Ona

Diskuze

I bandáž žaludku dokážou někteří pacienti „přejíst“, říká lékařka

Podvázání žaludku pomůže nejen obézním lidem, ale i diabetikům. „Trvale zhubne 70 procent operovaných,“ říká v rozhovoru pro páteční magazín MF DNES Rodina DNES doktorka Dita Pichlerová z pražského Centra obezity a metabolických poruch OB Klinika.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Problém je stejně, jako u každé závislosti V HLAVĚ. A jde to. Přestal jsem takto úspěšně kouřit, pít alkohol a také se mi podařilo za rok shodit více, než 30 kg. Prostě jsem si jednoho dne řek DOST a šlo to. Cigarety a alkohol jsem škrtnul naráz ze dne na den a začal jsem se hýbat. Žádná fitka, pěkně postupně a pomalu. Chodit pěšky, jezdit na kole a postupně jsem si přidával plavání, poklus atd. A hlavně jsem jedl maximálně 1/4 toho, co do té doby. Jím všechno, na co mám chuť, neomezuji se sortimentem ale jen množstvím. A dnes jsem sám se sebou spokojený :-) HLAVA !

2 0
možnosti

Jak dlouho už to držíte?

0 0
možnosti

Řekla bych, že přejídání je jako závislost. Abstinující alkoholik nebo feťák si nesmí ani loknout chlastu ani vzít silnější léky. Ale bez jídla být nelze. Kousnete si jednou a nemůžete přestat.

0 0
možnosti

No já nevím, zda je ten článek aktuální, ale kámoška byla loni na "operaci žaludku" a když jsem se jí ptala na bandáž, tak mi řekla, že to už se prý nedělá, že ted už se rovnou kus toho žaludku uřízne. A ségra mi pak říkala, že její známá si byla taky nechat uříznout část žaludku a že se stejně vyžrala znovu i se zmenšeným žaludkem....

0 0
možnosti

To uříznutí je prave stara metoda. Bandáž pomocí svorky, či nové pomocí vlastní části žaludku vám do něj nereze a nedělá tedy žádnou ránu co by se musela hojit ( a mohla zahojit blbě)

2 0
možnosti

Záchvatovité přejídání v těžké formě je stejný problém jako mentální bulimie nebo anorexie. s tím rozdílem, že člověk po jídle nezvrací. Patří mezi poruchy příjmu potravy. Na někoho fungují antidepresiva nebo neuroleptika, ale někomu nepomáhá ani to. Pak je bandáž jediným řešením a ani ona, jak z článku vidno nezaručuje 100% úspěšnost.

3 0
možnosti

Antidepresiva právě často působí velkou chuť k jídlu a tím pádem i přibírání na váze, podobně jako antipsychotika.

0 0
možnosti

Bandáž žaludku je jehce překonatelná.

Stačí se podívat na ministra Chovance.:-P

5 0
možnosti

To je geniální, nejdřív na pacientovi zkoušet léčbu s úspěšností 1 % a teprve až selže, tak zkusit něco, co funguje.

0 0
možnosti

1% bez operace, jen úpravou životosprávy-to je snad jasné, že je třeba to vyzkoušet; navíc to není tak, jak píšete-dietou (úpravou životosprávy) samozřejmě dokáže zhubnout mnohem víc lidí než 1% těch, co se o to pokusí, to zmiňované 1% je už počítáno z lidí, kteří se s obezitou či např. cukrovkou, léčí. Kdo si dietu úspěšně naordinuje sám, ten ve statistikách chybí.

2 0
možnosti

Mám plikaci na OB Klinice. Za dva roky při příjmu 150ml denně po třech hodinách dole 26kg. Ale problém nevidím v jídle, to se dá dodržet, protože můžete jíst téměř vše, ale v pití. Při letních vedrech vypít půl hodiny po jídle 150ml vody, pak čekat další půl hodinu na dalších 150ml, až to proteče, takhle po celý den, kdo to dodrží? A tak tam nalijete kapku víc, hasíte beznadějně žízeň, žaludek roztahujete a roztahujete a problém je na světě. Po dvou letech mám zase 5kg zpět, pokud dodržuji režim, mám hlad jak herec. Takže řešit pití by to chtělo. Znám málo bariatriků, co touží mít zase svou původní váhu. Vše je na tekutinách. Tak asi tak.

3 0
možnosti

Vůbec nic o tom nevím, ale ta bandáž je nevratná?

0 0
možnosti