řekla o to, aby to bylo praktické, povětšinou zas tak moc nejde. A trendy se mění tak rychle, že je to vlastně plýtvání. :-)

0 2
možnosti

Osobně nevidím rozdíl v chovu a zabíjení zvířat pro maso a pro kožešinu. Ale pokud si to skutečně přeje 80% obyvatel, tak proč né

2 3
možnosti

Jsem zvědavý kdy vlítnou tátovi na králíky. Přece jen, loni u nich měl kokcidiózu (zažívací potíže) a letos jedna prvorodička dokonce jedno králíče sežrala (kanibalismus). Jj už se nad ním smráká ...

4 1
možnosti

Pořád jsou země kde je nejvýhodnější si v zimě obléct kožešinu, ale u nás fakt ne. Za polárním kruhem bych ale kožešiny nezakazovala. Módu bych v tom nehledala. Vidím všechno z té praktické stránky věci no

8 1
možnosti