Diskuze

Pravda o sulfátech v kosmetice: čistí, pění, myjí i škodí

Kosmetika s označením „bez sulfátů“ je čím dál víc v kurzu. Zní to lákavě: šampon, kondicionér nebo třeba zubní pasta bez potenciálně zdravotně závadné chemie, ale se stejnými účinky, jaké mají ty běžné. Jenže jsou sulfáty doopravdy takové zlo?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Doma používáme vše bez zeolitů, fosfátů, tenzidů. Od praní, úklidu, kosmetiky. Vždyť dnes můžete odebírat rovnou od výrobce. Spousta lidí stále neví, že se dají dnes sehnat kvalitní přírodní výrobky levněji, než chemie v marketech. Už bych se k chemii nikdy nevrátila. Nevím, proč bychom měli sebe, nebo cokoliv doma mýt něčím, co obsahuje ropu. A fakt se mi líbí, že naše domácnost nevypouští nic, co škodí přírodě V

0 0
možnosti

čím se myjete ??

0 0
možnosti
Foto

Poslední odstavec:

"V každém případě platí, že je dobré si přečíst seznam ingrediencí: čím víc ke konci SLS a SLES najdete, tím menší je jejich koncentrace v produktu. Ze strachu před rakovinou nebo jinými vážnými onemocněními je však vyřazovat nemusíte."

Nepochopil jsem, co tím autorka chtěla říct, a to ani po několikerém přečtení.8-o

0 0
možnosti

podstatnou a jedinou výhodou je necitlivost k tvrdé vodě... nakonec mýdlo má podobně parametry... takže si můžete mýt hlavu mýdlem... nejlépe s jelenem  neparfemovaným...

0 2
možnosti

Jistě, mýdlo hlavu umyje, ale pokud se důkladně nespláchne měkkou vodou, nejlépe dešťovou, zanechá na vlasech šedý povlak. A chytejte ve městě dešťovou vodu, když vám z kohoutku teče voda tvrdá.

0 0
možnosti

Je pravda, že koncentrace v jednotlivých výrobcích asi škodlivé nejsou. Bohužel už ale nikdo neřeší koncentraci při používání kombinací těchto výrobků, protože spousta lidí použije během dne několik mycích a kosmetických produktů se sulfáty najednou.

3 0
možnosti

Další žvást...důvěryhodné studie...vědkyně z...to zní stejně jako "kartářka říká"...co takhle nějaké odkazy? Zvláště v chemii, biochemii, farmacii a celkem i v medicíně si na zdroje dost potrpíme a já osobně bych si je rád prolezl (pokud existují). Je mezi citovanými "studiemi" alespoň jeden JIMP? Nebo jsou to aspoň recenzované studentské práce? A nebo jsou to jenom propagační letáky chemofobních organizací jak je to v poslední době obvyklé? ;-D

7 1
možnosti

Všechny sulfáty nejsou sírany. Sírany jsou anorganické soli kyseliny sírové, nikoliv její estery, kterými jsou třeba SLS nebo SLES.

4 0
možnosti