Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Neočkované chrání očkovaní. Ale když onemocní, může to skončit smrtí

Třicetiletá Lenka odmítá svou malou dceru očkovat a tvrdí, že navzdory tomu je její Vendulka zdravá jako rybička. Podle Státního zdravotního ústavu to ovšem může být jen díky tomu, že v Česku je vysoký počet očkovaných dětí, takže se zde nešíří žádné vážné choroby jako jinde v Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Až její dcerka bude umírat,

bude řvát v telce jak husa a prosit o peníze na její záchranu. :-(

0/0
23.6.2012 12:53

Homer Simpson The Best

Udělejte si názor sami

Zde si můžete přečíst konkrétní příběhy rodin a jejich zkušenosti s neočkováním:

http://www.vaccineinjury.info/results-unvaccinated/personal-stories.html

0/0
19.6.2012 18:53

DanielaE

Re: Udělejte si názor sami

Opět se bavíme o neočkovaných dětech v přeočkované populaci. To, že tam píše nějaká máma o tom, že léčí 40 stupňové horečky kojením a přikládáním na kůži, a že jí to dítě ještě neumřelo, je hezké, ony všechny děti skutečně na chřipku neumírají, ale furt je to co kdyby. Ale jet s neočkovaným dítětem do Afriky, well, to by pak byla asi "legrace". To aby se matka ukojila, až mu bude léčit TBC. Nebo stačí se porýt na zahrádce a najít si nějakou Clrostridii.... Na dětskou obrnu je taky dobrý "snuggling", to se to pak vyléčí samo... Bóže...

0/0
29.6.2012 0:40

DanielaE

To by se MUDr. Raška divil...

+1/0
15.6.2012 1:01

DanielaE

Re: To by se MUDr. Raška divil...

jen z úryvek z: http://www.quido.cz/osobnosti/raska.html

"Má obrovskou zásluhu na likvidaci pravých neštovic, jedné z nejhorších infekčních chorob, na kterou zemřelo dle odhadů 300 - 500 milionů lidí. Byl jednou z hlavních osobností celosvětového programu boje proti této nemoci. Program vymýcení této choroby existoval již od roku 1958, avšak jeho výsledky byly naprosto nedostatečné. Prof. Raška vymyslel úplně jinou koncepci. Následně musel tuto metodu prosadit v rámci Světové zdravotnické organizace, zpočátku chyběla důvěra. V roce 1967 ale prosadil její uvedení do praxe a k poslední přirozené nákaze pravými neštovicemi došlo v říjnu 1977."

+5/0
15.6.2012 1:10

DanielaE

Re: To by se MUDr. Raška divil...

Pokr:

Takže, před očkováním zemřelo na pravé neštovice 300 - 500 mio lidí.... po důsledném proočkování celého světa je tato nemoc vymýcena .... takže milé neočkovací maminky a neočkovací tatínkové - vaše dítě nezemře na pravé neštovice, svého času "mor", jen díky tomu, že je světová populace proočkována. Kojení proti pravým neštovicím asi FAKT nezabíralo, neb dříve se kojilo zcela přirozeně jak dlouho to šlo. Že by homeopatie? Celkové pročištění organismu nějakýma kapkama, za které si šarlatán účtuje několik set Kč? Či jste tak medicínsky erudovaní, že jste schopní vyléčit pravé neštovice (jen kupříkladu) sami? ... Mimochodem, díky tomu se už proti pravým neštovicím neočkuje....

+5/0
15.6.2012 1:12

_brambor_

Re: To by se MUDr. Raška divil...

Tak mě je třeba úplně ukradený jestli umřelo 300-500 indů, afričanů, nebo asiatů na neštovice. To je jejich problém. Co s tím má evropa co dočinění?

0/0
16.6.2012 15:47

iVčera.iDnes.iZítra

Re: To by se MUDr. Raška divil...

Jakože v Evropě pravé neštovice nebyly? 8-o

+3/0
16.6.2012 16:15

DanielaE

Re: To by se MUDr. Raška divil...

Já se moc omlouvám, skoro nikdy nenadávám, ale co jsi ty bramboro za blba?

Neštovice samozřejmě byly i v Evropě, pro blby.... Nejdříve však byly vymýceny právě v Evropě a v USA, ale stále a) zůstalo riziko nákazy b) na něj umíraly miliony mimo tyto regiony, pročež lidi, kteří jsou lidmi, tudíž jim záleží i na "malejch černoušcích" se rozhodli, že když je to tak snadné, vymýtit tuto nemoc všude, že by se to mohlo udělat, a tím i zachránit "zadek" blbům jako ty....

+4/0
17.6.2012 0:21

ja_je_nekdo_jiny

Re: To by se MUDr. Raška divil...

Přečti si, pologramotná bramboro, román Nana od Emila Zoly. Je to o kurtizáně, to by tě mohlo bavit, a v závěru i o neštovicích. Potom už nikdy tuhle kravinu nenapíšeš. Napíšeš sice nejspíš spousty dalších, ale člověk holt nemůže chtít všechno.

+1/0
17.6.2012 1:48

iVčera.iDnes.iZítra

Re: To by se MUDr. Raška divil...

S literaturou na něj nechoďte, zemák je rád, když si přelouská příbalový leták, aniž by uměl informaci z něj vyhodnotit. Kdyby si přečetl pár děl světové literatury, tak by se mu otřásl svět, páč by zjistil, že spousta autorů psala i o nemocech, které dnes už v Evropě skoro neznáme - a přitom jim samotným velmi zasáhly do života. Zemáku, zkus třeba Kouzelný vrch od Manna, Dámu s kaméliemi od Dumase (inspirací mu byl skutečný osud Marie Duplessis) nebo Dusím se ve vlastní šťávě od McDonaldové (TBC); Už zase skáču přes kaluže (poliomyelitis) jsi snad aspoň viděl. No a až budeš v rozjezdu, zkus si přečíst, kolik dcer Marie Terezie (včetně snachy, ženy Josefa II.) zemřelo na pravé neštovice. Pro začátek by to stačilo.

+1/0
17.6.2012 7:01

captain cook

Re: To by se MUDr. Raška divil...

podle nesmyslu, ktere tu placas to vypada, ze to dost dobre nezapaluje tobe. Ohanet se romanem, fikci v diskuzi, kde jde o vedecka fakta je hodne smesne. To je stejne jako se ohanet Cervenou Karkulkou v diskuzi o bezpecnosti turistu.;-D

Nevzdelany a neinformovany brambor, komu " je třeba úplně ukradený jestli umřelo 300-500 indů, afričanů, nebo asiatů na neštovice" dokazuje, ze si nevidi ani na spicku nosu. On ani ty si neuvedomujete dopad nekontrolovane epidemie ockovatelnych nemoci v rozvojovych zemich na cely civilizovany svet.

V dobe snadnych intra i interkontinentalnich leteckych cest je mozne prenest nakazu z jednoho konce sveta na druhy behem 4 dni. Staci jeden nakazeny kontakt v letadle/ na letisti nekde v Africe ci hotelu v Asii a je na epidemii zadelano. Viz treba prenos SARS (neskonale mirnejsi nez treba nestovice) z Hong Kongu do 37zemi. Zabijel dlouho po tom i v Kanade.

+1/0
17.6.2012 7:15

captain cook

Re: To by se MUDr. Raška divil...

promin, omlouvam se, prevzal jsem si, ze nadavas Daniele, ze je pologramotna brambora a ze stojis za bramborem.

Nicmene stojim za tim, ze romany nejsou dukazem v diskuzi, kde jde o vedecke poznatky. Roman ma skutecne vahu asi jako ta  Cervena Karkulka; zajimavy ale ne dukazny.

+1/0
17.6.2012 7:19

iVčera.iDnes.iZítra

Re: To by se MUDr. Raška divil...

Na druhou stranu člověk by měl být trochu sečtělý - když nic jiného, tak mu to kapku rozšíří obzory. Je tu dost biografických děl, kdy autoři popisují, jak jim změnila život nemoc, která už je dnes takřka vymýcená. Jsou to konkrétní příběhy konkrétních lidí.

+1/0
17.6.2012 8:05

ja_je_nekdo_jiny

Re: To by se MUDr. Raška divil...

Po přečtení onoho románu čtenář už nikdy nezapomene, že pravé neštovice se vyskytovaly i v Evropě. Ne nadarmo je Émile Zola řazen k naturalistům. Nenapadlo mne, že by se můj příspěvek dal pochopit i jinak.

+2/0
17.6.2012 9:34

Homer Simpson The Best

Re: To by se MUDr. Raška divil...

A ten mor se vymýtil jak? Také pomocí očkování? ;-D

0/0
18.6.2012 19:18

iVčera.iDnes.iZítra

Re: To by se MUDr. Raška divil...

8-o Když máte takový všeobecný rozhled, tak bych nečekala, že netušíte, že existují infekční nemoci, proti kterým očkování není. Mor, borelióza nebo třeba syfilis, kapavka... Zabírají antibiotika, ale bacha - musí se přijít včas, jinak máte smůlu. Takový Kléma by vám mohl povyprávět, jaké mu syfl způsobil potíže.

Ještě bych dodala, že hygiena a antibiotika znamenaly pokrok. A obrovský. Ale ani ony často neuchránily přeživší pacienty před nepříjemnými následky. Očkování jako prevence je prostě lepší než řešení následků, pokud to dokážete pochopit.

+1/0
18.6.2012 20:20

Homer Simpson The Best

Re: To by se MUDr. Raška divil...

Cílem mého příspěvku bylo upozornit na skutečnost, že nemoci mizí i z jiných důvodů než očkování. Kdyby byly v minulém století morové epidemie a vymyslelo by se proti moru očkování, tak věřím, že všichni tady budou tvrdit, jak mor byl vymýcen právě DÍKY OČKOVÁNÍ. Nicméně morová epidemie tady řádila před skoro tisíci lety, očkování nebylo, a taky pak epidemie z jiných příčin ustala. Zajímavé, že? Ale klidně si věřte, že pravé neštovice byly vymýceny JEN A JEN DÍKY OČKOVÁNÍ ;-)

0/0
19.6.2012 18:57

iVčera.iDnes.iZítra

Re: To by se MUDr. Raška divil...

Vážený, věřte si čemu chcete, ale nešiřte prosím dál své bludy. Neštovice by se v současné době jistě daly léčit silnými antivirotiky (na tom by se asi farmafirmy nenapakovaly, viďte?), ale bohužel by se nedalo zabránit komplikacím (znetvoření, slepota).

Zajímavé je vaše srovnání s morem - tyto dvě nemoci mají totiž rozdílný způsob přenosu, ale co vám budu povídat, to vy přece určitě dobře víte... Krom toho neštovice byly eradikovány. Mor ne. Můžete mně říct proč?

+1/0
19.6.2012 21:09

tanker d

Re: To by se MUDr. Raška divil...

to je hezké že vám to připadá tak veselé, méně veselé je, že nemáte ponětí, jaký je rozdíl mezi bakteriemi a viry... ovšem udivuje to někoho? nejspíš ne... :-)

+1/0
18.6.2012 20:47

peto30

Klamstvá a demagógie

V Európe najväčšia epidémia osýpok za ostatné roky bola v Bulharsku 2009-10. Ochoreli biedne cigánske osady, 71% chorých bolo plne OČKOVANÝCH!

Vo Francúzsku zomrelo 6 osôb na osýpky z 65 miliónov

obyvateľov. Toto je vraj vážny problém? V európskych nemocniciach na chyby a na PODVÝŽIVU zomierajú státisíce ľudí podľa štúdie ESPEN. To je skutočný problém!

Osýpkami sú najviac ohrození adolescenti a dospelí (15-30r) a francúzska vláda sa snaží ich zaočkovať, lenže menej sa už hovorí o tom, že títo ľudia už v detstve očkovaní boli. Vakcína robí presne toto - odsúva ľahké detské ochorenie do veku puberty a dospelosti, kedy je omnoho ťažšie. Aj v ČR máte epidémiu mumpsu v Ústecku, ochoreli ZAOČKOVANÍ adolescenti.

A pokiaľ ide o kolektívnu imunitu, to už hraničí s náboženskou dogmou, pretože ju nikto vedecky nepreukázal a ani to nefunguje. Vakcína totiž vytvára menej kvalitné a menej trvácne protilátky než prekonanie ochorenia, a boli už epidémie v prakticky 100% zaočkovaných populáciách.

+3/0
14.6.2012 13:03

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Klamstvá a demagógie

Zkuste si překonat tetanus - to budete koukat, jak se vám vytvoří kvalitní a trvanlivé protilátky... Nebo až pojedete do země se zvýšeným výskytem vztekliny, tak si hlavně nenechejte vpíchnout žádný jed, kdyby vás náhodou pokousalo nějaké zvíře. On je totiž popsán jediný případ, kdy člověk přežil rozvinutou nákazu vzteklinou. A propos jak si vysvětlujete, že v některých zemích je vysoký počet nakažených zvířat, zatímco u nás se vzteklina prakticky nevyskytuje? Dám vám dvě možnosti: a) zvířata (z divoce žijících především lišky) byla plošně očkována; b) zvířata byla poučena o zásadách hygieny a přijala je za své. Tak si totiž odpůrci očkování vysvětlují ústup infekčních nemocí - stačila k tomu prý pouze lepší hygiena.

Jinak, vážený, nejde jen o zbytečná úmrtí (maligní difterie má až 50% úmrtnost), jde také o to, že prodělání nemoci naplno po sobě může zanechat (a zhusta taky zanechává) velmi nepříjemné následky - např. poliomyelitis, ale také spála, zarděnky, TBC...

+7/0
14.6.2012 16:37

jjona

Re: Klamstvá a demagógie

Tak zaprve, nikdo nikdy netvrdil, ze ockovani chrani 100%, ale pohybuje se to kolem 80-90%, proto je proockovanost dlasi dulezity faktor, aby se nemoci nesirily. Na Ustecku se obejvily prisunice jak pisete, byly to lide naroznei na zacatku 90 let a ted nevim presny problem, ale psalo se o tom , ale bud se tento rok neockovalo z nevim jakeho duvodu a nebo se nedostlay vsechny davky. Nebylo to tak, ze nakazeni byly vsichni radne ockovani. Nejvetsi hrozbou je to u adolestentu a mladych lidi, ale take tehotne zeny. Pro  nenarozne dite je tezke poskozezni, pokud matka prodela nestovice, splanicky a  ostatni detske nemoci. Proto se ockuje, aby tehotne nebyly temto nemocem vystaveny. A kolega uz tady napsal, vytvorte si protilatky proti tetanu, zakrtu atd, nehlede na to, ze takove nestovice jsou i treba pro rocni dite hodne zavazne onemocneni. KOlektivni imunita je prokazana, diky proockovanosti zcela vymizeli prave nestovice, nemely se kam a jak sirit.

+2/0
14.6.2012 20:12

captain cook

Re: Klamstvá a demagógie

nejvetsi hrozbou pro tehotne nejsou priusnice, ale zardenky, ktere zpusobuji tezke telesne prip. dusevni vady na nenarozenem diteti.

Priusnice v dospelosti jsou nejvetsi hrozbou pro muze - mohou zapricinit sterilitu.

+2/0
16.6.2012 7:10

jjona

Re: Klamstvá a demagógie

ale i  nestovice, sesta nemoc..vetsina detsky onemocneni jsou pro tehotne nebezpecne. JInak s tou sterilitou mate pravdu.

0/0
16.6.2012 14:32

JeFFik

Re: Klamstvá a demagógie

Tvá statistika je totální demagogie!!! Když budu mít vzorek 1000 lidí z toho 990 bude očkovaných a10 neočkovaných a pak celkem 30 osob onemocní. 20 z těch nemocných bude očkováno tj. 66%, a jen 33% bude neočkovaných, že? Ale že vlastně onemocněli úplně všichni neočkovaní je v této statistice poněkud skryto! :-P Rv

+5/0
14.6.2012 22:23

_brambor_

Re: Klamstvá a demagógie

To je holt ošemetnost statistik.;-D

+1/0
14.6.2012 22:35

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Klamstvá a demagógie

Ošemetnost statistik spočívá v myšlenkové nedostatečnosti těch, kteří si takové statistiky přečtou a neumí je interpretovat.

+7/0
15.6.2012 15:38

pesimistka7

Re: Klamstvá a demagógie

R^    (;-))

0/0
15.6.2012 21:28

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Klamstvá a demagógie

Zdravím...taky vás zemák baví? :-)

0/0
16.6.2012 16:23

pesimistka7

Re: Klamstvá a demagógie

Ale jo...;-)

 Horší je, koliik "zemákovitých" dostává prostor v médiích, bez odborné protiváhy...:-/

+1/0
17.6.2012 18:42

karionnn

Migrace cizinců

z třetího světa, cestování, studijní pobyty sebou přináší i tyto, v Evropě již skoro vymizelé nemoci. Ať si každý rozhoduje o zdraví sám, ale pokud odmítne očkování a onemocní, měl by se větší mírou podílet na financování léčby, tak, jak to je běžné v západním světě, kde si pořád někdo hledá vzory.

+1/0
14.6.2012 8:51

captain cook

Re: Migrace cizinců

v zapadnich statech se ockuje

+2/0
14.6.2012 16:41

bigmastersabre

NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

VEŘEJNĚ SI VSTŘÍKNĚTE VŠECHNA OČKOVÁNÍ, KTERÁ MAJÍ DĚTI DOSTAT

Doopravdy věříte tomu že v

PŘÍRODĚ se stala CHYBA, když jsme se nenarodili s vývodem kanily pro

nepřetržitý příjem toxických chemických látek?

http://www.jajsem.com/neurochirurg-ma-vyzvu-pro-fanatiky-ockovani-verejne-si-vstriknete-vsechna-ockovani-ktera-maji-deti-dostat/

+2/0
13.6.2012 16:45

mystery

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

přírodě se jistě nestala chyba, že jsme se nenarodili s kanylou. Pokud tedy chcete být naprosto přírodní, musíte přijmout fakt, že vaše dítě po nakažení se některou z nemocí na kterou není očkováno zemře, nebo bude trvale poškozeno. Pokud jste na to připraven, nepotřebujete nejen kanylu, ale ani lékárny, antibiotika atp. Já na to připraven nejsem a hodlám tomu všemi dostupnými prostředky bránit.

+10/0
13.6.2012 17:22

_brambor_

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

Proč by se mělo nakazit?

+2/0
13.6.2012 21:06

jjona

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

Protoze dite si cuca prsty, do vseho rype, omatla, zakopava, rozbiji si kolena atd atd. Takze vyhnout se nemocem je takrka nemozne, pokud dite nehodlate drzet v bubline.

+4/0
13.6.2012 21:50

_brambor_

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

Nesmysl. Absolutní nesmysl. To, že se dítě beočkuje zdaleka neznamená, že se něčím nakazí jak je to často předkládáno. Bez ohledu an to, že si strká prsty do pusy

+2/0
13.6.2012 21:57

jjona

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

No a jak se treba prenasi cerny kasel? Kapenkami, kde se bacil drzi 24hod mimo hostitele, sahne vam na nakupni vozik, kde nekado prsknul a pak do pusy, a stejne tak, jako kdyz se hrabe v hline (riziko tetanu). Vy urcite nemate deti, jinak byste tahle nemluvil. To , ze o tom nelsysite je, ze vetsina naroda je normalnich a deti ockuje, proto o tech nemocech uz neslysite, i kdyz jsou bezne k "dostani"

+4/0
13.6.2012 22:01

glumik5.0

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

To , ze o tom nelsysite je, ze vetsina naroda je normalnich a deti ockuje, proto o tech nemocech uz neslysite, i kdyz jsou bezne k "dostani"

Jak je možné, že jsou nemoci běžně k dostání, když  vetsina naroda je normalnich a deti ockuje.

Trošku oxymóron, není-liž pravda.

0/0
14.6.2012 0:02

jjona

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

Takze ti neockovani chteji parazitovat  na proockovanosti, tudiz je neprimo ockovani chrani. Takovy smrtelny tetanus preziva v hline. Ne pokazde je k prenosu potreba z cloveka na cloveka. Nehlede na to, ze pristehovalci z byvaleho SSSR sebou prinasi i prave zminovane treba cerny kasel, TBC atd atd, takze rizko por neockovaneho jedince rapidne roste.

+3/0
14.6.2012 1:03

glumik5.0

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

Mno, parazitismus je jiný, i když blízký, princip.

A proč má neočkované dítě podstupovat riziko následných komplikací po očkování?

0/0
14.6.2012 8:30

jjona

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

Neockujte si, ale nedavejde sve dite do skoly a jinych kolektivu, kde by bylo hrozbou pro ostatni deti. Ockovani nechrani 100% ale na 80-90%. Takhle je to v USA, NEmecku i jinych zemi, je to na vasi vuli, pokdu chcete deti ucit doma  a stranit je kolektivu.

+2/0
14.6.2012 15:13

glumik5.0

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

Já vás NENUTÍM ne/očkovat.

Vy mne NENUŤTE ne/očkovat.

+1/0
14.6.2012 8:32

dohnal

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

V pořádku, braňte se a klidně si tu kanylu zaveďte.. sobě i svým dětem. Odrazovat Vás od toho nebudu. Nám ostatním to ale nepřikazujte. V

0/0
14.6.2012 0:43

IfčaX

Re: NEUROCHIRURG MÁ VÝZVU PRO „FANATIKY OČKOVÁNÍ“

Tu "výzvu" jsem tak nějak úplně nepochopila. Většině "fanatiků očkování" všechno už v průběhu jejich života vstříknuto bylo. Proč si to mají vstřikovat ještě jednou  a ještě k tomu veřejně?

+3/0
14.6.2012 16:11

jjona

Pryc s touhle modou

Dneska je nebezpeci  Doktorem podle internetu' a pokud se tim nekdo necha pohltit, je to nestesti. Nova protiockovaci vlna je naprosty blud, ktereho se chytli hloupi lide. Pri miliardach podanych vakcin se objevuje minimum vedlejsich ucinku. Teplotu nepocitam, protoze to neni nebezpecne, ani otok po vpichu, ani psychicka ujma ditete. Autismus ockovani nezpusobuje. To si jen nekdo chtel udelat karieru, prokazalo ze, ze autismus a ockvoani nema s polu nic spolecneho a pricina je nejasna. I ve vyspelych statech se ockuje "nepovinne" jenze bez nej vam nepusti dite do zadneho zarizeni, takze je to povinne-nepovinne.  Mame dobry ockovaci system, budme za nej radi.

+6/0
13.6.2012 15:28

?_?

Re: Pryc s touhle modou

Jedni naši známí- první dítě autista, dle lékaře možnost, že to byla reakce na očkovací látku. Druhé dítko očkovat nenechali a přibližně ve věku, kdy se autismus projevil u prvního, se projevil i u toho neočkovaného.

+3/0
13.6.2012 20:58

jjona

Re: Pryc s touhle modou

Stale se hleda pricina, bohuzel ji nezname, je to nestesti, kdyz se to stane. =( POkdu by mi lekar rekl, ze to je reakce na ockovani, tak bych ho hend zmenila, zadne studie nic neprokazali, ba naopak. Ten doktor, co udelal studii, ktera to udajne mela dokazat  zfalsoval fakta, ma zakaz cinnosti v USA a UK a jinych zemich. Jeho zviditelneni se chytli ponejvic lide, kteri toho o medicine vedi strasne malo. =(

+2/0
13.6.2012 21:11

milenkamikes

mně

je jedno,že paní nenechá své dítě očkovat, ale pokud její dítě onemocní některou z uvedených nemocí,měla by si léčbu platit sama.:-(

+1/0
13.6.2012 14:05mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.