Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Příběh Gábiny: Prý si mě vezme, ale až budeme mít dítě

Mám fajn chlapa, ale nechce si mě vzít. Sice říká, že ano, ale klade si podmínku: až bude dítě na cestě. A to se mně příčí. Bojím se, že je to jen výmluva a nakonec si mě nevezme nikdy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

šikovná holka

....

Já vdávat nechci, nepotřebuji... nechápu...

0/0
4.7.2011 15:21

šikovná holka

Re: ....

se vdávat nechci... tam mělo samozřejmě být... ale tak myslím, že pokud ji opravdu miluje, mohl by si ji vzít.. vždyť rozvod v dnešní době není nijak složitý ani zdlouhavý.. tedy pokud jedna strana neprotestuje a to by se možná v případě této ženštiny klidně mohlo stát, působí na mě agresivně.. čím víc na něj bude tlačit, tím víc se on asi bude bránit... nebo možná ne, třeba podlehne, ale mně by teda nebylo moc dobře při představě, že jsem někoho "dotlačila" do chomoutu...

0/0
4.7.2011 15:28

cod

Re: ....

ROZVOD JE PEKLO(PRO CHLAPA)S DNEŠNÍMI FEMINISTICKÝMI ZÁKONY OBVZVLÁŠTĚ,KDYŽ JDE O DĚTI!!

0/0
25.7.2011 9:10

cod

Re: ....

...A PROTO CHLAPI NELEZTE DO CHOMOUTU NEBO BUDETE PLATIT!!!!!!

0/0
25.7.2011 9:11

Host84

Nechápu ...

Nechápu autorku článku (pokud tedy vůbec existuje). Má prima chlapa (jak píše v úvodu), který si ji rád vezme, až budou oba chtít rodinu ... Proč se chce proboha vdávat hned teď? Má strach, že sbalí kufry a uteče? Opravdu si myslí, že jako ženatý chlap nemůže udělat to stejné :D Tedy pokud bych této dámě mohla radit (nechť so o mém přípsvěku myslí kdo chce co chce), tak bych řekla: NETLAČIT NA NĚJ, UŽÍVEJTE SI TO, CO MÁTE. Opravdu si myslím, že svatba by měla být svobodným rozhodnutím OBOU. V tomto případě bych se spíš cítila hloupě, že jsem partnera ke svatbě tak hezky pomaloučku nátlakem dohlanala :D Hrůza ...

0/0
1.7.2011 11:14

Xelisa

Ráda bych se přidala do ankety, ale nemohu.

Všechny otázky jsou moc definitivní. Níže je můj názor...

add otázka 1. - sama jste přeci uvedla, že na miminko máte času dost. Asi by se toho opravdu moc lekl... add otázka 2. - mno vy jste se úplně zbláznila... komu tím chcete v budoucnu ublížit až to praskne? A nebo opravdu věříte, že se to nikdy nedozví? PS - Nejvíc bude trpět dítě... bude to totiž ono, komu bude v hlavě hlodat brouk, že táta mě nechtěl a máma mě měla kvůli příjmení... add otázka 3. - proč se brát co nejdříve? A jak můžete říct, že ho milujete, když jste pak ochotná jej opustít jen proto, že nejste svoji?... add otázka 4. - neznám ho a proto nemohu soudit, zda si Vás vezme či ne pokud budete mít miminko.

Kromě třetí otázky jsou všechny nasměrované na to, že jste připravena stát se matkou a přitom se čurdíte jak malé dítě a snažíte se vynutit si sňatek násilím, výhružkami či podvodem...

0/0
1.7.2011 10:28

Xelisa

pokračování výše uvedeného příspěvku - nedostatek místa :(

Proč mu jednoduše neřeknete o co Vám jde? Řekněte mu, že si svatbu chcete užít a tudíž nemůžete být těhotná, kvůli nevolnostem a alkoholu a že ani on by si to pak neužil, protože by o Vás měl starost. Řekněte mu, že po porodu bude zase už starost o miminko a tak si svatbu neužijete opět ani jeden. Najděte mu i jiné důvody, než je mimiko, proč by jste měli být sezdaní... Vždyť jako jeho přítelkyni Vám ani neřeknou jak na tom je, kdyby se mu něco stalo, nikdo Vás nevyrozumí, až s kamarády zmizí někde v lese a nikdo je nebude moci najít... je mnoho důvodů proč být sezdaní... vysvětlete mu, že to nechcete proto, aby byl v chomoutu, ale proto, že si chcete zařádit na oslavě, chcete být jednodenní princeznou, ale hlavně... že se o něj bojíte a jako jeho manželka zmůžete víc, než jako "milenka" (kterou bezpochyb do svatby jste).

0/0
1.7.2011 10:29

Dojemne

Manzelstvi je dohoda zajistujici podporu potomku ...

Samozrejme, ze zena se chce zaopatrit jakymsi manzelstvim, protoze je ji jasne, ze drive nebo pozdeji bude mit deti ... a neznam zenu, ktera by s radosti rodila na dlazbe a tam taky kojila.Jestli pote jeden z tech dvou chce z manzelstvi ven, tak na zaklade toho manzelstvi se u soudu musi dohodnout, jak se nasledovne starat o dite .... protoze to by pak panove jenom skakali z jedne na druhou a vytrasali svoje pytle kamkoliv je napadne .... ale deti, jak znamo, se o sebe samy starat neumeji, coz nekterym trubcum zcela unika. Zatim to speje ke zmene spolecenskeho zrizeni - zena, ktera bude chtit mit dite bude muset mit slusnou praci, aby si mohla svoje dite vychovat sama a vychutnat si to a pak snad nekde si nekdo muze taky dovolit se vloudit do jeji prizne a skemrat prave o to manzelstvi..... Bude to proste SEXMISE;-D

+1/0
30.6.2011 17:12

Xelisa

Re: Manzelstvi je dohoda zajistujici podporu potomku ...

Pravda, jednou nám nic jiného nezbyde... já už jsem se teď dozvěděla, že mužský, než aby si našel práci, tak raději zůstane na mateřské, aby jeho "přítelkyně" mohla chodit dál do práce... Málem jsem vyletěla z kůže, když jsem to slyšela... Zajímalo by mě, jestli si na porod a šestinedělí vezme dovolenou, aby nepřišli o peníze, nebo zda si nechá píchnout vyvolávačku o víkendu a na šesti nedělí se vyprdne... samozřejmě o kojení vůbec nemluvím... A můj bývalý... jednoho syna už má z prvního manželství, děti mi sliboval, ale pak jsem zjistila, že jeho dům je již napsaný na sestru, aby ho zdědil první syn a že na další děti nemá finanční prostředky, protože bývalá manželka platí nízké vyýživné (500,- Kč/měs - z toho to byla fakt bída... divím se, že si říká "milující matka"). Tzn. když chceš děti, tak si na ně vydělej, zabezpeči je a já se pak budu obtěžovat jejich výrobou... Rozešli jsme se i přes to, že jsem ho velmi milovala...

0/0
1.7.2011 10:45

MH78

Těžko radit

On oddací list věčné štěstí nezaručuje, to je pravda. Na druhou stranu si lidé v den svatby veřejně cosi slibují a zároveň vstupují do určitého právního a majetkového postavení, jehož existence je neoddiskutovatelná. Ač si chlapi častěji myslí, že hlavně oni tím něco ztrácejí, ve skutečnosti se zavazují oba rovnoceně. I žití na hromádce má ale něco do sebe a, dokud jsme se nerozhodli pro dítě, neměli jsme důvod se té "instituce" sami zbavovat. Je to jen můj osobní názor, ale když se někdo "omylem" ožení, může to za cenu drobných právních a finančních nepříjemností "napravit" rozvodem. Když ale někdo (žena) porodí dítě partnerovi, který teprve následně zjistí, že se mu to vlastně ani moc nelíbí, to dítě už jí nikdo neodpáře... Dá se realizovat obojí: vzít se a mít děti nebo dělat děti a pak se vzít nebo dělat děti a nevzít se nikdy - ale je to o vzájemné domluvě, důvěře a oboustranné spokojenosti. Když toho nelze dosáhnout s jedním člověkem, je na místě změnit postoje nebo partnera.

+2/0
28.6.2011 23:01

celim

Oddací list je sice jen kus papíru,

ale k jeho získání je třeba veřejně prohlásit před svědky, že si partnera beru takového jaký je a nafurt! A to je problém, protže když žiji na hromádce, tak se klidně můžu sebrat a zdrhnout, prtože jsem nic veřejně neslíbil, kdežto u manželství je to trochu problém, protože je uražena vnitřní čest, ješitnost, protože něco bylo vysloveno před svědky.Prostě žití na hromádce jsou otevřená zadní vrátka - co kdyby!

+2/0
28.6.2011 22:35

insane maniac

Re: Oddací list je sice jen kus papíru,

A co je na tom tak hroznýho, že si někdo nechává ta neustále omílaná zadní vrátka?? Víte, né každý se hodlá k někomu připoutat jako koule k noze. Mimochodem, manželství je církevní přežitek. Překvapuje mě, že to náš ateisticky smýšlející národ nebere v potaz...

0/0
29.6.2011 1:25

Chayele

Re: Oddací list je sice jen kus papíru,

Jo, ale u svatby mají tu "kouli na noze" oba, u žití na hromádce s dítětem jen žena. Chlap není ničím vázán a může se kdykoliv sbalit a odejít. Dítě pak zůstává ženě.

+1/0
29.6.2011 11:03

Mr.Kef

a z druhé strany..

Papír sice štěstí nezaručí, ale když o něj tak nejde, tak proč na svatbu nekývnout.

Jsem 5 let ženatý, po 3 letém vztahu, dvě děti. Vycházíme si vstříc a tolerujeme vše tak jako před svatbou, pro mě je mnohem snazší říkat manželka než "přítelkyně". Nešlapeme si navzájem do života nějakým vynucováním.

Status manželství má ve společnosti pořád poměrně slušný kredit, takže pro obchod je to přínosnějí. A co se krizí týče, papír drží myšlenky na odchod o úroveň dále.

A ještě něco.. proboha lidi, nemůžete celý život hledat nškoho lepšího nebo nedej bože ideálního. Kolik 4 letých, 6 letých vztáhů asi zvládnete? Rozchod po 6 letech a pak šup do manželství s první co se namane po půl roce? To je logika jak prase, bohužel nevídaně častá.

+7/0
28.6.2011 21:59

Hroznej puberťák

Re: a z druhé strany..

Přesně.

+1/0
28.6.2011 22:12

LUF4

Názor chlapa :)

Měl jsem to s přítelkyní podobně. Měl jsem jí rád ale něco mi na ní vadilo natolik, že bych si jí nechtěl vzít jako konečnou partnerku a být s ní do smrti i bez dětí (tj. nechat se připravit o rodinu jenom kvůli ní samotné). Takže její hodnota pro mne + dítě by bylo dost na to abych si jí vzal, jinak ne. Takže jsem taky měl podmínku, až bude dítě. Ale to dítě jsme zkoušeli na rozdíl od tohoto případu ... (Předpokládám že se ženám tenhle přístup líbit nebude protože chlap je musí chtít za všech okolností)

0/0
28.6.2011 20:18

_m-

Re: Názor chlapa :)

Ne, že nelíbí, spíš nechápu. Něco mi na ní vadilo - a s dítětem přestalo vadit? Nebylo by lepší se rozejít a mít to dítě s někým, na kom mi nic nevadí? Že neexistuje nikdo na kom by nic nevadilío? Tak proč potom čekat na dítě a nevzít se kdykoli - hned nebo nikdy?

0/0
25.7.2011 11:28

PořízkovabastaII

správná odpověď zní:

e) měla by začít rodit děti jako na běžícím páse. Je to ostuda, v jejím věku jich má mít už alespoň 11 :-)

+1/0
28.6.2011 16:02

diplodokus1

duvera?

tohle je klasicka ukazka, jak zenske aplikuji dvoji metr na sebe a na druhe... Kdyz padne v diskusi o neverach nazor, ze by si mel chlap nechat udelat test DNA, aby mel jistotu na cem je, tak se zvedne od zen vlna revu, co si to jako dovoluje takhle partnerce neverit, jaka je to hluboka urazka a jak takovy vztah, ktery neni zalozeny na duvere nema zadnou cenu (prestoze tech pripadu podvrzenych deti je znacne procento). Ale naopak v teto diskusi 95% zdepritomnych zen vyjadruje ke svemu partnerovi naprostou neduveru - tj. bez uredniho stemplu ani ranu, ale to je zrejme naprosto v poradku, ze mu zenska ani za mak neveri... A pokud chlap ten svazek nechce stvrdit uredne, zase je ten spatny on :-/

0/0
28.6.2011 13:25

Hroznej puberťák

Re: duvera?

Hustej blábol...

0/0
28.6.2011 13:31

xs123

Nikdy ne nejdřív dítě a potom

čekat, jestli se pán uráčí říci své ano. Když plánované dítě coby svobodná matka, tak bez udání otcovství a jedině v době, kdy je žena zcela soběstačná a je  jí jasné, že se pořádný otec k dítěti už asi nenajde. Ale když se nějaký frajírek nechce ani oženit, přičemž budoucí matka to vyžaduje, tak dítě s ním nepřichází v úvahu. Ať jeho genetický kód klidně zanikne. nejít si jiného, když bude příležitost. Jako potencionální tchyně bych svojí dceři dítě zasvobodna bez odpovědnosti otce neschvalovala.

+2/0
28.6.2011 13:12

Yesname

Re: Nikdy ne nejdřív dítě a potom

To by mě zajímalo, kdo by takovouhle potenciální tchýni vydejchal...

+1/0
28.6.2011 13:52

petr.n_22

Re: Nikdy ne nejdřív dítě a potom

...vyjednával ;-D

0/0
28.6.2011 22:56

Pacourek Petr

A jéje

Co je to za možnosti ? Jedna a to dost zásadní chybí - důvěra že je to skutečně tak jak on říká .A nemusíte se vdávat těhotná , ale třeba rok po porodu.Dítě někdo pohlídá a vy si svatbu užijete.

0/0
28.6.2011 13:03

Hmmhator je nesmrtelný

Hezky...

... tak snad si Igor v Rumunsku uvedomi ze takovych jako Ty beha po svete plno a najde si jinou.

+1/0
28.6.2011 13:02

Cleopatra

Re: Hezky...

Jen aby si ona v tu samou dobu nerekla, ze co muze pan, muze dama take. Nekdy zena dostane rozum az kdyz je zahnana do prilis tesneho kouta. Pak sepodivi proc si nechavala takove zachazeni libit a proc nemela odvahu se odvazat driv.

Igor jedna s Gabinou jak s hadrem na podlaze a bude to delat dokud si Gabina neuvedomi svou vlastni lidskou hodnotu. Dokud si prese vsechno bude slepe nalhavat ze Igor je ten nej- a pro ni jediny, dokud nedostane odvahu ukazat Igorovi dvere a zacit znova, bude jeji zivot jedna velka mizerie.

+2/0
29.6.2011 6:13

Zooh

Mám to také tak

Ahoj, mám to stejně. S přítelem jsme 6 let, o svatbě nechce ani slyšet. Argumenty? Je moc mladý (což ale dejme tomu je, protože oba jsme mladší než uvedení v článku - mě je 23, jemu 26), chce se cítit svobodný, není to důležitý a nejdůleřžitější argument: prostě na manželství nevěří. Musím říct že se mu nedivím, jeho matka se 2x rozvedla, má 3 děti, každé s jiným chlapem atd. To moc manželství nefandí. Já jsem naopak byla vychována v rodině kde bylo manželství důležité, nikdo se tam nikdy nerozvedl atd. O svatbě sním už od dětství, všechno mám naplánované a beru ji jako nejdůležitější den v životě.

Nadruhou stranu já nechci aby si mě vzal proto že na něj tlačím, chci aby to bylo spontální zamilované rozhodnutí. Zatím to nechávám být, děti mít bez manželství nechci a navíc je na ně ještě dost let čas. Až se mi bude blížit 30 tak to řešit začnu a pokud si mě nebude chtít vzít budu muset přitvrdit. Moc ho miluju ale svatba je pro mě důležitá, né papír ale to odevzdání se druhému. Uvidíme

0/0
28.6.2011 10:45

Glaukom

Re: Mám to také tak

;-D;-D

0/0
28.6.2011 11:47

tabasco

Re: Mám to také tak

abyste pak nebyla moc zklamaná...život totiž není pohádka, kde čekáte na prince na bílém koni

+1/0
28.6.2011 12:12

Hroznej puberťák

Re: Mám to také tak

V tomhle věku to skutečně nemá smysl řešit. Až to začneš řešit před tou 30, stejně už to dávno budeš řešit s jiným.

0/0
28.6.2011 12:43

honda_mrkos_pajdusakova

Re: Mám to také tak

No jo, tohle je, minimálně z jeho strany, typickej přechozenej vztah už teď...

Při představě chodit s někým od 17, a před třicítkou muset "přitvrdit", aby si mě vzal, mi naskakuje solidní husí kůže.8-o

+2/0
28.6.2011 13:14

Hmmhator je nesmrtelný

Re: Mám to také tak

Smarja...

0/0
28.6.2011 13:10

faiva

Re: Mám to také tak

Kamarádka si brala přítele, se kt. chodila 11 let, z toho 5 let spolu bydleli a tipuju, že zrovna oni se pravděpodobně nerozvedou.:-) 26 let je u kluka na dnešni dobu na svatbu (když už se často řeší zda vůbec) hoodně brzo a je podle mě jedno, jestli chodí 6 let s jednou holkou nebo měl třeba každý rok jinou, spíš bych řekla, že mu to v tomhle věku ještě přijde jako science fiction. S tím bych na něj vůbec nechodila, navíc stylem - sním od dětství, vše mám naplánované, beru ji jako nejdůležitější den v životě - to je dost formalistické a teatrální, ne? Když už tak je určitě mnohem významnější třeba den, kdy jste se potkali.

0/0
28.6.2011 20:13

swee.tie

Svatba?

Tohle je nějaká posedlost svatbou? Spíš ji ten borec opustí, když ho pořád do nějaké svatby bude tlačit. Ať je ráda, že má někoho, kdo ji miluje a svatba přijde, až na to bude vhodná doba. Není to nic důležitého.

0/0
28.6.2011 10:40

insane maniac

Kristova noho...

Jak si někdo může ještě dneska myslet, že kus papíru a společná jména z někoho udělá nadosmrti perfektní a šťastnou rodinku? Bože... Podle mě si pod sebou podřezává větev tim, jak na něj pořád tlačí... Ale co, kdo chce kam....

0/0
28.6.2011 9:56

captain cook

zakon prirody

ze zenska, ktera je prilis zhava do vdavek a dava to najevo, tim sveho vyvoleneho vetsinou jen vydesi.

Gabine bych doporucil aby si vzala priklad z Kate, vevodkyne z Cambridge. Kdyz ji pred par lety Wills rekl, ze neni jeste pripraveny se vazat a ze by si meli dat ve vztahu pauzu, byla by udelala to nejhorsi, kdyby mu rekla jak moc na nem visi a ze cekala zasnuby. Zatimco si Wills jel uzivat panskych jizd, Kate nesedela doma a nestkala do polstare. Nacincala se jak mohla nejlepe, dala si zalezet aby ji videlo co nevic spolecnych znamych (i media) a vyrazela ven s pritelkynemi a prateli na party, zavodit, za zabavou - jakoby Wills neexistoval. Vydrzel to bez ni jen par mesicu.

Chlap vzdycky citi ze ma navrch, kdyz mu zenska da najevo jak moc se boji, aby se nerozesli. To je proste zakon prirody. Zenska se musi udelat vic vzacna.

+2/0
28.6.2011 9:32

olusak

Re: zakon prirody

R^

0/0
28.6.2011 9:48

effrina

Re: zakon prirody

Zcela souhlasím s kapitánem cookem, tato taktika je ta nejlepší, hlavně do ničeho netlačit, přinese to pravý opak. Mohu to posoudit ze svého hlediska, pokaždé, když mi někdo něco vnucoval, udělala jsem samozřejmě opak. Hodně štěstí přeji

0/0
28.6.2011 9:49

špekovatej

Kdo by se taky dneska ženil

když se za půlroku zase rozvedou a ona ho oškube o všechny jeho těžce vydělaný šušně?;-D

0/0
28.6.2011 9:07

krany

Re: Kdo by se taky dneska ženil

kdo by si takovýho pana Skrblíka taky vzal? 8-o nehledě na to, že dneska se všechno dá ošetřit předmanželskou smlouvou.

0/0
28.6.2011 9:12

tabasco

Re: Kdo by se taky dneska ženil

;-D;-D to je dobrý....nenechá se snadno oškubat, tak je to hned skrblík. nehledě na to, že většina žen, jakmile slyší předmanželská smlouva, tak se začne cukat a říká, že jí jako nemiluje, že není třeba něco podepisovat a urazí se;-D

0/0
28.6.2011 9:30

IfčaX

Re: Kdo by se taky dneska ženil

Za půl roku snad zas tak moc šušňů těžce vydělat nestihnul, aby to byla bůhvíjaká ztráta, ne?

0/0
28.6.2011 10:07

semp

:-)

Tak dlouho jsme s přítelem odkládali svadbu, až jsme došli k tomu, že vlastně chceme, aby si ji užil i náš mazánek...Aby si mohl dát pivo, panáka.... :-) :-)

0/0
28.6.2011 8:18

semp

Re: :-)

svatbu.. :-)

0/0
28.6.2011 8:19

Cleopatra

citova rovnovaha ve vztahu

Moje babicka rikavala, ze nejlepsi a nejpevnejsi lidske vztahy jsou tam, kde existuje skoro uplna citova rovnovaha mezi muzem a zenou. Davala duraz na skoro a vysvetlila, ze zena ma do vztahu dat 49% a muz 51% citu.

0/0
28.6.2011 7:00

VYMÍTAČ BOLŠEVIKŮ

nekomu chybi kus mozku a ja to nejsem

A mě pochopitelně napadlo, že už je to tady, chce mě požádat o ruku. Celý den jsem se těšila a co z toho bylo? Naprosté fiasko. Žádné romantické vyznání lásky následované briliantovým prstenem a požádáním o mou ruku. Prani otcem myslenky. Slecna si neco domyslela, realita vsak byla jina. Takze se ji zahy zkazila nalada a cela zpruzena se pakovala pryc. To Igorka jiste nadchlo a bezel kupovat prsten....

8-o;-D

0/0
28.6.2011 1:27

Glaukom

Re: nekomu chybi kus mozku a ja to nejsem

a udělala hysterickou scénku ;-D - typická kravka ;-)

0/0
28.6.2011 11:49

sanmako

tak dítě je sice na cestě, ale nejede vlakem

0/0
27.6.2011 23:49

hermína

já bych se hlavně nenechala donutit plánovaně zabřeznout

ještě před sňatkem.

To bych taky mohla za pár let trudně psát do poradny onadnes a vy byste mě všichni posílali do háje, co teď chci, když jsem se stala dobrovolně svobodnou matkou.

+1/0
27.6.2011 22:41

VYMÍTAČ BOLŠEVIKŮ

Re: já bych se hlavně nenechala donutit plánovaně zabřeznout

zabřeznout? Z ktereho stada jsi utekla? ;-D

0/0
28.6.2011 1:22mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.