Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vztah muže a ženy bez sexu je mýtus. Všichni jednou skončí v posteli

Možná si myslíte, že vztah mezi ženou a mužem může fungovat i bez erotické pointy. Vědci ale tyto domněnky vyvracejí. Nový výzkum odhalil, že platonická láska je zkrátka jen to, co děláte od první schůzky až po moment, kdy spolu skončíte v posteli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

NumLk

ale houby

se spoustou zen a muzu mam vztahy, s nekterymi vztahy dokonce skoncily, ale nikdy  v posteli

+1/−1
19.7.2012 15:46

perthuis

Re: ale houby

Asi tak. A pevně doufám, že většina lidí neuvažuje jen v jednoduchých mezích "čekatel"..."čekatelka"...R^

+1/−1
20.7.2012 11:25

LimonadovyJoe03

Re: ale houby

Nedala ti?

+1/0
23.7.2012 8:43

LimonadovyJoe03

Tak tzv. "kamarád" bývá často jenom

"nabíječ čekatel," často i vyložený zoufalec, který je ochoten hrát roky "kamarádku" a doufat, že mu dá dotyčná někdy čuchnout. Jedna z nejhorších věcí na seznámení s novou slečnou bylo vždy následné seznámení s jejími přáteli, mezi kterými vždy nějaký ten "kamarád" doufající, čekající, byl. S takovým ....stodukátem....je pak radost být na nějaké společenské akci. Takové to předstírání zdvořilého přátelství - přitom on by mi nejraději rozbil ústa a já jemu bych se nejraději vysmál.

+2/−1
17.7.2012 8:55

perthuis

Re: Tak tzv.

Jsi ten zoufalec? Vypadá to tak... .8-o8-o8-o8-o

Sou fár, tu jú aj mej for-tu-náj mí tu sej. mu-ča-čí-ta mia kára verá an

maj dej sej áj Tú jú, aj mej sou fár mí tu sej, on ví stár. An maj vej

djú aj sej tu maj valí dú aj lej sou gej Gud-báj, gud-báj, gud-báj. 

;-):-);-D

+1/−1
19.7.2012 22:02

perthuis

Re: Tak tzv.

Třeba prostě stárneš a blbneš.Nebo tě nechce, protože ví, žes jen tuctový čekatel.Můžeš být i za toho stodukáta. No a třeba se v tom vůbec nerejpej.Buď opravdu svůj jako dřív, ne obyčejný zapšklý a zamindrákovaný limonádový 03, a budeš mít obecně u všech dam úspěch větší.;-)

0/0
19.7.2012 22:18

LimonadovyJoe03

Re: Tak tzv.

Ťal jsem do živého? Děláš "kamarádku"? Bavíš se s ní o všem možném, předstíráš, jak tě zajímají nové filmy, divadlo a ona stále nic? ;-D

+1/0
23.7.2012 8:42

Erbule

Koule čekají

Ano, to přirovnání sedí: koule čekají, až...

+1/−1
16.7.2012 0:01

thib

Já jsem expert

na vztahy bez sexu...:(

0/0
15.7.2012 22:38

paly74

Re: Já jsem expert

;-D;-D

0/0
15.7.2012 22:50

budu_bojovat_nez_me_smazou

Jak čtu příspěvky, musím ještě něco dodat

je obrovský rozdíl v kamarádství mezi mužem a ženou ve chvíli kdy jste sami a ve chvíli kdy jste zadaní a máte pravidelný sex a fungující vztah. U toho prvního (pokud to není dlouholetý kamarád třeba od dětství) se člověk opravdu pudově snaží sblížit a uspokojit své základní potřeby - bezpečí a lásku, sex. Tam je to kamarádství spíše naoko, nebo je to kamarád s benefitem. Pokud ale mám hezký vztah a pravidelný sex, může pak být opravdu mezi mužem a ženou čisté přátelství. Protože tyto potřeby uspokojuji jinde.

+4/−1
15.7.2012 13:04

Duke___Nukem

Re: Jak čtu příspěvky, musím ještě něco dodat

jestli tim pratelstvim myslis to,ze se z nejako zenskou vidis jednou za rok pri nejake chlastacce,tak to se opravdu nepocita.A stykat se dlouhobe s nejakou zenskou,aniz by si k ni citil nejakou touhu je divne.A o nazoru na to tve pritelkyne ani nemluve..:-)

+1/−1
15.7.2012 13:30

budu_bojovat_nez_me_smazou

Sice mám sex rád, ale ta, co psala článek kecá bludy

její snaha o ospravedlnění sexu a vytvoření z něj piedestal všech vztahů je směšná. Sex je příjemná věc, která bývá součástí vztahu, ano, ale milostného vztahu. Takového, kde je láska oboustranně opětována a po určité době dochází po souhlasu obou k intimnímu sblížení. Ale vztahy mohou být různé a ne vždy v něm hraje roli sex. Stejně tak pro lásku sex není potřeba. Tak jak tomu bohužel bývá i naopak. Navíc "Platonická láska" je láska jednotlivce, kdy protějšek o lásce ani nemusí vědět. Tudíž to ani nemůže vyústit v sex. Prostě článek je hrozný a o ničem. Rv

+6/−1
15.7.2012 12:49

marionetta

Re: Sice mám sex rád, ale ta, co psala článek kecá bludy

čtete moje myšlenky ;-D! A protože jste mužskej ;-), máte můj obdiv (i bez sexu)R^

0/0
19.7.2012 9:49

Imperial_Technocrat

Realist

Platonický v tomto případě odkazuje, že Platón jako realista rozlišoval ideu bytí a její emanaci v reálném světě jako formu jež naplňuje jisté atributy této ideje ... Tedy platonická odkazuje pouze k tomu, že v nějakém případě jsou atributy v reálném světě nenaplněné a existují jen jako idea bez emanace ...

+1/−1
15.7.2012 11:38

TrueRobos

Žena se třemi jmény opět v akci

A opět blábol. Empirický závěr: Stále platí, že nemáme věřit ženám se třemi jmény... ;-DR^

+4/−1
14.7.2012 23:06

SYETEY_KOTZOUR_nežere_yeleny

Re: Žena se třemi jmény opět v akci

R^

0/0
15.7.2012 12:30

chmod_5777

Re: Žena se třemi jmény opět v akci

Stále platí, že nemáme věřit ženám

0/0
17.7.2012 21:38

faiva

Fakt nevím

můžu-li mluvit za sebe, je spousta mužů (pravděpodobně většina), kt. mě neoslovují natolik, že bych u nich uvažovala o jakýchkoli intimnostech, tj. když by na to přišlo, nebyl by žádný problém s nimi čistě kamarádit, vnímala bych je prakticky stejně, jako kamarádky. Jak to mají muži nevím, párkárt jsem na toto téma slyšela akrorát vyjádření, že buď mají o nějakou ženu zájem za účelem chození, nebo nic (zjednodušeně řečeno).

0/0
14.7.2012 22:44

_m-

Re: Fakt nevím

Jo, takový názor projevuje můj starší syn (Proč bych s ní měl kamarádit, když mi nechce dát :-/) A když jsem se ho zeptala, proč se se mnou kamarádí moji kamarádi, hlavně ti o 10 a víc let mladší, tak pravil, že asi nejsou normální......... Naštěstí ten druhý má názory zcela jiné - asi taky není normální.....

+1/−1
14.7.2012 22:55

faiva

Re: Fakt nevím

Nj, lidi jsou různí:-). Tak je fakt, že kamarádství muže a ženy spíše vyplyne druhotně z nějakého jiného důvodu, např. společné zájmy, koníčky. Jinak člověk za účelem kamarádství spíše tenduje k osobám stejného pohlaví, už proto, že je to většinou pohodlnější, nehrozí tam ty komplikace a zátěže, že jeden bude cítit přece jen něco jiného, víc....Ale obecně pro mě není praktického rozdílu mezi mužem, kt. mě nepřitahuje, není můj typ, a ženou.:-)

0/0
14.7.2012 23:15

Duke___Nukem

Re: Fakt nevím

spis bych rekl,ze bude takovy chlapstejsi a bude vzdy rikat to co si mysli.A nebude se snazit nekomu zalibit nejakymi gender multikulti kecy a cekat z toho nejake vyhody..:-)

+2/−1
15.7.2012 13:33

tabasco

Re: Fakt nevím

ono žen, se kterými se dá povídat, aniž by v tom byl sex, moc není.

0/0
16.7.2012 13:50

Nahodicka

Aha, takže to vlastně znamená, že celou dobu si něco

namlouvám... a to jsem na 100% až doteď věděla, že jsem svému muži již hóoódně let věrná a přesto si velmi dobře rozumím i s jinými muži (kamarády), kteří jsou zadaní i nezadaní... článku moc nerozumím... chápu, že se vám někdo může líbit, přesto, že máte již partnera, ale snad se nemusím s každým s kým si rozumím vyspat,ne? Snad to taky tak trochu záleží na tom, že ty lidi to nechtějí udělat, protože mají doma super vztah. Článek v podstatě vylučuje možnost, že se můžete kromě své osoby blízké stýkat s další osobou opačného pohlaví, aniž by v tom nebyl sex.. to abych už nevylezla nikdy mezi lidi... osobně mi to připadá jako kravina a další výzkup typu "ale britští vědci zjistili..." Hlavně bych takovéto výplody nenazývala "vědeckou prací". Za se be mohu potvrdit, že vztahy mezi muži a ženami bez sexu existují...

+3/−1
14.7.2012 22:01

perthuis

Re: Aha, takže to vlastně znamená, že celou dobu si něco

R^

0/0
15.7.2012 10:16

Duke___Nukem

Re: Aha, takže to vlastně znamená, že celou dobu si něco

spis si vubec nepochopila,o cem cela tahle dizkuze je :-)

+1/−1
15.7.2012 13:35

Atenka

lidi se liší od zvířátek

Líbí se mi třeba můj šéf, ale do postele bych s ním nešla, protože si své práce vážím a za to mi to nestojí.

Sestry manžel se mi hodně líbí. Myslím, že já jemu taky. Ale v posteli spolu nikdy neskončíme, to je jasné.

Mám dva velmi dobré kamarády, bývalé spolužáky, s rodinami jezdíme na dovolené a několikrát do roka chodíme na pivo. I kdyby ta myšlenka na společný sex někdy vznikla (jasně že to napadne asi každého, jsme normální), tak to prostě nikdy neuděláme. Naše přátelství přežilo víc než 20 let, mezitím jsme vystřídali několik vztahů, máme děti. Chlapa na sex nebo manžela seženu v pohodě, opravdový kamarád je vzácnost. Jsme natolik soudní, že bychom něčím takovým jako je sex neohrozili naše přátelství. A pokud to má paní redaktorka jinak, tak je mi jí líto.

+11/−1
14.7.2012 20:03

faiva

Re: lidi se liší od zvířátek

Tyhle případy, kdy lidi od sblížení drží vidina velkého průšvihu (a za jiných okolností, třeba kdyby se potkali za svobodna, by si spolu klidně začali) zas asi ale nebyli úplně na mysli, ne?

0/0
14.7.2012 22:53

Atenka

Re: lidi se liší od zvířátek

No já nevím, mě myšlenka na sex třeba probleskne třeba i o kamarádce a to jsem zaručeně heterosexuální. Co se mi honí hlavou, to moc ovlivnit nemůžu. Co ve skutečnosti udělám, to ano. Jsou lidé, kteří myšlenky na sex nemají nikdy, ani s muži, ani s ženami. Jsou tací, co je myšlenky na sex napadají poměrně často (třeba mě). 

Pokud je někdo pro mne atraktivní, tak mi ta myšlenka mrška hlavou pochopitelně problikne. Neznamená to ovšem, že se vrhám na všechny pohledné muže okolo sebe.

Článek byl o tom, jestli spolu mohou muž a žena kamarádit a neskončit v posteli. Pochopitelně mohou, je to jen otázka volby. 

Pokud by byl článek o tom, že jsou-li spolu o samotě dvě osoby, které se navzájem přitahují, tak spolu mohou skončit v posteli bez ohledu na to, zda to původně plánovali. To by byl ale objev přímo na nobelovu cenu. :-)

+4/−1
14.7.2012 23:39

faiva

Re: lidi se liší od zvířátek

Tak jasně, že myšlenky na sex obecně může v určitých souvislostech vyvolat cokoli. Měla jsem na mysli případy, kdy jde potenciálně o člověka, se kt. by k sexu pravděpodobně došlo (resp. nebyl by to žádný problém), pokud by nebyly nějaké silnější vnější brzdy. Tedy např. sex  mi může připomenout i postava nějakého muže, ale pokud to nebude můj typ, tak bych po něm konkrétně nijak netoužila.:-)

0/0
14.7.2012 23:59

Tahle_zeme_neni_pro_poctivy

Re: lidi se liší od zvířátek

chudaci kamaradi

0/0
1.8.2012 12:33

Banjo Banjo

Blbost

Je to blbost. A to říkám z praxe nejen vlastní, ale i mnoha známých.

+1/−1
14.7.2012 19:30

Duke___Nukem

Re: Blbost

samohana se nepocita  :-P

0/0
15.7.2012 13:59

plesingr

platonicka laska

jako casto v tomto serveru, informace a zavery jsou nespravne. laska, jako takova je neco uplne jineho nez zamilovanost,ktera je eroticka.Muzeme milovat sveho psika,svou vlast,nebo umelecke dilo atp.Zamilovanost je fisycka potreba jit do postele a je to prvni faze vztahu mezi muzem a zenou. tato faze se muze vyvinout do lasky, ktera muze byt casto bez sexualnich potreb.zamilovanost je docasna a kdyz se nevyvine v lasku, tak vztah vetsinou konci. lide v lasce jsou ti ,co jsou spolu dlouha leta i kdyz bez casteho sexualniho styku.priste,udelejte spravny vyzkum nez uverejnite blabol.;-O

0/0
14.7.2012 15:07

Duke___Nukem

Re: platonicka laska

nejaky sexuolog amater...:-P

0/0
14.7.2012 18:39

_m-

Re: platonicka laska

no, ty taky nebudeš odborník přes lásku

+2/−1
14.7.2012 19:16

Duke___Nukem

Re: platonicka laska

a on nekdo takovy existuje...8-o

0/0
14.7.2012 19:22

_m-

Re: platonicka laska

No jeje - na internetu takždej druhej. Víc odborníků než na lásku je jen na fotbal a výchovu cizích dětí.

0/0
14.7.2012 19:53

Duke___Nukem

Re: platonicka laska

ani do jednoho jsem se nikdy nepasoval.A na rozdil od spousty zdejsich kolegu si nevymyslim ani vztahy ani majetky..:-)

0/0
15.7.2012 14:07

jan.banos

Všichni jednou skončí v posteli

Penis pouze na vymočení opravdu nepotřebuji.

Proč tedy nedělat to, co je příjemné.

0/0
14.7.2012 6:21

fiumicino-cz

Není to mýtus

Říká se tomu kamarádství s výhodami.

+1/−1
14.7.2012 2:50

Monte Walsh

Kalousek...

...a ostatní ministři financí by měli pokrátit peníze na výzkum,když vědci mají čas a finance bádat nad takovýma pitomostma.

+2/−1
14.7.2012 0:22

Duke___Nukem

Re: Kalousek...

ti jsou ale britsti...;-D

0/0
14.7.2012 7:56

Lípa srdčitá

Už si to přiznejte,

že prostě sex a nevěra světem vládne. Kamarádství, nebo teda opravdu přátelství, takové to pevné, důvěrné, skončí jednou v posteli.

0/0
13.7.2012 21:47

Duke___Nukem

Re: Už si to přiznejte,

ale treba vznikne novy zivot  ;-D

0/0
13.7.2012 22:59

Nahodicka

Re: Už si to přiznejte,

...8-o tak to je mi líto, že jste nezažila opravdové kamarádství.... mám mnoho kamarádů u kterých vím, že se jim asi líbím  oni se líbí mě. Nicméně mám svého manžela, mám ho ráda a nikdy bych už z úcty k tomu, co jsme spolu prožili a protože si ho vážím, nezahodila náš vztah tím, že bych skočila s nějakým kámošem do postele a je mi jedno co zjistili vědci. U protějšků kamarádů je to podobné, mají vztahy a můžeme mít k sobě zvájemné sympatie, ale i oni mají svou stanovenou hranici. Nejsme snad jak říká jedna moje kamarádka "zviřatka", která se neumějí ovládat... nechápu lidi, kteří se musí s každým vyspat.

+1/−1
14.7.2012 22:08

Vlk-Gabriela

Žádný mýtus, ale pravda

Nevím, ale článku nevěřím. Dva lidé stejného pohlaví spolu mohou mít i pouhý kamarádský vztah a ne intimní. Můj přítel se kamarádí s hodně lidma i ženského pohlaví a nikdy s nimi neskončil v posteli.

+3/−1
13.7.2012 21:03

Duke___Nukem

Re: Žádný mýtus, ale pravda

treba je tajnustkar a introvert...:-P

+3/−1
13.7.2012 21:08

Vlk-Gabriela

Re: Žádný mýtus, ale pravda

My spolu máme nádherný vztah založený na lásce a toleranci. Jinak přítel je k lidem spíše otevřenější, což se o mě říci nedá, ale mám je také ráda.

0/0
13.7.2012 21:14

Duke___Nukem

Re: Žádný mýtus, ale pravda

tak vam preju vse nejlepsi  R^V

0/0
13.7.2012 21:16mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.