Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Příběh Lídy: Přítel se nedokáže postavit čelem k tomu, že máme dítě

Přítel dítě nikdy nechtěl, já ano. Narodil se nám syn. Já se starám, on občas pomůže. Jenže já to takhle nechci. Chci fungující rodinu s normálními běžnými starostmi. Teď jsem na všechno sama. Peníze mi nedává a pomůže, jen když se mu to hodí. Jak budeme situaci do budoucna řešit, neví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

opportunity

Stejná fotka,

jako u miminka, co zemřelo na fesťáku. Trochu prohrabejte databáze.

0/0
9.7.2012 22:05

venecek.nebo.rakvicku3

Milá Lído....

Jsi pitomá. Ale nezoufej, nejsi v tom sama. Holek stejně hloupoučkých a naivních je cca 50%.

0/0
7.7.2012 17:59

AlBunda

má co chtěla,ne?

tak o co jde

+1/0
6.7.2012 23:03

KatPet

Dítě od začátku nechtěl tak co ta blbka čeká?

+1/0
6.7.2012 10:53

EU Man

A co tu sakra brečíš?

Zase jedna slepice, co si nabila zobák....Věděla jsi, že dítě nechce? Věděla...Tak co tu teď sakra řešíš...:-/

0/0
5.7.2012 7:39

opportunity

Re: A co tu sakra brečíš?

Biologie je silnější, než rozum. A většina žen dítě chce - je to normální od přírody. Bohužel mužů na výběr už tolik evidentně není.

0/0
5.7.2012 8:20

Hroznej puberťák

Re: A co tu sakra brečíš?

Mužů je v mladém věku o pár procent více než ženských, teprve časem se to začne otáčet, neb umírají dříve a častěji. Takže není pravda, že by nebylo na výběr. Že se na každou nedostane princ na bílém koni? Aby taky jo, když zdaleka každá není princezna. Tenhle příběh je naopak krásným případem, kdy to vyšlo tak, jak to má být - blbka si našla blba.

+1/0
5.7.2012 8:24

opportunity

Re: A co tu sakra brečíš?

Nemyslím kvantitu, ale kvalitu. Bohužel 99% žen dítě chce, ale starat se o dítě chce tak 70% mužů, a dělá to ještě méně.

0/0
9.7.2012 22:06

Hroznej puberťák

Re: A co tu sakra brečíš?

To asi ano.

0/0
10.7.2012 7:48

Host84

Lído, Lído ....

Lído, Lído .... Možná je váš přítel "nezodpovědný" (protože s vámi měl nechráněný sex, i když věděl, jak moc dítě chcete a on ne a muselo mu být nad slunce jasné, k čemu dojde :-) a možná opravdu není rodinný typ (prostě děti nechce, no a, to je snad každého volba?). Nebo ho  možná ho prostě jenom nebavilo poslouchat váš nátlak a "tak vám udělal radost " .... ale to je přece jedno.

Že dítě nechce jste věděla. A NAIVNĚ SPOLÉHAT na to, že ho miminko změní, až ho uvidí, až se narodí . ... Měla jste se poradit před tím, než jste prášky vysadila - jistě by vám nikdo neřekl, ať do toho jdete (a nebo když, tak na vlastní riziko, že zůstanete sama). Teď je čas přestat se chovat jako chudinka, dítě máte, o to se postarat musíte, tak se starejte => nehažte ho na krk rodičům a přestaňte uhánět přítele a prostě buďte mamkou :-) To zvládnete (rozhodně nejste ani první, ani poslední).

+1/0
4.7.2012 12:27

sillogism

No nejsi mrcha, ale...

...chováš se tak. Myslela jsi jen na sebe, v tom jste s přítelem stejní. Pořád mluvíš o tom, že neví, co chce, ale sama jsi se ho nesnažila pochopit. Tvrdíš, že se nedokáže postavit k vašemu dítěti, ale stejně jsi se ty nedokázala postavit k vašemu rozdílnému pohledu na budoucnost. Když jsi chtěla dítě, měla jsi se s přítelem férově rozejít a najít si někoho jiného, kdo bude tvoje touhy sdílet. Neříkám, že on není sobec nebo srab, ale ty jsi na tom minimálně stejně a svojí situaci jsi si zavinila sama. Navíc tím bude strádat i tvoje dítě, protože díky tvému pohledu na svět asi nikdy mít fungující rodinu nebude.

+2/0
4.7.2012 10:48

ntarka

"odbornice-psycholožka"

Alex Doležalová je opravdu ta pravá, která může někomu radit...sama je naprosto neschopná ohledně výběru partnera.

+1/0
3.7.2012 19:59

BajnyPhoenixIV

Re:

Jak to víš?

0/0
4.7.2012 8:05

ufonek007

Re:

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/44768/alex-dolezalova-byla-jsem-mlada-naivni-a-zamilovana-do-starsiho-chlapa.html

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/44767/jxd-dopis-pro-alex.html

Tak od téhle bych si fakt nechal radit. Pipina jak vyšitá. Ani jsem neměl sílu to celý dočíst až do konce.

0/0
4.7.2012 12:58

Hroznej puberťák

Re:

No jo, no, pinda, co použije známého páprdu jako výtah ke kariéře, to není nic nového...

0/0
4.7.2012 13:07

ufonek007

Re:

http://ona.idnes.cz/novinar-jxd-se-ozeni-miluje-hlavne-jak-vypadam-rika-jeho-alex-prw-/spolecnost.aspx?c=A090819_183300_ona_ony_jup

hmm eště horší než jsem si myslel ;-D

0/0
4.7.2012 13:20

opportunity

Re:

Ale vydělávat si knížecími radami může.

+1/0
5.7.2012 8:22

Cévní chirurg Řehoř

Proč by se měl přítel postavit

čelem?

0/0
3.7.2012 14:02

Hroznej puberťák

Re: Proč by se měl přítel postavit

V zásadě, pokud je mu 40, není úplně nepravděpodobné, že má čelo až na zátylek, tudíž je pak vlastně jedno, jak stojí :-P

+3/0
3.7.2012 14:14

barbora111

Muži by měli umět přijmout odpovědnost

Pokud partner o vysazení prášků věděl a nechránil se, nese plnou zodpovědnost za početí svého dítěte. Ano, to dítě není jen slečny, ale i jeho. Existuje možnost, že slečna partnera o vysazení antikoncepce neinformovala, což beru jako hodně velký podraz a průšvih. V obou případech ovšem platí a mělo by platit obecně, že z postelových hrátek se může narodit dítě a to i v případě použití ochrany. Když jdu s partnerem do postele měla bych si být jistá, že pokud by se náhodou (nehodou) stal otcem mého dítěte budu s tím srozumněna. To samé platí samozřejmě i u pánů. Muži si v posledních letech zvykli přehazovat odpovědnost za antikoncepci na ženy a automaticky předpokládají, že ženy budou zobat prášky. Jakmile holka nechtěně otěhotní je to útok na jejich individualitu a mají zničený život. Bylo by dobré zařadit zpátečku a chovat se odpovědně, už jen proto, že stále více žen antikoncepci přestávají brát (ze zdravotních důvodů). Čest vyjímkám v řadách mužů :-)

+18/0
3.7.2012 13:38

Hroznej puberťák

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

Coby ona čestná výjimka děkuji V

0/0
3.7.2012 13:51

BajnyPhoenixIV

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

Barborko muži nikdy sami od sebe odpovědnost neměli. Pár desítek tisíc výjimek zodpovědněji vychovaných a se zodpovědnější genetickou výbavou v těch stovkách milionů na tom nic nezmění. Právě proto byl v dřívějších dobách společensky úplně výřízený muž,který splodil dítě a nepostaral se o ně. Tehdejší společnost měla nejen stejný názor jako ty,ale i patřičný tlak na muže. Ovšem to Vám feministky úspěšně zničily. Vítej ve 21.století individuality ;-)

0/0
3.7.2012 14:00

barbora111

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

Nejsem si jistá jestli změna přišla s feminismem, skutečně zapálených, agresivních feministech je jako šafránu. Doba se změnila s vybavením domácností (pračky, myčky, žehličky, multifunkční trouby). Ženy najednou nemusí celý den kmitat doma a mohou chodit do práce a, i když toto sousloví nemám ráda, dělat kariéru. Muži  ztrácejí půdu pod nohama a musejí se vyrovnat s faktem, že žena na nich není primárně existenčně závislá. Všimla jsem si, že mnoho mužů tento posun nezvládlo a šlo do čelního protiútoku :-) Přitom drtivá většina žen nechce být ředitelkou zeměkoule, na to nám chybí ctižádost, ale také nechceme být módní doplněk nebo kuchyňská služba. Chceme, aby muž byl mužem a opravdovou oporou. Odmítání odpovědnsti, nezávazné postelové avantýry prezentované kolegům při golfu, vlastnictví super hustého kcháru ani nejlepší squashové rakety  z kluka muže neudělají. Já jsem měla štěstí na muže, který je opravdovým partnerem v pravém slova smyslu, ale dost žen toto štěstí nemělo.

+10/0
3.7.2012 14:24

Hroznej puberťák

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

No, štěstí... Problém je v tom, že takto, jak je to prezentováno, zase uvažuje jen hrstka rozumných žen, žádná "drtivá většina". Zbytek mimo tu hrstku totiž ty normální muže nafrněně přehlíží a pokouší se slovit a předělat ty pávící se "kluky" s hustou kchárou a sqashovou raketou, ačkoliv již od pohledu je jejich předělání jasně marnou snahou, a dopadají pak stejně jako hlavní postava tohoto článku, co si chtěla předělat a připoutat blba pomocí dítěte, případně jako notorické stěžovatelky, jak nikde "nejsou" normální chlapi, ačkoliv nad nimi předtím samy ohrnovaly nos. Leda prdlajs, že by drtivá většina žen byla rozumná a "nebyli" pro ně rozumní chlapi - je to minimálně nastejno, ten poměr blbů a blbek.

+4/0
3.7.2012 14:33

barbora111

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

Asi ano :-) Přiznávám, že znám ženy, které měly přemrštěné požadavky na stav poněženky a společenský status partnera a finálně jim zbyly oči pro pláč, stejně jako znám muže s extrémními požadavky na exteriér partnerky, kteří se ve finále divili, že jejich slunečnice odkvetla a povídat se s ní příliš nedá.

+5/0
3.7.2012 14:43

Hroznej puberťák

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

No, mužů s extrémními požadavky na exteriér partnerky znám víc spíš takových, co se ve finále divili, že je žádná taková nechce ;-D

+5/0
3.7.2012 14:47

barbora111

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

Také znám ;-D

0/0
3.7.2012 14:52

ufonek007

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

Sorry ale když jsme u té odpovědnosti já ji v článku nevidím ani na jedné straně. A řekněme si to na rovinu, sice tu máme feminismus, máme tu emancipaci, ale tím největším průšvihem je konzumní vztah k životu. Ono totiž často se řeší zda jsou lidi od přírody hodní, či zlí, já myslím že jsou hlavně POHODLNÍ. A právě tuhle vlastnost podporuje konzumní přístup celé společnosti. V tom článku to taky není o ničem jiném než o pohodlnosti. Prostě dotyčná si našla nevhodného partnera, z poholdnosti s ním zůstávala, i když ten vztah neměl žádnou budoucnost, a z pohodlnosti si s ním zplodila dítě i když se na dítěti nedovedli dohodnout. A klidně řeknu že co se týče toho vysazení HA a toho že o tom věděl, .. no ne že by to nebylo úplně možné ale věrohodné to příliš není. Většina chlapů se právě tohoto děsí a rozhodně by nějak reagovali. Ano jsou i takové případy, co já vím třeba sousedku zbouchnul černoch, párkrát do roka se přijel podívat jak se jí daří, holka se nechala tahat za nos

+2/0
3.7.2012 14:45

ufonek007

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

prý "je z bohaté rodiny z afriky" ... "jen u nás několik let chudák nemůže najít práci".. "nemůžu to řešit přes úřady, ještě by chudáka deportovali" atd. atd. atd. Prostě skutečně pouze ve výjmečných případech, kdy chlap nic nemá a nikdo ho nemůže donutit se postarat, by mu vysazení HA v případě že nechce dítě nevadilo.

Ale i kdyby to byla pravda, tak to HA se rozhodla sama vysadit aby se dostala právě do situace v které je. A dobře věděla že právě do ní to směřuje. Takže o odpoědnosti bych raději vůbec nemluvil.

+1/0
3.7.2012 14:50

BajnyPhoenixIV

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

No to nejspíš souvisí s odhozenou morálkou. Ta určovala co je akceptovatelné a co ne. Dříve by se muž z članku odsunul na okraj společnosti a dnes ne. Ještě je za hrdinu a za blbku je ta žena.

+5/0
3.7.2012 14:48

barbora111

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

Pravda, společnost je až příliš tolerantní (nebo spíš laxní). Překvapuje mě, kolik ve své i v mladší generaci potkávám mužů, ale i žen, které postinor nebo umělé přerušení těhotenství považují za běžný a zcela adekvátní prostředek k vyřešení problému po selhání antikoncepce. Když mladý kluk argumentuje ve smyslu "kdyby něco, no tak snad půjde na potrat, voe ne", kamarádi ho poklepou po rameni a ujistí, že toto je řešení pro správného borce. Je spousta děvčat, která tyto varovné příznaky nevidí nebo nechce vidět, protože, jak psal ufounek, se jim nechce začít budovat nový vztah s někým jiným.

+3/0
3.7.2012 15:09

BajnyPhoenixIV

Re: Muži by měli umět přijmout odpovědnost

Tak to ja zase mám,byt dobrovolný druhý extrém. On vlastně souvisí s naším společenstvím. Dítě je boží dar a jako takové mu nemůže nikdo brát život. S tím souvisí i morálka. Znásilnění,žena by se neměla vystavovat nebezpečí a to je vždy,když je sama s cizím mužem. Nikdy neví co je to psychopata. Leckdy znásilnil i kamarád a kolega z práce. ( Podobně to mají muslimové,ti v extrémní podobě ženu zahalí at násilník nemá choutky :-) páč pod hábitem může být i stará baba  a ne mladá kočička :-) My žijeme trošku v jiném světě a v ČR poněkud ilegálním :-) Nicméně u nás to rozhodně normální není. Musím říct,že když vidím ty bloudící neštastné dušičky,které neví co by, tak jsem plně spokojen. Nicméně fakt je ten,že jsme byli vedeni k tomu,že budovat hezký vztah je dřina.

0/0
3.7.2012 15:28

bombai

no potěš koště

co jiného také na tento výlev říci. Jen je mi líto toho synáčka, pokud je reálný...to si tedy vyfásl rodiče.

+1/0
3.7.2012 11:41

Gina7

Tak tohle jste prehnali

Dat na hlavni stranku pribeh ctenarky se kterym se sverila v Kavarnicce, bez toho aby byla alespon informovana, je pekna sprostarna.

Ano vidim, ze je tu napsano v ramecku, ze jsou zde i pribehy s Kavarnicky, Kavarnicka je take verejne pristupna, mozna to ma nekde schovane v pravidlech, ze ty pribehy muzou byt pouzity, ale i tak je to silne kafe vzit prakticky nepozmeneny pribez z diskuse, kam se dostane omezeny pocet uzivatelu a hodit to na hlavni stranku idnes.cz.

Chudak pani (at byla jakkoliv hloupa a naivni) ma asi malo problemu, vy jste ji timto pridali dalsi.

Kdyz jste chteli pribeh pouzit, mohli jste ji alespon varovat.

Sbohem dukatky ;-)

+3/0
3.7.2012 11:25

Hroznej puberťák

Re: Tak tohle jste prehnali

Schválně jsem se díval, zda to mají někde v nějakých pravidlech, že to, co kde kdo napíše mohou použít do článků, a nikde jsem nic takového nenašel. Každopádně jestli tak dělají bez byť varování, je to dost velká prasárna - ale vzhledem k celkové úrovni tohoto plátku by mě to ani nepřekvapilo.

+1/0
3.7.2012 13:56

Gina7

Re: Tak tohle jste prehnali

Me to prijde hodne pod uroven. OK - cela rubrika, ze nekdo ma problem a chce poradit a resi se to tady je ponekud uhozena (zase to ale vyvolava zajimave diskuse a o to prece jde), ale do dnes jsem si naivne myslela, ze opravdu nekdo do redakce pise a chce aby se tu propiralo jeho spinave pradlo, pripadne ze si to redakce vymysli jako "modelove pripady", takze proc ne.  Ale takhle to bez varovani opsat s Kavarnicky (to ze zmenim pohlavi ditete to nezachrani) - ptam se - ma to idnes zapotrebi.

0/0
3.7.2012 15:01

Magnumka

Re: Tak tohle jste prehnali

a neni to nahodou jedno?? vzdyt je to stejne anonymni, nikde jsem se nedocetla jeji jmeno a adresu... to muze byt kterakoliv zena na ulici prece... vubec by me to nevzrusovalo...:-/

0/0
4.7.2012 9:02

Gina7

Re: Tak tohle jste prehnali

Pro lidi kteri ji neznaji je to samozrejme jedno, ale kdyz se ale s necim sverim v kavarnicce, nepocitam napr. s tim, ze se to tam precte ten dotycny na ktereho si stezuji. Je velice mala pravdepodobnost ze bude nejaky chlap, ktereho se to tykat, prolezat pribehy v kavarnicce. Pokud je to ale zverejneno na hlavni strance idnes.cz, muze na to narazit celkem snadno a v pribehu se poznat. Stejne tak muze pribeh poznat rodina, znami a podobne a tukat si na celo, proc to pani takhle zverejnuje.

V tomto konkretnim pripadu je jak jsem vycetla pritel cizinec, takze si to asi neprecte, ale u jinych pribehu by se to stat klidne mohlo.

Me by tedy moc nepotesilo, kdyby byl nejaky muj prispevek z diskuse nekde na serveru pro zeny, kde se resi konkretni nekdy dost intimni veci publikovan jako clanek dne na idnes.

0/0
4.7.2012 9:31

BajnyPhoenixIV

Z jiného soudku

Je tady hodně žen,tak se zeptám mimo téma. Vám nechybí kuchyně ? V každém novém bytě je kk a ne kuchyně a při mnoha rekonstrukcich je kuchyň spojená s obývákem. Já mám kuchyň obrovskou a nedovedu si představit,že bych jí neměl.

0/0
3.7.2012 11:01

Hroznej puberťák

Re: Z jiného soudku

A chceš odpověď jen od žen? :-P

0/0
3.7.2012 11:06

BajnyPhoenixIV

Re: Z jiného soudku

Od kohokoli,ale smysluplnou :-)

0/0
3.7.2012 11:07

Hroznej puberťák

Re: Z jiného soudku

Nechybí :-)

+2/0
3.7.2012 11:08

hermína

Re: Z jiného soudku

máme středně velkou kuchyň, na ni navazuje jídelna a obývák je zvlášť. I tak mám občas málo místa. Velké špinavé věci (čištění hromady zeleniny apod.) dělám radši venku.

Zamlada jsem žila na ubytovně s malým kuchyňským koutem v předsíni, ale to pro normální rodinu opravdu není.

0/0
3.7.2012 11:10

BajnyPhoenixIV

Re: Z jiného soudku

No páč já když vařím tak potřebuji místo a navíc než to zklidím,tak je to v kuchyni jak po výbuchu  a nechtěl bych to míst spojené s pokojem.

+1/0
3.7.2012 11:14

Hroznej puberťák

Re: Z jiného soudku

My máme v bytě, kde teď nebydlíme, ale časem asi budem, kuchyň spojenou s obývákem tak napůl - něco přes půlka délky je oddělena příčkou. A žena má představu, že tu příčku vybourám celou a místo ní bude akorát ostrůvek, takže to bude propojené s obývákem celé. Já nevařím, takže je mi to fuk, nicméně mi přijde logické, že nebude zalezlá někde za rohem, když vaří ona. Že to bude náročnější na úklid (zejména jeho frekvenci) je mi celkem jasné.

0/0
3.7.2012 11:21

BajnyPhoenixIV

Re: Z jiného soudku

Takže je to o sociálnosti. Nebýt sama. S tím se moc nepotýkám,nebot jsme tam oba a jeden vaří a druhý dělá pomocné práce :-) A proto potřebujeme i dost místa,nebot zde i trávíme dost času. Pokoje máme zase na úplně jiné činnosti a tam jídlo netaháme.

0/0
3.7.2012 11:27

Hroznej puberťák

Re: Z jiného soudku

No tak "nebýt sama" by pro moji ženu byla asi ta poslední motivace tu příčku zbourat ;-D To když už, je spíš dobré aspoň trochu vidět na děti...

0/0
3.7.2012 11:32

BajnyPhoenixIV

Re: Z jiného soudku

No máte to jiné. Já tyhle moderny otevřených prostor moc nemusím. Doma jeden velký prostor a nejlépe sekce oddělene jen nábytkem, v práci openspace . Já jsem konzervativní člověk a doma mám místnosti oddělené a ve firmě jsem též nechal zbudovat kanceláře místo openspace, i když to bylo krapet dražší.

+1/0
3.7.2012 11:38

Hroznej puberťák

Re: Z jiného soudku

No v práci rozhodně nemám openspace, a pokud by mě do něj někdo chtěl nacpat, odejdu. A doma máme normálně pokoje, ne 100m 1+kk :-) akorát ten obývák s kk mi přijde celkem logický.

0/0
3.7.2012 11:42

barbora111

Re: Z jiného soudku

Pod toto se podepíši, jakmile má člověk děti, je obývák spojený s kuchyní dobrá varianta. Další výhoda je, že v případě návštěvy, nemusí hostitelka odcházet a nevypadne z hovoru.

0/0
3.7.2012 12:04mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.