Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pedofilové mají žně. Sociální sítě jsou plné nahých a důvěřivých dětí

Přes silnici svoje dítě samotné nepustíte, ale na internetu plném nástrah ho nehlídáte. A ještě mu ubližujete tím, že sami zveřejňujete jeho choulostivé fotky a videa. Nepodceňujte riziko internetu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

other_side

Jestli těm FCB dětem něco nechybí,

že mají potřebu trávit čas na FCB a ne jinak? Je to spíš škoda, než k užitku. Já když jsem dneska viděl skupinku školkových dětí na jejich hřišti, jak ve skupinkách stáli a mluvili spolu, učitelky též bokem, tak mi to přišlo trochu líto, že nedělají něco lepšího. Jako by se z nich už takhle zamlada stávali ovečky v budoucnu poslouchající dav.

0/0
29.2.2012 14:45

síma25

Kyberšikana

Ten případ v článku je poněkud extrém. Obvykle se při kyberšikaně jedná o to, že děti založí stránku o někom jiném, dávají tak jeho upravené fotky a píšou tam blbosti. Nic, s čím by se člověk nevyrovnal.

Když jsem byla dítě já, internet samozřejmě nebyl, ale šikana je stará jako lidstvo samo. Chodila jsem do školy (2. stupeň), kde se děti dělily jen na dvě skupiny: šikanované a ty co šikanují. Snaha nezařadit se ani do jedné skupiny byla dost nepopulární, přesto jsem z toho sebevraždu nespáchala, stejně jako nikdo z těch šikanovaných. Dneska se za šikanu považuje třeba i vyloučení z kolektivu. Kdo tohle vymyslel? Nikdo přece nemůže děti nutit, aby spolu kamarádily. Děcka by se s tím měla naučit srovnat samy, život se s nima taky mazlit nebude. Když je izolujeme od všech příkoří, vyrostou z nich nepřipravení uťápnutí mamánci.

0/0
29.2.2012 9:24

perthuis

Re: Kyberšikana

Asi jste to špatně pochopila.I šikana normální zanechává někdy následky, ovšem zde můžete jednou hrdě povstat a pachateli(lům) rozbít hubu, anžto víte přesně o koho jde.

Ve virtuálu je tohle nemožné, takže ztrácíte důvěru ve většinu okolí.V dlouhodobém časovém horizontu rovná se následkům těžkého posttraumatu  a odpovídajícímu duševnímu stavu.

A k tomu vašemu závěru...přečtěte i něco o mobbingu.Jedná se o dospělé lidi.Ať už tak nebo tak- heslo " co tě nezabije tě posílí" je trochu nedůležité v kontextu k tomu PROČ vlastně někdo jakoukoli šikanu praktikuje.A proč jsou lidi, kteří tiše souhlasí nebo se dokonce snaží plout s momentálním proudem, ne?Rv

+1/0
29.2.2012 9:46

síma25

Re: Kyberšikana

Co jsem kdy o kyberšikaně četla, pachatelé byli vždycky známí a znala je i jejich oběť. Mně spíš šlo o to, že dneska se za šikanu považuje každá blbost. Že se s někým nebaví děti ve škole, nebo o někom píšou hnusný věci na netu... Případy, kde dojde k násilí rozhodně nelehčuji, ale pokud se jedná o sobě rovné jedince a ne třeba o vzrah rodič-dítě, měl by si každý umět sjednat pořádek sám. A vaše poslední věta je myslím trošku mimo, vzhledem k tomu, že jsem napsala, že jsem se ve škole, kde byla možnost šikanovat, nebo se stát obětí šikany, jsem s postojem "nebudu dělat ani jedno" narazila. 

Co se týče mobingu, nemohu soudit, nikdy jsem to nezažila a dost těžko si dovedu představit, že bych šikanovala svoje podřízené, nevím, co bych tím získala. A můj nadřízený je dost chytrý na to, aby uvažoval stejně.

0/0
29.2.2012 10:12

tereza21

Re: Kyberšikana

Kyberšikana není jen zakládání stránek, existuje mnoho jiných projevů. Vy ji možná za problém nepovažujete, ale jak se čím dál častěji ukazuje na českých základních školách, nahradila klasickou šikanu a má mnohem ostřejší dopad než šikana.

Některé oběti útočníka znají, ale existuje mnoho případů, kdy oběť útočníka nezná. Útočník se často vydává za někoho jiného atd.

Nepřijde mi rozumné razit teorii, že se s tím děti musí vyrovnávat samy, protože z vlastní zkušenosti vím, že to tak není.

0/0
29.2.2012 10:43

perthuis

Re: Kyberšikana

Když jste to nezažila nebo stála v proudu "neutrálních", pak nechápu, jak můžete dělat takové sebejisté závěry za jiné.

Škola, kde je možnost a) šikanovat b) stát se obětí šikany c) ani jedno z toho( = vy jste se někoho proti agresorovi ZASTALA?)

8-o

0/0
29.2.2012 11:31

síma25

Re: Kyberšikana

Sebejisté závěry dělám na základě toho, že se mě pár slabomyslných jedniců šikanovat pokoušelo a já jsem si zkrátka nenechala líbit. Podotýkám, že se nejednalo o fyzické násilí, ale spíš o posměch kvůli čemukoli - barva vlasů, brýle, svačina, oblečení...

Slabších jsem se samozřejmě někdy zastala, ale až v případě fyzického napadení. Slovní útoky může každý zvládnout sám.

0/0
29.2.2012 11:44

lajika

Re: Kyberšikana

ano - máte plnou pravdu. Taky je potřeba vzít v potaz, že jinak se se šikanou vyrovná dospělý sebevědomý jedinec a jinak rozháraný dospívající se sebevědomím značně rozháraným.

A krom toho kyberšikana není jediným nebezpečím, které na děti na internetu může čekat. Dětem nelze internet zakázat, je tedy třeba naučit je pravidlům pohybu ve virtuálním světě. A to může bejt sakra práce.....

0/0
29.2.2012 13:24

tereza21

Prevence kyberšikany

Jsem studentka SŠ a už několik let se s kamarádkou zabýváme prevencí kyberšikany. Provozujeme stránku www.kybersikana.eu a prezentujeme vlastní preventivní program o kyberšikaně na základních školách v našem kraji.

Nejsem pro zákaz veškerého publikování fotek a dalšího materiálu na sociálních sítích jako je Facebook, ale myslím, že je od většiny rodičů neuvážené publikovat fotky svých dětí v ne příliš lichotivých situací v době, kdy samy nemohou říct ne. Internetová stopa je něco, co za sebou nemůžeme jen tak smazat, proto bychom měli velmi bedlivě dbát na to, jaký obraz o sobě i svých dětech na internetu vytvoříme.

Děti by se měli odmala učit, že internet není anonymní prostředí a přece jenom je třeba si dávat pozor! Samy tak od svých rodičů dostávají negativní příklad, který mohou později napodobovat.

+1/0
29.2.2012 8:07

lajika

Re: Prevence kyberšikany

jistě, zákazy nic neřeší a navíc internet vždycky skulinu najde - lidi by měli mít sami dost soudnosti a zodpovědnosti. A pokud nemají, neměli by být zabednění a měli by se pokusit aspoň zamyslet nad tím, jaké důsledky může jejich chování v prostředí internetu mít, zvlášť, když se nejedná jen o ně, ale i o někoho dalšího (jejich děti, například). Proto každá osvěta dobrá, byť většinou nepadá na úrodnou půdu. Kdo má v hlavě mozek, osvětu nepotřebuje, kdo nemá, tomu nepomůže ani rána palicí....

0/0
29.2.2012 8:16

Neumětel

Re: Prevence kyberšikany

To je zbytečné. Třetina národa jsou potomci, druhá třetina šedý průměr - tady s osvětou a radami nepochodíš. Prostě na to mentálně ani odborně nemají.

.

A ta třetí třetina - ta si to v hlavě umí srovnat a dokáže logicky přemýštet. Žádné weby, rady ani školení nepotřebuje.

.

Shrnutí: ti co to potřebují, to nepochopí (nemají na to) a ti, co to pochopí, to neptřebují, neboť je to pro ně zcela logické a automaticky sa tak chovají.

+1/0
29.2.2012 8:53

tereza21

Re: Prevence kyberšikany

Nejde o programy pro dospělé, ale pro děti, které jsou podle mě užitečné. Děti musí slyšet konkrétní příklady toho, co se jim na internetu může stát. Smutné je, že jim tyto věci neříkají rodiče!

0/0
29.2.2012 8:55

net.Xtreme se nevzdává

Re: Prevence kyberšikany

nesouhlasím ,ta prostřední třetina má šanci se poučit...tam má právě nějaké informování smysl, protože buď se poučí z vlastních chyb nebo z cizích a to druhé je lepší...

0/0
29.2.2012 23:11

perthuis

Re: Prevence kyberšikany

Paráda, dobrá práce. Holky, držím vám palce.R^

+1/0
29.2.2012 11:26

lajika

ano

taky se ráda "pochlubím" fotkama své dcery ale:

a) výhradně lidem, o kterých vím, že je to zajímá, tzn. jejím prarodičům a jedné dětímilovné tetě. Chlubit se dítětem někomu, koho děti nezajímají, nudí nebo otravujou je blbost - takový člověk nezajásá, nýbrž se otráví, což by mohlo následně otrávit mě, hrdou matku. Z toho důvodu bych nikdy nedala fotky dcery na web - koho to tam zajímá?

b) ani lidem, které fotky mého dítěte zajímají, neukazuju takové fotky dcery o kterých vím, že by, až bude mít rozum, nebyla ráda, kdyby je někdo viděl. Já totiž takový fotky ani nefotím - co je hezkýho a foceníhodnýho na pokaděným miminu, například? A jak by bylo mně, kdyby teď, v mé dospělosti, rodina probírala moje fotky s podělanou plínou? Pročež takové fotky nejen nedávám na web, ale ani nefotím.

Nechápu rodiče, kteří tohle všecko dělají - nejde ani tak o ukájející se pedofily, jde o soukromí jejich dětí a koneckonců i jich samotných, ne? Šmarjá - to může udělat jen někdo, kdo má vážně vymalováno

+5/0
29.2.2012 7:33

Gwendolyn!

Ono nejde ani tak o pedofily, jako spis o naprostou ztratu

rozumu. NA MIMIBAZARU a jinde zenske cpou fotky cele rodiny, verejne k videni, fotky, ktere patri jen a jen do soukromi. Lide nemaji dneska soudnost a kazdou fotku cpou na net. A proc proboha nekdo foti poblinkane, pocurane, pokakane nebo zapatlane dite a cpe to na net? Proc nekdo vystavuje nemocne dite, nahe dite s nestovicemi atd.? Na mimibazaru je toho plno, lide se tam vystavuji v podivnych pozach, rozebiraji soukromi a ukazuji vse. Obcas si rikam, zda manzel vi, co manzelka pacha.. protoze vetsina tech veci pochazi od zen. Facebook to same. Soutezime, kdo ma poblitejsi, nemocnejsi dite. Ono je to k smichu, ale kdyz se clovek zamysli, tak je to vlastne k placi.

+3/0
29.2.2012 3:50

azazzelo

Re: Ono nejde ani tak o pedofily, jako spis o naprostou ztratu

Ty fotky patří k životu. Ať si každý dělá co je mu milé, ne? Kdo to nezná, tak má šanci spatřit pobobkované mimčo. Aspoň vidí o čem to je. Proč hned spouštět, že vám je to hnusné a patří to jen do soukromí? Být po vašem, tak je zavřeno v soukromí naprosto vše a naprosto každý a tam se pečlivě řídí podle vámi určené etikety. ;-)

0/0
29.2.2012 5:27

lajika

Re: Ono nejde ani tak o pedofily, jako spis o naprostou ztratu

no - takové fotky se snadno umístí, ale o jejich dalším osudu a kolování internetem už pak ten, kdo je zavěsil, nemusí mít přehled. A dovedu si představit, jak bude asi nadšený 18ti letý mladík nebo slečna, až budou jeho spolužáci řvát smíchy nad fotkou, kde je tento zvěčněn nahatej na pos-raným gauči. Svoje fotky, na nichž jsou nazí a poblití, ať si ti nesoudní rodiče umisťují kam chtějí, ale dělat něco takovýho dítěti, které z toho nemá pojem a až ho získá, nebude s tím moci už vůbec nic dělat?

+1/0
29.2.2012 7:37

Gwendolyn!

Re: Ono nejde ani tak o pedofily, jako spis o naprostou ztratu

Patri to k zivotu, ale to neznamena, ze je nutne fotit deti, ktere jsou podelane, pozvracene atd. Kazdy vi, jak to vypada a ano, patri to do soukromi, jestli nekdo chce delat takove fotky, at je udela, ale at je necpe na verejny prostor a at se pak nedivi, ze se mu lidi smeji nebo hur. To same plati pro fotky deti nastylizovanych ala zenska z E55. Ano, soukromi ma svuj vyznam, etiketu vynechte, jsou veci, ktere je mozne verejne sdilet a jsou veci, ktere jsou pro nas doma.

0/0
29.2.2012 18:59

Jen se divím

Jeden kolega si takhle děti na internet dal

Někde tam má i detailní záběry na citlivá místa, jinde má i manželku, jak kojí. Trošku nevhodné mi to přijde, je to s plným jménem. Ale zásadně se nic tak neděje. Plno žen u vody je nahoře bez, na nenudistických plážích. Děti jsou tam nahé běžně. A pomíjím ty nudistické pláže vůbec. Nakonec na internetu i zpravodajských serverech je každou chvíli nějaká nahá žena. Jistě, i takový obrázek někdo "zneužije" - ale komu tím uškodí?

Trocha obezřetnosti jistě ano, ale bez zbytečné hysterie.

+1/0
29.2.2012 1:00

Jen se divím

Kvůli čemu ta hysterie?

S internetem jsem v kontaktu denně, ale nahé děti tam nevídám, leda co dají na Idnes nebo Novinkách ap. A nechápu, proč tolik povyku kolem toho. Obvykle naši lidé označují Američany za puritány či nenormální, že tam dítě nesmí být nahé u vody. Přitom svůj důvod to má, právě ti pedofilové, případně focení někým cizím. Ale pokud u nás je zcela běžné, že děti jsou u vody nebo někde kde si hrají nahé, tak nechápu ten povyk. A média klidně zveřejní fotku např. dětí z mš, které po saunování jdou nahé na sníh na zahradu ap. Proč mají vadit něčí soukromé fotky, ale když totéž udělají média, tak to nevadí?

Nevím, nakolik jsou ty soukromé fotky kvalitní, ale horší mi přijde, že děti vidí někdo naživo. Ne to, že vidí nějakou fotku, kde jen výjimečně jsou vidě citlivé partie. Pokud v naší společnosti jsou nahé děti vnímány jako normální desítky nebo i klidně stovky let, tak proč najednou ten povyk? Že si to nějaký úchyl doma prohlíží? A co má být?

0/0
29.2.2012 0:56

lajika

Re: Kvůli čemu ta hysterie?

O ty pedofily jde až v druhé řadě.

Vy sám/a byste byl/a potěšena tím, že tisíce lidí může civět (a desítky z nich to taky dělají) na vaše nahaté intimní součástky, na situace, v nichž se rozháníte vlastní podělanou plínou nebo jste právě poblil/a půlku bytu což vaši nesoudní rodiče zvěčnili a dali veřejně do oběhu?

Nejde o puritánství, jde o zachování určité důstojnosti vlastního dítěte - zatímco nahatej na pláži jste z vlastního rozhodnutí a třeba hodinku, během níž vás shlédne - dejme tomu - padesát lidí, kterejm to navíc můžete oplatit, nahatej na internetu můžete bejt už taky nafurt a koukat na vás bude lidí jistě víc bez toho, abyste se jim mohl pomstít tím, že budete koukat vy na ně.

+2/0
29.2.2012 7:42

azazzelo

Hon na čarodějnice, hloupý článek

Autorka předpokládá, že mraky pedofilů slintají nad tím, co zrovna jí připadá závadné. Ach jo. Je snad autorka pedofil, že to může tvrdit tak přesně? Text vychází z naprosto nepodložených tvrzení. Autorka v tom ale není sama. Takových ostražitých stíhaček jsou mraky. A to zcela objektivně. Stačí si projít diskusi pod citovanou "osvícenou" mamkou. Dámy se vážně dohadují, co je erotická fotka a co není nad fotkami nahatých miminek. Tak tomu říkám vrchol úchylity, deviace a hlouposti. Pravděpodobnost, že takové děcko zneužije pedofil z Internetu je srovnatelná s nebezpečím, že na něj spadne družice. Co napsat pár úderných článků, že dětičky mají chodit do školky v ocelových přilbičkách. Bože, pomoc! Rv ;-D

0/0
28.2.2012 22:50

hermína

já myslím, že větší hrozba než pedofilové

je právě šikana a zesměšnění. Za pár let ty fotky vyšťourají spolužáci, třídní šikanéři nebo naštvaná nevlastní ségra. A v citlivém věku to strašně bolí.

(Cizí pedofil si děcko spíš vyhlídne cestou ze školy nebo na koupališti a nevyprovokuje ho vyzývavá fotka, ale to, jak holčičce poskakují culíčky :-/).

Mimochodem, já mám rodiné fotky a albu a na "nejnovější" nahé mi je cca rok a pohlaví není vidět. Dokonce nemám ani dětské fotky bez vršku plavek, byla jsem stydlivá. Další nahá je právě bez vršku plavek, momentka z dovolené s přáteli, kdžy mi bylo přes 20 a byla to moje volba.  Chci tím říci, že nejen moje rodiče ani nenapadlo, mě fotit nahou.

0/0
28.2.2012 21:16

hermína

Re: já myslím, že větší hrozba než pedofilové

*v albu. myšleno v lepeném albu, které má matka v knihovně, nikde jinde.

0/0
28.2.2012 21:26

Jen se divím

Re: já myslím, že větší hrozba než pedofilové

Já viděl na maturitních tablech před lety fotky nahých batolat, většinou hočiček. Slečny si to tam daly samy a nějak neřešili, že tam mají vidět genitálie. Osobně by mi přišlo divné takovou fotku jako dospělý někomu ukazovat, natož ji vystavit veřejně na ulici. Takovou fotku sebe taky mám. Fotil mě jeden známý, příbuzný příbuzných. Tu fotku nemám já, ale má ji teta, jejíž bratr to fotil. Nemám zas potřebu říkat, že nechci, aby tu moji fotku měli, když tam jsem takhle nahý. Sám bych ji neukazoval, ale tuhle situaci neřeším.

0/0
29.2.2012 1:05

net.Xtreme se nevzdává

PS

Nejvíc znásilnění dětí se pokud vím dopouští rodiče potažmo otec, pak další příbuzní, pokračuje to přes učitele, katechety, táborové vedoucí a na jedné z posledních příček je pedofil z netu...neříkám, ž pedofil z netu není nebezpečný, ale většinou se spokojí s fantazií fotkami a videem, výjimky existují a příšerně se medializují, což se naopak neděje u těch případů, kdy to ej v rodině, ale kdo z vás dokáže podezřívat otce, strýce nebo tetu?

+2/0
28.2.2012 20:35

net.Xtreme se nevzdává

Může mi někdo vysvětlit

v čem je horší, když nad fotkou dítěte masturbuje pedofil, než když se těhule rozplývá nad rozkošným mimískem?

Jako jo, vůči dítěti je blbý prezentovat jeho fotky veřejně, ale 1) pedofil nikomu neubližuje, pokud se spokojí s fotkami z netu a 2) kvůli pár narušeným jedincům přece nezavedeme cenzuru na veškeré dětské fotky, jeden by se bál ukázat rodinné fotoalbum příbuzným, natož třeba známým...

+1/0
28.2.2012 20:28

Armitagear

Armitagear

Každej, kdo přijede z dovolený u moře si většinou přiveze plnej pytel fotek s nahatejma dětma a to nejenom svejma. Pornografie je, pokud se sledovaný subjekt na obrázku chová jako děvka. Normální nevinný akt nahého dítěte není nic nepatřičného. Normálního člověka to nechá chladnym. Co se z toho zase dělá za problém? Když má u toho potřebu někdo onanovat, tak je lepší, když to dělá za monitorem v soukromí a nikoho tim neprudí, než někde ve sklepě na živo a pak rána do hlavy.

0/0
28.2.2012 18:58

perthuis

...

Lidi, nejde jen o pedofily..Hoďte si do vyhledávače jméno Anna Halman, případně Kyberšikana, vypadnou vám případy další.Zkuste si to přečíst a zamyslet se nad tím.Ne, není nikdo z vás, kdo by z něčeho takového vyvázl minimálně bez psychický újmy.Natož děcka.

Rv

0/0
28.2.2012 17:08

akleen

Nevim

Z komara velblouda. Moje nahaty fotky z dovolene v Bulharsku, kdyz mi byly 4 roky videlo stovky lidi no a?

0/0
28.2.2012 15:39

kvathron_2

Re: Nevim

souhlas...je to dalsi pseudoproblem.Je na palici,z ceho se dnes da udelat "skandal" a pokud si nekdo vyhoni pt..a u moji fotky,kdyz me tahlo na 3 rok,no a?Vzdyt o tom nevim.

0/0
28.2.2012 16:03

skoda-lasky

Re: Nevim

Jak se stovky lidí dostaly k Vašim nahatým fotkám?

+1/0
28.2.2012 16:22

mamina2

Re: Nevim

No nic, taky myslím, že na fotkách, jak se nahé děti koupou nic není. Ale matka, která fotí pětiletou dceru ve svůdných pozicích v síťovaných punčoškách, ta má asi sama nějakou úchylku.

+1/0
28.2.2012 16:50

špekovatec

ale co si budeme povídat

nebezpečí ve formě pedofila je na netu daleko menší než když pošlete dítě do kostlea nebo na tábor.

0/0
28.2.2012 13:52

dp11

Re: ale co si budeme povídat

Moje řeč

0/0
28.2.2012 14:54

bukin

Re: ale co si budeme povídat

no, a proč to riziko dobrovolně zvyšovat, ne?

+1/0
28.2.2012 14:56

anžto

Re: ale co si budeme povídat

no jo ale ti pedofilové na netu, si dávají dost často sraz s těmi dětmi v reálu - ten net je jen prostředek, jak s nimi navázat kontakt. A třeba zatímco na ulici by na oslovení dítě nereagovalo (maminka říkala, že se nemám bavit s cizími lidmi), tak na tom chatu má falešnou iluzi, že ten člověk je kamarád a tudíž už není cizí.....

+2/0
28.2.2012 15:05

-p-

Re: ale co si budeme povídat

no hlavne si dotycny da profil Tomase z seste tridy a je to.

0/0
28.2.2012 15:14

net.Xtreme se nevzdává

Re: ale co si budeme povídat

Tak si dotyčného proklepni v reálu? Jinak blbé je, když děti takhle vystaví svojí fotku s osobními údaji, horší je, když to dělá jejich matka, ale pořád to je v úrovni, jako když nafacebook napíšu, že přes prázdniny nechávám byt volný, jedu na chatu, lidská blbost, ale přece mi nikdo nezakáže řikat, kdy jedu na dovolenou...

+1/0
28.2.2012 20:32

zeto

Hm...

"Na internetu nikdy nevíte, kdo se na obrázky dívá a proč." - no tak podle mne je lepší, když se podívá na netu na "dobrovolně" pořízené fotky, než když se rozhodne podívat na živo. Zase bych to tak nehrotil, jen by to asi mělo mít nějakou úroveň.

0/0
28.2.2012 13:51

-p-

Re: Hm...

No moc bych nechtela, aby nejaky uchyl onanoval nad nahatou fotkou moji dcery. Jen ten pocit... ble.

Nastesti to nehrozi ;-)

0/0
28.2.2012 15:10

net.Xtreme se nevzdává

Re: Hm...

Taky pedofil většinou neví, na čí obrázky se dívá:-)

0/0
28.2.2012 20:33

yrral

jestli rodiče dají

mou nahou fotku na FB, tak je vymažu ze svých přátel !!

+3/0
28.2.2012 13:50

anžto

Re: jestli rodiče dají

;-D

0/0
28.2.2012 14:43

brblovka

Re: jestli rodiče dají

Jestli je Vašim rodičům tolik let, co těm mým, tak "fejsbůk" rozhodně neřeší..;-D...a neřeším ho ani já. Přijde mi dost stupidní zveřejňovat každé škytnutí... Viděla jsem u kamarádky, co na FB dokážou lidi psát - jsou to blázni! Copak někoho zajímá, že XY má rýmu? Nebo že ho čeká těžký pohovor s AB? Vypindávat soukromé věci na síti může jen idiot a ještě větší idioti tam cpou fotky! Nikdy nemůžeš vědět, kdy fotku proti tobě někdo použije! Nějaký divoký večírek ve 20i letech - a fotka ještě za 10 let způsobí, že tě nevezmou na dobrou práci..i zaěstnavatelé neo jejich personalisté si můžou prohlídnout nedostatečně zabezpečené profily...

0/0
29.2.2012 7:22

bukin

Facebook

jestlipak si také ti všichni rádoby in a cool uživatelé FB uvědomují, že všechny fotky a td. na jejich FB profilech může FB bez jejich dalšího souhlasu použít ke své činnosti, včetně prodeje třetím stranám? A podobně zachází FB se všemi vašimi daty, a to dokonce i po zrušení vašeho účštu, kdy FB prostě NEPROVEDE výmaz vašich dat ze svých serverů.

+8/0
28.2.2012 12:56

Henri von Losaria

Re: Facebook

a jéje, militantní antifacebookista. Ten je horší, než slepice z mimibazaru.

+2/0
28.2.2012 13:08

CCblue

Re: Facebook

A jéje, inteligentní člověk! Konečně, dneska první! ;-D

0/0
28.2.2012 13:12

bukin

Re: Facebook

tím asi chcete říct, že výhody FB převažují nad nevýhodami, ne? Hm, řekněte mi jedinou opravdu smysluplnou výhodu FB, ono myšlení typu "má to každý, tak já taky" je přece jen poněkud "stádoidní"

+5/0
28.2.2012 13:45mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.