Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jak přežít mateřskou? Říct si o pomoc, nemluvit o dětech a prchnout

Rodičovskou dovolenou bychom si měly užívat. Kdy jindy v budoucnosti budeme mít čas věnovat se svému dítěti ve dne v noci, aniž bychom přitom musely složitě organizovat práci a čas celé rodiny. Jenže i ta nejkrásnější mateřská povinnost může člověku přerůst přes hlavu a z užívání je rázem spíš přežívání. Co radí zkušené maminky?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

virginia

Dříve a dnes

Celkem mě baví porovnávání, co bylo dříve a co dnes. Jak dříve všechno ženský zvládaly i bez papírovek atp. Dovolím si zavzpomínat na vyprávění..jak můj otec byl od 6 měsíců v jeslích, jeho matka musela v padesátých letech budovat socialismus. V sobotu, až se přišlo z práce, se nanosilo dřevo, zatopilo pod kotlem a šly se vyvářet plínky, ručníky atp. Žádný velký hraní, žádný velký štráchy s dětma.... poslouchej a makej...na baráku, na úklidu, hlídání sourozenců atp.

Dnes mají mámy tu luxusní možnost být s dítětem, dokud z něj není relativně samostatný školkáček, ale - světe div - se, ony nemají čas samy na sebe, nudí se, nemohou ty roky bez řádného zaměstnání přežít.

Byla jsem doma se třemi dětmi a vzpomínám na to období s láskou, času bylo dost. Je to totiž spíš než dobou, člověkem samotným. Dnes ta "uštvaná" matka ráno pustí dítěti tv, sobě pc - a na maminkovských fórech si stěžuje, jak nestíhá. Jinak si totiž ten jejich nedostatek času nedovedu vysvětlit.

+3/0
20.10.2011 12:31

jouzi

Úplně nejvíc miluju

ty všemožný kecy o tom, jak před padesáti lety nebyla ani myčka, ani pračka, ani jednorázové plíny, ani jiné vymoženosti, nebyly auta a taky to matky zvládaly. Byla jiná doba, neporovnatelná s dnešní. Kromě jiného ženské většinou neměly jiné ambice, než porodit děti a o ty se pak starat, společně s domácností, na věky ámen.

 

To se o dnešních ženách nedá říct. Mají dost té drzosti, že chtějí (a dokonce to chtějí i zrealizovat!!!!) děti a nepřestat u nich žít svůj vlastní život, neprožít těch dalších X let než děti vyletí z domu v domácnosti mezi nákupem a úklidem.

 

Fakt nebetyčná drzost, doporučuji vám, pánové, pořídit stroj času a skočit si pro dámu z minulosti. Ty byly rozhodně lepší - makaly, neremcaly a NIC nechtěly.

+6/0
19.10.2011 23:22

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

Hele, a co má bejt to "žít svůj vlastní život"? Já jen že mi to připadá jako totálně prázdná fráze :-P

+1/0
19.10.2011 23:50

jouzi

Re: Úplně nejvíc miluju

Pro tebe možná. Já ráda pěstuju svoje koníčky a koně, např. :-P

0/0
20.10.2011 5:32

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

To, že mám své koníčky pro mě neznamená, že je budu stavět nad rodinu. Na to, abych takovým způsobem "žil svůj život" a úzkostlivě si hlídal, abych náhodou pro druhého nehnul prstem a aby mě rodina neomezovala je lepší si žádnou nepořizovat - protože soužití s někým, natož pak výchova dětí (děsně překvapivě) dost těch omezení přináší. Ty si to samozřejmě dělej jak chceš, já se holt místo prázdných frází starám o to, abych tu rodinu měl fajn, a i když to pro mě znamenalo řadu těch koníčků obětovat nebo aspoň značně omezit, stojí mi to za to.

+1/0
20.10.2011 6:00

jouzi

Re: Úplně nejvíc miluju

Já jsem někde řekla, že je třeba stavět koníčky nad rodinu? Nepamatuju se. Jediný, co dělám, je, že poukazuju na to, že pro ženskou v těchto končinách "mít rodinu" po dohodě s partnerem/manželem znamená vzdát se práce, přátel, koníčků a seberealizace a uvázat se k plotně na dalších dvacet let, protože to, že se pán tvorstva taky někde uskromní rozhodně není pro většinu samozřejmost. Naopak. Většinou se ta domácí flákárna odrazí ve vyžadování vyššího servisu ze strany té doma se flákající baby a absence jakékoliv aktivity ze strany muže.

 

Ostatně tato diskuse je toho skvělým příkladem.

+1/0
20.10.2011 6:13

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

Já, já, já si chci žít svůj život, ať už to znamená cokoliv, a nějaký hnusný "pán tvorstva" by mi v tom je překážel, fuj. Hele, dobrý. Jestli s takovým přístupem někdy nějakého chlapa najdeš - myslím pro rodinu, ne jen zájemce o pich a čau - dej vědět. Nebo to má být jen způsob, jak si zdůvodnit, proč vlastně žádná rodina není a nebude?

0/0
20.10.2011 7:03

jouzi

Re: Úplně nejvíc miluju

S jakým přístupem? Že se nehodlám vzdát všeho, abych měla s někým děti a ten někdo mi pak řekl, že jsem se tak změnila, že se mnou nebude?

 

To je fakt divný, že se člověk zavřenej v kleci změní.

0/0
20.10.2011 7:09

Nikol83

Re: Úplně nejvíc miluju

Aha, takže žena s dětma se má automaticky uvrtat v domácnosti 8-o? Trochu jste přebral. Neříkám, kašlat na rodinu, to v žádném případě, ale to, že si žena na mateřské 1x nebo 2x do týdne odskočí z toho kolotoče někam odpočinout na tři nebo čtyři hoďky (jazykovka, cvičení, kadeřník...) není přeci nic tak strašného. Není to každý den, tak přece o nic nejde.

0/0
20.10.2011 7:56

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

Můžeš mi místo toho hysterického kdáku uvést, kde přesně píšu o tom, jak se má žena s dětma automaticky uvrtat v domácnosti? Asi těžko, že, když jsem nikde nic takového nepsal. Tak si dej studenou sprchu a nauč se číst.

0/0
20.10.2011 8:02

Scarlett from Scottland

Re: Úplně nejvíc miluju

tak na druhou stranu když to ten muž s největší pravděpodobností všechno platí......? ;-) Ale copak ta žena to dítě nechtěla? nebo si ho pořídila jako hračku a jinak si život nechce změnit...? nějak mi není jasné o co vám jde :-)

0/0
20.10.2011 7:25

jouzi

Re: Úplně nejvíc miluju

A ten chlap to dítě nechtěl?

 

Jde mi víceméně o to, že dítě si pořizují dva, ale furt se to bere tak, že to dítě je víceméně ženy, ona musí. Musí se o něj starat, musí mu vařit, musí ho hlídat, musí ho vychovávat. Chlap může, ovšem když už je ta ženská v tom starání se o potomka, který je z půlky taky jeho, navalí na ni starost o sebe samu, když on tak těžce vydělává a ona se doma fláká s tím dítětem. A ještě by si mohla zkusit říct, že by s tím dítětem měl taky trávit nějaký čas.

0/0
20.10.2011 7:41

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

Který "se" to tak bere? Tohle je přesně ten přístup, o kterém jsem mluvil. A je za tím jediné - neschopnost najít si normálního, rozumného chlapa, nic víc. Ovšem když budeš předem takhle vykřikovat, jak jsou chlapi neschopní či hajzlové a jak nebudeš nikomu posluhovat, rozumnej chlap celkem pochopitelně vezme hodně rychle nohy na ramena, kterej takovej by měl proboha zapotřebí mít doma uštěkanou protivnou brécu, co umí akorát dávat ultimáta...

+1/0
20.10.2011 7:46

jouzi

Re: Úplně nejvíc miluju

Ještě mi prosím nezapomeň připomenout, že ti normální a rozumní chlapi rostou na každém stromě po desítkách.

 

A hned za tím prosím tu o Budulínkovi.

0/0
20.10.2011 7:53

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

Inu, stejně jako všechny ženské nejsou skromné, pracovité a hodné princezny, ale většina z nich jsou líné slepice, holt ani rozumní chlapi nerostou po stromech po desítkách. O důvod navíc, proč si je takhle hloupě neodradit předem, když je jich tak málo.

+2/0
20.10.2011 8:00

jouzi

Re: Úplně nejvíc miluju

;-D Ty si fakt myslíš, že přijdu k chlapovi a začnu mu nastiňovat svou představu o společném soužití? Já mám dost témat k hovoru, ale když se to přeci jen stočí na hypotetický hovor o představách o partnerovi/ce, většinou to vypadá tak, že začínám couvat, případně utíkám, když se ONI rozkecají.

0/0
20.10.2011 8:05

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

A co já jako s tím, že si vybíráš ze špatných typů?

0/0
20.10.2011 8:10

jouzi

Re: Úplně nejvíc miluju

Vybírám? Nevybírám. Tohle platí tak o 99,9% populace kolem mě, ani s tím nemusím chtít něco mít.

0/0
20.10.2011 8:14

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

Ještě že teda žiju v úplně jiné populaci. Ne že by kolem nebyly podobně poťapaný typy, ale 99,9% jich teda naštěstí není ani zdaleka. Ale díky, budu si toho tedy o to více vážit.

0/0
20.10.2011 8:18

jouzi

Re: Úplně nejvíc miluju

Tak to si važ. A nebuď lakomej a poděl se. :-P

0/0
20.10.2011 8:36

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

No s tím podělením to asi moc neklapne. Přeci jen, vzhledem k mému věku, ti rozumní chlapi okolo (resp. i o pár let mladší) už tu svou rodinu mají. Nicméně jeden malý postřeh k tomu bych měl. Prakticky žádný z nich není ten typ okázalého playboye, co se z něj ženským od pohledu podlamují kolena. Prakticky všichni byli spíš nenápadní, ba dokonce takoví, co se nad nimi dřív fifleny pošklebovaly. Řada z nich si tu svou vyvolenou našla ještě když měli relativně holou pr..., zatímco ty fifleny povýšeně kdákaly něco o tom, že kdo nemá dost peněz, nemá šanci. No a dnes sice nemají na rozhazování a nevedou okázalý život, ale uživí se slušně a mají fajn rodiny, z dětí jsou nadšení a věnují se jim, kdežto ty odkvétající (příp už odkvetlé) fifleny vidím spíš samotné, poté, co si párkrát nabily hubu. Skoro se mi nabízí zlomyslná myšlenka, že by to snad mělo souviset s výběrovými kritérii nebo co :-P

+2/0
20.10.2011 9:02

DahliaPinata

Re: Úplně nejvíc miluju

R^R^R^

0/0
20.10.2011 9:21

Scarlett from Scottland

Re: Úplně nejvíc miluju

jo jasný, správnej chlap by se sám bez keců zapojil... ale známe muže že? štěkáním  pomoc žádná žena nezíská, spíš úplně naopak. Toto je prostě individuální. Taky mnoho mužů dítě chtělo a pak je to jiné. Ale ruku na srdce - někteří muži jsou k dítěti mírně dotlačeni... a to se chlapů nechci nijak výrazně zastávat.

0/0
20.10.2011 7:54

jouzi

Re: Úplně nejvíc miluju

Přijde mi fakt potupný (pro obě strany) někým manipulovat za jakýmkoliv účelem, tím míň, když se jenom jedná o dodržení toho, že jestliže si dva něco upekli, je třeba to taky společně vyžrat.

0/0
20.10.2011 8:09

Scarlett from Scottland

Re: Úplně nejvíc miluju

co?

0/0
20.10.2011 8:13

jouzi

Re: Úplně nejvíc miluju

Promiň, jsem po noční a mluví tu na mě 10 lidí. ;-€

 

Že mi přijde potupný někým manipulovat, případně někoho prosit. To k tomu, že správný chlap by se bez keců zapojil sám od sebe a vlastně i k tomu, že štěkáním nikdo nic nezíská. Samozřejmě, že ne, ale to nezíská ani tím, že se zcela podřídí. Že mnoho mužů dítě chtělo a pak je to jiné... a na to žena právo nemá? Nebo je to u ní neomluvitelné, zatímco u chlapa se to tak nějak bere? A že muži jsou k dítěti často dotlačeni... ano. Protože vyrazit dneska z chlapa víceméně jakéhokoliv věku: "Ano, chci děti," bez nějakýho časovýho udání, jen prostě vyjádření toho, že s dětmi v budoucnosti počítá, je výkon hodný Řádu bílého lva. A není to jen tím, že by na ně "neměli" (třeba mentálně), prostě si chtějí užívat. A u nich to nikomu nevadí, ale když to samý řekne ženská, je oheň na střeše. Ale s kým ty děti mají teda mít, to už nikdo neřekne.

0/0
20.10.2011 8:32

LUCKA.KOBRA

Re: Úplně nejvíc miluju

chlap to dítě taky chtěl. A proto ráno vstane, oblíkne se a jde do práce. A fakt není nadstandart, aby bylo doma uklizeno, ale ono to jde těžko, když dřepím v kavárně v shoppingu. Ta pseudoemancipace se nám začala vymykat z rukou.......

A za to jak se k nám chlapi chovají si můžeme samy. Kde se stratila galantnost, je mi zle z toho jak vidím , že se ženská thá s nákupní taškou a vedle jde frjírek s rukama v kapsách. Ale to není chyba chlapa, ale emancipované hvězdy, že mu neřekne vem to. Když po nich nic nechceme, oni nic dělat nebudou:-/

0/0
20.10.2011 12:16

DahliaPinata

Re: Úplně nejvíc miluju

Jo, holka... to sis buď špatně vybrala, nebo jsi jen teoretička z ústavu gender studies.

0/0
20.10.2011 8:46

krausová

Re: Úplně nejvíc miluju

"Uvázat se k plotně" je odporné, do nekonečna omílané klišé ženských časopisů, které s realitou nemá nic společného. Děti mám dvě (3 roky a 8 měsíců), přátel dostatek (mnoho nových jsem např. získala v těch, mnohými shazovaných, mateřských centrech). Některé koníčky jsem opustit sice musela (dvakrát týdně si večer do kina teď prostě nezajdu), ale objevila jsem nové - např. zrovna včera jsme se s kamarádkami dohodly, že se začneme jednou týdně scházet na společné vyrábění, dřív by mě něco takového ani nenapadlo, teď jsem ráda, že můžu zkusit něco nového. Některé věci musíte s příchodem dětí opustit, ale místo fňukání a lkaní nad tím, o co jste přišla, je podle mě mnohem přínosnější rozhlédnout se kolem sebe a objevit nové možnosti.

Jo, a žádného "pána tvorstva" doma rozhodně nemám. Naopak - muže, který nese finančně celou rodinu, poctivě maká, zároveň s námi rád tráví čas a miluje nás.

+2/0
20.10.2011 10:13

LUCKA.KOBRA

Re: Úplně nejvíc miluju

a víte kdo za to může?? Ty "doma se flákající baby" jak je sama nazýváte. My samy jsme si práci v domácnosti degradovaly na cosi potupného.

Vše je o komunikaci a když žijete s chlapem, který nechce doma pomáhat, proč s ním žít?? Nebylo by chytřejší si najít partnera, který vyznává stéjné, nebo minimálně podobné životní hodnoty??

Pokud si chcete pořídit dítě, musí se oba vzdát části své "svobody" a přijmout zodpovědnost za malého drobečka, kterého máte vychovat. A pokud obětovat nic nechcete, tak si dítě nepořizujte. Jak jednoduchéR^

+1/0
20.10.2011 12:09

martina111

Re: Úplně nejvíc miluju

To docela zní jako prázdná fráze.. ale nemusí být, v souvislosti s článkem a příspěvkem níž to třeba pro mě znamená to, že si můžu vybrat co budu dělat. Takže moje životní realizace neznamená jenom mít děti, můžu studovat, pracovat.. Prostě si můžu vybrat, což dřív ženy moc nemohly.

0/0
20.10.2011 9:09

Lachenauerin

Re: Úplně nejvíc miluju

Je to tak. A jde to postavit ještě z druhé strany - tehdejší ženy nejenže samy neměly jiné ambice, ale zároveň se od nich taky nic jiného neočekávalo. Zatímco dnes na ženu doléhá pocit, že musí být zároveň dokonalou matkou (s dítětem, jež se permanentně usmívá, nikdy nezlobí, nikdy nedostane na zadek a ve třech letech umí líp anglicky než česky), energickou a finančně soběstačnou profesionálkou na poli povolání, suverénní hospodyňkou, která má doma stále naklizeno, a nadto ještě 24 hodin denně superelegantní sexbombou s nevyčerpatelným libidem.

A místo, abychom řekly "túdle" a zařídily se podle toho, co je reálně v našich silách, máme často potřebu všem okolo i sobě dokázat, jaké jsme hrdinky a jak to všechno zvládneme. A co víc - nedržíme při sobě, takže pomluvíme jak sousedku s dvěma caparty, co pošťačce otevře s nezamaskovanými kruhy pod očima, tak i vždy perfektně upravenou známou, která "kašle na děti" a co měsíc "si chodí" ke kosmetičce.

0/0
20.10.2011 0:00

DahliaPinata

Re: Úplně nejvíc miluju

O jakých "tehdejších" ženách tu mluvíte? Chystám se pomalu do důchodu, mám VŠ, dospělé děti a zajímavou práci. Netřeba podotýkat, že jsem děti měla hned po VŠ, takže jsem začala rozvíjet svou kariéru, až odrostly. Mateřskou jsem si tenkrát užila (s různými drobnými excesy, ty jsou ale všude). Bez auta, v malinkém bytě, bez instantních kašiček a jednorázových plen. Je prostě období, kdy je důležitější péče o děti a rodinu a pak nastane období, kdy je důležitější rozvoj kariéry. Nečtěte "časopisy pro ženy" a raději se víc dívejte kolem. Vykašlete se na to být dokonalá. Právě ta dokonalá úskostlivá žena s perfektně nastartovanou kariérou má největší šanci partnera ztratit, protože v rámci své "dokonalosti" nemá čas rozvíjet vztah. Okolí si sice myslí, jak je dokonalá, ale její rodina ví své. Vztah s partnerem a dětmi je mnohem důležitější, než jestli stihnete kosmetičku, nalakovat si nehty nebo vyšplhat po firemním žebříčku o stupínek výš.

+5/0
20.10.2011 9:02

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

Pěkně napsáno.

0/0
20.10.2011 9:06

b.bombicka

Re: Úplně nejvíc miluju

Aha, takže je lepší, když bude tlustou cuchtou s umaštěnými vlasy v teplácích? Pak Vám ale ten vztah s partnerem půjde do kopru, páč ten buď půjde "pobavit" sousedku, která stihne i tu péči o sebe,, případně u ní rovnou zůstane.A o jakém šplhání po firemním žebříčku to mluvíte? Většina  normálních žen se chce realizovat v práci, která je baví, což nutně nemusí znamenat kariérní postup mezi top managery ve firmě.

0/0
20.10.2011 11:11

DahliaPinata

Re: Úplně nejvíc miluju

Při dítěti si jistě stihnete umýt vlasy, převlíct se do něčeho šik a kolem dítěte se naběháte dost, navíc dnes alespoň ve městech existuje možnost cvičení s hlídáním malých dětí. A při mateřské (pokud partner spolupracuje) se dá studovat a zvyšovat si kvalifikaci. Domácí pohoda a pěkný vztah je o něčem jiném než o kosmetice a módních hadrech. A pokud máte doma blba, který se zapomene s kdejakou sukní, tak ho stejně škoda není, když to neudělá teď, udělá to později. :-)

0/0
20.10.2011 11:25

b.bombicka

Re: Úplně nejvíc miluju

Ano, máte pravdu, cvičení s hlídáním existuje, ale je to tak drahé, že si to matka na mateřské (pokud to není zlatokopika, která si vzala bohatého podnikatele) nemůže dovolit. Nemluvě  o tom, že pak by poslouchala ty kecy, co tu vede tak 70% diskutujících - jak jsou na mateřské děsně happy (případně to píší manželé o svých polovičkách) a že by jim bylo líto obětovat ty 2-3 hodiny týdně bez mrňouse a že co je to za matku, která má potřebu jít na pár hodin od dítěte. Ano, domácí pohoda a vztah jsou o něčem jiném než o hadrech a kosmetice. Není nutné trávit volný čas (ať už matka či ne-matka) v kosmeťáku či po nákupech v Pařížské či shopping centrech, ale snad se shodneme na tom, že málokterý chlap bude nadrženej z toho, když mu tlustá mamina v teplácích navrhne "pěknou chvilku". Každý chlap se rád koukne na pěkně oblečenou a upravenou ženu a to nemá nic společného s módními či značkovými hadry nebo tunou mejkapu!

0/0
20.10.2011 14:33

LUCKA.KOBRA

Re: Úplně nejvíc miluju

no, ale to abych byla upravená, pekně obléknutá a nebyla ze mě koule nestojí zase takové peníze. Jen to chce vůli CHTÍT. Cvičit můžete doma, přesně jak psala paní v předchozím příspěvku hlavu si umyjete a vyfoukáte během chvilky, vytahané tepláky vyměníte za čisté slušné oblečení. Co je na tom tak složitého??

0/0
20.10.2011 14:43

DahliaPinata

Re: Úplně nejvíc miluju

Obecně jsou lidé spokojení a nespokojení, nezávisle na tom, jak se jim daří. Někteří celý život fňukají, jak to mají těžké, nezávisle na tom, co je v životě dobrého nebo zlého potká. Jiní jsou chvíli smutní, když je potká něco zlého, ale otřepou se a za pár měsíců zase žijí spokojený život.

0/0
20.10.2011 18:02

Mončí2

Re: Úplně nejvíc miluju

bombičko,vy máte taky dost:-/

0/0
21.10.2011 1:13

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

Mejkapové vomatlaniny zpravidla nechápou, že někdo, kdo na sebe nepatlá nánosy svinstev zvíci indiánského válečného maskování nemusí být nutně tlustou cuchtou s umaštěnými vlasy. Vlasy se dají, světe div se, umýt i bez toho omatlávání barvama a kytování ksichtu, a tloušťka už s tím nesouvisí vůbec, naopak řada nechutných vypasenin bývá zmalována ještě nechutněji, asi pod dojmem, že to ty pneumatiky zmenší a zapadlá prasečí očka nebudou tak zapadlá. A jestli si nějaká myslí, že jí vztah šel do kopru proto, že se přestala matlat, tak má akorát tak v hlavě řádně vymatláno. Byť připouštím, že existuje určitá možnost, že ulovila chlapa na válečné maskování a ten když doma uviděl, co se pod těmi nánosy vlastně skrývá, klepla ho z toho pepka - zde je ale primární příčinou již to samotné ulovení na falešné pozlátko. Spíš chlapa přestane bavit, že dotyčná stráví dvě hodiny v koupeně i jen kvůli blbýmu vynesení koše a vysype za to půl vejplaty.

0/0
20.10.2011 13:23

qwe111

Re: Úplně nejvíc miluju

a proc do minulosti, staci proste ignorovat vecne remcalky a fnukny tveho typu a koukat po zenskych, ktere to berou v pohode, pro ktere neni starost o svoje deti "peklo" (jak se tu vyjadrila jedna diskutujici) a nemaji potrebu horekovat nad svym tezkym udelem matky a neustale to predhazovat svemu okoli.

A ruku na srdce, aspon v mem okoli ty normalni zenske prevazuji, dokonce i na tehle diskusi nejake jsou, akorat holt ty remcalky jsou vic slyset :-P

+2/0
20.10.2011 1:18

Scarlett from Scottland

Re: Úplně nejvíc miluju

já si spíš myslím, že si to dnes ženy prostě neumí zorganizovat a všechno moc přehání, oproti těm ženám "dříve". Kdyby to uměly, tak by si i čas na sebe našly, to si prostě myslím. Dřív ženy sice při mateřské asi nechodily po kavárnách a za sebou netáhly dítě (což mi stejně přijde třeplé), ale si třeba taky štrykovali, nebo vyšívaly nebo si na to dítě šily oblečení, četly. A to jsou přitom pěkné relaxy.  Tak dnes si místo toho holt pozve kadeřnici nebo si bude lakovat nehty nebo cvičit, no :-)

+2/0
20.10.2011 7:23

Nikol83

Re: Úplně nejvíc miluju

Nj, ale štrykování a šití každého moc nezaujme. Známá např. pracuje na půl úvazku při mateřské z domova (má roční dítě) a pohoda. Je spokojená, že dělá také něco jiného a má i z toho peníze navíc, a dítě tím také nijak netrpí. Ale je mi jasné, že takové věci se nesmí říkat nahlas, neb by matky dokonalé z  toho měly psotník ;-D. No, když se chce někdo uvrtat mezi plotnou a plenkama na celý život, budiž mu přáno.

0/0
20.10.2011 7:59

Scarlett from Scottland

Re: Úplně nejvíc miluju

náhodou, štrykování a háčkování nebo i jiné ruční práce jsou super (jen by to ty holky musely umět) a kdyby měly mozkovnu a byly šikovné, tak si tím ještě můžou přivydělat :-) Segra třeba malovala na hedvábí - šátky a šály nebo tvořila šperky a přivýdělek dobrý a ještě jí to bavilo, neb je kreativní :-)

0/0
20.10.2011 8:12

DahliaPinata

Re: Úplně nejvíc miluju

Je to super, dodnes to dělám, když si potřebuje hlava odpočnout. Jenže v dřívějších dobách to byla nutnost a to už tak super nebylo. Prostě buď jsem zdědila kombinézku po dítěte kamarádky, nebo jsem ji musela ušít. Zdědila jsem slíbenou kombinézku, ale byla v takovém stavu, že jsem byla ochotná oblíct ji dítěti jen nouzově... tak jsem rychle musela ušít novou. Myslím, že i v dnešní době je spousta mladých šikovných žen, které si takto přivydělávají (viz Fler), ty ale tady nekdákají, jak to mají těžké a jak jsou uvrtané mezi sporák a plínky.

0/0
20.10.2011 9:09

Scarlett from Scottland

Re: Úplně nejvíc miluju

na Fler jsou nádherný věci a vždy žasnu nad zručností a nápaditostí těch lidí 8-oR^

+1/0
20.10.2011 9:16

Hroznej puberťák

Re: Úplně nejvíc miluju

Jo, u těch vykřikujících o sporáku a plínkách bývá navíc docela příznačné, že ty pleny používají jednorázové, kašičky kupují instantní, přesnídávky ve skleničkách a sporák maj spíš coby desingovej doplněk, takže o to větší to pak je tragikomedie.

+2/0
20.10.2011 9:20

Alrauna

Re: Úplně nejvíc miluju

No, možná je to pro někoho super, ale někoho to nebaví vůbec. Já taky nenutím všechny ženské psát romány, protože to umím a baví mě to. A po pravdě, mít dítě a JEŠTĚ u toho štrykovat, to by byl pro mě důvod hodit si mašli.

0/0
20.10.2011 10:23

Scarlett from Scottland

Re: Úplně nejvíc miluju

no to taky byl jen uvedený příklad, že se dá najít spousta věcí co dělat a čím se odreagovat, než jen to klasické lezení po kavárnách :-) vím, že každého ruční práce - což není jen pletení - nebaví a ani neumí. Jinak vaše sebevědomí bych fakt chtěla mít 8-o

0/0
20.10.2011 10:55