Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Příběh Mirky: Synovci jsem byla mámou i tátou. Teď chci vlastní dítě

Před pěti lety jsem jako jediná z rodiny stála při sestře, když otěhotněla. Otec sestřina dítěte byl pěkný grázl a ani ona nebyla zrovna svatoušek. Její těhotenství už bylo pro rodiče poslední kapkou. Vyhodili ji z domu a já se nad ní slitovala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Carrallina

Tedy mít takový rodiče to je terno.

Nejdřív hodí mladší dceru na krk starší a když ta to nevzládne, což jí nemůže nikdo vyčítat a dalo se to čekat, tak tu mladší vykopnou z domu ? Těhotnou ? A už nikdy s ní nepromluví, vlastní vnouče nezajímá ?

Tedy buď jsou to naprosté hyeny nebo na má na idnes někdo bujnou fantazii.

Nicméně, starší sourozenci by neměli vychovávat mladší. Není to jejich "práce".

+4/0
31.10.2012 11:46

Politicky korektní lež

ta holka asi nebude žádný svatoušek

ale teda vyhodit dceru protože otěhotněla a nechtěla jít na potrat je svinstvo

+3/0
30.10.2012 15:55

surimi

A co Libor?

Těm,kdo radí,aby starší zodpovědná  Mirka odešla k příteli a vzala si Davídka k sobě do péče:

Nikde není napsáno, jak by se zachoval snoubenec Libor, jestli taky touží dostat do péče nepokrevního synovce

a tím mít nepřímo stále na krku jeho nespolehlivou matku.

Nejsem právník,ale pokud by ta mladší sestra nebyla opravdu schopná se o syna starat( z důvodu nemoci,závislosti  na alkoholu atd.- ne z pohodlí,že starší sestra vše zařídí ),tak snad jako další potenciální zákonné zástupce by oslovila sociálka její rodiče,zvlášť,když jsou ještě ekonomicky aktivní a starší sestra se chystá na vlastní MD a tím bude mít snížení příjmy.

Ale protože ta mladší dělá sprasky, že Mirka už Davídka nemusí vidět,pokud odejde,tak jí snad na dítěti záleží,jen nechce opustit dosavadní,pro ni pohodlný způsob života.

+1/0
30.10.2012 13:58

Gina7

Re: A co Libor?

Taky vidim jak Libor skace radosti, az k nemu nastehuje i "cizi" dite. Prvni krok k tomu, aby se rozesli.

+3/0
30.10.2012 15:13

hermína

Re: A co Libor?

Libor má svoje z prvního manželství, tak asi musí držet pusu a krok;-D

0/−1
30.10.2012 21:00

jita

Chyba nastala dlouho a dávno

Rodiče ublížili oběma svým dětem. Starší používali jako chůvu a kdo ví co ještě a mladší nechali vyrůst jako dříví v lese. Bohužel kdy už lidem dojde, že starší sourozenec není vychovatel a možná zvládne hmotně zabezpečit a postarat(probudit, dát snídani, obléct, odvést do školky) se o mladšího sourozence, ale není natolik vyspělý, aby zvládl ještě vychovat. Sama jsem to zažila - jako starší dítě jsem měla na starosti mladší sestru. Jenže já se toho zbavila tím, že jsem si vybrala střední školu s internátem a měla jsem klid. Stejně se to na sestře podepsalo. Já mám jinou povahu, na mě se dalo spolehnout. Sestra je flegmatik a na své okolí působí jako flákač. Je fakt, že rodiče nevnímali signály z mé strany,  že nejsem schopná sestru zvládnout a za problémy s ní jsem si mohla sama - z jejich pohledu. Já sama vím, že rodičovskou péči nemůže nahradit sourozenec. Ten má figurovat jako společník, pomocník, ale není to ani CHŮVA ani VYCHOVATEL.

+10/0
30.10.2012 11:47

Gina7

Re: Chyba nastala dlouho a dávno

Napsala jste to velmi vystizne. Tady udelali chybu hlavne rodice, pokazili zivot obema dceram. Na starsi toho nalozili moc, u mladsi kaslali na vychovu a potom nad ni zlomili hul, kdyz jejich pomoc potrebovala nejvic. Vyhodit jen tak tehotnou dceru z domu (i kdyz nebyla zadny andilek) na to je potreba silny zaludek.

+7/0
30.10.2012 15:11

Martin Soušek

psycholožka je asi bezdětná nebo bezcitná psychopatka

Takže Mirka byla Davídkovi mámou i tátou, vybudovala si k němu mateřský vztah, má o něj strach a psycholožka jí v klidu radí - odkopni ho a jdi si za svým???

.

To ta psycholožka vůbec nepochopila, že už nejde o nějakou feťáckou sestru, ale především o to "nevlastní" dítě?

.

Jestli milá sestřička nedostane rozum, tak je jediná možnost to vyřešit soudní cestou, získat opatrovnictví k dítěti a milého Libora překvapit nevlastním synáčkem.

+1/−1
30.10.2012 9:43

Regína

Kdo zas tohle vymyslel

?

0/0
30.10.2012 9:18

Accuphose

Blábol

Je to vycucané z prstu, minimálně některé části... ale hlavní problém vidím v tom, že znám holky, co fungují jako chůvičky pro svou rodinu a potom nemají čas na chlapy.... Jo až jim bude 30 a budou jim tikat hodiny, budou se hodně divit....!

+2/0
29.10.2012 23:21

surimi

Re: Blábol

Taky znám takovou situaci  u jendněch známých. Měli tři dcery, nejstarší patnáctiletá měla neustále na krku nejmladší dvouletou sestru,od příchodu ze školy až do večera (matka na MD "musela" chodit každé odpol.na brigády -protože ji nebavilo sedět doma na MD, otec-živnostník by přitom rodinu uživil). Holka s sebou tahala golfky s malou sestrou i na rande. Dopadlo to samozřejmě tak,že ta nejstarší chtěla z domova co nejdřív zdrhnout, nabalila si prvního "úžasného" borce a vypadla v sedmnácti z domova,ani nedodělala SŠ a šla někam doplňovat regály do supermarketu.

+5/0
30.10.2012 13:47

TheBoyGeneraloftheConfederacy

Ta Martina je rozmazlená, sobecná prostitutka

velmi kulantně řečeno. Bojí se ne toho že by odešla ale toho že s ní by odešly peníze. V článku není psáno, jestli pracuje jako prodavačka, ale asi ne, takže Mirka živí tři lidi...nějaká ta podpora od babičky a dědy, ale to nebude žádný terno. Je to problém, když jsou sourozenci takhle rozdílní...ale ta Mirka by si měla uspořádat svůj život.ona už taky není nejmladší a biologické hodiny tikají, aby to neskončilo tak, že se probudí , kalendář ukazuje 40 let a na krku má darmošlapy...

+3/0
29.10.2012 21:07

bombai

já tomu snad u věřím

ale v době, kdy platí zákonná vyživovačí povinnost si moc dobře neumím představit, že rodiče vyhodí nezletilou těhotnou dceru z domu a již se s ní nestýkají. A vůbec, pokud je to reálné, tak mladší sestřička je asi pěkný spratek, ale rodiče si to nějak hodně usnadnili. Oni nic, oni ji prostě vyhodí, nechají to na starší dceři  a o druhou a  vnouče se nezajímají. Pokud by se jednalo o dávnou dospělou dceru, co zlobí, ale v tak mladém věku jí měli možná i vylískat, a tomu vzít odpovědnost na sebe i za nechtěné vnouče.

+2/0
29.10.2012 15:22

celim

Re: já tomu snad u věřím

No ona asi neodešla okamžitě a to těhotenství přišlo měsíc před její plnoletostí.

+1/0
29.10.2012 16:44

ifox

Podle fotky

vypadá Martina na pěknou povětrnou děvu.

+1/0
29.10.2012 14:38

Atlaua

hmmm....

Ja by som sa skôr snažila získať opatrovníctvo nad Davidom. Matka je zjavne neschopná sa oň postarať. Ak už Mirka prijala istý diel zodpovednosti za to dieťa, nemôže ho nechať svojej nezodpovednej sestre. Myslím, že súdy by jej vyšli v ústrety. No a samozrejme, mala by sa presťahovať k svojmu priateľovi aj s Dávidom.

0/0
29.10.2012 13:00

hermína

Re: hmmm....

nehrotila bych to, ona se ta matka o syna nakonec postará, jen co překoná strašidlo samostatnosti.

Podepsali se na ní rodiče - nejdřív ji nechali na krku sestře, která ji nemohla dokázat vyhcovávat k samostatnosti a zodpovědnosti. Pak, když nastal první opravdový problém, ji hodili přes palubu a ségru hned za ní. No a teď by se scénář opakoval.

Možná by stačilo jí nechat samotnou, ale zároveň ji ujistit, že to určitě zvládne a pomáhat jen lehce směrem k tomu osamostatnění.

+12/0
29.10.2012 14:04

wwwdesigner

Re: hmmm....

jo, vystihla jste to R^

0/0
29.10.2012 14:18

Atlaua

Re: hmmm....

Postará, ale ako? To dieťa nemôže niesť zodpovednosť za nezrelosť svojej matky. To že mala ťažké dectvo ju ako dospelého človeka nesúce zodpovednosť za dieťa nemôže ospravedlňovať.

Inak, keby takýto prípad prišiel do novín, že matka sa o svoje dieťa nepostarala a dieťa by malo nejakú nehodu, alebo by zomrelo... tak by všetci vypisovali a nechápali, ako je možné, že sa tomu nepredišlo.

Na vychovávanie slečny je už neskoro. Ľudia sa nemenia. Nevidím ale dôvod na to, aby tým bolo poškodené aj jej dieťa. Navyše, dieťa potrebuje otca, a toho by mohlo mať pri Mirkinom priateľovi.

0/0
29.10.2012 18:46

hermína

Re: hmmm....

v článku nic o katastrofální nepéči nepíšou a to je to "srdceryvný dopis", jen to, že Martina není komplet dospělá dle představ sestry. Takže nic o tom, že by dítě neposílala do školky, nekrmila, tahala po hospodách. Ideální rodiče neexistují a pro většinu dětí jsou optimální ty jejich, byť (silně) nedokonalí.

Jestli na vás nepůsobí tzv. mýtus šťastného dětství.

+2/0
29.10.2012 22:41

Atlaua

Re: hmmm....

Píšu tam o tom, že matka je nezodpovedná. Aby sa stalo nešťastie nie je potrebné, aby rodič dieťa hrubo zanedbával. A nejde len o to, že dieťa potrebuje byť nakŕmené, naučené... záleží aj na psychike dieťaťa, výchove. Chlapec nemá otca, čo ho už samo o sebe dosť poškodzuje. Má mať ešte praštenú matku?

Chlapec za matku zjavne považuje Mirku, nie svoju skutočnú matku.

Ja som mala skutočne úžasné detstvo. Mala som množstvo hračiek, skvelých rodičov, veľa kamarátov, chodila som na prázdniny k babke. Je mi ľúto ľudí, ktorí také detstvo nezažili.

+1/0
30.10.2012 15:54

LimonadovyJoe03

A co úplně jiné řešení?

Nabal si Kamila, otěhotni s ním a Libora přenech Martině. Pak budou spokojení všichni.

0/−1
29.10.2012 9:55

-Chilli-

Re: A co úplně jiné řešení?

měla by otěhotnět s Martinou. To by byl článek!

+3/−1
29.10.2012 10:26

Bohumil Vlčichod

Re: A co úplně jiné řešení?

V dnešní době realizovatelné, pokud jí nevadí, že bude mít jenom samé holčičky.

0/0
29.10.2012 10:36

-Chilli-

Re: A co úplně jiné řešení?

a holčičku nechá Liborovi s tím, že je jeho

0/−1
29.10.2012 10:39

Ing_Zababa

Re: A co úplně jiné řešení?

a následně Libora obvinit ze zneužívání, nechat ho odsoudit a odject do Ameriky, kde by si obě mohli nechat změnit pohlaví a mít spolu další děti

+1/−1
29.10.2012 11:16

lena030

Někdy tím ,že pomáháme

vlastně nepomáháme. Když motýlu pomůžete a kuklu rozříznete nikdy nebude dost silný aby létal. Nejste za svoji sestru zodpovědná, už je dospělá a svéprávná. Když ji nenecháte dělat chyby a poučit se z nich nikdy nedospěje. Pokud ona o své dítě opravdu nestojí, což by si ale měla rozmyslet v plné vážnosti, vezměte jen k sobě. Co bude pak s ní je ,ale jen a jen na ní. Pokud o své dítě stojí, myslím že ano, už jednou za něj bojovala, nakonec to nějak dá i sama. Možná ne tak jak Vy si představujete že je správné, ale je to její dítě. Stále jí přece můžete pomáhat, ale v jiné formě. Pokud se k tomu sestra staví buď a nebo tak je dost hloupá a měla by zažít konečně plné důsledky svých činů. Je dospělá a Vy nejste matka Tereza.

+13/0
29.10.2012 8:59

010_Radin

Re: Někdy tím ,že pomáháme

jo pravda, dcery jsou od sebe 7 let. Taky odpoledne trání do cca 17:00 samy. Ta starší v rámci pomoci mladší pomáhá, uklízí za ní a sem tam něco vyžehlí. Začalo to první třídou, naštěstí to docela rychle prasklo a dalo se to srovnat. No a proč to dělala? Měla za ní pocit zodpovědnoti a šlo o to, že když si ta mladší něco neudělala a dostala za to vynadáno, ta starší si to brala jako své selhání. Kupodivu byl docela problém to srovnat, ta starší zodpovědnost za mladší ségru brala pořád dost vážně až jsme museli upravit pracovní dobu ;-) No nic, teď už si zase každá jede na svém píseču a každá si plní svoje povinosti sama. Samozřejmě že vzájená pomoc není trestána ale vše má mít svůj řád a hranice. Myslím že kdyby jsme to nechali bejt asi by to dopadlo stejně jako v tom článku. Komu by se nelíbilo mít o vše postaráno.

+6/0
29.10.2012 9:19

jita

Re: Někdy tím ,že pomáháme

7 let to je přesně rozvíl mezi mnou a mojí sestrou. A stejně jsem v některých okamžicích působila jako chůva, opatrovatelka a vychovatelka. Akorát, že jsem na to nebyla vyzrálá a ovlivnilo to negativně i mě.  Je fajn, když si sourozenci pomáhají, společně si hrají, společně pomáhají v dománosti - ve skutečnosti 7 let rozdíl je moc velký. To jsou dva jedináčci a ne vždy je to v pohodě. Jak si 11 let staré dítě poradí s 3,5 letým vzteklounem, který vříská a brečí u  skříňky s oblečením, že ho bude oblékat tatínek (ten je už hodinu v práci) a jak vyřeší to, že ten mrňous si prostě postavil hlavu a nebude poslouchat a ono je už půl osmé a ve škole zamykají ve třičtvtě a jít zkratkou přes areál školky nesmím, speciálně mě hlídají, protože svou sestru asi týrám, když chodí do školky ubrečená. Jsem totiž hajzlík, který jí nemá rád a ona je tak roztomilá. S tímhle jsem si musela poradit. A rodiče nereagovali i když jsem říkala, že jí nezvládnu...

+5/0
30.10.2012 11:57

jita

Re: Někdy tím ,že pomáháme

Pardon rozdíl.

Jinak moji rodiče tohle neviděli. Také jsem dělala co sestraneudělala, protože ono bylo jedno, kdo neudělal svou práci. Když svůj díl neudělala sestra, byla to moje chyba, protože jsem na ní měla dohlédnout. Nakonec si sestra dělala co chtěla já dělala práci i za ní.

+4/0
30.10.2012 12:00

skoda-lasky

Re: Někdy tím ,že pomáháme

Jak spolu vycházíte teď?

+2/0
30.10.2012 15:45

pasta-di-puppi

Je krásné zachraňovat svět...

...ale nemělo by to zničit tebe, milá čtenářko...

+3/0
29.10.2012 8:55

010_Radin

kde je problém?

Ať si chlapa nastěhují k sobě, budou mít dvě děti, on dvě ženský, časem si i ona pořídí tédě a budou jedna in a kůůl moderní rodina ne? Vždyť nám tady cpou horem dolem do hlavy že monogamie je přežitek :-P Mladší si nchá na sex, starší na děcka, občas když ho chytnou roupy to prostřídá R^ On by s tím určitě problémy neměl :-P

0/−1
29.10.2012 8:23

kremsa

Ty první tři varianty se nevylučují

Doporučuji odejít k Liborovi a začít žít svůj vlastní život (č.1), ale ještě předtím se pokusit smířit Martinu s rodiči (nebo alespoň s matkou) a požádat je o pomoc (č.3). Když to nevyjde a když Martina naprosto nebude schopná se o svého syna sama starat, pak teprve uvažovat o tom, že by si svého synovce vzala k sobě (č.2).

+8/0
29.10.2012 7:40

LimonadovyJoe03

Re: Ty první tři varianty se nevylučují

Vzala k sobě? V této zemi je naštěstí velice problematické vyhlédnout si cizí dítě a bez dovolení rodičů si ho "vzít k sobě."

+1/−1
29.10.2012 10:27

Atlaua

Re: Ty první tři varianty se nevylučují

Ono to ale nie je cudzie dieťa. Ak sa matka o dieťa nedokáže postarať, tak sa úplne bežne dáva dieťa do opatery iných ľudí, najčastejšie starých rodičov.

+2/0
29.10.2012 13:04

Toranoko

Re: Ty první tři varianty se nevylučují

oficialne ano. Mozna byste ale koukal, kolik deti i driv zilo u babicek, atp. Navic, Martina je jediny rodic, pokud by souhlasila, neni problem. Pokud ne, asi by se musela starat sama :-)

+3/0
29.10.2012 17:10

Duke_._Nukem

to je jak z americkeho filmu

:-P

0/0
29.10.2012 6:51

vhodný příspěvek?

Re: to je jak z americkeho filmu

Ani bych neřekl.

+1/−1
29.10.2012 10:50

Regína

Re: to je jak z americkeho filmu

Jak z kolumbijské telenovely.

+1/0
30.10.2012 9:20mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.