Diskuze

Ester Janečková vzpomíná na své porody: při posledním pila šampaňské

O tom, že porod může být krásný a spontánní, ale i komplikovaný zážitek končící operací, ví své moderátorka Ester Janečková, matka tří dětí ve věku od devatenácti do pěti let. Na své tři porody zavzpomínala při otevření Centra vývojové péče v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti

S tím rozením na poli je to trochu mýtus. Ne, že by se to někdy nepřihodilo, ale běžné to určitě nebylo. Ani volně žijící zvířata nerodí stylem, že by se zastavila v běhu, vyklopila mládě a dál pokračovala, jako by se nic nestalo.

Porod a šestinedělí byly obklopeny mnoha mýty až bájemi "vodjakživa" a ženy si mezi sebou předávaly zážitky a zkušenosti zrovna tak.

(Ale nějak extra bych to s tou představou, jak porod ovlivní dítě na celý život taky nepřeháněla, v tom bych souhlasila.)

0 0
možnosti

Tak já jsem žádný skin to skin" kontakt neměla, a můj syn je to nejveselejší a nejpohodovéjší dítě široko daleko. Podle mě jsou rozhodující geny. Kolikrát se výrazně liší i děti jedněch rodičů, se stejnými podmínkami...protože prostě podělily různý temperament po různých předcích.

5 0
možnosti

Že by výjimka potvrzovala pravidlo?

Skin to skin není jen pro klidné miminko, kůže miminka se hned osidluje bakteriemi z kůže matky, takže se může hned lépe bránit proti jiným bakteriím. Dále je to také podpora kojení, protože miminko se díky skin to skin poprvé přisává již do 2 hodin od porodu, takže má menší propad váhy po porodu. Díky skin to skin se v matce také uvolňuje více poporodních hormonů, především oxytocinu, který hned po porodu pomáhá s odlučováním placenty, s laktací a v šestinedělí i se zavynováním dělohy. Také se říká, že je to právě oxytocin, který způsobuje tu první bezpodmínečnou lásku matky k miminku.

Jasně, že všechno, co jsem vyjmenovala, obvykle funguje, i když matka miminko první den nevidí, ale není lepší, když se vše nastartuje co nejdřív?

0 0
možnosti

Pro ty, co se pozastavují nad "šampaňským" u porodu:  Je rozdíl mezi tím, když ženská vyžahne celou flašku a mezi tím, když udělá pohodu tím, že si s někým otevře láhev a párkrát si cucne...  Mě např. hned po císaři doporučoval primář malou sklenku piva na trávení...

1 1
možnosti

Těhotné (a ani rodící) ženy by neměly ani vypíjet ani kouřit. Chudáci děti. A ano, "jedna sklenička nic neudělá" je klasická výmluva alkoholiků a hlavně alkoholiček.

2 2
možnosti

Jasně že měla klidné miminko, ženština, co si neumí odpustit alkohol ani při porodu. Jak to asi vypadalo při těhotenství, že. 

Co takhle dudáček máčet do slivovice, to se prý taky osvědčilo. Rv

0 11
možnosti

Prestala som čítat po zmienke o šampanskom :/

1 6
možnosti

Taky mě to ... no řekněme... udivilo. Bude asi  z té inteligentnější sorty. Nechá se teatrálně odvézt z JIPky a při porodu nemá nic jiného na práci, než vypíjet. :-)R^ To by se mohlo zavést plošně.

0 6
možnosti

Když je pobyt v blízkosti těch nejbližších tak důležitý, proč doc. Feyreisl vybírá za účast otce u porodu 1500 korun?

2 1
možnosti
Foto

A12n18n82a 96V14e17s61e54l37á

25. 11. 2015 3:45

Protože peníze jsou zas důležité pro docenta i jeho Ústav...

4 0
možnosti