Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Proč chlapi neumějí naslouchat

Přišla jsem do kanceláře, kde seděl můj kolega. Koukal do počítače, rejdil na internetu a na stole měl položený telefon, ze kterého se ozýval hlas, který zjevně vedl hodně dlouhý monolog.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

catchmaria

Jsem ženská a dělám totéž

Jsem ženská a dělám totéž... je jedno, jestli v telefonu, nebo naživo... někteří lidé se prostě mají potřebu vypovídávat a neočekávají, že jejich situaci budete analyzovat nebo řešit, chtějí si jen ulevit. Mozek mi přepíná do stavu "poslechni, kývni, občas přitakej... nepřemýšlej", kdykoli je obsahem hovoru něco, co se mě netýká nebo mě nezajímá (typické jsou nekonečné hovory o jeho práci, o autech, o fotbale, o rodině či kamarádech, které neznám nebo nevyhledávám...). Jestli si připadám jako sobec, když ho vlastně nevnímám? Ne... dělám přece to, co ode mě očekává - projevuji účast.

0/0
29.9.2011 15:40

mamsrb

Měl jsem několik pracovních hovorů

se ženami, které trvaly i přes 20 minut. Jedna si ztěžovala na postup našeho dodavatele a volala opakovaně, takže jsem si dobu hovoru registroval. Nejdelší trval 40 minut. Bohužel jsem si nemohl dovolit hovor ukončit. Myslíte si, že se tomu dá naslouchat? To co se dá říct pěti větami byla litanie na hodiny. Také mě jedna psala maily. Když jsem pro naše kontrolní odd. tiskl těch 8 stránek A4 ani jsem se nemusel u šéfů moc obhajovat;-D Moje žena se rozhodne zrovna když Barcelona útočí a Messi dává gól mě sdělit plán se záclonami a pak se diví, že jsem v té plejádě informací (zápas mezitím skončil) nepostřehl, že mám sundat záclony. Takže milé dámy asi tak. Neumím naslouchat;-D

0/0
3.9.2011 9:31

nenovak

Předstírat naslouchání je skoro stejně náročné jako skutečně

naslouchat. Ve skutečnosti mě vlastně téměř výhradně zajímá jen co, kde a kdy budeme dělat. S kým a  o čem se bavila v práci mě nijak zvlášť nezajímá, důvod vyprávění vlastně ani nechápu. Vyskytnou se samozřejmě i období, kdy mám náladu naslouchat. Děje se tak jednou za 14 dní. Možná je to projev sobectví. Před půlrokem o tom byl nějaký pořad v televizi, kde jeden muž ve věku 22 let přiznal, že ho vlastně zajímá jen hovor, co se týká jeho. Připustil, že jej ještě tak zajímá zdraví jeho nejbližších, tedy je rád, že jsou živí a zdraví. Následně se tam experti přeli o to, zda ten chlap je sobec nebo jestli jenom není pokrytec narozdíl od ostatních. Experti dospěli nakonce spíše k závěru, že ten člověk je spíše normální.

0/0
24.8.2011 14:22

assam

Muži předstírají pozornost

ženy zase orgasmus....Co je horší? Prozrazení/přiznání vyvolá podobné emoce,tak co se tady řeší??:-Ppetr.assam

0/0
1.8.2011 14:00

Renatus Karmín

Re: Muži předstírají pozornost

No a obě strany jsou spokojeny. Já se tvářím, že mě zajímá co žena povídá a ona, že jí sex se mnou baví. Děláme si tak navzájem radost. :-)

0/0
1.8.2011 15:09

Spaky

ale umí poslouchat

umí i naslouchat, ale jak už tu někdo zmínil - chlapa nezajímají rozbory a elaboráty o ničem. Očekává jasná fakta.

Máš problém? to je mi líto. Tak ho vyřešíme.... Jenže problém ženských je v tom, že ony neočekávají řešení - ony se chtějí vypovídat, chtějí lítost a účast. No proč ne - jednou za čas - ale volat chlapovi několikrát denně, to je na pěst. Pak se nedivte, že přepne mozek na základní funkce, a reaguje podvědomě, aniž by poslouchal.

Taky mám svou krabici ničeho, a pokud mi přítel po sté a prvé vykládá o tom debilovi z práce, udělám úplně to samé - vypnu a kývu, dokonce logicky odpovídám na vznesené dotazy, ale vůbec o tom nevím.

Co je ovšem nejhorší - že přesně takovéhle znám i muže - chtějí politovat, nehledají řešení, a pokud jim přednesete svůj problém, tak se vás nevinně zeptají: A co s tím budeš dělat?

V tu chvíli sem zralá vraždit já... :D

0/0
1.8.2011 9:40

Jean-Luc Picard

děvčata nebojte, ani ty kamarádky vás neposlouchají

Ony se prostě také potřebují vypovídat, takže na oplátku vyslechnou i vás (i když už u toho uvažují, co ony řeknou vám). A ještě horší varianta jsou kamarádky radilky co všem ostatním organizují život. Stačí mít v partě jednu rozvedenou a za chvíli máte agitku a radu na každou chybu chlapa - rozvěď se, podívej se na mne, já ho vyhodila a co mi teď chybí .... bla bla bla

Znal jsem jednu takovou partu kamarádek a jedna úspěšně rozvedla skoro všechny.

0/0
31.7.2011 22:21

aazdar

Re: děvčata nebojte, ani ty kamarádky vás neposlouchají

Že vy jste maskovaná žena. Tohle bylo dost přesné. Ale jak jsem už psala dole, my taky od mužů neočekáváme, že nás budou poslouchat, ale že se tak budou tvářit. :-)

0/0
31.7.2011 22:30

TondaN

tak zkuste říct tomu svojemu,

že když na to nestačí,tak si řeknete někomu ,koho nemá rád a uvidí se...:-) podle místních podmínek.

jako muž vám řeknu,že manželka má jednu známou,která když přijde mluví,a to tak,že položí otázku ,sama si na ní odpoví a tak to jde dokola ,dokud se nezachmuřím a ona vypadne!;-D

0/0
31.7.2011 21:05

Aries2

moje zkušenost,

muž/chlap mě vyslechnul vždy nejlíp, kdyžto ženská se jenom tváří, že je ta nejlepší a nejvíc ti rozumí a pak to použije ve svůj prospěch. Dámy, omlouvám se, ale před váma mám větší obranyschopnost než, když zadavám pin do bankomatu. Kdo to ješte nepochopil, jsem žena

0/0
31.7.2011 19:06

faiva

Re: moje zkušenost,

takové zkušenosti se ženami naopak nemám, ale samozřejmě člověk nemůže bezhlavě říkat všechno každému, bez ohledu na pohlaví:-)

0/0
31.7.2011 19:49

dscs

Re: moje zkušenost,

ucitelka cestiny by se hodila

0/0
31.7.2011 20:08

aazdar

Re: moje zkušenost,

Tady by se hodil učitel češtiny u poloviny příspěvků (mě občas nevyjímaje), ale nejsme v klubu jazykovědců. Spousta lidí má problémy s pravopisem a přitom můžou mít kvalitní názory, nemyslíte? Ikdyž hodit text do meilu a nechat si opravit nejhorší hrubky nebývá dost často od věci. :-))

0/0
31.7.2011 20:33

Aries2

Re: moje zkušenost,

asi určitě, ale nejsem češka, nikdy jsem se tento jazyk neučila, přesto se snažím vyhovět a mluvím vašim jazykem. Od Vás nejvíc slyším, čí chleba jíš, toho píseň zpívej. Na rozdíl od Vás používám diakritiku a věřte, napsat jenom tenhle příspěvek mi trvá 10-tky minut a každé slovo, které neznám se snažím vygooglovat, holt občas se to nepovede:-(

0/0
31.7.2011 21:06

aazdar

Re: moje zkušenost,

Já si říkala, že máte nestandardní skladbu vět, ale pokud neni čeština Vaším mateřským jazykem, klobouk dolů, jste výborná. R^

0/0
31.7.2011 21:15

Aries2

Re: moje zkušenost,

děkuji, ano to je můj největší problém - nestandardní skladba vět. Žiju tady 13 let, pár věcí jsem už pochopila. Za boha mi nejde do hlavy, kdy mám použít - mě, mne, mně (snad nemáte další tvar:-P

0/0
31.7.2011 21:21

aazdar

Re: moje zkušenost,

Poradím vám jednoduchou pomůcku, pokud se neurazíte. používejte jenom mě a mně na mne a mi se vykašlete úplně, to za prvé :-))).  a když chcete použít mě, mně. řekněte si, jak by to znělo se zájmenem tebe tobě. 

takže Petr  MĚ - TEBE nemá rád. tady je důležité to E po T

a Petr MNĚ - TOBĚ zavolá tady je po T  O

A tak to funguje vždycky, když použiju tobě píšu mně, tebe píšu mě. Ttohle naučili u nás každého ve čtvrté třídě, to senám pak machruje :-)).

Nechci Vás poučovat, jenom poradit.

0/0
31.7.2011 21:39

Aries2

Re: moje zkušenost,

moc děkuji, každá rada nebo pomůcka je vždy vítaná

0/0
1.8.2011 7:18

Aries2

moje zkušenost,

0/0
31.7.2011 18:59

Aries2

Ale umějí,

jenom když je čemu naslouchat. Mužský mozek má krásny dar, rozlišovat to podstatné a to co stejně neovplivní. To neznamená, že nemají chyby, jenom tady, jím víc rozumím (Viera)

+3/0
31.7.2011 17:56

aazdar

Re: Ale umějí,

Anebo je to taky tak, že my vás muže neposloucháme úplně stejně, jako vy nás, jenom díky predispozicím ženského mozku, který umí dělat víc věcí najednou, zvládáme napůl vnímat, co povídáte. ženské ucho jw citlivější ke změně tónu hlasu (aby rychle reagovalo na případný pláč mláděte), tekže ve vhodnou chvíli přepneme ze standby systému, kdy vypadáme, že posloucháme do plné pohotovosti, takže to, co je opravdu důležité z rozhovoru slyšíme, a můžeme vhodně reagovat. doporučují se věty:" no to snad není možné, jak dobře jsi ten problém vyřešil, nechápu, jakto, že šéf nevidí, o kolik jsi lepší než ten looser, nebo prosté jsi opravdu úžasný drahý"

No a váš jediný problém s námi je, že jak říká moje drahá přítelkyně, dlouhodobé soužití smíšených dvojic je nevhodné .-)))  a my si máme pokecat s kamarádkama a vy mlčet s kolegy na rybách :-)))

0/0
31.7.2011 18:23

Aries2

Re: Ale umějí,

muži to mají dané už od středověku, museli se rychle rozhodovat, aby zachranili rodinu. Tak se mozek vyvinul na to a tak to aj je. Ženske čekali na něho, něž něco muž uloví a mezi tím kecali a pomlouvali muzske. Zenam se vyvinul smysl pro mluvu a muzum pro podstatne veci. (jsme žena):-P

0/0
31.7.2011 18:45

aazdar

Re: Ale umějí,

Já pořád řeším proč každé podobné téma vyhrotí  názory na muže a ženy. Vždyť spolu žijeme a máme se rádi .. většinou všichni. Každý jsme jiný, a nejedná se jenom o rozdíy v "mužství a ženství". mám přátele vobou skupinách, když chc i poklábosit o ničem sednu si s kamarádkou na "dvojku"(nebo začnu kaffat na idnesu), když chci něco jiného zajdu třeba s kamarády na kulečník. Od toho jsou lidi různí a většiniu se shlukují ti, kteří mají podobné zájmy a záliby. ps. omlouvám se, že jsemnepoznala, že jste žena :-)))

0/0
31.7.2011 19:09

Aries2

Re: Ale umějí,

neomlouvejte se :-). Ono, ty temata jsou k uvolnovani nasich pocitu. Vsichni se snazime vyrovnat s tou druhou stranou a kdyz nastane tohle tema, tak shodime vsechnu tu snahu (anonymita pomaha), tady si to vybijeme a pak mame zase silu bojovat. Od toho jsou diskuze a to vyhrocení bych nebrala vážne:-)

0/0
31.7.2011 19:31

faiva

Re: Ale umějí,

Jako jsou ukecané ženské, co se rády poslouchají, jsou i takoví chlapi.;-)

0/0
31.7.2011 19:50

Aries2

Re: Ale umějí,

svata pravda

0/0
31.7.2011 19:52

Cajhi

ou

Článek (zřejmě psaný ženou) je zcela mimo. Muži umějí naslouchat, umějí i vyprávět a diskutovat (tzn hovořit s někým o určitém (ať už abstraktním či reálném) problému, užívajíc argumentů a reagujíc na svého partnera v diskuzi). Problém tedy není v mužích, ale v ženách, protože ony (ve valné většině) nediskutují, pouze vypráví, ale nedokáží vystihnout to zajímavé, podstatné neb nedejbože vtipné, tzn neumí vyprávět.

Jako muži je mi jedno, zda mluvím (nebo poslouchám) muže nebo ženu. Pokud bude ten dotyčný mluvit o ničem a neustále dokola a velice podrobně popisovat každou ..., nebudu dávat pozor. Problém je, že s ženami se to stává daleko častěji (skoro až pravidělně).

+2/0
31.7.2011 16:29

Aries2

Re: ou

absolutně přesné. Většina žen neumí chvili mlčet a když mlčíte, tak Vás zasype otazkami jako, něco se děje? Občas mám pocit, že když je ticho, musí to vyplnit...čímkoliv. Absolutně nejhorší je dámská jízda nebo akce, která je určená převážně ženám (dámy nechaly doma drahé půlky a vzaly kámošky/kolegyně). Jednou jsem to prožila, bylo to od hotelu promítaní romantického filmu, to co jsem tam zažila, uff...pochopila jsem proč mám tolik kamarádů a ne kamarádky. Na druhou stranu, asi to tak má být a asi to tak funguje, vzala jsem chlapa, který je můj opak ;-D

0/0
31.7.2011 17:37

aazdar

Re: ou

Je to podle štěstí na lidi. Někteří (bez genderového rozdílu) by neměli otevřít ústa nikdy, a někteří by mohli mluvit pořád a bylo by to pro okolí podnětné a v pořádku. Problém většinou bývá v tom, že lidé sebe sama špatně do těchto skupin zařazují :-)

0/0
31.7.2011 18:28

dscs

Re: ou

a ted nastvete cele hejnecko slepic

0/0
31.7.2011 18:23

Aries2

Re: ou

ale jenom slepice, tak vo co go ;-D

0/0
31.7.2011 18:28

mana-žer

možné řešení

taky mě podivoval neustálý tok mluvy mé drahé. jako by jen lehce pohybovala rty do průvanu, bez konce. kdyby mě aspoň nenutila na to reagovat. napadlo mě ji požádat, jestli by si nedala k sobě nohy. a výsledek se záhy dostavil. naše manželství je opět v pohodě.

0/0
31.7.2011 14:27

CART09

Typický chlap? Spíš typická ženská...

Jestli to nebude spíš tím, že dotyčný usoudil, že stejně nechcete slyšet žádnou reakci, ale jen samy mluvit. A na to nikoho druhého opravdu nepotřebujete...

0/0
31.7.2011 13:28

Tomáš Bobek

Ten blog je příliš dlouhý... :-D

Dalo mi moc práce to přečíst, bylo to dlouhé, téměř jsem neudržel pozornost a myšlenky mi bloudily někde úplně jinde. Přitom stačilo jen napsat:  "Chlapi neumějí naslouchat. Co s tím?". ;-D

0/0
31.7.2011 12:56

CART09

Re: Ten blog je příliš dlouhý... :-D

A o tom to je, je to to samé, jako ten hodinový telefonát - proč to říct jednou větou, když se to dá rozepsat na stránku...

0/0
31.7.2011 13:29

aazdar

Re: Ten blog je příliš dlouhý... :-D

Tak v tom případě byli Viktor hugo a Alois Jirásek ženy? :-))))

0/0
31.7.2011 13:33

Tomáš Bobek

Re: Ten blog je příliš dlouhý... :-D

Ne, to asi nebyli :-) Na každé téma lze psát či hovořit libovolně dlouho. Ano, technicky to jde. Prakticky na to však většina mužů nemá, přinejmenším v případě příběhů vyprávěných přímo jim jejich ženami, ty správné  predispozice. Otázkou zůstává, zda jsme tak mizerní posluchači nebo ony tak mizernými vypravěčkami :-P

+1/0
31.7.2011 14:42

tayger

Re: Ten blog je příliš dlouhý... :-D

Co to? Herdek, já se občas ani nedokážu zastavit, když píšu. Všichni mě pak obviňují, že umě články prodlužuju. Přitom já jen rád píšu. :-D

0/0
31.7.2011 23:10

Duke___Nukem

ale my dokazem naslouchat,

treba vetu"milacku,ty jsi pro me ten nejlepsi na svete",tak to muzem poslouchat porad..:-P

0/0
31.7.2011 11:29

aazdar

Re: ale my dokazem naslouchat,

A jste schponí tomu i po stopadesáté věřit? :-))

0/0
31.7.2011 12:18

Duke___Nukem

Re: ale my dokazem naslouchat,

veri tomu jen hlupak,ale proste je to pekne slyset,no..:-P

0/0
31.7.2011 13:43

Definitka

Pokud je to klasický chlap, je to všude stejné:-)

Dělám pracovně s mužskýma už 30 let:-)..To stačí na to, abych se od nich hodně naučila:-)..Chtějí jasné..a stručné a logické informace..a v podstatě nechápou..ženskou logiku..:-) ..

Na druhé straně jsou ze svých domovů ponaučeni z chování matky jak žít s partnerem. Takže se stačí trochu zamyslet jak to fungovalo u nich doma a trochu se přizpúsobit, pokud vám záleží na vašem partnerovi a vztahu.

Jak jednoduché :-))..a potom je vše ideální na obou stranách:-).

D.

0/0
31.7.2011 11:24

Duke___Nukem

Re: Pokud je to klasický chlap, je to všude stejné:-)

no,zenskou logiku mnohdy nechape i lecktera zenska..:-)

0/0
31.7.2011 11:35

CCblue

Re: Pokud je to klasický chlap, je to všude stejné:-)

Zajímavé, tak ona existuje logika i ženská logika. No nepřijde mi to moc logické. :-)

0/0
1.8.2011 15:37

dscs

ja myslim, ze takova

by mela byt rada, ze chlapa ma, a vazit si ho. a spis nez zpusob, jak jim manipulovat a nutit ho, aby skakal, jak ona chce, by mela premyslet, cim mu udelat radost

0/0
31.7.2011 10:11

tayger

Re: ja myslim, ze takova

Ha, ha. Už je to tu zase. Zabýváme se problémy v komunikaci a už je tu manipulace a co by se mělo dělat naopak. Já prostě nemůžu souhlasit. Všichni jsme svobodně myslíci bytosti. Pokud se podvolujete za každou cenu jednomu pohlaví, je to jen a jen váš problém. Partnerství je o kompromisu, nemůžete mít neustále navrh, někdy musíte udělat i něco co nechcete, už jen z principu, že jste se s tím člověkem rozhodl žít. Jsou chlapy tzv. pod pantoflí, ale stav je i opačný, kdy je ve vztahu dominantní muž. Oboje už vlastně narušuje partnerský vztah, ale když to někomu takhle vyhovuje. :-)

0/0
31.7.2011 10:20

aazdar

Re: ja myslim, ze takova

R^R^

0/0
31.7.2011 12:19

dscs

Re: ja myslim, ze takova

no vzdyt rikam to same. nelibi se mi, ze clanek dela z muzu natvrdle, neempaticke troglodyty, a v nem i v diskusi se autorky zurive snazi najit trapne manipulacni tehcniky, jak proti jeho vuli procpatto, co chteji ony, ale nechce muz

0/0
31.7.2011 18:25

Škubi

Re: ja myslim, ze takova

To, že vám stačí, že někdo poslouchá a mlčí není komunikace..! ;-D

0/0
1.8.2011 0:10

tayger

jo to nějak takhle

Už včera jsem četl článek, ale nepřišel jsem s odůvodněním, ale dne ráno mě to trklo.

Holky, váš problém je, že nevíte kdy máte s nějakou důležitou informací přijít. Já třeba píši na počítači a přijde matka a začne do mě něco valit. Bylo jedno, že sem ji řekl před x měsíci, že prostě nedokážu nejednou udržet pozornost k více věcem. Takže, když se třeba spravuje auto a chlap zrovna přemýšlí jak povolit matku, tak si můžete být jisti, že nějaké řeči okolo moc nevnímá, pokud nejsou zaměřené právě na tu matku. Ono to opravdu vyšumí do ztracena a pak jsme my ti špatní.

Holky by si měli uvědomit, že takhle náš mozek pracuje. Je to něco jako jednojádrový procesor. Při úplném vytížení u jedné aplikace, nejsme schopni se dostatečně věnovat další aplikaci. U žen je to jiné, ony jsou jako více jádrový procesor a zátěž si rozkládají na více jader.

Takže jestli chtějí ženský naši pozornost, musí si ji vynutit. Ale nebude to lehké, když máme mozky zaplácány prací nebo i nějakou hrou k řešení. :-D

+1/0
31.7.2011 9:52mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.