Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Maso nechci! 6 tipů jak na jídelníček pro malé vegetariány

Přestalo vaše dítě ze dne na den jíst maso? Ať už k tomu má jakékoliv důvody, buďte trpěliví a zaměřte se na skladbu jeho jídelníčku. Různé fígle jak zachovat všechny potřebné látky pro správný vývoj a růst vašich dětí vám poradí výživová poradkyně Jana Vašáková.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

medved.m

1. Hlavní je řezat

(takové děti)

V přírodních lidských společnostech by jednoduše podobný jedinec uhynul a byl by pokoj - alespoň pokud kráčí o genetický fond.

Člověk není přizpůsoben na jídelníček bez živočišných bílkovin. Už dávno ne.

0/0
11.8.2011 0:45

Bob-an

Re: 1. Hlavní je řezat

Na druhou stranu mu s velkou rezervou staci jedna porce masa tydne....

0/0
11.8.2011 2:04

indigacek

Re: 1. Hlavní je řezat

Myslíš jako pilkou na železo, nebo rovnou na cirgulárce?

0/0
11.8.2011 3:33

axax

Re: 1. Hlavní je řezat

Naopak - většina problémů, které lidé mají (včetně nejtěžších nemocí) je způsobena nadbytkem živočišných složek potravy, na které člověk není přizpůsoben ...

0/0
11.8.2011 10:42

_m-

Re: 1. Hlavní je řezat

1) člověk je všežravec - jeho zažívací trakt je rozhodně spíš přizpůsoben požívání potavy živočišné, než rostlinné, nicméně je to všežravec a tudíž by měl žrát vše.

2) máte pravdu v tom, že masa jíme nadbytek - vzhledem k  životnímu stylu většiny z nás.

0/0
11.8.2011 10:51

indigacek

výživa, maso a krevní skupiny

Zajímavý článek o tom jakou souvislost mají krevní skupiny lidí a jejich výživa.

http://www.vegetarian.cz/otazky/odp_ksk.html

0/0
11.8.2011 0:08

indigacek

jezení masa ja individuální záležitostí

Jezení masa je individuální záležitostí závisející především na myšlení. Přirovnal bych to k zákonům kauzality, nebo také příčině a následku. Tak funguje lidské myšlení. Pokud si někdo myslí, že maso potřebuje, tak ho potřebovat bude a to jen proto, že pokud by mu bylo odpíráno, tak mu to vytváří vnitřní problém.

Pokud někdo dospěl do fáze, že maso jíst nechce a opravdu to tak vnímá, tak jej nepotřebuje a naopak mu nucení masa působí vnitřní problém.

Já osobně maso nejím a problém s tím nemám. Jsem naopak rád, že jsem v souladu s jistými principy souznění.

Netvrdím, že i rostliny nejsou živé a vnímající, ale beru to tak, že jsem udělal alespoň nějaký krok.

Na mnoho lidí se dívám jako na posedlé konzumem, kdy by snědli snad cokoliv a to především kvůli takovým povrchnostem, jako jsou chutě a podobně. Vím, málokdo mě pochopí. Nikomu nic nenutím, je to můj názor a pohled. Dětem bych rozhodně nechal svobodnou volbu. Nutit je jíst maso, když nechtějí jim může působit psichycké problémy.

+2/0
10.8.2011 19:31

axax

Re: jezení masa ja individuální záležitostí

V tom máte naprostou pravdu ... a stejně nedobré je podle mě nutit děti maso nejíst , když ho vyloženě chtějí ... (občasný případ některých vegetariánských rodičů). Můj syn například maso jíst vysloveně nechce (říká že nikdy ho jíst nebude). Fajn, jsem rád ... kdyby maso jíst chtěl, je to jeho věc ... a bránit mu v tom samozřejmě nebudu ... Jde jen o jedinou věc: aby lidé už konečně pochopili základní fakt: že maso není žádnou podstatnou a nenahraditelnou složkou výživy v žádném vývojovém stadiu člověka. Naopak - zkušenosti lidí ukazují že se jim daří spíše lépe bez něj. Na druhé straně samotné vynechání nebo zařazení masa do jídelníčku moc samo o sobě neznamená. Člověk nemusí jíst maso a místo toho jíst nějaké jednostranné blivajzy a může na tom být hůř než průměrný masojedlík ... atd.

+2/0
10.8.2011 19:53

IfčaX

Re: jezení masa ja individuální záležitostí

Víte, mě se spíš zdá jako "posedlost konzumem" to vymejšlení všech možných specialit, protože já jsem přece něco onačejšího a hned tak pro mě není nic dobré..

0/0
10.8.2011 20:02

indigacek

Re: jezení masa ja individuální záležitostí

Já jsem myslel tou posedlostí konzumem spíše situaci, kdy lidé jedí všechno možné a pořád zukoušejí něco jinýho. Například, když někdo jí např, klasické druhy masa a k tomu potřebuje vyzkoušet jednu rybu a druhou rybu a kraba a šneka a .... a snad by jedli i netopýry a já nevím co, jen aby mohli ochutnat něco jinýho. V tomhle vidím, že lidé nepřistupují k živým tvorům jako k živým tvorům, kteří se také obávají o svůj život a cítí bolest, ale přistupují k nim spíše jako ke komoditě/zboží u které je jedno, že ji musí zabít. I když z druhé strany nesouhlasím, že k zabíjení jsou "určeny" jen některé typy zvířat.

Podle mě jsou zvířata svobodní tvorové a měli bychom také vidět, že nám v mnohém dokáží pomáhat, že mají své city, bolesti, sociální vazby a podobně.

0/0
10.8.2011 23:41

indigacek

Re: jezení masa ja individuální záležitostí

Co se týká toho dojmu, že někdo se snaží být něčím extra, něčím jiným a na základě toho odmítá něco jíst, to je další otázka. Ale konkrétně toto chování člověka, pokud by bylo založeno na takovéto potřebě pouhého odlišení v souvislosti s nejezením masa by dle mého názoru po čase ustalo, jelikož pokud ten člověk/dítě je opravdu masožrout, tak mu to maso jaksi časem chybět bude a dostane na něj chuť a nakonec jej jíst bude.

Další věcí je třeba pocit neporozumění dítěti, kdy má prostě pocit, že mu nerozumíte a třeba může dělat schválnosti a tvrdit, že maso nejí. Ale ten důvod by pak byl spíše ve vzájemném vtahu dítě - rodič. Pokud je vztah dobrý a dítě cítí, že mu rozumíte, tak tyto schválnosti dělat nebude a bude jíst vše, co má rádo a vyhovujemu.

0/0
10.8.2011 23:48

indigacek

Re: jezení masa ja individuální záležitostí

V současné době se na svět rodí velké množství tzv. indigových dětí, krystalových dětí, apod.. Těmto dětem je také velmi těžké rozumět, jelikož jejich smyslem a důvodem, proč přišly na svět je to, aby nám dospělákům trochu otevřeli oči a zmenili vnímání. Mají v sobě určitou moudrost, které je složité rozumět.

U těchto dětí se také může zdát, že dělají pořád nějaké schválnosti a že ony jsou něco extra a proto třeba odmítají jíst maso.

Tyto děti v sobě ale už od malička mají hodně "vyšší" moudrosti a jejich založení je oproti našemu "já" ve smyslu spíše "my". Ony souzní se zvířaty, rostlinami a vším, jelikož ví, že vše je propojeno a spolupracuje spolu. Nikdy nebudou uznávat principy zabíjení. Uznávají mnohem vyšší principy bytí a maso jít nebudou i kdybste se na hlavu postavili. Nutit tyto děti jíst maso, by bylo fatální chybou a šíleně by jim ubližovalo. Nerozlišují mezi lidmi, zvířaty a pod. Možná naopak zvířata mají raději více než lidi, zvláště moderní lidi, z tohoto hrozného světa.

0/0
10.8.2011 23:56

Zefram Cochrane

a jsou rodiče povini respektovat vše?

To se jako má celá rodina stát vegetáriány, nebo vyvařovat dvojí jídlo?

Dítě se rozhodne být vegetariánem a rodiče musí skákat jak miláček píská? Co kdyby se rozhodlo, že potřebuje platinový mobil, protože plasty jsou z ropy a to škodí planetě? Nebo že do školy chce vozit elektromobilem, protože je to ekologické?

Dítě má mít svobodu pro vlastní rozvoj, ale prosím jen  vodcať a pocaď. Podívejme se na svobodomyslnou drancující mládež v Británii. I tam může zajít přílišná tolerance a libarálnost.

Pokud se pro vegetariánství rozhodne mladý člověk žijící s rodiči, pak by neměl omezovat ostatní, ať si sám nakoupí a uvaří (pochopitelně za svoje peníze).

+2/0
10.8.2011 17:45

axax

Re: a jsou rodiče povini respektovat vše?

Ty musíš být hodně dobrý rodič :)

+2/0
10.8.2011 18:26

indigacek

Re: a jsou rodiče povini respektovat vše?

Přirovnávat vegetariány k "svobodomyslené drancující mládeži v Británii" může snad jen člověk padlý na hlavu.

+2/0
10.8.2011 19:16

culka

Re: a jsou rodiče povini respektovat vše?

Souhlasím - švagr to udělal tak, že pokud vařila dcera - čerstvá vegetariánka, měla naprostou volnost a on jedl vše, co mu bylo předloženo. Když vařil on, rozhodoval o skladbě jídla on, a dcera jedla vše, co jí bylo předloženo. Na univerzitě se stravovala podle svého. My jsme to v podstatě měli doma stejné.

0/0
10.8.2011 22:12

axax

Jezení masa

je pro člověka nepřirozené, není k tomu vybaven (jako šelmy) a navíc je člověk, čili má schopnost rozlišování a je schopen pochopit že má k dispozici spoustu vhodnější potravy ... Extrémní míra požírání zvířecích mrtvol jako v posledních pár desetiletích nemá v historii lidstva obdoby. Bohužel to není (spolu s extrémní konzumací dalších živočišných a chemizovaných produktů) bez důsledků. A lidé si myslí že všechny ty rakoviny, srdeční kolapsy a další těžké nemoci padají z nebe. 80% z nich je přímo způsobeno tím co do sebe lidé bezmyšlenkovitě hází. Propagandou zafixovaná idea že "maso je základ výživy" je úplně mimo a je dobře že pozvolna se lidé od této naprosté hlouposti a nesmyslu osvobozují . A je fajn že i v zabedněných Čechách už se o tom mluví stále otevřeněji a že i děti mají možnost uvažovat o rozumnějších alternativách

+3/0
10.8.2011 15:11

akleen

Re: Jezení masa

A co jestirci dobry?

0/0
10.8.2011 15:29

Rudla01

Re: Jezení masa

OMG! To jsou žvásty. Zato v 18 stol, kdy se běžní lidé dostali k masu max. 1 týdně, byla průměrná výška člověka 160cm, masa na kostech měli jako dnešní modelka a ti nejšťastnější se dožívali i 50 let.

Až bude mít člověk 4 žaludky a střeva dlouhá jako kráva, ať klidně žere trávu. Do té doby musí jíst potraviny, ze kterých dostane dostatek potřebných živin, a to je hlavně maso.

+1/0
10.8.2011 15:40

axax

Re: Jezení masa

Tvoje znalosti globální historie jsou obdivuhodně směšné :)) Zkus si o tom něco dostudovat (též o úžasném zdravotním stavu převažující části dnešní populace). A co se týče fyziologie, zkus něco též doplnit :) Případně mrkni na srovnávací tabulky http://michaelbluejay.com/veg/natural.html

+1/0
10.8.2011 15:48

já George XVII

Re: Jezení masa

ta studie je opravdu zajímavá. Srovnávat se se šimpanzi co se týče skladby potravy je fakt geniální. Autora toho žvástu asi nenapadlo proč se šimpanzi nevyvinuli v "druhé lidi". Je to proto, že neměli dostatek živin pro rozvoj mozku. A kde ty živiny naši prapředci brali? No přeci z masa.

+1/0
10.8.2011 16:57

axax

Re: Jezení masa

Tak myslet si že vývoj mozku a inteligence se odvíjí od požírání masa, je hodně komický názor ... Předpokládám že maso jíš, čili tím jsi domněnku defacto popřel :) Tvůj pravopis též není zrovna toho dobrou reklamou :) Einstein , Leonardo da Vinci , Tolstoj a tisíce dalších geniů (= vegetariáni) jsou též podle tebe na úrovni šimpanze, že ? :-)

+2/0
10.8.2011 18:31

dejte mi pokoj

Re: Jezení masa

vždyť má ve všem pravdu...

nikdy v historii se lidstvo nedožívalo delšího věku, nevážilo ani neměřilo víc, ani tak dlouho nevystačilo se "základní" výbavou, jako jsou zuby, oči, paměť atd...

+1/0
10.8.2011 17:00

axax

Re: Jezení masa

To máš pravdu , že "nevážilo" víc ...:DD k ostatnímu asi je zbytečné něco dodávat ...

0/0
10.8.2011 18:28

IfčaX

Re: Jezení masa

Proč jste si jeden fakt vybral a k těm ostatním jasným pravdám je zbytečné něco dodávat?

0/0
10.8.2011 18:46

axax

Re: Jezení masa

Nemám čas ani chut to tady rozvádět ... "nikdy v historii se lidstvo nedožívalo delšího věku, nemělo lepší oči , uši ..." - jak to víš ? :-)

0/0
10.8.2011 19:18

IfčaX

Re: Jezení masa

Zdravotnické, demografické a podobné statistiky jsou celkem běžně dostupné. Tohle prostě JE fakt. Co by naši vzdálenější předci dali za současný, dle vás "katastrofický" zdravotní stav populace.

+1/0
10.8.2011 19:23

axax

Re: Jezení masa

Ukažte mi link na zdravotnické a demografické statistiky tak 2- 3000 let dozadu a uvěřím tomu :) Ve skutečnosti ani nevíme co se přesně dělo na mnoha místech planety před 500 lety :)

0/0
10.8.2011 19:25

IfčaX

Re: Jezení masa

No, hlavně že vy víte, že dnešní zdravotní stav je proti dřívějšku katastrofický. :-D

Ale myslím, že ta vaše věta "uvěřím tomu" je všeříkající. Vybral jste si něco, čemu jste se rozhodl věřit. Fajn - nikdo vám to tady přece nevymlouvá. Ale když začnete ostatní přesvědčovat, že to, čemu vy věříte, je objektivní pravda, už je to jiné kafe.

+1/0
10.8.2011 19:29

aazdar

Re: Jezení masa

Vy s ním pořád ještě bojujete? opravdu obdivuji Vaši trpělivost :-))), to chce pořádný kus flákoty na výdrž. :-)

+1/0
10.8.2011 19:32

IfčaX

Re: Jezení masa

Ne "pořád ještě", ale "už zase". A jo, flákota na výdrž v mezičase byla. :-)

0/0
10.8.2011 19:33

aazdar

Re: Jezení masa

Taky jsem se sem vrátila po večeři podívat, kam a xaxa postoupil. ale obávám se, že zavražděné krůtě na mém taliři by se to nelíbilo, půjdu se asi uklidnit do ekonomie, tam je Kalosu a reformy, to vypadá klidněji :-)))))

0/0
10.8.2011 19:37

axax

Re: Jezení masa

Fakta bohužel zůstávají ... Přecpané nemocnice, lidé houfně umírající na rakoviny, srdeční kolapsy atd. (stamiliony ) , největší byznys farmaceutický průmysl atd. to je realita pane. ... z 80% způsobená tím co do sebe lidé ládují . Pokud by tzv. "normální strava" byla ta nejlepší , dokonalá a všechno ostatní (kde například chybí kusy zvířecích mrtvol) už v něčem nebezpečné, riskantní, něco postrádající, tak by přece lidstvo muselo kvést zdravím a doktoři a faramceutický průmysl zbankrotovat ... Opak je pravdou ... At si každý jí co chce ... ale at nekecá do něčeho čemu nerozumí , o čem nic neví a především - s čím nemá žádnou osobní zkušenost ... (zjevný případ většiny zdejších mudrlantů :)

+1/0
10.8.2011 19:47

IfčaX

Re: Jezení masa

No jasně. Umírat se přece má uprostřed kvetoucího zdraví. ;-D

Dřív se umíralo vcelku rychle na věci, které dnes už jsou často banální a umíme je léčit... takže holt přichází pak zas jiné nemoce. To není zhoršování zdravotního stavu, naopak. Žádná strava nezaručí nesmrtelnost a na něco se umřít musí...

Ale s tím, že "ať si každý jí, co chce, ale ať nekecá do něčeho, čemu nerozumí", s tím bych souhlasila bezvýhradně.

+1/0
10.8.2011 19:53

axax

Re: Jezení masa

Jasně že všichni na něco umřeme ... to nikdo nepopírá ...jde jen o to tu část života, kterou žijeme prožít pokud možno v pohodě bez tělesných kolapsů a zároven neničit život a nezpůsobovat utrpení jiným ... Co se týče toho čemu kdo rozumí a kdo ne, domnívám se,že ten kdo sám něco praktikuje celá desetiletí, studuje to u nás i v zahraničí, zná nejnovější trendy vědeckých i lékařských výzkumů na tomto poli a zná i nespočet dalších lidí, kteří se tím v praxi zabývají, ví o dané problematice o něco více než někdo kdo ničím z tohoto neprošel a jen spekuluje ...

+1/0
10.8.2011 19:58

IfčaX

Re: Jezení masa

Tak jistě že vědec detailně se zabývají výzkumem toho bude vědět asi víc, než zdejší diskutéři (i když ani to není jisté, ona většina věcí chce pro jednoznačné potvrzení delší dobu než život jednoho vědce). Ale nikdo takovej na zdejší diskuzi není. A zrovna vy ve svých závěrech spekulujete hodně těžce.

0/0
10.8.2011 20:05

axax

Re: Jezení masa

Ani teoretický vědec nebude vědět zdaleka tolik, jako někdo kdo něco opravdu dlouhobě dělá ... Přesto je k dispozici mnoho velmi podrobných studií a závěrů (viz například známé velmi podrovné stanovisko nejúznavanější světové dietetické autority - Americko.-kanadské dietetické Asociace k vegetariánskému stravování). Milá paní, až budete mít za sebou pár desetiletí široké praxe v mnoha rovinách včetně pobytů v mnoha zemích světa, zkušeností s vlastními dětmi atd., pak se zcela jistě nebude jednat z vaší strany o spekulace ... Stejně jako se nejedná a spekulace ze strany mé ;-)

+1/0
10.8.2011 20:12

aazdar

Re: Jezení masa

Ještě pořád jste mi, milý pane, nedokázal, že jste zdravější než já :-))).a Vy mi to ani nedokážete, neuznávám argumenty typu "výzkum vegetariánskéí asociace, nebo jak to je přesně, po pár letech dokázal..Člověk v době, kdy neslyšel nic o vědě, jedl maso, protoře pro něj bylo dobré. Znám knihu lovci mamutů, ne pojídači přesliček.

A vzhledem k tomu, že pro mé zdraví je potřeba klidného zažití krůtího steaku, přeji vám dobrou noc. Nejste ani zábavný  a ani přínosem pro vegetariány, mnoho lidí jste dnes jenom přesvědčil, že vegetariání jsou fanatici, kteří tolerují požírání mrtvol rostlin a ne mrtvol zvířat.

0/0
10.8.2011 20:20

axax

Re: Jezení masa

Milá paní , lidé si bohužel často před fakty která nechtějí slyšet a která jim nejsou příjemná, zacpávají uši, považují to za útok za sebe, místo aby se nad nimi zamysleli. Neřekl jsem nic co není pravda a vy jen útočíte argumenty, které jsou jemně řečeno úsměvné a neinformované ... Jezeni masa (jak řekl třeba Tolstoj a další ) je jen tragický pozůstatek barbarství a zmíněný Tolstoj řekl též dost zásadní myšlenku: pokud budou na světě existovat jatka, budou na světě existovat války ... A má pravdu.Bezuzdné vraždění zvířat a jejich chování v děsivých koncentračních táborech (kdy ty nacistické byly proti nim příjemným penzionem) je hrůzné a většina lidí si to ani neuvědomuje (a přitom to není nic co by ke své obživě skutečně potřebovali). Je mi jedno, co jíte a váš zdravotní stav mě nezajímá ... Vy znáte knihu Lovci mamutů, já zase třeba Pána prstenů ... asi tak ...

0/0
10.8.2011 21:18

generallz

Re: Jezení masa

Vegetarián byl taky Hitler...

+1/0
10.8.2011 21:37

IfčaX

Re: Jezení masa

No, co se týká zkušeností s mým preferovaným způsobem stravování - tak mám nejen pár desetiletí praxe i zkušeností s vlastními dětmi, ale i pár století praxe mých (a kupodivu i vašich) předků. ;-D

0/0
11.8.2011 11:39

aazdar

Re: Jezení masa

Mám dojem, že lidská rasa, přeživší s masem tisíce let nespekulovala, ale jedla. Vaše destiletí jsou proti tomu dost málo. Já mám na několika desetiletích vyzkoušeno, že maso tělu prospívá. A je to jedna jedna. Nejnovější trendy .. to už blbě zní.. nemysláte? za pár let budou nejnovější trendy tvrdit, že všechno je jinak a lidé mají místo zeleniny jíst třeba kůru stromů.. Tolik ke spekulaci Vás a Vašich lidí, kteří se párlet zabývají výzkumem :-)) to mě vždycky dokáže rozesmát...Mmcd, já Vás nenutím jíst maso, mi osobně je jedno, co jíte, ale neurážejte ostatní, kteří Váš názor nesdílejí.

+1/0
10.8.2011 20:06

axax

Re: Jezení masa

Lidská rasa nepřežila na mase (což byla podružná potravina a v mnoha geografických oblastech nepoužívaná), ale na jiných věcech ... Já mám třeba na rozdíl od vás vyzkoušeno obojí, s jednoznačným výsledkem ... Jak můžete vědět že "maso tělu prospívá", když jste si jinou variantu nikdy dlouhodobě nevyzkoušela ? Už mnoho tisíc let tomu nazad se vhodnými typy stravování a jejich vlivy na člověka v mnoha lidských kulturách lidé zabývali (nejen posledních pár desetiletí) ... Zkuste mrknout co na to říkají různí myslitelé z dob antiky, staré Indie, středověku i novověku ... Jezte si co chcete , mně je to též jedno, jenom tvrdit že bez masa je výživa nedobrá nebo nedostatečná je blábol a tmářství (a do jisté míry i fanatismus), který je třeba přivést na pravou reálnou míru, aby nemátl a nestrašil jiné lidi ...

+1/0
10.8.2011 20:20

aazdar

Re: Jezení masa

Ale no táák, když už tady tvrdíte něco o vkládání do úst, tedy do klávesnice. Já nikdy nenapsala nic o tom, že vgetariánská strava je špatná, zkuste taky číst, co píší ostatní :-))). JMi vadíte osobně Vy a Vaše stabilní agitování proti masu, nevšiml jste si? Já jenom hájím, proti Vám, nás, kteří chtěí žít a jíst maso a neposlouchat, jací jsou vrazi.

0/0
10.8.2011 20:24

aazdar

Re: Jezení masa

Jediný, kdo tady přesvědčuje ostatní o jejich špatnosti jste Vy. Nemáte podloženou jedinou sudii, že zdravotní problémy populace způsobuje maso a vegetariánství vede k nesmrtelnosti a božskému tělu i duchu. Nebo snad máte vědecky podložené výsledky nejlépe na jednovaječných dvojčatech, nejlépe v několika generacích, kdy jeden maso jí a druhý ne? Podle Vás bych byla já, matka, i má 87letá babička mrtvá. A odpustte si, prosím, citové pobarvování "žraní mrtvol".. tohle je vůči ostatním neetické.

+1/0
10.8.2011 19:55

axax

Re: Jezení masa

Studií existují tisíce - porovnávajících zdravotní i mentální stav vegetariánů a nevegetariánů v mnoha podrobných aspektech... Stačí dohledat a nastudovat ... Obávám se že byste se měl sám podívat do zrcadla a uvědomit si že trochu demagogicky vkládáte jiným do úst co nikdy neřekli atd. (nebo mi ukažte kde se psalo že vegetariáni jsou nesmrtelní a mají božské tělo a ducha ? ). Nepsal jsem ani o "žraní", ale o "požírání", v tom je rozdíl a mrtvoly ? To jsou prostě mrtvoly, s tím nic nenaděláme. Maso prostě není nic jiného než rozřezané kusy zvířecích mrtvol - nebo ne ?

+1/0
10.8.2011 20:03

aazdar

Re: Jezení masa

No a omlouvám se Vám, pokud nechápete nadsázku. Zapomněla jsem, že většina fanatiků postrádá chápání humoru a nadsázky. Myslím,. že nikdo jiný mě nenařkne, že jsem to s tou nesmrtelností myslela vážně.

0/0
10.8.2011 20:11

boudicca

Re: Jezení masa

to není zas tak pravda. Během "malé doby ledové" byli Evropané menší a hubenejší - přímý důsledek nedostatku potravy, případně nekvalitní stravy. Ale výraz "nikdy v historii" bych rozhodně nepoužila. Průměrná výška lidstva v průběhu jeho historie kolísá a je ovlivněná i genetickými faktory, nejen stravou.

0/0
11.8.2011 0:05

Bob-an

Re: Jezení masa

Kolik bylozravcu ma 4 zaludky? V porovnani s temi co maji jeden zaludek skoro zadni.....

Clovek ma prakticky stejnou stavbu travici soustavy jako ostatni bylozravci (na druhou stranu masozravci maji travici system zasadne odlisny) a to ze je schopen stravit maso na tom nic nemeni. Nerikam ze by lidi meli byt vylozene vegetariani, ale vic masa nez jednu porci tydne (nejlip drubez nebo kus pekneho hoveziho, veprovy bucek neni zrovna idealni) rozhodne zadny normalni clovek nepotrebuje a kazde maso navic (hlavne v podobe tucneho veporveho a uzenin) jen zbytecna zatez organismu (ono zpracovani masa je pro lidsky travici a vylucovaci system celkem zahul)

0/0
11.8.2011 2:12

dejte mi pokoj

Re: Jezení masa

;-D;-D

z které strany ten váš blábol načnout? :-/

0/0
10.8.2011 15:59mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.