Diskuze

Vedro, bída a chaos, popisuje humanitární pracovnice situaci na Haiti

Dvanáct měsíců strávila Marcela Roche na humanitární misi na Haiti, které se stále vzpamatovává z ničivého zemětřesení, jež začátkem roku 2010 zabilo přes dvě stě tisíc lidí. Zažila dvě tropické bouře, útok gangu i horečku dengue...
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
WS

Mimořádně krásná žena.

1 1
možnosti
FF

Co je ovšem nejsmutnější je to, že pokud poukážete na fakta o zdvojnásobení populace nebo se snažíte o srovnání s normálně fungující ekonomikou v obdobné oblasti, jste okamžitě pasováni na rasistu. Ihned se s Vámi přestávají bavit a nálepka extrémisty Vám znepřístupní pokládat ty nesprávné otázky...

15 0
možnosti
ZM

Mno , aspoň vidíš, že pomáhat má cenu jen tam, kde si to zaslouží. Je k ničemu jim ryby chytat, musis je naučit si ryby lovit. První varováním měl být ukradený kufr.

12 0
možnosti
OS

Srovnání.

Rok 2010.

Haiti postihlo zemětřesení. Katastrofa. Lidé přišli o bydlení a žijí ve stanech, čekají na humanitární pomoc.

Rok 2011

Japonsko postihla katastrofa - havárie elektrárny Fukušima. Lidé jsou evakuování, okolí zničené. Japonci začínají tvrdě pracovat, míra solidarity je veliká, práce se nezastaví ve dne v noci.

Rok 2012-13 Na Hait stále sedí lidé ve stanech s rukama v klíně a čekají na humanitární pomoc. Bída a nouze všude okolo. V Japonsku se život vrátil téměř do normálních kolejí, v okolí Fukušimy se znovu pěstuje zelenina, lidé se vracejí do domovů, které obnovují. Rybářství už nikdy asi nebude jako dřív, ale jinak se situace zlepšuje každým dnem. Kvíz: Najděte deset rozdílů v přístupu ke katastrofě.

26 1
možnosti
Foto

J66i51ř60í 60N58ě32m72e66c

20. 1. 2013 19:37

Nechci, opravdu v žádném případě NECHCI, jakýmkoliv způsobem zlehčovat nebo znevažovat katastrofu - zemětřesení, (epicentrum nedaleko Port au Prince), které postihlo Haiti 12.ledna 2010. Mělo sílu 7.0 stupně Richterovi stupnice a zbylo po něm přes 200 tis. mrtvých.

Nicméně se vnucuje srovnání se zemětřesením v září 2010 na Novém Zelandě - (epicentrum nedaleko Christchurch), se sílou 7,1 stupně Richterovi stupnice. Zemětřesení je srovnatelné s tím, které v lednu zasáhlo Haiti. Avšak vzhledem k normám pro stavebnictví byly škody na Novém Zélandu výrazně nižší.

Je rok 2013 a bohužel Haiťané stále potřebují humanitární pomoc. 

Novozelándská vláda a soukomí investroři dali do obnovy 30miliard NZ dolarů (přibližně 20milard Euro) a takto to tam dnes vypadá.

http://ccdu.govt.nz/

Je zde něco špatně, nemyslíte si to také?

9 1
možnosti
PN

Haiti, většina Afriky, KLDR atd.... země žijící z humanitární pomoci od zadlužených zemí západu. Jednou peníze nebudou a tyhle země budeme muset nechat svému osudu a asi by bylo lepší, kdybychom si jako EU začali ty peníze šetřit co nejdřív, když se ekonomicky stejně řítíme do propasti. Ono kolik humanitární pomoci asi posílá prosperující Čína? Prodej zbraní, drog nebo kuplíři nakupující holky z KLDR nepočítám..

10 1
možnosti
Foto

J59i60ř72í 11N30ě22m51e22c

20. 1. 2013 16:54

Pane doktore Turnovský, Já mám vyslovit obdiv k humanitární pracovnici, která učí Haiťany jak lépe natahnout ruku? To přece po mě nemůžete chtít!

Ano, vystudované VŠ, nicméně k člence nadačního fondu pro vydru, člence správní rady "Rosa - společnost pro ekologické informace a aktivity, o.p.s.",  místopředsedkyni politické strany Občané... atd. Stihla toho hodně, že?

Pane kolego, tato humanitární pracovnice (přečtěte si její blog) za práci považuje přerozdělit peníze na vybrané "bohulibé" účely. 

Tyto snahy našich humanitárních pracovníků, politiků, příspěvkových a dárcovských sdružení škodí budoucnosti zemí, které sedí s nataženou rukou.

Nepomáhat, je to nejlepší co pro ně můžeme udělat!

Přerozdělit vybrané daně, a peníze nasypat doslova do bezedné díry?! Proč? Pokud se lidem neposkytnou sociální berličky, zodpověděné lidé se o sebe dříve či později dokáží postarat, protože musí! A ti, kteří se šance nechopí? No je to pouze jejich boj. Dobrovolnosti se meze nekladou, ale to snad i boj s větrnými mlýny měl větší smysl, než tato "organizovaná humanitární pomoc".

20 0
možnosti
RS

Pekne ze jela do zeme ktera lezi na stejnem ostrove jako Dominikanska republika, na ktere jsou 5* hotely a jezdi tam lide z celeho sveta a je tam dostatek techniky i penez aby pomohly sousedni zemi ke ktere to maji nejbliz. Kdyz jim ani oni nechteji pomoci tak nechapu vyhazovani penez vsech dobrocinych organizaci z celeho sveta ze je nezajima kam se jejich penize ztraceji..8-o

16 2
možnosti
PF

P64e70t90r 92F95r48ý19d33e35k

20. 1. 2013 16:47

Neni mi jasna myslenka prispevku. To se ma Haiti oddelit? Naprosta vetsina zemi s nekym sousedi, vcetne Haiti a Severni Koreje..

Dominikanska Republika by jim samozrejme pomohla, schvalne jestli prijdes na to, proc se tak nedeje..

3 3
možnosti
JH

J37a41n 78H91l98e86d57í11k

20. 1. 2013 13:50

hlavní faktor:: 1. lenost,, 2. divoký sex, 3. zoufalé přelidnění, 4. semeniště nemocí

16 1
možnosti
MJ

no vážně, tenhle článek má pro mě obrovskou informační hodnotu

.

neměl jsem ani tušení, že v Česku existuje Nadační fond pro vydru 8-o

.

zajímalo by mě, jestli by to ty vydry poznaly, že se jim musely zlepšit podmínky díky penězům z nadačního fondu 8-o

10 0
možnosti
LD

ta Britská obchodní komora v ČR to bude asi spolek, nedávno byla její kolegyně, výkonná ředitelka Janíčková v pořadu "Máte slovo", a to byl teda masakr

5 0
možnosti