Diskuze

Gymnázium, nebo střední škola? Zbývá měsíc na odevzdání přihlášek

Pokud máte doma dítě na druhém stupni základní školy, pak asi ve vašem kalendáři svítí červeně datum 15. března, do kdy se odevzdávají přihlášky na víceletá gymnázia, lycea i střední školy. Poradíme vám, jak nejlépe školu vybrat i jak dítě na zkoušky připravit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

"Gymnázium, nebo střední škola?" Tak hned dvě blbosti v titulku.  1)Před nebo nepatří čárka   2) Gymnazium je též střední škola, takže mi tam chybí slovo "odborná", když už. Takže tady to vidíte: Lze se živit i psaným slovem a fláknout hned do titulku chybu gramatickou i logickou. Co dodat.

3 1
možnosti

První půlka osmiletého gymnázia je asi lepší než druhý stupeň běžné základky. Ale maturitu z gymnázia místo průmyslovky považuji za jednu z těch horších chyb, co jsem v životě udělal.

4 1
možnosti

Hloupost... Článek platí tak maximálně o těch gymnáziích, ale na ta naštěstí všichni nechtějí. Dobré odborné školy to mají dávno zařízené jinak. Přijímačky jsou na ně spíš výjimečně, protože opravdu nejsou potřeba. Studenti se do konce druhého ročníku "vyselektují" sami a kdo na studium zakončeném maturitou nemá, má po těch dvou letech možnost přecházet na učební obory, které hlavně technické školy současně s maturitním studiem nabízí. 

Navíc ani kriteria výběru pro školy s konkrétním zaměřením nepasují. Málokdo si je vybírá už s cílem vyplácnout do světa dalšího vysokoškoláka s pouhým všeobecným rozhledem, ale naopak se hledí na to, jaké uplatnění a v jaké kvalitě bude mít student případně hned po maturitě a vysoká škola je čistě na individuálním zvážení.

1 1
možnosti

myslíte, že na odborných školách nejsou přijímačky a děti se na ně nechystají? a jak to teda ti ředitelé dělají? toto může fungovat pouze pokud poptávka po škole a počet míst víceméně odpovídají, jinak musí ředitelé selektovat, protože třídy nejsou nafukovací. a rodiče většinou chtějí děti umístit na školu dobrou, ne na tu, o kterou nikdo nestojí.

pokud si vybíráte školu pro dítě podle jiných kritérií, neznamená to, že kritéria nesedí na ostatní rodiče. na vysokých školách se studuje také IT, architektura, ekonomika, medicína, veterina a spoustu dalších oborů s přímým uplatněním v praxi, nejde jen o všeobecný přehled (ten se ale od vš studenta očekává, to máte pravdu)

0 0
možnosti