Diskuze

Plodnost mužů se stále zhoršuje. Na vině může být i umělé oplodnění

Mužům mizí spermie. Za posledních pětadvacet let jejich počet klesl o šedesát procent. „A plodnost se bude dál zhoršovat,“ předpovídá v rozhovoru pro páteční magazín Rodina DNES Jan Hiblbauer, urolog a androlog z kliniky URAN+ v Hradci Králové. Co s tím?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J65a35n 37H12l95e27d65í85k

12. 10. 2017 22:58

a jak to afričtí černoušci u vatry uslyšeli, zrušili si konta v bankách a hurá za slečnami do ráje na Zemi,- to jest do zhýčkané a mlsné Evropy !! Jásali radostí, že otcové dívek nepožadují 10 krav, nebo 25 koz, pouze příslib živení.

2 1
možnosti
Foto

Já jsem slyšel, že bělošky mají rády černochy hlavně kvůli jejich velkým přirozením. A živení, na jednu, dvě "noci" není to živení není tak hrozné. :-)

0 1
možnosti
Foto

Mužská plodnost ale ní problém, problém je nízká ženská plodnost. Zatímco muž může mít děti normálně třeba i v padesáti letech, žena po 35 je v tomto ohledu už odepsaná, pokud jde o její první dítě. V tomto věku u žen značně selhává i IVF kvůli degeneraci vajíček. Už ve třiceti je ženská neplodnost několiknásobně násobně vyšší než ještě v 25, a od 25 let ženská plodnost klesá a po 35 prudce klesne k nule, pak přichází období sterility a pak menopauza. Největším faktorem negativně ovlivňujícím ženskou plodnost je nadváha nebo podváha, oboje dnes hodně rozšířené, a pak s velkým odstupem kouření, HA má také negativní vliv, ale zase oddaluje menopauzu.

Ne nadarmo se říká, že muž stárne jako víno a žena jako mléko. :-)

3 12
možnosti

Nemáte pravdu. Opět klame statistika. V 25 letech má žena na otěhotnění dost času, v 35 letech už méně, proto běží hned do IVF centra. Plodnost ženy v 35 letech dobrá, klesá až po 40.

A vek hraje roli i u mužů. Sice můžou počít v 50, ale vy byste chtěl mít ve 65 letech na starosti puboše?

6 1
možnosti

Když mi můj manžel přinesl potvrzení, před 40 lety, že je neplodný, byla jsem s ním už dva měsíce těhotná. ;-D

3 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti

Tu statistiku bych brala s rezervou. Vzpomínám jak nám o tom na přednáškách říkal profesor, co to sám delaval. Ještě za komančů to zkoumali na vojácích základní služby. A byly tam velké rozdíly např na jaře a na podzim. A to bylo u kluků stejně starých a stejně živených ;-)

6 0
možnosti

sezonní výkyv? To je vážně zajímavé

0 0
možnosti

To mě bavěj takovýhle katastrofický scénáře. Jen je zajímavé, kolik desítek tisíc žen ročně podstoupí v ČR interrupci. To číslo je docela veliké. Já bych to s tou plodností-neplodností neviděla tak černě. I dřív měli lidé takové problémy, ale asi se o tom tolik nemluvilo.

5 0
možnosti

mrkla jsem na ta čísla a ano. Je o tisíce víc interrupcí než umělých oplodnění.

4 0
možnosti

Článek je o ničem a statistika dle mého názoru taky. Problém je v tom, odkud se do ní berou data - nevyšetřují se totiž náhodně vybraní jedinci, ale muži z neplodných párů! To je totéž, jako bychom tvrdili na základě statistického průzkumu chování našich politiků, že Češi lžou a kradou 2x víc, než před 10 lety.. :-P

17 0
možnosti

Článek zmiňuje důležitý fakt - tím, že umožníme mít dítě párům, které by za normálních podmínek nikdy dítě neměly, zhoršujeme kvalitu genofondu a zaděláváme si na mnohem horší problémy v budoucnosti.

4 1
možnosti

ještěže se mě to netýká :D

0 0
možnosti

a jako dříve mohly mít všechny páry děti nebo co? vždyť těch bezdětných bylo docela dost...

10 0
možnosti

P69a50v76e40l 10Š77e90d89ý

12. 10. 2017 9:42

JAk se stále oojevují tendenční články k tomu aby ta banda obhajovala přísun emigrantů

0 3
možnosti

P73e67t59r 36J34u35r27k25a

12. 10. 2017 11:16

Já tam čtu opak: "...dochází také k migraci obyvatel a zkrátka k celkovým změnám životního prostředí, a proto vzrůstá vliv především imunologických a genetických příčin neplodnosti."

2 0
možnosti