Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Z domácího násilí si trvalé následky odnese 15 tisíc Češek ročně

Za poslední rok se s domácím násilím setkalo 11 % žen a více než 15 tisíc si odneslo trvalé následky. Na vlastní kůži se s domácím násilím za svůj život setkalo 40 % žen ve věku od 18 do 65 let. Čísla, která uvádí Soňa Hradecká z bezplatné právní poradny ProFem, jsou výmluvná sama za sebe.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pesan Pavel

Násilí do maxima - ublížit té matce více nelze

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/277665-anglican-po-rozchodu-s-partnerkou-zabil-sve-syny-a-pak-i-sebe.html

+1/0
3.9.2012 12:32

azazzelo

Pokud by to místní znesvářené strany zajímalo

V sobotu nám zemřela teta. Její snacha ji vyhodila z bytu, místo ní se tam nastěhovala její vnučka za asistence druhé vnučky. Obě holky babča vychovala a ohlídala. Byla to milovaná babička dokud poskakovala kolem sporáku. Když nastoupily zdravotní problémy, našla kufr na chodníku před svým barákem. Staral se o ní chvíli druhý syn se ženou, pak šla do nemocnice. Ležela, mluvila z cesty, nepoznávala lidi, chtěla umřít. Převezli ji do LDN, při převozu ji zlomili pečovatelé nohu!, tam po týdnu zemřela.

Důchodci v mém okolí to hodnotí, že Česko je pro důchodce horší než Osvětim. Bestie jsou jak příbuzní, tak personál v nemocnicích. V Česku se se ctí umírá nejlépe ve stylu Brodský. :-/

0/0
26.8.2012 21:24

azazzelo

Re: Pokud by to místní znesvářené strany zajímalo

Musím dodat, pohřeb se nekoná. Příbuzní by si tam museli vzájemně nafackovat. Tak bude lepší, když se nesejdou.

0/0
26.8.2012 21:27

pesimistka7

.

Upřímnou soustrast.

0/0
27.8.2012 7:51

Pesan Pavel

Re: Pokud by to místní znesvářené strany zajímalo

Proč jste se o ní nepostaral sám? Lamentovat umí kdekdo....

+1/0
27.8.2012 17:44

opportunity

Re: Pokud by to místní znesvářené strany zajímalo

Staral se o ní chvíli druhý syn se ženou, pak šla do nemocnice.

0/0
30.8.2012 3:30

Pesan Pavel

Další...

http://www.novinky.cz/krimi/276301-muz-leta-tyral-manzelku-az-utekla-s-kojencem-v-naruci-k-nezname-zene.html

+2/0
18.8.2012 11:56

Pesan Pavel

www.jedendomov.cz

http://www.novinky.cz/krimi/275860-manzelku-tyral-devet-let-bosa-a-zbita-prisla-na-policii.html    Pro azzazelo: Nejsem admin, ani diskusi na Jedendomov nespravuji.

+1/0
14.8.2012 0:54

Shikula

Extempore

Takze jsem v diskuzi na dlouhe lokte, protoze se musi schvalovat prispevky (zavani mi to cenzurou i kdyz mi zadne nezkratili), dovedel, ze neco jako tyrany chlap snad existuje, ale je to ojedinely pripad, snad jeden z milionu a i ten si za to ,vlastne, muze sam. Ale abych zase nevypichoval jen neco, posudte sami:

http://www.jedendomov.cz/forum/11-Ostatní-témata/987-Tyrany-muz-neexistuje-a-uz-vime-proc

0/0
12.8.2012 23:38

azazzelo

Re: Extempore

Obdivuji vaši odvahu, řešit tak osobní problém na diskusi, kde se pod nickem admin může ukrývat pan Pešan. ;-)

Pokud vychází texty, že ženy mají vyšší IQ, jsou více empatické či umí lépe manipulovat... mají oproti mužům v psychické šikaně výraznou převahu. Aneb odpovědi admina Jednoho Domova jsou opravdu velmi diskutabilní. V každém případě, těžko zde cokoliv zobecňovat. Je to případ od případu velmi osobité.

0/0
13.8.2012 0:14

Gmurr

Re: Extempore

Neni to pravda.

Psychicke nasili je neoddelitelna cast tyrani fyzickeho. Opakujte si to treba 100x abyste to pochopil.

+2/0
20.8.2012 20:09

azazzelo

Re: Extempore

Váš výrok není pravdivý a je urážlivý. (U pana Pešana máte pochvalný hlas.) :-/

0/0
21.8.2012 7:15

azazzelo

Re: Extempore

Tady jsou stránky určené pro týrané muže. Nabízí právní a psychologickou pomoc, pomoc v péči o děti, azylové ubytování. Stránky vyvrací tradiční mýty, např. pokud se nejedná o fyzické násilí, nejste obětí domácí násilí. Jako příklady zneužití uvádí: emocionální týrání, fyzické násilí, ohrožování, zastrašování, finanční zneužívání, pohlavní zneužívání... S vyrovnáváním mužské a ženské role by obecně mělo domácího násilí ubývat, ale také se budou vyrovnávat počty obětí mezi ženami a muži, viz např. heslo "Domestic violence" na Wikipedii.

http://www.mensadviceline.org.uk/mens_advice.php

0/0
13.8.2012 23:56

macecha_marie

Re: Extempore

jak by řekl můj muž "hezkypěkně" :-)

0/0
14.8.2012 19:37

azazzelo

Pavel Pešan & Jeden Domov = prolhano a zatemněno

Pro klid duše musím upozornit, že nemám nic společného se Střídavkou, panem Voráčem ani psychopatickým panem Pešanem. Jen jsem narazil na zdejší zaujaté diskuse, následně na podvodné stránky Jeden Domov a komentuji podrazy, které jsem rozeznal. (Jsme zde dva, příspěvky pod nickem Shikula, mohu vesměs podepsat.)

Znám rodiny vícekrát rozvedených žen s dětmi. Zpravidla přežívají na hranici chudoby. Jsou to ženy, které se rozhodly vztahy občas zbořit proti zájmu svých dětí a najít si nového žádoucího partnera. Zpravidla tak jednou za pět let. Patrně to považují za výraz svobodného života žen ve společnosti s přidruženým finančním efektem. Aneb tyto ženy jsou pro muže rizikem. Což se zde potvrzuje. Jak sleduji videa s paní Korbelovou, odhaduji, že pět let pana Pešana již také vypršelo. Buď stihl své děcko nebo pro samé mlácení lidí nestihl. Ale předpovídám mu, že míří do role pana Voráče. ;-)

0/0
11.8.2012 8:25

_m-

Re: Pavel Pešan & Jeden Domov = prolhano a zatemněno

????

Zpravidla přežívají na hranici chudoby...........................Patrně to považují za výraz svobodného života žen ve společnosti s přidruženým finančním efektem............................................

8-o8-o8-o

+1/0
11.8.2012 9:59

macecha_marie

Re: Pavel Pešan & Jeden Domov = prolhano a zatemněno

Kdysi jsem někde vyčetla, že po rozchodu se lidé poměrně brzy rozdělí na "osamělé" a "samostatné". Ti osamělí hledají vztahy. Dokola a dokola a podřídí tomu svůj život i sebe sama. Nepochybně v okolí nás všech jsou ženy, které svůj nízký sociální status chtějí řešit (a řeší) navázáním vztahu. Asi to někdy funguje, ale často taky nefunguje a pak je to cesta opravdu do chudoby a i rezignace (těžko se chápe, že si tak ubližuje sama). Ti samostatní prostě přijmou rozchod jako fakt a řeší svůj samostatný život s tím, že vztah se časem objeví bez ohledu na to, jestli budou doma tesknit, nebo jestli (třeba) budou po večerech drtit angličtinu. I tyto typy jsou často docela bez peněz, jen se dokáží lépe stabilizovat a "vyhrabat" z toho maléru.

Myslím, že nikdo se nedá vinit. Někdo prostě nedokáže být sám a někdo ano. Máme ty vzorce v hlavách od dětství a obtížně se mění. A tak si někdo za své opakované chyby jakoby (vnějším pohledme viděno), může. Ale on prostě nemůže jinak...

0/0
11.8.2012 12:09

azazzelo

Re: Pavel Pešan & Jeden Domov = prolhano a zatemněno

Děkuji za komentář. Viděl bych ještě doplňující body. Ženy vylepšující svůj sociální status změnou partnera, velmi často volí finančně velmi nevyhovující partnery. Tím se žádného zlepšení ani dobrat nemohou. A pak mě zaráží, že relativně fungující zázemí umí rozbít s vidinou nového vztahu, a to bez ohledu na děti a jejich zájmy. Zpravidla se také ony neocitají přímo ve stavu "osamělé", ale spíš jejich partneři. Přechod k novému partnerovi je často realizován nejprve nevěrou, o které stávající partner neví, následuje promyšlený odchod (s převedením peněz a majetku a ponecháním dluhů).

Vidím příběh muže, který se staral 5 let o dvě cizí děti. Vinou "své hlouposti" a partnerky se dostal do dluhů. V exekuci přišel o dům rodičů. Pochybným vztahem zničil celou svou rodinu, dnes zůstal s dluhy sám. Nový partner, když jeho rodina nedokázala vztahu s touto partnerkou zamezit, byl odstaven od majetku a upadl obratem do dluhů a exekucí. Žena svým jednáním dětem rozhodně neprospěla.

0/0
12.8.2012 23:41

macecha_marie

Re: Pavel Pešan & Jeden Domov = prolhano a zatemněno

já bych to tak tvrdě neviděla, prostě jsou pitomě se chovající ženy a pitomě se chvající muži. A v zásadě si nemyslím, že jedni či druzí (teď myslím z té skupiny, která se chová HODNĚ pitomě) mají u systému nějakou "protekci". Když se otec rozhodne neplatit (a vezme to vážně - a nepracuje a je k nezastižení a programově nic nemá), tak je prostě matka bez výživného a pokud není tvrďák, který bude řešit placení prarodiči, může si dát třeba nohu za krk a nic se nestane.  Na druhou stranu, když se chová blbě matka, taky se nic neděje, resp. všechno trvá neuvěřitelně dlouho.

Mně se líbí to neustálé zaklínání se trápením dětí - ale oni se trápí i ti dospěli, kteří to "odskáčou".

Tedy jsou muži, kteří se starají o děti vlastní i cizí a jsou ženy, které dělají totéž.

A jsou muži a ženy kteří se dobře nestarají ani o vlastní.

Měli bychom všichni víc používat rozum, tyhle boje o to, kdo má pravdu, nejsou k ničemu dobré, nezlobte se.

0/0
14.8.2012 19:44

azazzelo

Re: Pavel Pešan & Jeden Domov = prolhano a zatemněno

Jistě. Jen mi přijde zcela hloupé, že muž, který se staral o děti převážnou část jejich života nemá při rozchodu na ně žádná práva. Osud otčímů. Práva nemají ani jejich otcové, o to se matka dětí postarala. Nyní nastoupil další otčím v řadě... a je to "z louže pod okap". Nedostatek financí, již opět dochází k domácímu násilí. Žena vychovává své dcery vzorem, že muže je třeba využívat a střídat. Obě holky jsou psychicky dost na dně. Situace nemá řešení. Holky neumí řešit vztahy. Mají sklony k sebevraždám. Budou to jednou ideální oběti domácího agresora a patrně nastoupí stejnou promiskuitní dráhu plnou podvodů jako jejich matka.

Jsem namočen do konkrétního případu a snažím se zobecňovat.

0/0
14.8.2012 23:08

pesimistka7

No právě,

dle Vašich slov: jste namočen do konkrétního případu a snažíte se zobecňovat - k čemu to je?.

Nehodlám Váš případ rozebírat, nakonec nic o něm nevím a proč by se nemohl stát, že... Mám ale kamarádku, s úplné rodiny, v současné době žijící už v normálním vztahu, která zažila domácí násilí - to o kterém je článek. Dost jsem i viděla a pomáhala jsem jí. Kontakt s dítětem svému "ex" neodpírala, byl to on, který (jemu vyhovující!) domluvené víkendy pár hodin "před" rušil (ona poté uklidňovala natěšené plačící dítě), nebo dítě stejně spíš odkládal k babičce, své matce. Dítě k němu po tom všem nechtělo (k babičce ano, vím to právě od ní) - kdo myslíte, že z toho byl tím otcem viněn? (napovím, ano - matka). Ten otec měl sám "drsnější" výchovu, ani jeho matka nebyla "ušetřena", nicméně s násilníkem zůstala - rodinu "nerozbila" (možná bohužel?).

Nicméně NEBUDU paušalizovat, ani když jsem v případu vlastně byla "namočena" také.

+1/0
15.8.2012 9:46

azazzelo

Re: No právě,

Komentář nebyl určen Vám, a opět vnímám jakési vaše pochybnosti o mém pohledu na věc. Zobecňování považuji za užitečné pro řešení situace. Jinak nerozumím "přetloukání" jednoho případu druhým. Hrajeme karty? K vašemu případu bych dodal, otec je po rozchodu nucen matkou i soudy prokazovat "zájem o dítě". Přitom je často v obtížné situaci existenční, finanční i časové. Perspektiva vztahu, rodiny a společné výchovy dětí padla. Občasné návštěvy mají minimální smysl. Navíc bývají časově nepohodlné, k tomu se přidávají např. i obstrukce při předávání dítěte. Myslím, že mnoho otců takovou nejapnou hru na otce vzdá. S čímž se na straně matek a soudu počítá.

Jinak jsem si pustil po letech Monty Pythony, také zobecňují, krásně parodují hloupé, zlé, nesnášenlivé a zákeřné postarší "dámy". Až mě zamrazilo jak obecný je to problém, a jaké dopady to má na společnost. Dle mých zkušeností, k povahovému zlomu u žen dochází kolem 35. roku, a to k příklonu k té zlobě a nesnášenlivosti.

0/0
16.8.2012 0:32

pesimistka7

Re: No právě,

Váš komentář sice nebyl určen mně, nicméně diskuse je veřejná... "Nepřetloukám", jen uvádím případ, který ukazuje, jak je Vaše zobecňování, minimálně, hloupé. Zatímco já se, logicky - neznaje pozadí, do rozboru toho Vašeho nepouštím, Vy už konstruujete obhajobu otce, u případu mnou uvedeného. Otec zde nemusel dokazovat vůbec nic, matka mu nebránila dítě vídat dle toho jak se spolu dohodnou, on ale neměl snahu udělat si čas (ne tak na zábavu, kamarády, hospodu), jeho situace nebyla obtížná, zůstal mu byt a auto, nedostatkem financí netrpěl, měl velmi dobrou práci. (A u jiných lidí to bude zase jinak...)

Zobecňování je dobré např. pro ty, kteří chtějí vidět - třeba pod vlivem osobních problémů, antipatií apod.- za každou cenu "zlo" jen na hodící se straně. Jenomže život není černobílý a lidé nejsou všichni stejní - tolik můj pohled na věc.

To o Monty Pythonech (mých oblíbených) ovšem opravdu nemá smysl komentovat. Snad jen... politujte J. Cleese, znovu se oženil....

+2/0
16.8.2012 8:42

azazzelo

Re: No právě,

Aneb, podle mě se opět mýlíte a k tomu trollujete diskusi, patrně abyste se mohla pohádat. Důvod nevidím. Msta za mé obecné negativní hodnocení žen?

Dnes je vedle článek, že až 30% žen se dnes rozvádí po 20 letech manželství. Iniciátorem rozvodu jsou zpravidla ženy. Myslím, že obecně lze na současné ženy skutečně úspěšně nasazovat psí hlavu. Vidím vysokoškolačky, co tráví mládí neužitečně po fakultách, sbírají tituly a zabírají místo pro jiné studenty. Vidím volné singles mířící do nahořklé parodie MP. Do toho obecné negativní hodnocení mužů, co usilují o fungující rodiny a výchovu dětí a k tomu často falešná a účelová podpora žen, co utíkají od svých mužů. Obrázek zkázy rodiny je vcelku komplet.

Jsme na veřejné diskusi, smysl má zde pouze zobecněná diskuse. Neřeším samozřejmě otce, jehož situaci neznám, ale opět se snažím o zobecnění situace otce v roli návštěvníka svých dětí. A důvodem k tomu není "zlo", ale obhajoba chování otců, kteří se na své děti v takové marné situaci vykašlou.

0/0
17.8.2012 7:35

IfčaX

Re: No právě,

Teda ta větička, jak vysokoškolačky tráví neužitečně mládí po fakultách a zabírají místo jiným studentům (kteří by tam zřejmě mohli neužitečně trávit čas místo nich) mě rozesmála.

+4/0
17.8.2012 18:48

Pesan Pavel

Re: No právě,

R^ ;-D;-D;-D

0/0
18.8.2012 11:59

azazzelo

Re: No právě,

Pan Pešan má nízké IQ, jako muž, a arogantní chování, ale že žena netuší na co narážím... ;-)

Klasický problém, muž studuje, aby uživil jednou rodinu a budoval kariéru, což je pro něj nutnost. Žena studuje, aby si užila "osobní rozvoj" za peníze rodičů či partnerů. Dnes dívky vcelku běžně studují víc oborů a pobyt na VŠ prodlužují, a to často jen pro svoji osobní potřebu. Je to součást "dívčího životního stylu". A je to také mrháním státních peněz a zabíráním místa na školách, na které se jiní studenti nedostanou (i když dnes přetlak studentů na některých oborech nehrozí). Ale to je obecná diskuse o smyslu vzdělání podle pohlaví a sem to moc nepatří.

0/0
20.8.2012 7:07

Gmurr

Re: No právě,

8-o8-o8-o

0/0
20.8.2012 20:26

IfčaX

Re: No právě,

Žena studuje, aby si užila osobní rozvoj? Prodlužují si pobyt na VŠ pro svoji osobní potřebu? Součást dívíčího životního stylu?

Kde vy to žijete... 8-o

(Moc tzv. "věčných studentů" neznám, ale těch pár, co znám, jsou muži. Vyvodit z toho, že je to součást chlapeckého životního stylu by mi ale přišlo hodně přitažené za vlasy.)

+2/0
21.8.2012 10:15

azazzelo

Re: No právě,

Čerpám z odborných materiálů a diskusí. K domácímu násilí toto téma moc nepatří, i když souvislost zde je - je zde generační změna životního stylu. Porozhlédněte se po netu, než začnete odsuzovat.

Naše babičky pochází z generace, kde polovina žen měla jen základní vzdělání, zatímco většina mužů byla vyučená či měla maturitu. Víc mužů než žen studovalo VŠ. VŠ vzdělání zajišťovalo prestižní postavení ve společnosti. Ženy se realizovaly doma u plotny. Byl dostatek dobrých hospodyň.

Dnes, muži pod tlakem potřeby zaměstnání, tradičně končí v 1/3 vzdělání vyučením. 2/3 mužů mají SŠ a VŠ. Na VŠ převládá již počet žen nad muži. Většina žen (3/4) má maturitu či VŠ diplom. Ženy dnes dosahují kvantitativně vyššího vzdělání než muži. (Nese to nutnost vztahů ve stylu "lékařka-automechanik".) Nese to také degradaci VŠ vzdělání, které žádné prestižní postavení již neposkytuje.

Výsledek? S vysokými náklady společnost zlikvidovala "matky rodiny", aby měla víc levných kvalifikovaných pracovních sil.

0/0
23.8.2012 8:03

IfčaX

Re: No právě,

Teď ale mluvíte o něčem úplně jiném než v předchozích příspěvcích. (Navíc nevím, co myslíte tím "než začnete odsuzovat".)

Nejdřív jak ženy jen tak utrácí čas na VŠ pro svoji osobní potřebu - a na jednou mluvíte o levných kvalifikovaných pracovních silách (tedy o tom, že žena samozřejmě pracuje a samozřejmě vydělává na obživu rodiny). Byly doby, kdy na prestižní postavení stačilo umět číst. Dnes už na to nestačí ani VŠ. Mně to ale - na rozdíl od vás - přijde jako projev pokroku.

+1/0
23.8.2012 18:04

azazzelo

Re: No právě,

Odsuzování - chápal jsem vaše příspěvky jako nesouhlas a pošklebování. Bohužel jsme ve spolku Pešana, Gmurr apod. a očekávám zde apriori urážky a obstrukce, ne věcnou diskusi. Omlouvám se.

Jinak se snažím vyjadřovat celou dobu konzistentně.

Pokrok? No nevím. Podle mě dobře situovaná vzdělaná žena hledá tradičně ještě lépe postaveného partnera. Z principu je to v současné společnosti nemožné. Ženy sebraly své postavení mužům. A soužití s "dělníkem" podle mě věští nebezpečí fyzického domácího násilí a sociální úpadek rodiny. (Ale to nemám ověřeno. Snad se podívat na nějaké výzkumy.) Ale je to možná příčina toho, co zažíváme. Děti, rozvody, péče o děti bez rodiny a rozvody po 40 po odchování dětí. Napadá mě, že dnes muži mnohem častěji usiluj o rodinu přes odpor žen, co touží po kariéře.

A proč vlastně? Každý zaměstnavatel s radostí vidí VŠ zaměstnance ochotné odvádět vysoce kvalifikovanou práci za 15 tis. čistého měsíčně. Proto byly zničeny rodiny a životy současných dětí? Jde o pokrok?

0/0
24.8.2012 8:01

IfčaX

Re: No právě,

Tohle fakt nechápu. Myslíte, že v době, kdy ženy tu kvalifikaci neměly a dřely dvanáct hodin denně na poli, jako posluhovačkym pradleny apod., že tím jejich rodiny a děti nějak vzkvétaly?

Vzhledem k tomu, že jsem vysokoškolačka a s mým manželem vlastnícím "pouze" výuční list, jsme už oslavili stříbrnou svatbu, tak ani ty ostatní důvody nějak nenazírám.

+1/0
27.8.2012 9:23

Pesan Pavel

Re: No právě,

azazzelo - Voráči, ta nenávist tě sežere! Věnuj se radši pozitivním věcem, najdi si ženskou, zapomeň na nenávist vůči nim a mě taky vynech, nic pro mě neznamenáš, jen se zbytečně užíráš.

+1/0
30.8.2012 0:32

pesimistka7

?

Takže, stránky jsou "podvodné","rozeznal" jste podrazy.... jste "odborníkem" na vztahy, "víte" jak že ty a ty ženy mají.

Celou diskusi tady plivete na ženské, předkládáte "své verze" konkrétních případů (předpokládám že alespoň nevymyšlených).

K domácímu násilí o kterém je článek nemáte nic. Tak snad jste si alespoň "ulevil"....:-/

+4/0
11.8.2012 10:20

macecha_marie

Re: ?

Ten web je opravdu minimálně velmi tendenční a demagogický a škodí ve smyslu podpory extrému - ale i tvrzení v úvodu tohoto vlákna je extrémní...

0/0
11.8.2012 11:55

azazzelo

Re: ?

K domácímu násilí jsem zde uvedl především dva příběhy. Aktuální rodinou bitku o majetek tety, která nám právě umírá "péčí dámské části rodiny" v nemocnici - jeden z mnoha takových dámských vražedných bojů v rodině, co jsem již zažil. Druhý příběh o podobné paní Korbelové, střídající partnery a podvody aktuálně hájící své děti, které mohlo domácí násilí ze strany normálně uvažujícího partnera patrně pomoci do normálního života. Bohužel bylo proti "pachateli" zakročeno. Po letech se ukazuje, že on byl v právu. Bohužel, ochrana lidských práv je snadno zneužitelná a páchá nenapravitelné škody. (Samozřejmě jsem ochoten, po svých životních zkušenostech, ve shodě s Hausmannem uvažovat 90% problematických žen ve společnosti. Což je podobné jako když ženy generalizují a říkají, že muži jsou takoví a takoví.)

Myslím, že se ve svých výrocích mýlíte. ;-)

0/0
12.8.2012 23:05

Pesan Pavel

Re: ?

Když jste tak zasvěcený, že můžete urážet matku od dvou dětí, co se setkat a rozšířit si obzory? Nebo jen tak anonymě poštěkáváte? Nemám problém se s kýmkoliv setkat, ani se neskrývám za smyšlená jména. Zavolejte mi na tel 731408132 a domluvíme se.

+2/0
14.8.2012 1:07

azazzelo

Re: ?

Soudím podle volně dostupných informací a videí. Ve svém okolí mám obdobný případ, kdy je viníkem konfliktů jednoznačně matka. Rozhodně mi nejde o urážky, pokud je to v tomto případě jinak, než jak uvádí jednostranné informace na netu a paní Korbelová se cítí v situaci nežádoucí publicity, kterou ji mj. zařizujete a snad i mými okrajovými komentáři dotčena, se samozřejmě za své případné urážlivé komentáře omlouvám. Jinak váš případ neznám, nemám potřebu se jím dále zabývat a nehodlám ani vaši roli dále oponovat. Rovněž nestojím o osobní setkání s někým, kdo čelí opakovaným trestním oznámením za fyzické násilí.

0/0
14.8.2012 8:07

macecha_marie

Re: Pavel Pešan & Jeden Domov = prolhano a zatemněno

Ty stránky nejsou "podvodné", jsou "jen" velmi zaujaté a jednostranné a tváří se poradensky, ač nemají proč. Jejich nebezpečí lze snadno odvodit - spočívá právě v té "rádobyporadenskosti" - což může pokřivit pohled podobných typů žen na realitu a komplikovat situace kolem dětí, ale to by bylo na déle. Nicméně - Váš názor je nyní taky extrémní, zašloužil by si Vaše zamyšlení. Na světě je totiž taky dost žen, které rozvedené samy vychovávají své děti prostě proto, že s nimi jejich táta není. Ty ženské neuvidíte v těchto diskusích - nemají na ně čas. Pracují, občas ty práce mají dvě, zbytek času tráví snahou postavit děti do života a počítání dvacetikorun, případně obavou, jestli zas náhodou nevyrostou z bot obě děti najednou případně že příští rok zdraží ten či onen kroužek.

Ženská, která se ctí a nadhledem zvládne tohle a dokáže dobře vychovat děti si zaslouží metál (a nemyslete si, ani jim systém nepomáhá a klidně je na té hranici chudoby nechá se roky potácet).

+3/0
11.8.2012 12:02

azazzelo

Re: Pavel Pešan & Jeden Domov = prolhano a zatemněno

Souhlasím, pěkný komentář. R^

0/0
12.8.2012 22:46

macecha_marie

Re: Pavel Pešan & Jeden Domov = prolhano a zatemněno

Děkuji a máte u mne červený puntík, vážně :-)

0/0
14.8.2012 19:46

vedoucí oddělení cenzury ÚV ČSSD

Dítě v rukou matky je účinná zbraň proti bývalému partnerovi

A naše feminizovaná justice její používání legalizuje.

0/0
9.8.2012 21:13

pesimistka7

A souvislost s domácím násilím, tématem článku?

I muži se dovedou mstít přes děti, někteří se na děti vykašlou úplně a jiní se jim paradoxně zase více věnují až když je rodina rozbitá, než když měli možnost je vídat denně, další ani tak ne - a v době, kdy je mají u sebe, je raději šoupnou k prarodičům a na nějaké bránění je vídat si přitom nemohou stěžovat, nebo upřednostňují novou rodinu. Jsou samozřejmě i ženy, které se mstí, které své děti opouštějí, omezeně vídají a to i z vlastního rozhodnutí, nebo také dají přednost nové rodině.

Liší se poměry "kdo, co, víc", všechno se ale na ženy a justici fakt svést nedá.

Zde je téma domácí násilí, kdy je člověk psychicky deptán, ponižován + fyzicky, jsou mu např. omezovány fin. zdroje (pokud je např. nezaměstnaný, či na mateřské), prohrabávány osobní věci, mobil, maily, korespondence, je sledován....

+2/0
10.8.2012 9:10

macecha_marie

Re: A souvislost s domácím násilím, tématem článku?

Nemyslím si, že je to otázka pohlaví, ale otázka toho, jaký člověk vám vstoupí do života.  Jsou fajn ženské i fajn chlapi a v obou pohlavích jsou i ti horší až fakt špatní.  A ti z posledních dvou skupin dokážou pěkně trápit všechny své blízké - partnera i děti. Boje o to, jestli jsou horší ženské nebo chlapi mi příjdou nesmyslné, tyrani a trapiči se nevymezují podle pohlaví, jen to psychické týrání tak nějak podceňujeme a málokterá ženská prostě chlapa mlátí. A můj vlastní dojem - zaplať pámbůh, že se domácímu násilí začíná někdo trochu věnovat a že to přestává být až tak hrozné společenské tabu a že se najdou (sice složitá a těžkopádná) ale alespoň nějaká řešení a pomoc. Systémově by stálo za to ošetřit křivá obvinění - já nevím, jak moc jich je, ale asi mohou docela zkazit život. Rozhodně ja každému vyčerpanému člověku, kterého někdo z blízkých trápí, potřeba věnovat pozornost. A to pečlivou.

+2/0
10.8.2012 10:51

pesimistka7

Re: A souvislost s domácím násilím, tématem článku?

Ze začátku v podstatě píšete jinými slovy totéž co já.

S tím, že jsou organizace pomáhající obětem potřeba, samozřejmě souhlasím. 

Stran křivých obvinění, jistě by byl na místě nějaký postih, možná by se i v zákonech něco našlo, ale to by musel zodpovědět právník.

0/0
10.8.2012 12:32

macecha_marie

Re: A souvislost s domácím násilím, tématem článku?

Ale jasně, máte pravdu, to jen ten můj analytický mozek nenašel všechny možné kombinace, tak jsem to zobecnila :-).

Jak je to s křivými obviněními a jejich postihem nevím, to je spíš pocit, že kdyby bylo jasné, že když křivě obviním,bude malér (něco jako, že vím, že když překročím rychlost v obci a chytnou mne...tak...) a ubylo by toho.

Ony by obecně pomohly lepší mantinely, ale to všichni víme :-(.

0/0
10.8.2012 12:49

suem

Re: Dítě v rukou matky je účinná zbraň proti bývalému partnerovi

Zdravím ÚV........

0/0
10.8.2012 10:27

cmunda v mém septiku

Všiměte si, že nejvíc domácího násilí vzniká doma.

Je třeba zakázat manželské soužití a sňatky, případně jej prohlásit za trestné. Tím bude společnost vyléčena od těchto škodlivých jevů.

+2/0
9.8.2012 21:09

pesimistka7

Každý jsme nějaký.

Já bych si z toho například, ani kdybych to peklo neměla možnost poznat (i když naštěstí ne osobně), legraci nedělala....:-/

0/0
10.8.2012 9:14mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.