Ona

Diskuze

Pilulku nebudu, do očí mi nekapej... Co dělat, když dítě odmítá léky?

Existují i šťastnější rodiče, kteří se s podobným problémem nesetkali. Ti ostatní ale dobře vědí, co je za peklo, když dítě v horečce odmítá spolknout sirup a při pomyšlení, že by mu někdo strčil do zadečku čípek, se mění v zuřivého lva. Jak na malého rebela? Zeptali jsme se lékařů i rodičů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Lvy

6. 7. 2012 10:55
Normální je léky nebrat

Bohužel většina lidí si myslí pravý opak a cpe se vším možným a bohužel to cpou i dětem v domnění, že pro ně dělají to nejlepší co mohou. Rv

0 0
možnosti

czechfag

25. 6. 2012 13:58
Já léky celý dětství odmítal..

a teďka v dospělosti jich beru naprosté minimum, jsem rád, že je nepotřebuju a divím se jak do sebe lidi perou prášky, jen protože je něco bolí.

0 0
možnosti

D.B.B:S

25. 6. 2012 13:10
Nechápu tyhle dohady.

0 0
možnosti

hermína

24. 6. 2012 15:17
někdy je to až banální

Moje máma do mě nemohla dostat při němoci prášky typu paralen, penicilin a jiné, protože mi dávala na zapití teplý čaj. Nemocné dítě = teplý čaj. A ten lehce porozpustil prášek dřív, než sem ho zvládla spolknout, byl hořký, lepil se na patro, já se dusila, zvracela a dělala tyátr. Strašně dlouho trvalo, než se přišlo na to, že na zapití je potřeba trochu studené vody. Vlastně do doby, než sem byla dost velká, abych to pochopila a řekla si o to sama.

1 0
možnosti

jjona

23. 6. 2012 4:55
Detske siupy

Uz se delaji ochucene, neni to nejhorsi, pri vzpomince na 80. leta, kdy mi nasi kapal bromexin na kostku cukru a nebo rozmackali penicilin na lzice a ta horka chut, fuj fuj =))

1 0
možnosti

Vlk-Gabriela

22. 6. 2012 23:34
Léčení

Léčit by se mělo přírodní cestou a ne chemií. A nebo by se alespoň mohly pro děti vyrábět tablety a sirupy s příchutěmi. Jenom by bylo třeba je potom před dětmi zamykat, aby se nepředávkovaly.

0 0
možnosti

jjona

23. 6. 2012 5:13
Re: Léčení

Ja jsem v USA a tady ty sirupy chutnaj skvele =) I pro dospele, muzete si vybrat i z prichuti a maji i hezke barvicky, syte cervena, ruzova , fialova, modra, nemam problem dat do 9 mesiciniho sirup strikackou, jeste se olizuje =)

0 0
možnosti

neumisa

22. 6. 2012 23:03
pěkné rady ...

... to té holčičce budou míchat kapky do nosu s přesnídávkou či nutelou? a pak je aplikovat? chtělo by to po sobě občas výplod přečíst ...

1 0
možnosti

překladatel do reality

23. 6. 2012 7:53
Re: pěkné rady ...

S kokainem, po týdnu si bude dávkovat léky už sama :D

3 0
možnosti

culka

22. 6. 2012 19:10
tak koukám,

že vlastně nevím, co je zle.

0 0
možnosti

mimi28

22. 6. 2012 19:05
inijekce

Kdo u nás nepapkal antibiotika dostal prostě penicilinovou inijekci po 14 dnech rozpichane zadele  člověk pilulky miloval... Navíc bych to nehrotila, když má dítě sílu odporovat, tak to přežije nejspíš i bez pilulí ;-)... Ona rýma stejně přejde i bez kapiček do nosu a bolet v krku vás dřív nebo pozdějc přestane i když nekloktáte, nakonec hleny taky odkašláte i bez odkašlávadla a na konec i ten zánět spojivek odezní nakonc sám.... Největší strašák byla asi nemocnice, za nás tam ještě rodiče s dětmi ležet nemohli ... takže asi tak....

1 0
možnosti

azazzelo

22. 6. 2012 17:41
Je to vůbec nutné?

Dobrého dětského lékaře, aby jeden pohledal. Většina lékařů střílí léky od boku, a pak podle toho, která firma se u něj zaháčkovala. Patřím ke generaci, u které angíny a chřipky běžně léčili lékaři Tetracyklinem. Ani nevím jak to vypadalo. Vzpomínám na takový příjemný sladký zelený sirup, ale mohl to být jiný lék. Mám dík tomu špatně vyvinuté druhé zuby. Celý život řeším korunky. Stálo mě to už desetitisíce.

Tak si říkám chudáček, doplatil na mizerně fungující stát co neověřuje léky pro děti. A potkal jsem takových vrstevníků s poškozenými zuby mraky.

No a partnerka jako děcko řešila genetickou poruchu. V Československu na ni neznali léčbu a vlastně vůbec nevěděli o co jde. Tak ji jako léčili se souhlasem rodičů ty největší kapacity. Léčili? Oni si jeli normální seznamovací výzkum, včetně pravidelných odběrů tkání a testů. Parádní mučírna. S léčbou to nemělo nic společného. Navíc rady, které z nich padaly, byly chybné a pacientovi ubližovaly.

Lze snad současným lékařům důvěřovat více?

0 0
možnosti

Toranoko

22. 6. 2012 18:04
Re: Je to vůbec nutné?

Jedina cesta je prevzit svou vlastni zodpovednost za sve vlastni zdravi - k tomu vam lekar (dobry lekar, a hlavne lekar, ktery je otevreny i tomu, co jeste nezna) muze byt vybornym partnerem, ale nic vic (a taky nic min). Leky jako takove nejsou v drtive vetsine pripadu potreba, rozhodne ne v takovem mnozstvi a takto chronicky. Ale kazdy at se rozhodne sam - ma volbu.

0 0
možnosti