Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Blog: Pípni a zmlátím tě

Dlouho jsem přemýšlela, jak bych zkušenost s domácím násilím měla podat tak, aby to bylo pro všechny zastrašující a dostatečně viditelné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cod

NESMYSL

CO TO TADY PÍŠETE ZA NESMYSLY, DNESKA  SE VĚTŠINOU DOPOUŠTÍ NÁSILÍ ŽENY;-O!!

0/0
25.7.2011 9:08

fr-mottl

muj otrec mi vzdycky s pychou rikal, ze patril ve sve

dobe mezi pokrokove muze, protoze moji mamu nikdy nebil. Brali se 1942.

0/0
3.7.2011 20:23

saruska26

ze života

No tak já mám taky příběh domácího násilí. Když mi bylo asi 10 let a sestře 4 roky, přivedla si máma domů přítele, první měsíce byly super, jezdili jsme na výlety, na dovolenou byl na nás hodný a tak. Ale po pár měsících začal hrozně pít. Pil i před tím, proto se rozvedl. Ale na chvíli to kvůli nám omezil. Samozřejmě se i nastěhoval k nám do bytu. Když byl opilej, byl agresivní, mlátil mě i mámu i sestru, rozbíjel nádobí, ničil všechny věci, byl sprostý. Takhle to bylo 8 let! V 18 letech jsem si řekla dost  a jednou v noci, když máma křičela o pomoc když ji chtěl znásilnit jsem ho kopla a zamkly jsme se do pokoje. Ráno jsem zavolala máminý kamarádce, právničče, a ta to sepsala právně, nějakou výzvu k vystěhování(ještě že ten byt byl napsaný na mámu). Asi po měsíci hrůzy se nakonec odstěhoval. A největší bomba??Moje maminka po půl roce samoty se k němu opět vrátila, prý se změnil, nechce být sama, sice už u nás nebydlí, ale moje máma začala chlastat s ním a já se ségrou jí nenávidíme!!!

0/0
30.6.2011 9:16

váš účet byl vzrušen

Re: ze života

A nejspíš vám ještě navrch vyčítá, že s ním zůstala jenom kvůli vám dvěma, ne? To jsem zažila v bleděmodrém.

0/0
30.6.2011 23:15

dejte mi pokoj

Re: ze života

zkuste jí dát ještě jednu šanci... a asi bude potřebovat pomoct s tím alkoholem

0/0
6.7.2011 20:39

váš účet byl vzrušen

Bože můj, a tahle osoba má volební právo!

+2/0
29.6.2011 6:12

Lord Havelock Vetinari

Možná si to

z mého pohledu poněkud idealizuji...ale byly doby, a ne tak dávno, kdy lidé taky museli z důvodu smrtelného nebezpečí odněkud odejít. I s dětma a třeba do Anglie, neuměli anglicky ani slovo, a přesto dokázali začít úplně odznova. Proč kvůli dětem zůstávat u někoho, kdo dokáže zabít toho druhého a třeba i ty děti?

Možná někteří začnou věřit tomu, že jsou naprosto neschopní, když jim to někdo vytrvale říká, ale to je nenapadne, že je ten agresor poněkud na hlavu a že je to forma psychického teroru?

+1/0
28.6.2011 19:06

váš účet byl vzrušen

Re: Možná si to

Na hlavu jsou v takovém případě oba.

0/0
28.6.2011 21:04

Zawgat_Mohammed

Re: Možná si to

A co kdyz to zacina pozvolna? Napred pozorny partner, ktery se snazi zene pomahat a obletuje ji, pozdeji sem tam nejaka poznamka o tom, ze ona sama to ci ono nezvladne, ale to nevadi, on to zvladne, az to nakonec za parlet dojde tak daleko, ze partner zenu presvedci o tom, ze je naprosto neschopna, nic neumi, bez nej by skoncila na ulici (samozrejme bez deti) a musi mu byt vdecna za to, ze on s ni je. K tomu nechapave okoli, ktere ho povazuje za bajecneho chlapa, ktery se stara o tu noumu.

0/0
29.6.2011 14:12

váš účet byl vzrušen

Re: Možná si to

Na to jsou vždycky dva - ten přesvědčující a ta, která se přesvědčit nechá.

Kromě toho autorka píše, že ji fackovat po 3 měsících známosti.

0/0
29.6.2011 19:24

dejte mi pokoj

Re: Možná si to

napadne... ale odejít opravdu chvíli trvá. je potřeba posbírat odhodlání.

0/0
6.7.2011 20:41

COM1

On mlátil Jí...

rok 200, květen: Jdu po národní třídě (praha) a cikán tam mlátí cikánku. Pěsti, kopance. Tak jsem mu zezadu dal pěstí  že lehnul. Chci pomoci cikánce a to jsem se dočkal. Vystartovala na mne že jsem vrah a milión dalších sprostých nadávek. Startovala na mě pěstičkama a zkoušela i kopnout. Dostala facku a já jsem ponaučen! Každý svého štěstí strůjce.

+2/0
28.6.2011 11:46

váš účet byl vzrušen

Re: On mlátil Jí...

Stejnou zkušenost má i spousta policistů i jiných lidí, kteří se pokoušeli v podobných situacích ženám pomoct - nakonec se proti nim obrátí oba.

0/0
28.6.2011 21:01

dejte mi pokoj

Re: On mlátil Jí...

R^R^;-D

0/0
6.7.2011 20:42

váš účet byl vzrušen

Jo, to za mnou taky jedna přišla, že ji starej mlátí

Tak jsem jí sehnala právníka a azylový dům. Právník zařídil, že jí manžel musel vyplatit polovinu ceny domu (asi 200 tisíc dolarů, což před 15 lety byly velké peníze). Za 2 týdny byla zpátky u manžela a nechala se ukecat, aby ty peníze investovala do jeho firmy. Když za 2 měsíce přišla brečet, že ji starej mlátí znova, poslala jsem ji do prčic. Každý svého štěstí strůjcem.

+2/0
27.6.2011 23:04

elwara

Re: Jo, to za mnou taky jedna přišla, že ji starej mlátí

kdybyste si přečetl některé další příspěvky, věděl byste, že to nikdy není tak jednoduché a že jednorázově to prostě nevyřešíte. To jste ji mohl poslat do prčic rovnou a výsledek by byl stejný...

0/0
28.6.2011 12:52

váš účet byl vzrušen

Re: Jo, to za mnou taky jedna přišla, že ji starej mlátí

A co je v životě jednoduché?

+1/0
28.6.2011 20:59

hermína

Re: Jo, to za mnou taky jedna přišla, že ji starej mlátí

lidé postižení nějakou těžkou situací si musí v první řadě uvědomit, že musí bojovat hlavně oni. že to za ně nikdo další neudělá. a že když třikrát kousnu do podané ruky, počtvrté už mi ji nikdo nenabídne.

+2/0
29.6.2011 10:21

dejte mi pokoj

Re: Jo, to za mnou taky jedna přišla, že ji starej mlátí

opravdu hezké. dva telefonáty a je to vyřízené... pomohla jste známé! v tak těžké životní situaci... a ona?!...

no, kdybyste ten telefon zvedla znovu i za ty dva měsíce, tak byste jí opravdu pomohla... jenže už z toho byla historka u vína pro kamarádky :-/:-/

0/0
6.7.2011 20:45

ircza

Stejná zkušenost

Mě také trvalo dlouho, než jsem od něj odešla. Pomohla mi celá rodina, sestra mě slyšela křičet v telefonu, když on mi seděl na zádech a bušil do mě pěstí. Přijela pro mě, druhý den už bylo domluvené stěhování, podané trestní oznámení a já přestěhovaná u rodičů. Děkuji celé rodině, že to prokoukla a že mi nedovolila se zase vrátit. A mlčet o tom nebudu, jen ať to všichni ví, co je to za hajzla! Dámy nenechte se trápit, nezaslouží si to ani jedna z nás! Mluvte o tom a nechte si pomoct!

0/0
27.6.2011 9:27

váš účet byl vzrušen

Re: Stejná zkušenost

Dospělému člověku těžko poroučet. Vy jste se vážně chtěla vrátit?

+1/0
27.6.2011 22:59

ircza

Re: Stejná zkušenost

Bude se to zdát divné, ale dlouho jsem se v tom plácala. Řikala jsem si, že mě má rád, že to jsou jen nějaké úlety. Z pár facek se nestřílí....měla jsem různé výmluvy. Samozřejmě jsem modřiny sváděla na různá bouchnutí, upadnutí, nebo pošťuchování. Nikdy mě totiž neuhodil do obličeje. Vždycky jsem měla modřiny na rukách, na nohách, na zádech, měla jsem zablokovanou páteř ale nikdy jsem neměla monokla. Když to všechno vyvrcholilo, máma mě přemluvila, ať podám trestní oznámení. Bránila jsem se, ale řekla mi, že až příjdu večer domů, že chce vidět papír od policajtů. Tak jsem šla. Týž večer jsem se obviňovala, že jsem to neměla dělat, že bude mít problémy, chtěla jsem to stáhnout. Dokonce jsem ho sama kontaktovala, prostě úplně jako bych přišla o mozek, nebo já nevím. Do teď ho mám ráda  a nepřeju mu nic zlého, divné že? Ale už nikdy bych se nevrátila. Byla jsem s ním něco přes rok a když si vzpomenu, v jakém stavu mě sestra vezla z jeho bytu je mi do pláče.

0/0
28.6.2011 8:28

opportunity

Re: Stejná zkušenost

R^V

0/0
28.6.2011 8:46

váš účet byl vzrušen

Re: Stejná zkušenost

"prostě úplně jako bych přišla o mozek" - kdybyste ho měla a používala na začátku, nikdy byste se do takové situace nedostala.

0/0
28.6.2011 21:07

dejte mi pokoj

Re: Stejná zkušenost

vy očividně využíváte v životě úplně něco jiného. jelikož mozek používat prostě NEMŮŽETE... když není.

0/0
7.7.2011 12:44

dejte mi pokoj

Re: Stejná zkušenost

změnila vás ta zkušenost nějak? chtěla byste být jako dřív?

mě to změnilo a za ty duševní šrámy ho já nenávidím...

0/0
6.7.2011 20:51

ircza

Re: Stejná zkušenost

Zatím to asi nejsem schopná posoudit, jeslti jsem se nějak zásadně změnila. Zatím jen všechny porovnávám s ním. Pozval mě jeden moc sympatický pán na kafe, tak jsem šla a už od začátku jsem si všimla, že má stejné pohyby, občas stejné grimasy, stejné názory....Vím, že za to nemůže, ale telefon už jsem mu nezvedla. Naordinovala jsem si citový odstup od mužů, až se mi nějaký zalíbí, pak se to asi teprvá pozná, jestli jse mse změnila nebo ne.

Víte co, já vám trochu závidím. Mě příjde fakt na hlavu, že i po tom, co mi udělal k němu necítím nenávist. Myslím, že to musí být jednodušší než občas zahánět momentální nápady mu zavolat, napsat, kontaktovat ho....

0/0
7.7.2011 12:25

dejte mi pokoj

Re: Stejná zkušenost

jdete na to dobře. počkejte si a do ničeho se nenuťte. a koukejte se hlavně na chování, uvažování, jednání... jak se k vám chová a jaký má vztah ke své matce!!

95% mužů, kteří bijí ženy, byli v dětství biti od své matky! mají k ní respekt víc než k otci a vlastně se jí bojí.

jste na něm asi pořád trochu závislá. zkuste si uvědomit, jaká jste odvážná a silná - že jste od něj odešla. že jste řekla dost. uvědomte si, že jste se zachránila. jinak by z vás byla za pět let troska a on by měl jiné ženské.

uvědomte si svoje kvality. pak pochopíte, že ten člověk vás ponižoval, a že už tohle nikdy nikomu nedovolíte. dívejte se, jak se k vám chovají lidé - že vám říkají hezké věci, že si vás váží. to znamená, že vy nejste to, co on z vás chtěl udělat.

0/0
7.7.2011 12:35

ircza

Re: Stejná zkušenost

S tou matkou jste mě celkem překvapila. Tenhle týpek byl vychováván především matkou. Otec nějak nejevil zájem a tak se stalo, že to byl spíš takový samorost. Jednou mi povídal, že otec je hodně cholerický a že po něm jednou hodil židli, protože ohnul stránku u knihy...

Matku moc nemusel, Bůh ví proč, já ji měla celkem ráda.

Díky za rady, myslím, že na tom nejsem tak špatně, ale jak jsem řekla, to se může všechno ještě projevit časem, když by třeba přišel nějaký další vztah. Mám kolem sebe prima kamarády, nikoho ani nenapadlo mě z něčeho obviňovat, dokonce i ti staří, které jsem dlouho neviděla se sami ozvali a nabízeli pomoc. Hlavní zásluhu na tom, jak mi teď je mají oni a moje rodina. Bez nich bych se v tom plácala ještě teď, jen škoda, že jsem je neposlechla hned, jak mi řikali, ať odejdu....měla bych o jednu špatnou zkušenost méně.

0/0
7.7.2011 12:55

dejte mi pokoj

Re: Stejná zkušenost

hlavní zásluhu máte VY!

oni vás třeba "nakopli", ale tu zásluhu máte jen a jen vy.

a nestyďte se před nikým, že máte tuhle zkušenost. ani před sebou! prostě se to stalo. vy máte do života další zkušenost - i ta špatná k něčemu dobrá. určitě vás to posílilo, akorát to ještě nevíte.

a ten závěr - že VY jste dokázala odejít, že vy jste silná a odvážná - to je jediný pravdivý závěr, který lze učinit. 

a pokud někdo považuje tento váš vztah za (vaši) chybu, tak stejně - jediné možné řešení této chyby bylo "nepokračovat v tom", a to jste vy udělala.

0/0
7.7.2011 13:02

ircza

Re: Stejná zkušenost

Díky!

0/0
7.7.2011 13:05

dejte mi pokoj

Re: Stejná zkušenost

jste silná, protože jste se nenechala. a na nějakého chudáka, který mlátí ženské, se můžete leda tak vysr... přejte sama sobě lepšího chlapa. nikdo nemá právo se chovat k jinému dospělému člověku jako k dítěti!

zamyslete se, co byste řekla své kamarádce, kdyby za vámi přišla s

"vaším" příběhem... řekla byste jí, že je to v pohodě?? asi ne..

0/0
7.7.2011 12:36

dejte mi pokoj

Re: Stejná zkušenost

a taky se zamyslete, jestli se u vás neposunuly hranice toho, co si necháte líbit. tyhle hranice musíte vrátit zpátky tam, kde byly, než jste potkala toho hajzlíka. uvědomte si, že chlapi, co mlátí ženské, utečou,

když jim chce jednu vrazit chlap... tedy opravdový chlap, který se pere

jenom s chlapy

0/0
7.7.2011 12:37

opportunity

Re: Stejná zkušenost

To lidé zvenku nepochopí.

0/0
28.6.2011 8:46

ircza

Re: Stejná zkušenost

To asi nepochopí. Já jsem taky vždycky řikala, že jednou by mě chlap uhodil a bylo by hotovo, bez okolků bych odešla. Ale jak jsem již psala, v tu chvíli jsem jednala jako bez mozku. Měla jsem ho ráda a myslela jsem, že on mě taky. Nedocházelo mi to. A potom, když už jsem věděla, že to není správné, tak jsem zase nedokázala udělat ten hlavní krok, a to sbalit se a rychle vypadnout.

0/0
28.6.2011 8:51

váš účet byl vzrušen

Re: Stejná zkušenost

Inu, každý svého štěstí strůjcem. Když vás praští poprvé, je to jeho vina. Podruhé už Vaše.

+1/0
28.6.2011 21:03

ircza

Re: Stejná zkušenost

Je vidět, že jste to asi nikdy nezažila. Protože vy jste chytrá, sebevědomá žena, že? S tím jděte do háje...

0/0
29.6.2011 8:20

hermína

Re: Stejná zkušenost

být pochopena od okolí je vám na houby, když se potřetí vrátíte a on vás zmrzačí nebo zabije. 

a já to také nikdy nezažila, protože  nemám fixované vzorce chování, které do takového průšvihu vedou. zase mám jiné blbé vlastnsoti. bohužel, lidé, kteří se od dětství jeví jako snadné oběti  šikanování, znežívání a týrání přímo magicky přitahují ty tyrany. změna vzorců je nesmírně těžká, je dobré využít všech možností ke změně zejména psychoterapii. vůbec si nemusíte nijak vyčítat nebo se stydět, že jste taková, ale  rozhodně je potřeba začít bojovat a změnit se, než se objeví další tyran.

+1/0
29.6.2011 10:29

ircza

Re: Stejná zkušenost

Samozřejmě, já nečekám, že mě bude někdo chápat. Protože teď už vím, že moje chování bylo iracionální. Ještě asi nějakou dobu bude trvat, než přestanu všechny chlapy porovnávat s tím tyranem, ale asi je to správně. Ale doufám, že se blýská na lepší časy, už brzy :-)

0/0
29.6.2011 11:53

váš účet byl vzrušen

Re: Stejná zkušenost

Ale zažila, a několikrát - tedy ty první pokusy a náznaky. Dál jsem to dojít nenechala.

+1/0
29.6.2011 21:59

dejte mi pokoj

Re: Stejná zkušenost

já se tak nějak nedivím, že vám někdo nadával..

0/0
6.7.2011 20:48

váš účet byl vzrušen

Re: Stejná zkušenost

"LIdé zvenku?" Myslíte asi dospělé jedince s normálně vyvinutým sebevědomím a pudem sebezáchovy.

+1/0
28.6.2011 21:06

mkali

Už jsi dal Olině pořádnou rychtu?

http://www.youtube.com/watch?v=EOx9Zj8mE80 - a brát s nadhledem ;-)

0/0
26.6.2011 23:41

Skippik

Asi to začíná u nás doma..

Včera mě manžel chytil pod krkem a odhodil na zeď, protože jsem po něm chtěla, aby si uklízel ze země špinavé ponožky. Vyhrožoval. Sice slovně už měl takové tendence dřív, ale fyzicky to nikdy neudělal. Teď váhám, máme malé děti, jsem na mateřské, sama s dětmi se neuživím. Čekám, co bude, pokud by mi ale dal skutečně třeba facku, tak okamžitě odcházím, třeba k rodičům, ale nezůstanu s ním.

0/0
26.6.2011 19:53

ModroPlach

Re: Asi to začíná u nás doma..

Cekate na facku ale chyceni pod krkem a odhozeni na zed vam nestaci? Odejdete dokud je cas..

0/0
26.6.2011 20:14

zuzikku

Re: Asi to začíná u nás doma..

přesně tak to začíná a pak čekáte a čekáte až už je pozdě a nejste schopna odejít.

0/0
27.6.2011 7:44

vKrieg

Re: Asi to začíná u nás doma..

Ty chytrá neumřeš.

0/0
26.6.2011 20:27

mam.kvalitni.nazory.2

Re: Asi to začíná u nás doma..

? 8-o

0/0
26.6.2011 20:30

hromobiti03

Re: Asi to začíná u nás doma..

on nemluvit jazykem našeho kmene ;-D

0/0
26.6.2011 20:37

Narhea

Re: Asi to začíná u nás doma..

Prave pro ty deti odejdete. Jednou jsem cetla rozhovor s zenou, ktera zila mnoho let s tyranem a padla otazka: "a proc jste s nim byla? ", pani odpovedela, ze kvuli svym detem to peklo doma snasela jeji dcera na to zareagovala vetou: "a ty vazne veris tomu, ze detem je v pekle dobre?." Znam holku, ktera mela otce alkoholika pres pet let kvuli tomu chodila k psychologovi.

Dnes jeste vite, ze neco neni v poradku. Ale az prijde prvni facka reknete si, jo jednou me prastil, podruhe to treba neudela. Pak Vas zkope, znasilni a bude to delat pravidelne a Vam to uz v tu chvili prijde normalni. Vase deti se budou trast strachy az se bude Vas muz vracet domu.....Ted jeste mate sanci odejit a zacit zit normalni zivot, bez tech strasnych zazitku, ktere prijdou.

Odejdete, existuji organizace na pomoc zenam ve Vasi situaci, staci zadat do vyhledavace misto idnes slovo domaci nasili. Existuji azylove domy, pratele, rodice. Uz za ty deti Vas o to prosim.....

0/0
26.6.2011 20:52mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.